Autor Tema: Canon EOS M3  (Pročitano 52699 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #80 poslato: Septembar 29, 2015, 11:46:43 pre podne »
Izgleda da je suština priče da je veći bolji  ;D

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #81 poslato: Septembar 29, 2015, 12:24:09 posle podne »
Mislim da si ti Neo najkompetentniji da objasnis prednosti i mane: Da li je VECI bolji? :D
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #82 poslato: Septembar 29, 2015, 12:57:17 posle podne »
Aahahahah, samo još čekam da neko kaže "oćemo da ga merimo?" ;D

Oprostite na izrazu, ali teško da bi nekom palo nešto drugo na pamet, posle poslednja dva posta. ;D

Pozdrav

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #83 poslato: Septembar 29, 2015, 12:58:30 posle podne »
Cena i loša zastupljenost odnosno podrška kod nas su dva glavna razloga što ja nisam kupio MILC. Da su te dve stvari malo drugačije, moj izbor bi bio svakako neki Fuji  8)  :)
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #84 poslato: Septembar 29, 2015, 01:01:21 posle podne »
Možda će neko meni verovati na reč?  :angel5:

Edit: Ovo se odnosi na prvu rečenicu u poslednjem Stormovom postu, samo što ja nemam opciju citiranja   ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #85 poslato: Septembar 29, 2015, 01:16:26 posle podne »
Aahahahah, samo još čekam da neko kaže "oćemo da ga merimo?" ;D

Oprostite na izrazu, ali teško da bi nekom palo nešto drugo na pamet, posle poslednja dva posta. ;D

Pozdrav

Ja sam vec htio da pitam, da li i dalje govorimo o foto aparatima? :D

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #86 poslato: Septembar 29, 2015, 02:06:23 posle podne »
Sve će još biti i u redu dok neko ne predloži veštačenje..  :)
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #87 poslato: Septembar 29, 2015, 02:41:11 posle podne »
paaaa, u neku ruku i jeste bitna velicina aparata, pogotovo to znaju oni koji rade svadbe.Ja licno ne bih nikad prodao svoj dSLR sistem upravo sto trebam da ostavim dojam i kod drugih zvanica da se razumijem u fotografiju....(ok, sada ce neko reci da fotografiju cini krajnji rezultat, a ne oprema.....), ali opet napominjem da onaj ko je radio fotografisanje svadbi zna o cemu pricam....sto veca oprema torbi, fotografski prsluk itd to izgledate profesionalnije, i vece su sanse da ponovo nadjete posao kao fotograf od nekih zvanica koje su bile kod mladenaca.Hajde sada da podjemo logikom da se sa "malim" aparatom(npr. Fuji koje ovdje najvise imaju ili recimo kompakt Canon G1X) mogu uraditi odlicne fotke, ok, naravno da mogu, u to sam siguran, cak i ja svaki dan dok ima dovoljno svjetlosti koristim samo ovaj prozumer Canon sx510hs, cak sa tim malim aparatom fotkam i za agenciju, i oni mi bez problema primaju fotke....ali.....velicina je vrlo bitna, evo primjera iz svog licnog zivota, dosao sam da fotkam Papu kad je dosao u Sarajevo sa malim aparatom Canon sx 510 hs.....svi oni sa "velikim" su bez problema prosli pored zastitara, ja kad sam naisao odmah "Stop!" Nema dalje....misle da sam dosao da slikam za fejsbuka.....sva sreca pa je kolega fotoreporter poznavao jednog od zastitara pa mu rekao da me pusti, inace me ne bi pustio.....drugi slucaj.....odem na sastanak u kafic za razgovor sa mladencima.....i mladozenja me pita jel ja imam dobru opremu, ja mu pokazem svog "švrću" canona sx 510 hs-mladozenja me pita:"Čekaj, ti mora da se šališ!?"....naravno da se šalim, odgovorih mu, rekavsi da cu doci na svadbu sa 2 dSLR.a, 2 blica, brdo rezervnih baterija, rancem....."E tako već može!" odgovori mladoženja......razumijete poentu.....iako sam i dalje sam veliki ljubitelj malih aparata...... ;)
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2015, 02:48:23 posle podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #88 poslato: Septembar 29, 2015, 03:32:16 posle podne »
   Paaa poenta je ,svakako, da svako kupuje nešto prema svojim potrebama,zabludama ili dubini novčanika  :)  Ja idem na svadbe samo kao gost.Evo Tviti je naveo slučaj gde je bitno da je veliki  :laugh:  Znači kod pape bi prošao i veliki , npr. 10d.Evo gore negde smo imali opservaciju da je najmanji od velikih bolji od najvećeg od malih :) Isto tako mali se uglavljuju negde između velikih ,bez obzira na varijaciju u veličini, i telefona.Mali nema pravo da bude skuplji od najmanjeg među najvećim, ali ajfon moRe da košta kao neki FF.Tovariš Vito Jerman se drznuo da uzme najveći od ovih malih i još na njega našrafi MF staklo.Da je kao čovek čitao teme slične ovoj, a ne fotografisao sigurno ne bi napravio jedan tako loš potez kao što je kupovina velikog malog.Gde su na forumu teme koje sadrže fotografije koje ne mogu da se naprave bilo kojim dslr ili milc aparatom ?
    Ne znam zbog čega se svi hvatate za Fuji kada mi se čini da ga ovde imaju samo 3-4 člana??Od tih nekoliko troje ima i dslr u kući!Fuji se ,boga mi, nekima zamerio skoro kao sony i oly ;)
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2015, 03:39:31 posle podne od strane neo »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #89 poslato: Oktobar 10, 2015, 09:29:11 pre podne »
Evo ih poslednje glasine... pa ovo je komedija. Entry level EOS M... a ovo je do sad valjda bio pro?

Canon EOS M10 Specifications:

-Sensor: 18MP CMOS APS-C
-LCD: 3″ 1.04 million dots
-AF: Hybrid CMOS AF III w/facial recognition and tracking
-Kit Lens: EF-M 15-45 f/3.5-6.3 IS STM
-Two Lens Kit:EF-M 15-45 f/3.5-6.3 IS STM & EF-M 55-200 f/4-6.3 IS STM
-Cheaper than the EOS M3
-Weight: 301g
-EF-M 15-45 f/3.5-6.3 IS STM $299 on its own

http://www.canonrumors.com/the-canon-eos-m10/#ixzz3o9E61EwU

Očigledno je da njima prodaja DSLR-ova i dalje ide nesmanjenom žestinom. Jer je drugačije nemoguće objasniti ovakvu nezainteresovanost i tek formalno drndanje u EOS M klasi.

Pozdrav

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #90 poslato: Oktobar 10, 2015, 10:58:03 pre podne »
 :laugh: :laugh: kad samo pomislim da sam se nadao da će ovo da ide u nekom normalnom smeru.Hvala im što su nam objasnili da je ovaj aktuelni model u pro klasi >:D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #91 poslato: Oktobar 10, 2015, 11:09:32 pre podne »
Još je luđe to što u klasi kompakta sa velikim senzorima bombarduju sa ovakvim spravama:

http://www.canonrumors.com/canon-powershot-g5-x-powershot-g9-x-leak/

G5 X specs:
    Sensor: 1 inches 20.2 MP back-illuminated
    Lens: 8.8-36.8mm F1.8-2.8 (24-100mm f/1.8-2.8 ekv.)
    Size: 112 mm x 76 mm x 44 mm
    Weight: 337 g
    LCD Monitor: 3 inches. 1.04 million dot




G9 X specs
    Sensor: 1 inches 20.2 MP back-illuminated
    Lens: 10.2-30.6mm F2.0-4.9 (28-85mm f/2.0-4.9 ekv.)
    Size: 98 mm x 58 mm x 31 mm
    Weight: 209 g
    LCD Monitor: 3 inches. 1.04 million dot




Read more: http://www.canonrumors.com/canon-powershot-g5-x-powershot-g9-x-leak/#ixzz3o9dT1291
« Poslednja izmena: Oktobar 10, 2015, 11:12:39 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže maxa151

  • Junior
  • *
  • Poruke: 66
  • Pol: Muškarac
    • 95061529@N06/
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #92 poslato: Oktobar 16, 2015, 01:57:51 posle podne »
paaaa, u neku ruku i jeste bitna velicina aparata, pogotovo to znaju oni koji rade svadbe.Ja licno ne bih nikad prodao svoj dSLR sistem upravo sto trebam da ostavim dojam i kod drugih zvanica da se razumijem u fotografiju....(ok, sada ce neko reci da fotografiju cini krajnji rezultat, a ne oprema.....), ali opet napominjem da onaj ko je radio fotografisanje svadbi zna o cemu pricam....sto veca oprema torbi, fotografski prsluk itd to izgledate profesionalnije, i vece su sanse da ponovo nadjete posao kao fotograf od nekih zvanica koje su bile kod mladenaca.Hajde sada da podjemo logikom da se sa "malim" aparatom(npr. Fuji koje ovdje najvise imaju ili recimo kompakt Canon G1X) mogu uraditi odlicne fotke, ok, naravno da mogu, u to sam siguran, cak i ja svaki dan dok ima dovoljno svjetlosti koristim samo ovaj prozumer Canon sx510hs, cak sa tim malim aparatom fotkam i za agenciju, i oni mi bez problema primaju fotke....ali.....velicina je vrlo bitna, evo primjera iz svog licnog zivota, dosao sam da fotkam Papu kad je dosao u Sarajevo sa malim aparatom Canon sx 510 hs.....svi oni sa "velikim" su bez problema prosli pored zastitara, ja kad sam naisao odmah "Stop!" Nema dalje....misle da sam dosao da slikam za fejsbuka.....sva sreca pa je kolega fotoreporter poznavao jednog od zastitara pa mu rekao da me pusti, inace me ne bi pustio.....drugi slucaj.....odem na sastanak u kafic za razgovor sa mladencima.....i mladozenja me pita jel ja imam dobru opremu, ja mu pokazem svog "švrću" canona sx 510 hs-mladozenja me pita:"Čekaj, ti mora da se šališ!?"....naravno da se šalim, odgovorih mu, rekavsi da cu doci na svadbu sa 2 dSLR.a, 2 blica, brdo rezervnih baterija, rancem....."E tako već može!" odgovori mladoženja......razumijete poentu.....iako sam i dalje sam veliki ljubitelj malih aparata...... ;)


Ja ne znam kako ljudi biraju fotografe, ali svog fotografa bi birao na osnovu njegovog portfolia, a ne velicine aparata :)

A posto su ljudi kod nas takvi pa se gleda samo ko sta ima bolje, vece, skuplje sve ovo mi i nije cudno.. Cisto pomodarstvo ;)





Canon 5D
Tamron 28-75mm F/2.8
Fujifilm X-E2
Carl Zeiss Jena Pancolar 50mm f/1.8
Helios 44m-4 58mm f/2.0
Jupiter 37A 135mm f/3.5

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #93 poslato: Oktobar 16, 2015, 05:51:37 posle podne »
Nije ti to pomodarstvo to ti je uvek tako bilo i to ne samo kod nas nego i svetu. Profesionalni fotografi su uvek morali da imaju vecu bolju profesionalniju opremu od svog klijenta.Neki od najboljih amercikih studiskih fotografa su emisiji objasnjavali zasto kupuju haseblade i objektive koji verovatno i sam znas koliko kostaju. Jedan od razloga za takvu opremu je da klijent ne izvadi bolju ili istu masinu koju moze da priusti, a realno svaki dobro stojeci amer moze da priusti sebi npr. d810 i paletu objektiva ...A da ne pricam o madoni i slicnim (koje izmedju ostalih taj lik i fotka)...Njemu je aprat ujedno i marketing.

Tako da uvek ali uvek dolazimo do zakljucka da svako biura opremu po svojim potrebama...

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Canon EOS M3
« Odgovor #94 poslato: Oktobar 16, 2015, 05:58:40 posle podne »
Nije bas tako, recimo Peter Hurley koji vazi za najboljeg fotografa u Njujorku sto se tice studijskih portreta i koji je slikao poznate licnosti. Koristio je Hassellblad dugo godina, prodao ga i kupio dva canona 5DSR i mnostvo objektiva :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #95 poslato: Oktobar 16, 2015, 06:07:52 posle podne »
Ja  pricam sta su ovi pricali koji koriste haseblad izmedju ostalog jedna od razloga je ova koju sam napisao, sad mozda lazu, mozda nije tako, mozda marketing haseblada da ne kupimo nista drugo , mozda su placenici ko ce ga znati, ali tako pricaju.Da se ponovim, jedan od razloga zasto ga koriste je marketing. A i Hurley nije koristio haseblad bzvz ...

P.S Alex Kolovski jedan od boljih tablet fotografa u americi (radio projekte za google naocare i kampanje jakih firimi) isto za vece projekte koristi haseblada (ili je koristio , nisam se dopisivao dugo sa njim) i jedan od razloga je marketing ...Ima on jos svasta od opreme ali kad su veci projekti radi sa hasbladom...

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #96 poslato: Oktobar 16, 2015, 06:49:58 posle podne »
Ova priča je važila čak i kod nas. U pojedine krugove se ne može ući bez Hass/PhaseOne kompletića. Prvo pitanje je "šta koristite", drugo "ko su klijenti", a tek treće portfolio. Čudnovat svet, ali tako je.

Naravno, MF itekako jeste bolji od svega iz FF kategorije i u to ne treba sumnjati... jedino što se MF često nametne marketinškim potrebama, pre nego realnim. Tako je, kako je.

Pozdrav

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #97 poslato: Oktobar 16, 2015, 07:25:14 posle podne »
Bas tako storm. Da li se to nama svidja ili ne to je druga prica.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #98 poslato: Oktobar 16, 2015, 09:25:44 posle podne »
kao što se da videti ne mora to da pitate njujorške velikane...to će vam reći svaki svadbar...čak i oni manji od njih.
Čak i kad sedaš u taxi radije ćeš da sedneš u neku prostranu stranu limuzinu nego u punta, a zašto...
Pa zato... :)
 
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2015, 09:30:23 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS M3
« Odgovor #99 poslato: Oktobar 16, 2015, 11:31:38 posle podne »
I naravno, svi će uvek odabrati ženu sa većim kukovima, koja može više da radi na farmi, u odnosu na neku mršavu anemičnu plavušicu.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D