Autor Tema: Na prvi pogled... Nikon D750  (Pročitano 47405 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Nikon D750
« Odgovor #140 poslato: Januar 15, 2015, 07:40:47 posle podne »
E pa vidis, meni vise smeta sto se po tom pitanju Nikon zajednica ponasala kao sa slike u prilogu. Stavise, ne samo da su zabili glavu u pesak, nego  cak su i branili Nikon... po tom pitanju. A sad nesto gledam... nisu mnogo odstupili od tog pravca.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Nikon D750
« Odgovor #141 poslato: Januar 15, 2015, 07:48:49 posle podne »
Kao sto vecina zna mene briga za brendove, ali stalno u ovim raspravama, se navodi primer prodaje aparata na trzistu? Kakve to veze ima sa kvalitetom stakala i aparata koje proizvodi odredjeni brend? Ja koliko kapiram ove prepiske , raspravlja se sta je kvalitenije, sta je moglo bolje itd?:) Ja stalno vucem paralelu sa trzistem satova (i jedno i drugo skup hobi) , to sto Rolex proda daleko vise satova od npr Audemars piguet ili A. Lange & Söhne ne znaci da je bolji od njih , mada su i jedni i drugi vrhunski satovi.:) Svakako sam kvalitet nije dovoljan da bi neko dominirao na trzistu ima tu raznih faktora (marketing, tradicija itd...) :)

P.S Ovo sa flerom je veliki propust Nikona nadam se da drug Tayler nece imati problema:)
« Poslednja izmena: Januar 15, 2015, 07:56:36 posle podne od strane Serb »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Nikon D750
« Odgovor #142 poslato: Januar 15, 2015, 08:04:35 posle podne »
Nem pojma.Ja više preferimam niskobudžetne CASIO G-SHOCK plastikanere.Za ove Leica čuke nemam vremena  :laugh:

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Nikon D750
« Odgovor #143 poslato: Januar 15, 2015, 08:17:36 posle podne »
#Tyler
Ja bih, da sam na njegovom mestu, normalno koristio aparat kao i da nema problema, pa onda sabrao (nakon opaljenih hiljadu fotki) koliko ih je realno upropašćeno. Da li je u pitanju 3 ili 10 ili 30? Ako brojka nije velika, a kako kaže Tyler može i drastično da se smanji ako se obrati pažnja na efekat  i minimalno repozicionira, onda je pitanje da li valja davati aparat ovima tamo u servis da sje8u AF.

A taj nedostatak ozbiljnije reakcije o kojem @Rodić priča jeste loš jer proizvođačima pokazuje sa kakvim glupostima mogu da prođu. Jer ako su potrošači progutali ovo bez mnogo halabuke, onda možemo da im uvalimo FX aparat čiji je senzor ustvari 94% veličine pravog FX, ili staklo koje je 2.8 ali ustvari je 3.5 itd...
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Nikon D750
« Odgovor #144 poslato: Januar 15, 2015, 09:00:53 posle podne »
^tako sam i napisao da cu uraditi.

ponovicu jos jednom da je ovaj problem u praksi zaista mali, posebno za moj nacin fotografisanja i ono za sta meni treba aparat.

a tacno je i to da ce svi postati samo aljkaviji ako im ovakvi problemi prodju bez mnogo halabuke.

mada su ovakvi problemi neminovnost danas i ako neko ne vidi da gotovo svi proizvodjaci tehnike imaju slicne propuste, pocevsi od apple-a pa nadalje, i misli kako je nekakav canon tu izuzetak onda nemamo sta da pricamo.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Nikon D750
« Odgovor #145 poslato: Januar 15, 2015, 09:04:00 posle podne »
Pa ne... raspravljali smo se oko stvari oko koji smo morali biti jedinstveni. Poslednji put kad smo pricali ovome, nastao je  prekid komunikacije na forumu od nekoliko nedelja, meseci... koliko vec. Nazalost, jedan od rezultata je isao ovako
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/dslr-i-mirrorless-aparati/sto-kupiti-vasa-preporuka/ ... a mi koji smo pricali o tome pre ovoga smo bili canon fanbojevi i trolovi. Ni danas ne razumem kako mozemo imati razlicite stavove po tom pitanju. Iskreno, ne razumem.

Serb druze, ne mozes porediti satove i foto opremu. Satovi su za gledanje i statusni simbol, a aparati i objektivi alat... bilo za amatersku ili profi upotrebu. Cene opreme su slicne, tako da ni faktor cena nije neki preterano odlucujuci faktor. Lajku ne racunam, to jeste statusni simbol.

Ono sto ja zelim da vidim jeste nesto ovako:
http://www.usa.canon.com/cusa/support/consumer?pageKeyCode=prdAdvDetail&docId=0901e02480e1c016

Danasnji datum, dakle bas primer ko kec na deset. To se ovako radi.

Mislim, jedno je kad se zacikavamo na temu brendova... ali ovo su ozbiljne stvari. Jer da nije bilo foruma, djavola bi se nikon uopste i osvrnuo na ova dva problema. Nadam se da me razumes na ispravan nacin, jer ovo pisem krajnje dobronamerno. ;)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Nikon D750
« Odgovor #146 poslato: Januar 15, 2015, 09:06:49 posle podne »
Tyler, QA testiranje je ozbiljna stavka u budzetu svakog proizvodjaca prilikom lansiranja bilo kakvog novog projekta. To utice kako na cenu, tako i na brzinu izlaska finalnog prozivoda na trziste. Sto ce reci, nekog usere da izbaci prozivod bez bagova, a nekog usere da izbaci proizvod gde se provukao neki bag. Nikonu, sto se tice tela se previse cesto desava za bilo ciji ukus. Medjutim, takva im je politika i oni su procenili da je dobro da zakinu na testiranju. Da li im je dobra procena ili ne, videcemo.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Nikon D750
« Odgovor #147 poslato: Januar 15, 2015, 09:17:36 posle podne »
Naravno Zoki da nisu iste stvari i upravu si satovi jesu neka vrsta hedonizma. Ali opet kazem procenat prodaje na nekom trzistu ne znaci da je taj proizvod bolji ili gori.Tu mislim na sve oblasti u industriji.A i u svetu foto opreme cesto ljudi uzimaju ono sto im ne treba cak mislim da veliki broj kupuje masine i objektive koji im nisu neophodni ...Ne bi se iznenadio kad bi video japnske bakice sa d800 kako skljocaju:)

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Nikon D750
« Odgovor #148 poslato: Januar 15, 2015, 09:31:59 posle podne »

.....Serb druze, ne mozes porediti satove i foto opremu. Satovi su za gledanje i statusni simbol, a aparati i objektivi alat... bilo za amatersku ili profi upotrebu.

Eh, pa gdje ćeš ovo napisati druže Zoka...? ;D
Za ovu izjavu na jednom sajtu bi dobio ban, i još bi te proglasili državnim neprijateljem No1....... ;D ;D

Salim se, ne zamjeri! ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Nikon D750
« Odgovor #149 poslato: Januar 15, 2015, 09:39:13 posle podne »
Tyler, QA testiranje je ozbiljna stavka u budzetu svakog proizvodjaca prilikom lansiranja bilo kakvog novog projekta. To utice kako na cenu, tako i na brzinu izlaska finalnog prozivoda na trziste. Sto ce reci, nekog usere da izbaci prozivod bez bagova, a nekog usere da izbaci proizvod gde se provukao neki bag. Nikonu, sto se tice tela se previse cesto desava za bilo ciji ukus. Medjutim, takva im je politika i oni su procenili da je dobro da zakinu na testiranju. Da li im je dobra procena ili ne, videcemo.

nemam bas nikakvu zelju da advokatisem nikon, i nadam se da cu ovim postom iz toga i izaci makar na ovoj temi, ali moje misljenje je da ovo ne mora obavezno da znaci kako nikon posebno i vise od ostalih zakida na QA (da ne spominjem ponovo apple koji je sa svakim novim iphone-om imao po neki zajeb, od antenagate-a do bendgate-a) jer ova dva problema o kojima pricam (na d600 i d750) su se pojavila na dva potpuno nova tijela. tijela koja su unijela neke novine i osjetan napredak. lako je canonu da izbaci aparat "bez problema" kad samo reciklira ono sto vec ima. kao sto uostalom vazi i na nikonovu 3xxx 5xxx i 7xxx seriju. kako tu ne stede i zakidaju?

bez obzira koji je razlog, meni je na ovom forumu sigurno najzalije sto je tako jer ja IMAM taj d750 i iako mi ne smeta u praksi taj bug vise bih volio da ga nema. ali isto tako, moj izbor je bio da uzmem napredniji aparat (bar u ovom trenutku) nego da igram na sigurno sa nekim ekvivalentom kod konkurencije.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Nikon D750
« Odgovor #150 poslato: Januar 15, 2015, 09:39:56 posle podne »
Principijelno, ko god da kupuje neki proizvod i svestan je da isti ima "mane" a moze s tim da zivi, je sasvim legitimno.
Koliki je broj Sigma objektiva do dana danasnjeg naslo kupce, koji su znali da njihova stakla imaju problema s fokusom. Znaci cista lutrija.
Meni licno smeta i kad je kutija proizvoda ostecenja, izgrebana, nebitno o kom' se proizvodu radi. Mozda sam pipav, nazovite kako hocete, al' ako proizvodjac zna da trazi moj novac za svoj proizvod,
ja ocekujem za uzvrat "mint-stanje" proizvoda. Ovo je nevezano za Nikon/Canon.
Na kraju, misljenja sam da je @Tyler probrao sjajan aparat i da ce s njim imati pregrst dobrih fotki, sto mu naravno i zelim ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Nikon D750
« Odgovor #151 poslato: Januar 15, 2015, 09:44:58 posle podne »
bole, to su psiholoski momenti i sasvim druga prica. i ja sam se lomio neko kratko vrijeme, ali prevagnula je neka prakticna i racionalna strana, ili bar tako mislim.
najgore je sto sam i sam dosta precizan oko toga, kod bilo cega sta kupujem.kad kupim nesto, pazim stvari cak i previse poslije. ali ovdje sam prosto uskocio i ni malo ne zalim.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Nikon D750
« Odgovor #152 poslato: Januar 15, 2015, 10:02:59 posle podne »
Hhehe Tviti pravo kazes:-) ali da ne ulazimo u tu temu , oni sa foruma bi slicno rekli za fotoaparate i mob ima kameru sta cemi ako nisam pro:-) tayler samo ti fotkaj i uzivaj sjajn je to aparat:-)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Nikon D750
« Odgovor #153 poslato: Januar 15, 2015, 11:05:01 posle podne »
E, istina, dajte neke sample fotke kad stignete.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Nikon D750
« Odgovor #154 poslato: Januar 15, 2015, 11:12:44 posle podne »
Eh, pa gdje ćeš ovo napisati druže Zoka...? ;D
Za ovu izjavu na jednom sajtu bi dobio ban, i još bi te proglasili državnim neprijateljem No1....... ;D ;D

Jao, cuti... znam i koji. Super je to forum... redovno ga obidjem.
Volim da odem i na onaj hi fi forum... dakleeeeeeeee, oni audiofili su 100 puta gori od nas... majke mi. Mislio sam da smo mi najgori... ali nismo. :) :)
Ono, iverica vs medijapan kao polica za pojacalo, i uticaj na reprodukciju zvuka. :) :) ... ili ono... uticaj boje zida na visoke tonove :)
''Ne moze da svane pre zore''