Autor Tema: Olympus OMD-EM5 II  (Pročitano 15185 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Olympus OMD-EM5 II
« poslato: Januar 24, 2015, 03:28:20 posle podne »
Dakle, naslednik EM5 koji...

Citat
Supposedly the headlining feature of the new camera will be a “sensor-shift” shooting mode, which will purportedly allow the Olympus OMD EM5 Mk II’s rumored 16MP sensor to stitch together eight frames into a single high-resolution 40MP image. From the sounds of it the technology seems to be very similar to that of the Hasselblad H5D-200c MC, which can take six 50MP frames and combined them into one glorious humongous 200MP image.
Early reports suggest that the sensor will also be equipped with phase detection auto focus and will be Olympus’ first serious camera capable of 4K video recording. The Olympus OMD EM5 Mk II has also been said to feature a slightly redesigned body compared to the current model.

Read more at http://www.thephoblographer.com/2014/12/04/olympus-omd-em5-mk-ii-might-take-world-40mp-images/#icYWQz1UvzLYrArw.99

http://www.slrlounge.com/olympus-e-m5-ii-will-feature-sensor-shift-capable-40mp-images-rumor/
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2015, 12:44:39 posle podne »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #2 poslato: Februar 05, 2015, 05:23:36 posle podne »
Ma kako to banalno zvucalo, ali naprosto se lepota ovog aparata namece kao prvi utisak. Dopada mi se i odluka da stave Fully-articulated 3 cole ekran, i to  touchscreen. Ovo sto forsira Sony i od skoro Canon mi se dibidus ne dopada kao resenje. Mislim, OK su to ekrani ali nekako vise preferiram ovaj tip.
Trece, ne mogu a da ne primetim osecaj za ergonomiju, koji se najbolje vidi kroz predivno definisan zadnji grip za palac. Ne znam koliko ste do sada obracali paznju na taj detalj, ali ako je taj grip mali ili deli prostor sa REC tasterom, aparat ulazi u potpuni disbalans pri drzanju. Ne znam u cemu je fora da pojedini aparati imaju kretenski resen taj detalj, kao da nemaju bas nikog zaposlenog u firmi koji bi im skrenuo paznju na tu stvar.
Meni ovo uopste nije sporedna stvar, jer ako vam je nestabilan aparat... dzaba ste krecili ponekad. Iskreno, jedva cekam da uzmem u ruke ovaj aparatic.

Sto se tice senzora, i dalje mi je zao sto ovaj aparat nema APS-C. Sony ih sije samo zbog toga.
Mada, kapiram da ovaj format moze biti od koristi ponekad... stavise, meni zafali  tu i tamo, ali opet ne u toj meri da bih se odrekao zlatne sredine. Sta znam, dopada mi se i tih 16mp... sto je neki licni utisak.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #3 poslato: Februar 05, 2015, 05:53:07 posle podne »
I meni se dopada ovaj MILF..ovaj MILC :-)

Olympus OM-D E-M5 Mark II Hands-On Field Test:

http://youtu.be/0uQKYgQaNHQ
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2015, 01:51:55 pre podne »
^^Za ovo sa ekranom si potpuno u pravu. I čini mi se da je fazon više u tripu "ajmo nešto pošto-poto da promenimo", nego zato što stvarno misle da to tako treba.

Ovo rešenje kojeg se Oly drži je ubedljivo najbolje. Najzad, toliko godina se ono eksploatiše u svim kategorijama i aparata i kamera, i sad se neko nađe da pametuje i izmišlja toplu vodu sa retardiranim tilt mehanizmom.A najgluplje je što je, paradoksalno, takav mehanizam daleko manje pokretljiv, a istovremeno daleko komplikovaniji za izvesti. Pritom je i manje otporan na neke nepredviđene pokrete.

Što se novog Oly-ja generalno tiče, meni se kod njih sviđa što su se ustalili - dodaju novine, ali se drže utabane staze i otprilike im se može verovati. E to je onaj momenat zbog kojeg ja ne mirišem Sony. Njima se jednostavno ne može verovati. Sve je nekako u stilu "mož' biti, a i ne mora da znači". Da li će nešto što ste kupili biti živo i sutre (u konceptualnom smislu), niko živ ne može da garantuje, a ponajmanje sam Sony. E to mene nervira kod njih. Makar su to mogli da nauče od Minolte, čiju su tehnologiju i patente maznuli.

BTW, kad smo već kod Sony-ja, merkam ovih dana A7R i naravno, u jednom trenutku dolazim do pitanja adaptera. I onda skontam da je tu situacija kudikamo zamršenija, nego što Sony fanbojevi vole da priznaju. Na adapterima jedna velika masa objektiva ima tek bazičnu funkcionalnost (tipa - radi/ne-radi), dok su AF, a posebno stabilizacija, čista egzotika. To je za mene, kao potencijalnog kupca, ozbiljan deal-breaker.

Pozdrav

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2015, 09:12:51 pre podne »
+1 od mene za Storma sto se tice misljenja o Sony-ju i zasto ga vise ne bih pazario.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #7 poslato: Februar 15, 2015, 04:31:12 posle podne »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #8 poslato: Februar 15, 2015, 07:05:59 posle podne »
Mnogo mi se sviđa sve što su uradili u poslednje vreme, jedino mi malo smeta preterano akcentovanje tih 40 ili 65MP, koliko već može da izvuče u toj seriji snimaka, jer mi je to ipak nekako vašarski trik. Osim mrtve prirode, ne vidim kako bih to inače mogao pošteno da iskoristim?

Mislim da je senzor i sam aparat već dovoljno dobar da im takvi trikovi nisu potrebni. Neće ovo niko da kupuje zato što može da nabudži 40MP, jer će istu tu rezoluciju (pa i mnooogo veću) moći sam da izvede i iz neke panorame.

Sve u svemu, Olympus se nametnuo kao stabilan sistem, od čijeg se razvoja očekuju tačno konkretne stvari. I to mi se sviđa.

Pozdrav

Van mreže RUMUN

  • Junior
  • *
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #9 poslato: Februar 16, 2015, 11:15:51 posle podne »
Kompletna sprava skroz, ne nalazim da išta bitno fali, ako izuzmemo to sto nema grip u startu ali ima da se kupi i prisrafi  :) 

Storme, da je fora 64mp softverske prirode bila bi trik, ovako se vrckanjem senzora dobija fajl od 64mp koji je potpuno isti kao da je nastao iz jedne fotke na senzoru koji ima 64mp, tog je kvaliteta, ako ne i bolji....iskoristivost jeste mala, ali ce nekima, ili mnogima,  mnogo dobro doci.

Objavili su da rade na tome da vrckanjem senzora postignu da se slikanjem iz ruke dobije ista stvar, velika sila lezi u tom mehanizmu stabilizacije  :)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #10 poslato: Februar 16, 2015, 11:22:35 posle podne »
Slažem se u potpunosti, nego samo kažem da je aparat i bez toga sasvim dobar. E sad, ok, kad može da se iskoristi i ta pogodnost, zašto da ne. Rade ljudi makro stacking, pa što ne bi i ovo...

Nego, da li se očekuje izlazak OM-D EM1 II ili to samo nagađaš?

Pozdrav

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #11 poslato: Februar 16, 2015, 11:30:42 posle podne »
@Storm: Ako pogledaš kropove na camerlabs videćeš da ima razlike u detaljima na 16 i 40 MP. Ne velike, ali ima, kome je to bitno. A slažem se da se od svih m4/3 varijacija jedino Oly definisao kao sistem. I Fuji X, ali ne postoji izbor pristupačnih X stakala, sva odreda su (pre)skupa; kod Olya ima i to: kome ne treba 12-40 Pro, ima na raspolaganju i 12-50 i 14-42 varijante i jeftine zumove, a ni prajmovi nisu preskupi.
Bogami, ako u vreme kad budem kupovao opremu, ne bude finih primeraka D300/s, vrlo sam blizu da razmotrim investiciju u Oly.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #12 poslato: Februar 17, 2015, 12:35:22 pre podne »
Cackao sam danas u Saturnu mk 1 i moram da priznam prijatno sam iznenadjen i dizajnom,izradom ,brzinom a i koliko sam mogal da isprobam na par minuta i fokjs deluje da je dosta brz. Slozio bih se sa Stalkero. Da bih mozds uzeo ovu opciju u razmatranje.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #13 poslato: Februar 17, 2015, 12:44:31 pre podne »
a cena?
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #14 poslato: Februar 17, 2015, 02:22:01 pre podne »
E-M5 II sa 12-40 2.8 Pro je 1799 evra, a sa 12-50 je 1299 evra. Samo telo je 1099.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #15 poslato: Februar 17, 2015, 02:31:20 pre podne »
A jel može neko da mi kaže zašto bi neko kupio ovo a ne recimo Nikon d7100 za 850.-€?
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #16 poslato: Februar 17, 2015, 10:28:04 pre podne »
^Ako želi nešto manje, a ne želi polufabrikat, kao što je većina ostalih?

Stalker je to jako lepo uobličio u svom postu. Jedino Olympus i Fuji imaju formirane SISTEME. Svi ostali su polufabrikati. Fuji je to bio do pre nekog vremena, ali su rešili i taj problem sa softverom, koji je bio živi užas. E sad, cena im je ostala katastrofalna, pa je prosečnom kupcu skoro totalno nezanimljiv.

Da, slažem se i ja da je cela MILC klika dobrano zabrazdila po pitanju procene neke normalne cene, ali ako ništa drugo, polako se bližimo zasićenju i cene će narednih godina ići dole. Moraju. A OM-D je ipak top modelu, po mnogo čemu daleko iznad svih ostalih MILC-eva. Jedino ko ne želi 2x crop, njemu ne odgovara. Ali da potencijala ima - ima. Evo npr, ko radi produkt fotografiju (to je i jedna od mojih sfera), od ovog može da profitira, jer mi za to češće treba dublji, nego plići DOF. E tu je Olympus ispred ostalih, a za razliku od nekih ranijih vremena, sad im je senzor piksel-na-piksel jednako dobar kao i kod APS-C-ova.

Što se tiče ovih 40MP vas 16MP... ne samo da se razlika vidi u tom internom poređenju, nego koliko ja videh, Oly se u toj situaciji ladno nosi i sa D810!

Jes' ograničena upotreba, ali tamo gde može, neće se obrukati. Šteta je što su Oly stakla iz pro klase toliko skupa... za to ne vidim opravdanje - koriste daleko manje materijala nego što se koristi za FF stakla, nemaju sopstvenu stabilzaciju... a ipak koštaju ko prava. To bih voleo da vidim jeftinije. U tom slučaju, ovo bi bio moj dodatni sistem. Mada ni sad nisam daleko od te ideje, zbog gore pomenutih razloga.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 17, 2015, 10:30:25 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #17 poslato: Februar 17, 2015, 01:25:38 posle podne »
Jesu im pro stakla skupa, ali: EM5 II sa 12-40 2.8 Pro i 40-150 2.8 Pro košta $ 3400, a dobiješ mašinu sa 16 MP fajlovima i 40 MP fajlovima kad ti takvi zatrebaju, plus 12-40 ima prilično dobre macro mogućnosti. Dakle dobiješ mašinu na kojoj imaš 16 MP za svaki dan i još više, i imaš 40 MP za, recimo, product fotografiju, pejzaže, arhitekturu...Doduše samo sa stativa, ali i 5Ds/R će zahtevati stativ za svojih 50 MP ili ruke postojane kano klisurine. S druge strane, 5Ds R sa 24-70 2.8 II i 70-200 2.8 II košta oko $ 8000. Jesu dva različita sveta i ne mogu da se porede, ali Olijev plus je što možeš da ga kupiš odmah i imaš tih 40 MP, a 5Ds/R ćeš možda moći u junu. Jedina preostala varijanta za nekoga kome treba velika megapikselaža je da gradi D810 sistem.
« Poslednja izmena: Februar 17, 2015, 01:42:03 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #18 poslato: Februar 17, 2015, 05:28:15 posle podne »
Ovaj Oly pored svega ovoga sto ste napisali, izgleda i perfektno zajedno sa ovim obrtnim ekranom. Cista 10-ka. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus OMD-EM5 II
« Odgovor #19 poslato: Februar 17, 2015, 06:21:00 posle podne »
^Ako želi nešto manje, a ne želi polufabrikat, kao što je većina ostalih?
Pozdrav


Hm...ipak je kratak ovaj život da neko kao ja shvati one koji u odnosu na D7100 naprave ovakav izbor.
« Poslednja izmena: Februar 17, 2015, 06:47:46 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8