Foto i Video Oprema > Ostala oprema

U2713H vs U2713HM vs U2913WM

(1/12) > >>

arhi:
zeni crko monitor, popravljao sam ga vec 3 puta ne vredi vise sad je i panel kreno da zeza .. a i red je .. tako da cu da joj dam moj HPLA2405WG, nije los monitor ali daleko da sam nesto odusevljen njime .. a zamenicu ga sa jednim od ovih:

okvirne cene (trebalo bi da bude jeftinije od ovoga)

-DELL 27" U2713HM   (2.560 x 1.440)    500e

-DELL 27" U2715H     (2.560 x 1.440)     520e

-DELL 29" U2913WM  (2.560 x 1.080 )    470e

trenutno mi je na stolu pored hp-a ovaj u2713hm i ja sam zadovoljan, ovde ste spominjali U2713H koji kao ima veci raspon boja ali za igranje i slicno ima neku senku ali je kao bolji za fotografe ... ovaj 29" nemam pojma sta je ... ali mi se ne svidja njegova Y rezolucija tako da je realno pitanje izmedju ova dva 27" .. cena je smesno razlicita tako da je pitanje koji je realno bolji

ima li ko neki komentar :)

Tyler Durden:
i mene bas ova dilema zanima jer cu uskoro da uzimam monitor.

smarko:
Mogu samo da posvedocim za 2713H verziju oko prica u vezi ghosting-a za igranje. Nije istina ili je bar za mene neprimetno. Da napomenem da nisam bas neosetljiv na igranje i imam obicaj s vremena na vreme da odigram neki brzi FPS. Counter Strike sam igrao jako dugo i mogu da prepoznam svaku anomaliju u toj igri. Zato sam i ostavio stari monitor koji ima brzi odziv, ali ispostavilo se da ga ne ukljucujem uopste i da na novom monitoru moze komotno da se igra.

Za fotografiju... sve zavisi u kom kolornom profilu ces da radis obradu. Ako ces raditi pripremu za stampu u Adobe RGB ili ProPhoto kolornom profilu (sto znaci da ces ceo workflow da podesis tako, ukljucujuci stampu), onda ima svrhe uzimati 2713H. Ako ces raditi iskljucivo u sRGB-u, onda nema bas smisla.

arhi:

--- Citat: smarko  Decembar 29, 2014, 01:34:24 posle podne ---Mogu samo da posvedocim za 2713H verziju oko prica u vezi ghosting-a za igranje.
...
Za fotografiju... sve zavisi u kom kolornom profilu ces da radis obradu. Ako ces raditi pripremu za stampu u Adobe RGB ili ProPhoto kolornom profilu (sto znaci da ces ceo workflow da podesis tako, ukljucujuci stampu), onda ima svrhe uzimati 2713H. Ako ces raditi iskljucivo u sRGB-u, onda nema bas smisla.

--- Kraj citata ---

pazi imam HM mogu da se igram na njemu ako H ima problem sa ghostingom, za stampu me zabole iskreno, ne stampam nista gde su boje znacajne (ono imam kolor laser ali to je ono za prezentacije, dokumentaciju i slicno ne za fotke) ... e sad ovo sto meni nude je 2715H ne 2713H nemam pojma po cemu se razlikuje uopste ..

isto kostaju (20eur razlike na 500eur je abitno), znaci pitanje je sta je bolje ..

smarko:
Spomenuo si i 2713H verziju i ghosting, pa sam se na to nadovezao. Za 2715H ti ne mogu nista reci, jer ga nisam ni video jos uzivo, tek je izasao i nema ni cestitog review-a na netu.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju