Mala škola > Fotografske tehnike i softver

Kako vratiti izgubljene podatke sa kartice

(1/4) > >>

velkom:
Mogu li da se povrate greskom obrisane slike sa aparata-kartice XD i kako?

kiselilimun:
Naravno da mozes ako nisi posle toga nista fotografisao ili snimao, jer bi time popunio "prazno mesto" koje si napravio  brisuci  slucajno materijal (fotografije) na kartici!!


probaj  sa programom "bad copy" imao sam pozitivna iskustva s njim! on je jedan u vrhu  od mnogobrojnih alata za povratak podataka (recover)!!
Malo slabiji je program ali vredi i s njim pokusati a zove se "Recove My Files"!!!

Mandarina:
Imam Nikon E4600 i karticu SD 1 GB. Slikala sam oko 600 slika i ne mogu da skinem ni jednu sliku sa kartice. Tokom slikanja baterija mi se skroz istrošila, čak ni blenda nije uspela da se zatvori, otvorila sam deo gde se menjaju baterije zamenila baterije (zamenila mesta baterijama jer nisam imala druge), blenda se zatvorila i više nisam čačkala fotoaparat dok nisam htela da skinem slike sa fotoaparata. Nakon uključivanja fotoaparat je tražio da se kartica formatira, probali smo i sa čitačem kartice međutim  nije uspelo. Odnela sam karticu u kompjutersku radnju (gde se inače bave i takvim stvarima) ali nisu mogli da mi pomognu. Molim Vas pomozite mi, jako su mi drage slike! :'(  Prvi put u Americi!

Crni_bombarder:
Pozdrav i dobro dosla na forum.
Ovih dana imam isti problem sa jednom karticom, sve sam pokusavao,ali ne ide...
Jako je bitno da nisi nista posle naknadno slikala. Postoje na netu programi za povracaj izgubljenih podataka, pa pokusaj sa njima. Google-aj malo, "data recovery" i slicno. Nadam se da ces uspeti da spasis slike.

Zarko Silic:
Ako komputerasi nisu uspeli tesko da ce to ici lako.
Ako rider ne prepoznaje karticu moras je formatirati u aparatu. Tek nakon toga ce je rider prepoznati ali ce slike biti izbrisane, ali samo prividno. Tek onda uz pomoc recoveri softvera mozes povratiti slike. U medjuvremenu nemoj nista slikati.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju