Autor Tema: Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?  (Pročitano 6508 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stefi Nis

  • Član
  • **
  • Poruke: 127
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?
« poslato: Januar 17, 2015, 05:55:32 posle podne »
Imam Canon 600D , 18-55 i 50 mm f1.8. Posto vec neko vreme slikam raspitivao sam se da radim negde kao pomocni fotograf. U jednom studiju su rekli da im se svidjaju moje fotografije, ali da moram da imam Nikon da bi fotografisao sa njima na svadbama. Razmisljao sam i jedino resenje je da prodam ovu opremu i da predjem na Nikon, e sad problem je sto se ja toliko ne razumem u svadbarsku fotografiju i ne znam sta mi sve treba i koliko trebam minimalno novca da izdvojim.
Fotografisao bih samo goste u restoranu, koja mi je oprema potrebna za te stvari.
 
1.Sta bi ste vi kupili , a da vam je novac problem?
2.Za koliko mogu da prodam sadasnju opremu, oprema je u odlicnim stanju, ne vidi se da je koriscen faotoaparat (9.500 snimaka je preso dslr)?

 ;)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?
« Odgovor #1 poslato: Januar 17, 2015, 06:09:00 posle podne »
E svasta...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?
« Odgovor #2 poslato: Januar 17, 2015, 06:20:48 posle podne »
Ako su rekli da baš mora Nikon, onda je to verovatno zbog nekih samo njima poznatih tehničkih razloga, pa je red da ti i kažu koje tehničke uslove treba da ispuni tvoj aparat da bi mogao da radi sa njihovom opremom.

Ako nije do toga, već njihove mušterije zahtevaju da vide Nikon nalepnice na opremi, onda je standardna kombinacija koju sam viđao na svadba bila Nikon D300 + Sigma 18-200 + SB900.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?
« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2015, 07:30:18 posle podne »
Dobro je za tebe da imas opremu istog proizvodjaca kao tvoje kolege sa kojima radis da bi imao od koga da pozajmis nesto od opreme ako ti zatreba a trebace ti.
Da imas vec formiran komplet opreme sa nekoliko objektiva i bliceva pa da ne razmisljas o prelasku na Nikon, ovako ti je sve jedno.
Nemam predstavu koliko vredi 600D ali koliko znam 18-55 je negde oko 60 evra i 50 je nov oko 100-110 evra tako da mislim da polovan nije vise od 80.
E sad od ekipe sa kojom ce da radis zavisi kakva ti oprema treba, ako su polivaci 18-105 ili 18-70 uparis sa D90 ili D7000 i udri a ako znaju sta rade onda moras jos dosta love da ulozis.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?
« Odgovor #4 poslato: Januar 17, 2015, 07:38:21 posle podne »
E, da, ti lepo pitao šta bismo kupili, a ja pričam uopšteno. Ako ti ne kažu ništa drugo konretno, onda taj D7000. Ako već nemaju da ti daju neki objektiv, onda bi najbolje bio Nikon npr. 18-200, ili onda neka treća varijanta, kao gorepomenuta Sigma ili neki Tamron, mada ni ovaj 18-105 ne mora da bude loš.
« Poslednja izmena: Januar 17, 2015, 07:40:41 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?
« Odgovor #5 poslato: Januar 17, 2015, 07:45:46 posle podne »
Lepo pita sta ako je novac problem a dobije savet za 18-200 koji je inace skup a pri tom je KRS KRSEVA.
Neka kaze kakva je ekipa i koji su uslovi i cifra kojom raspolaze pa da pravimo neku kombinaciju.

Van mreže Stefi Nis

  • Član
  • **
  • Poruke: 127
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?
« Odgovor #6 poslato: Januar 17, 2015, 08:01:23 posle podne »
Oni fotografisu  Nikonimaa D800, sb900, 24-70 f2.8..., ali su mi rekli da mogu da radim sa losijom opremom neko vreme pa posle postepeno da ulazem u opremu, mene interesuje koja je najjeftinija kombinacija te opreme. Ja bih fotografisao samo goste u restoranu , ne bih fotografisao mladence pre svadbe. Da li bi moglo za pocetak Nikon D5200 , sb 700 i 18-105mm?

Van mreže pedja

  • Član
  • **
  • Poruke: 175
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?
« Odgovor #7 poslato: Januar 17, 2015, 08:04:13 posle podne »
skoro kod mog druga na svadbi su slikali jedan fotograf sa nikonm d7100 objektiv 18-105 za blic ga nisam pitao.samo mi rekao da d7000 ima kao los AF posto sam ja nosio d5100,pa mozda iz tog razloga,sto mu ja nisam poverovao.
drugi fotograf koji je sa njim bio opet moj poznanik on je slikao sa canonom 7d
nikon d5100 18-55*55-200* canon 400d rebel xti
http://www.flickr.com/photos/30207060@N05/?donelayout=1

Van mreže pedja

  • Član
  • **
  • Poruke: 175
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?
« Odgovor #8 poslato: Januar 17, 2015, 08:06:23 posle podne »
ja da sam na tvom mestu drug d7000 ili d5300
objektiv 18-105 za blic nemam pojima
nikon d5100 18-55*55-200* canon 400d rebel xti
http://www.flickr.com/photos/30207060@N05/?donelayout=1

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?
« Odgovor #9 poslato: Januar 17, 2015, 08:07:55 posle podne »
5200 nije za tu pricu,  moze da prodje ali nije to to.
Ono sto mi najvise smeta kod te klase Nikon tela je prvenstveno sto nemaju podesavanje WB u kelvinima a koje je po meni neophodno da bi se radilo kako treba.
Minimum minimuma je D7000 za telo dok kod objektiva ako radis samo restoran mozes da prodjes i sa nekim malo jeftinijim ako ne mozes da dobacis do Sigme 17-50 f2.8 koja je odlican objektiv i sa kojom mozes da odradis i crkvu ako ima dovoljno svetla.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?
« Odgovor #10 poslato: Januar 17, 2015, 08:18:52 posle podne »
@Bugarin
Pa nisam ni mislio da ga kupuje novog. Ima ga bukvalno za 200 EUR u oglasima. A to da je krš, pa sad u odnosu na 18-105 nisam primetio bitnu razliku. Uostalom, moja prva ideja je i bila da ne ide na Nikon objektiv ako mu ne zahtevaju,  jer će dosta jeftinije da prođe.

Ideja za 17-50/2.8 uopšte nije loša. Možda je bolje da se u startu odrekne tele opsega i da to prepusti kolegama, a da uzme solidan objektiv za ovaj opseg.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?
« Odgovor #11 poslato: Januar 17, 2015, 08:36:26 posle podne »
U restoranu mu nije ni potreban telac, trebaju mu dobar objektiv, blic i ono sto obicno zaboravljaju to je neki difuzor kao ovaj http://www.aliexpress.com/item/Foldable-Reflector-Snoot-Reflective-Flash-Diffuser-Softbox-for-Nikon-Metz-Canon-Sony-Flashlight-Speedlight/904889273.html

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?
« Odgovor #12 poslato: Januar 17, 2015, 11:43:39 posle podne »
Mozes raditi sa bilo cime, da se ne lazemo, pa i sa Nikon-om D70!!! Ono sto se trazi od tebe je da budu korektne fotografije, lijepo osvjetljene, ni pretamne ni presvjetle, bas onako kako se i trazi da budu fotografije.Blic je ovdje medju najbitnijim od opreme, poslije dolazi na red objektivi pa na kraju tijelo aparata.Blic zato sto ces u 99% slucajeva morati fotografisati skoro u potpunom mraku, jos ako gazda stedi struju pa ne pali sva svjetla da bi pristedio-nahebao si ga(sa oprostenjem!).Za fotografisanje svadbi ti je bitno da imas dva tijela sa vec navrnutim objektivima, ja recimo uvijek imam na Canonu 500D Canon EFS 18-135mm IS a na 1000D mi je uvijek navrnut fiksni objektiv Canon EF 50mm f1.8.Zbog cega dva aparata a ne jedan? Zato sto se na svadbi Warpom 10 desavaju dogadjaji za dogadjajem, nema se vremena mijenjati cak ni objektiv.Da ne spominjem memorijske kartice i rezervne baterije koje"uvijek"moraju biti na dohvat ruke, jer kao sto napisah, sve se desava astronomskom brzinom, niko te nece htjeti sacekati da ti zamijenis neki svoj dio fotoopreme!"Bitno je da odlicno poznajes" svoj ili tudji aparat, ono kao sto kazu u sred noci kad te neko iznenada probudi da znas gdje svako dugme, tockic-cemu sluzi.I najbitnije ti je da izaberes prave momente za fotografisanje, niko ne zeli snapshotove od mladenaca, cak su postali u zadnje vrijeme bas rigorozni mladenci, vjeruj mi da su dobro upoznati sa fotografisanjem, sami znaju izabrati poze, pozadinu gdje ce se fotografisati, bitne momente.To sto ti traze da imas Nikon je zato da bi se medjusobno pomagali sa opremom, da mozete jedan drugom pozajmljivati objektive, "nista to nije za svasta"!, Vremenom ces morati nabaviti neki bolji aparat, bolje objektive.....cisto da bi "izgledao" profesionalnije(tako je nazalost kod nas), -jos ako imas navrnut battery grip-plus zonericu na objektivu-pa ti si onda najbolji fotograf na svijetu-to je njihov moto!A u sustini mozes napraviti bilo cime odlicnu fotografiju......

P.S.Onooooo.....sad kad bi se imalo para, a nema se-najbolje je stvarno kupiti odmah vrhunsku opremu, tijelo, objektive, pratecu opremu-ali sam si rekao da se iskombinuje kad se nama bas para....(kao ja! ;D)
Jednostavno-sa onim cime raspolazes gledaj maximum da izvuces!To je sva poenta! ;)
« Poslednja izmena: Januar 18, 2015, 12:16:32 pre podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?
« Odgovor #13 poslato: Januar 18, 2015, 06:01:59 posle podne »
@Twiti
Slažem se da može skoro sve sa svime, ali ume da bude mučenje i dosta nategnuto. Mislim, kad već imaju takvu opremu, ne bi me čudilo da imaju neki D300 i D90 na polici, a koji su mogli da mu daju da dođe da odradi 2 svadbe da vide kako čovek radi.

@Bugarin
Gore sam bio totalno prevideo da će slikati isključivo u restoranu. Tu mu zaista neće trebati tele opseg, i podržavam tvoj predlog za Sigmu 17-50/2.8. Eto, dobro je da si se priključio diskusiji :thumbsup: jer sam ja od samog starta krenuo sa pogrešnom pretpostavkom i, tražeći neko univerzalno rešenje, već sam se nervirao što moram čoveku da preporučujem stakla koja sam nikad ne bih kupio.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?
« Odgovor #14 poslato: Januar 18, 2015, 06:29:09 posle podne »
Uzmi negde polovnu onu Sigmu 18-50 f2.8 i udri, a može i 17-50 koju nađeš povoljnije
« Poslednja izmena: Januar 18, 2015, 06:33:57 posle podne od strane DuxX »

Van mreže Stefi Nis

  • Član
  • **
  • Poruke: 127
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja Nikon oprema za fotografisanje veselja?
« Odgovor #15 poslato: Januar 19, 2015, 04:07:41 posle podne »
Hvala vam svima puno, pomogli ste mi dosta. ;)