Autor Tema: Molim vas za pomoc pri odabiru fotoaparata  (Pročitano 2496 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ma ma

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Molim vas za pomoc pri odabiru fotoaparata
« poslato: Septembar 30, 2014, 12:45:00 posle podne »
Pozdrav svima,

ja nisam profesionalni fotograf.. ali sam veliki zaljubljenik u fotografiju. Konacno je stigao red da ispunim sebi zelju i kupim neki, da kazem, bolji fotoaparat. S obzirom da sam do sada koristila Canon gledam 3 njihova modela - Canon PowerShot SX510 i SX500   i   Canon EOS 1100D 18-55VR. Razlika izmedju prva dva i treceg u cijeni je 100 eura, vjerovatno i u kvalitetu i mogucnostima..

mislim da je jako bitno da kazem da mi fotoaparat treba za porodicna okupljanja i putovanja tj. ne planiram da se ozbiljno bavim ovim poslom. U dilemi sam, da li je snobovski potrositi 100 eura vise ako i jedan od ova prva dva modela moze zadovoljiti potrebe? S druge strane, fotoaparat se ne kupije svaki dan i opet sam misljenja da treba kupiti nesto za dugi rok...

Svako misljenje mi je dobrodoslo...

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Molim vas za pomoc pri odabiru fotoaparata
« Odgovor #1 poslato: Septembar 30, 2014, 01:20:52 posle podne »
prva dva su za porodicne fotografije i okupljanja .. treci nije samo 100e skuplji vec za njega moras da kupis jos poneki objektiv, pa treba da poneses jos poneki objektiv sa njim (sx510 je npr 24–720 mm, ti sa 1100d dobijes 18-55, to je znacajno "krace" a za rodbinske skupove i putovanja taj zoom od 720 koji imas na sx510 ume mnogo da znaci, za 1100D bi morala da kupis zoom objektiv) ... tako da ja bi za porodicna okupljana i putovanja uzeo sx510. (ja sam i pored 2 dslr-a za porodicna okupljanja i putovanja uzeo ovde na pcfoto.biz rugged compact mislim da je to, posebno ako se cesto putuje i ako su deca mala, idealno resenje. sx510 pravi lepse slike ali ako upadne u bazen jbg..)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže ma ma

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Molim vas za pomoc pri odabiru fotoaparata
« Odgovor #2 poslato: Septembar 30, 2014, 03:59:23 posle podne »
Arhi hvala na odgovoru... da ne znas mozda nesto vise o trajanju baterije na sx510?

srecom pa ne posjecujemo cesto bazene - vise smo "brdski tipovi" :)


Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Molim vas za pomoc pri odabiru fotoaparata
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 05, 2014, 06:40:12 posle podne »
ne znam za baterije, uvek mozes da kupis rezervnu :)
a na brdu ima prasine, kamenja, blata .... rugged aparati su odlicne sprave kome trebaju... sad raspon je veliki i u ceni i u kvalitetu, moj panasonic pravi ok slike ali je recimo olympus tu po meni kralj .. cak i starija verzija tg2 otkida :) ... za "aktivan zivot" ja bi definitivno birao Olympus Stylus Tough TG-3 ili stariji tg2 ako se nema para za tg3 .. DSLR nikako ne bi kupovao za te potrebe ... sx510 je odlican za "porodicne skupove" ali je, bar po meni, prevelik i preosetljiv za "aktivni zivot" (bajs, priroda, planina, more, jezero, reka ..) ... a to sto ste ranije imali canon compact-e nije neka velika korist, naucite se na novi compact za 2 dana, nije da imaju neko raspadanje od opcija
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu