Autor Tema: Malo novosti....  (Pročitano 8561 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Malo novosti....
« poslato: Septembar 17, 2008, 11:52:33 pre podne »
Canon EOS 5D Mark II: 21MP and HD movies
Canon 24mm f/1.4 L II USM lens
Two new Canon Superzooms including first CMOS PowerShot (SX10IS i SX1IS)
Canon PowerShot G10: 15MP & 28mm wide
Canon Digital IXUS 980 IS and Digital IXUS 870 IS

www.dpreview.com
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2008, 11:57:31 pre podne od strane MIHAIL0 »

Van mreže Mladen

  • Član
  • **
  • Poruke: 166
    • Pogledaj profil
Odg: Malo novosti....
« Odgovor #1 poslato: Septembar 17, 2008, 03:02:33 posle podne »
Kada ce se sx1 i sx10 pojaviti kod nas? .... i kakve li ce biti cene.... bice to zanimljivo pogledati...
Sta je ovo, dozvoli, sta je ovo sine, a uz to i ne radi?

Van mreže seven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Malo novosti....
« Odgovor #2 poslato: Septembar 17, 2008, 08:29:35 posle podne »
Thanks but not Thanks.Canon me je sa svojim aparatom sx 1oois totalno razocarao.Ovo je moj 6 aparat po redu i mogu slobodno reci da je jedan od losijih.Predhodni Olympus ga je "pojeo" po kvaliteu fotografija,sto je i krajnji proizvod,a bio je nize klase od Canon-a.S kim god pricam mnogi se sa nostalgijom secaju  prvih serija A Canon aparata.Sta se desava sa ovom firmom.Ako cemo zaci u SLR klasu aparata tu  se prof.fotografi  svi okrecu ka Nikonu.Da li je Canon ono sto je nekad bio.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo novosti....
« Odgovor #3 poslato: Septembar 17, 2008, 09:00:03 posle podne »
Ne bih rekao da se svi okrecu Nikonu, da se Nikon poboljsao jeste, ali u nekim segmentima nije ni pokusao da parira Canonu... Ds...
Da li ti je palo na pamet da su lose slike proizvod neadekvatnog koriscenja?
SX100IS mozes porediti sa tvojim starim Oly-jem samo u istom rasponu, a postoji jos jedna stvar... Ako zelis slike dobrog kvaliteta, bez da se mucis, onda kupis ixus i ne brines... Uzeo moj brat pre par dana 860 (ako se ne varam), i odusevljen sam kakve su slike, nema potrebe za doradom, samo "teras" na print...

Van mreže seven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Malo novosti....
« Odgovor #4 poslato: Septembar 17, 2008, 09:59:44 posle podne »
Svakako da mi je palo na pamet podesavanje opcija.Sa tim sam dobio samo fotografije losijeg kvaliteta nego u auto modu.Problem ovog modela je strahoviti sum na fotografijama pri smanjenom svetlu ,bez blica.Tako nesto lose jos nisam dobio ni sa jednim aparatom.Ne svidjaju mi se ni boje,a spomenuti sum se javlja ,doduse ne u tim kolicinama i pri dnevnom svetlu.Makro i zoom su odlicni.Ostrina slika je na niskom nivou,I pored auto fokusa pri double shotu.Jednostavno,aparat pravi lose slike.Spomenuti Olympus ,je bio model sp 320,i sticajem okolnosti se pokvario(sitan saharski pesak je usao u njega)inace ga ne bih menjao.Razmisljam o Fuji  5800,Nikon s 5100.
-Zakljucak prijatelja forografa kojima sam dao Canon da ga testiraju je-promenutii aparat ,kao sto sam rekao jednostavno pravi lose fotografije.Canon Ixus mi nisu lepi esteski i nekako mi deluju suvise fensi,a pored toga su Canon.Bas me je iznenadio ovaj model,uzeo sam ga i zbog predhodnog iskustva sa Canonom  stari a 20,koji je,kada uporedim sada sa fotografijama  sx100 is pravio lepse fotografije.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo novosti....
« Odgovor #5 poslato: Septembar 17, 2008, 11:01:40 posle podne »
@seven,
zasto nepotrebno trolujes. Rekao sam ti da postavis jednu ili vise fotki pa da vidimo u cemu je problem i da razresimo dilemu.

Ima previse vlasnika ovog modela koji su prezadovoljni.


Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo novosti....
« Odgovor #6 poslato: Septembar 17, 2008, 11:42:27 posle podne »
Ali Zarko zasto si takav co'ek, i tvrdis da je to dobar aparat?
A clanu sevenu je najbolje da se nostalgicno vrati na neki model A serije...
Imam jedan predlog za tebe: LM slikaj jedan kadar na Auto, a drugi na Manual, ostavi WB na auto, ekspoziciju malo povecaj(u odnosu na ono sto ti je aparat dao pri auto, nek' ti to bude reper pri odredjivanju svih parametara), stavi na 100 asa, privrni blendu i javi sta si postigao...

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo novosti....
« Odgovor #7 poslato: Septembar 18, 2008, 12:24:38 pre podne »
@seven,
zasto nepotrebno trolujes. Rekao sam ti da postavis jednu ili vise fotki pa da vidimo u cemu je problem i da razresimo dilemu.

Ima previse vlasnika ovog modela koji su prezadovoljni.




Ja se slazem sa Zaretom...Evo ja kao za primer postavicu nekoliko fotke koje su uradjene sta u totalnom mraku sta na nekom bednom svetlu bez blica sa mojim skromnim A570 IS....
SX100IS bi trebalo da je kao model jaci mozda i bolji....Ima optiku x10....
Ipak nisam dovoljno kompetentan da dam taj odgovor, ali pretpostavljam...Evo kako izgleda 100% crop i to direktno iz aparata...exif mislim da stoji tako da ako nekog zanima slobodno moze da pogleda...

Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže Mladen

  • Član
  • **
  • Poruke: 166
    • Pogledaj profil
Odg: Malo novosti....
« Odgovor #8 poslato: Septembar 18, 2008, 01:43:35 pre podne »
U prvoj temi kada je clan seven poceo da prica o losem kvalitetu sx100 nisam hteo da komentarisem, jer se vec po tonu postova moglo zakljuciti sto-sta... I posle poziva da okaci te famozne fotke nije, vec je nastavio na drugoj temi da ponavlja ono sto je vec rekao.
Na primer ja sam vlasnik A720. Aparat su mi preporucili ljudi sa ovog foruma koji kud i kamo znaju o cemu pricaju, i ja sam prezadovoljan. Poznajem jos nekoliko ljudi koji ga imaju i nema coveka da kaze nesto lose za aparat. A opste je poznato da je Canon napravio veliki bum svojevremeno sa A710 koji mu je prethodnik. A720 je samo malo poboljsani naslednik. Razlika izmedju njega i sx100 nije velika.

Zarko je postavio linkove ka fotkama kakve se ocekuju od tog aparata. E sad, zavisi sta neko ocekuje, i sa cim uporedjuje... i ja kad vidim fotke koje prave Canon EOS-1D Mark III ili Nikon D2xs, prosto se zacudim, kako ja ne mogu sa A720 da dobijem tako nesto....

Pod uslovom da je sx100 ispravan, NE MOZE da pravi toliko katastrofalne fotografije o kakvima je bilo price, a kamoli da bude losiji od starijih aparata iz nize cenovne kategorije .... pod uslovom da fotograf poseduje donji prag znanja....
Sta je ovo, dozvoli, sta je ovo sine, a uz to i ne radi?

Van mreže gdejan

  • Član
  • **
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo novosti....
« Odgovor #9 poslato: Septembar 18, 2008, 08:49:18 pre podne »
I ja posedujem A720IS koji sam uzeo nakok pretrage po internetu i par razmenjenih mailova sa Ljubom i prezadovoljan sam.
Naravno da to nije DSLR od par hiljada ojra, ali mislim da mu kvalitet fotografija moze da se poredi i sa mnogim skupljim modelima.
Koliko sam video po kvalitetu slike A720 i SX100 su slicni.

Mada se kod fotografisanja moraju znati ogranicenja samog aparata:
- ne moze da slika pokrete u slabijim svetolosnim uslovima bez blica
- na maksimalnom zumu nocu ni blic puno ne pomaze
- dinamicki opseg (kao kod vecine modela) nije nesto narocit
A720 IS

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Canon EOS 5D Mark II, G10, SX10 IS, SX1 IS, IXUS 980 IS, 870 IS
« Odgovor #10 poslato: Septembar 18, 2008, 10:31:07 pre podne »
Momci, hajde da se drzimo zapocete teme. Ima dosta drugih tema o A720 i SX100 IS gde mozete da raspravljate o njihovim mogucnostima.
Hvala unapred

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo novosti....
« Odgovor #11 poslato: Septembar 18, 2008, 10:44:23 pre podne »
Two new Canon Superzooms including first CMOS PowerShot (SX10IS i SX1IS)

Samo je SX1 sa CMOSom. SX10 ima CCD.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo novosti....
« Odgovor #12 poslato: Septembar 18, 2008, 11:37:50 pre podne »
^^^ Pa dobro, ovde i onako pise da su dva nova "superzooms" modela ukljicujuci prvi PowrShot sa CMOS senzorom...
Postoji li razlika izmedju ovog CMOS-a i onog na dSLR-ovim?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Malo novosti....
« Odgovor #13 poslato: Septembar 18, 2008, 12:41:17 posle podne »
Bilo bi sve bas kako treba da bude da su "nalepili" taj CMOS na G10.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo novosti....
« Odgovor #14 poslato: Septembar 18, 2008, 01:40:07 posle podne »
Bilo bi sve bas kako treba da bude da su "nalepili" taj CMOS na G10.

Bolje je ovako.
Bar se vlasnici G9 ne uzbudjuju previse. ;D

Ovaj G10 je prilicno ljigav, prema prvim semplovima na njihovom stocku.
« Poslednja izmena: Septembar 18, 2008, 01:41:48 posle podne od strane Zarko Silic »