Autor Tema: Atina  (Pročitano 4022 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Atina
« poslato: Septembar 21, 2014, 01:38:57 posle podne »
Malo su mi dosadile plaze, pa da predjem na urbane :)

Vrlo retko fotkam nocu u gradu, pa bih bio zahvalan ako bi neko iskusniji dao kritiku. Recimo, ovi silni color cast-ovi, nemam pojma da li je to nepozeljno ili ne... meni deluju interesantno u neku ruku.

Poslednja mozda tehnicki nije savrsena, ali mi je momenat bio jako interesantan.


Van mreže devke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 532
  • Pol: Muškarac
    • devke
    • Pogledaj profil
Odg: Atina
« Odgovor #1 poslato: Septembar 21, 2014, 03:12:35 posle podne »
Meni se fotke svidjaju, mozda neko iskusniji moze da da kritiku. Favoriti su mi prve dvije, volim blue hour :)
https://www.flickr.com/photos/82352785@N04/
Nikon D600, Tamron 28-75 f2.8 , Tokina 100mm f2.8 macro, Nikkor 50mm 1,8G , Nikkor 50mm f2.0AI, Helios 44M, Pentacon Electric 50mm f1.8 MC
Nikon SB800
Yongnuo YN560 - v2 i v3

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Atina
« Odgovor #2 poslato: Septembar 21, 2014, 03:26:21 posle podne »
Hvala Devke :)

Iako sam to ranije spomenuo, moram jos jednom da iskazem odusevljenje sa 70-200 f/4 IS objektivom. Mnogo manje ga koristim od nekih drugih objektiva, ali kad ga uzmem u ruke uvek me odusevi. Samo mu fali jedna blenda i bio apsolutno savrsen :)

Smena straze.

Van mreže lecko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 318
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Atina
« Odgovor #3 poslato: Septembar 21, 2014, 06:13:40 posle podne »
I ja cu kritike prepustiti iskusnijima a, meni se najvise svidja fotografija stadiona i siluete smene straze.... Fantastic :-)

Van mreže aleksa z.

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 297
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Atina
« Odgovor #4 poslato: Septembar 21, 2014, 10:23:53 posle podne »
snimci su sjajni, naravno akropolj sa morem u pozadini 054-2, samo da je moglo more malo da se bolje vidi. ali neka

koliko se ja secam atina je nocu more svetlosti, do u beskraj.
Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-105 3.5-5.6 ED VR
Canon Power Shot A590

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Atina
« Odgovor #5 poslato: Septembar 22, 2014, 10:39:01 pre podne »
Fotka sa psom i parlamentom u pozadini, jedna od boljih kojih sam video ove godine na netu, svaka cast! Steta sto nije moja! :D

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Atina
« Odgovor #6 poslato: Septembar 22, 2014, 11:23:11 pre podne »
Uh, mnogo vam hvala momci, zaista :)

Alex, pratim tvoje radove ovde i planirao sam da dodjem na tvoju izlozbu u cetvrtak... ali bas u je sad naslo da iskrsne neki sluzbeni put i necu biti u Beogradu u cetvrtak. Bas mi ke krivo zbog toga... Ta slika je i meni omiljena iz cele serije :)

Ove prethodne, zaista nema neke velike mudrosti, samo treba doci do lokacije, sacekati pravo doba dana i osnovno znanje PS-a, zaista minimalna obrada.

Za psa je bas indikativno kako sam razmisljao pre fotke i to mi je bio dokaz da napredujem kao fotograf. Zapazio sam ga i imao sam 70-200 na telu. Znao sam da moram da uzmem sto kracu ziznu daljinu, da bih ga napravio veceg u odnosu na parlament. Takodje, posto je bilo mnogo automobila i ljudi u pozadini, hteo sam nesto duzu ekspoziciju da uhvatim samo svetlo farova, a ne mutljavinu od automobila. Rizikovao sam dosta, jer je trenutak mogao da prodje, ali isplatilo se. Mislim da ne bi bila ni priblizno interesantna fotografija da sam ga samo spucao sa 70-200. Trudio sam se da ne pravim nagle pokrete i zvukove. Sreca pa dzule nije uopste imao nameru da se pomera, iako sam mu bio bas blizu :)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Atina
« Odgovor #7 poslato: Septembar 22, 2014, 11:23:12 pre podne »
zanimljive fotografije..po mom misljenju moglo je malo boljom obradom da se istaknu neki detalji..
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Peđa

  • Član
  • **
  • Poruke: 206
    • Pogledaj profil
Odg: Atina
« Odgovor #8 poslato: Septembar 22, 2014, 11:54:27 posle podne »
Odlična serija. Samo je na 3 i 4 slici dosta šuma.
Nikon D5100, VR 18-55mm

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Atina
« Odgovor #9 poslato: Septembar 23, 2014, 02:21:42 posle podne »
Smarko i aj mislim da je pas koji drema (ali i senka smene straže!) fotografija koja zavredjuje divljenje! Ostale, ne zameri, ponegde su i vidjene, ali ove dve...sjajne!

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Atina
« Odgovor #10 poslato: Septembar 24, 2014, 04:32:05 posle podne »
Kod mene, malo previše kontrasta.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D