Foto i Video Oprema > Video kamere i oprema

GPU za video rendering

(1/7) > >>

Fibonacci:
Drustvo,
skoro sam napravio sebi novi komp, ali sam ostavio staru grafiku. Sada je doslo vreme i nju da menjam, ali ne znam sta da uzmem.
Vidim da se na netu za vrlo povoljne pare moze naci polovan r9 290 tri-x.
Najradije bih uzeo neki FirePro, ali kod nas ih bas nesto i nema, a i prilicno su skupe.
Ne znam kako se ove gejmerske karte uopste snalaze sa video renderingom, ako se koriste pri procesu . . .
Dosta sam istrazivao po netu, ali sve nailazim na neka nedovoljna objasnjenja.

cronnin:
Kreni od toga koji ćeš softver da koristiš, pa vidi koje grafe imaju dobro usklađenu akceleraciju sa tim programom.

Fibonacci:
- pa, izgleda da je to kljuc . . .
Neverovatna situacija:
Koristim Vegas od njegove 8. verzije, pa do 13. Kada sam imao 4 jezgra i 8gb RAMa, pri renderingu je iskoriscenost svakog bila 100%.
Sada, kada imam 8 jezgara i 24gb RAMa, procesor se jedva nesto oznoji, a ram je pun . . .
Nije mi jasno u cemu je fora . . .
Izgleda da cu morati da predjem na Premier, ali sam dva puta pokusavao i uvek mije je bio mnogo komplikovan . . .
:-/

cronnin:
Xa xa xa. Ni ja ne podnosim Premiere. I pokušao sam još jednom jesenas da radim u njemu i iznervirao se i deinstalirao ga :)  Trenutno sam u Vegasu 10.

Fibonacci:
Sad sam probao onu opciju da eksportujem projekat iz Vegas u PR i to nije uspelo . . .
 :angry5:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju