Autor Tema: Pocetak mojih PORTRETA  (Pročitano 9824 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak mojih PORTRETA
« Odgovor #20 poslato: Mart 17, 2015, 08:32:35 posle podne »
Sad je previse narandzasto...inace, koristio si blic na 3. i 4. fotki...aj na 3. i razumem, ionako je u zatvorenom, pa nema svetla, ali za 4. ti ne treba blic, bolje da je pozadina ispala malo svetlija, a lice lepo eksponirano bez blica. :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak mojih PORTRETA
« Odgovor #21 poslato: Mart 17, 2015, 08:42:06 posle podne »
Da bolje je ali si malo preterao...ali razumes sta sam hteo da ti kazem:) A i unq ti je dao dobar savet:) Ja licno uopste ne volim da koristim blic napolju (ne znaci da ne treba) vise volim zilbericu :)

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak mojih PORTRETA
« Odgovor #22 poslato: Mart 17, 2015, 08:52:54 posle podne »
Da u pravu ste sto se tice zilberice samo mi je malo nezgodno da  slikam i koristm zilbericu kada sam sam :). Blic . . . pojma nemam zasto sam ga tada koristio, mislim da sam negde nesto procitao :D . Evo jedne sa zilbericom pozadina losa,momenat nista spec, ali svetlo me interesuje?  :)

HVALA Unique,Serb znaci mi vasi komentari   ;)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak mojih PORTRETA
« Odgovor #23 poslato: Mart 17, 2015, 10:17:57 posle podne »
Opet je previse zuto...jel si koristio zlatnu stranu zilberice? ako jesi, bolje sledeci put koristi srebrnu. :) takodje, ispod vrata je koza tamnija, a to ne sme da se desava...Sto se koriscenja zilberice tice, najbolje je da je malo podignes, tj, da bude iznad glave modela i pod tim uglom da odbijas svetlost...tako ces stvoriti mekanu senku na vratu modela...ovako izgleda kao da si je osvetlio od dole, pa nema tu senku i svetlo nije bas najbolje. :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak mojih PORTRETA
« Odgovor #24 poslato: Mart 17, 2015, 10:33:36 posle podne »
Polako, nemojte da ga zbunjujete previše. Portret na #11 je sasvim dobar. Tu najviše smeta malo pomeren kadar i bandera iz glave, a svetlo je meni dobro.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak mojih PORTRETA
« Odgovor #25 poslato: Mart 17, 2015, 11:28:48 posle podne »
Pa ne bunimo ga :) Mislim da je asku najveci problem osvetljenje , kad se pogledaju sve fotke koje je kacio, ima on dobrih kadrova i momenata :)


Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak mojih PORTRETA
« Odgovor #26 poslato: Mart 18, 2015, 01:14:00 pre podne »
Opet je previse zuto...jel si koristio zlatnu stranu zilberice? ako jesi, bolje sledeci put koristi srebrnu. :)

...a ako si do sada koristio Nikon, sledeći put probaj Canon  ;D ;D
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak mojih PORTRETA
« Odgovor #27 poslato: Mart 18, 2015, 02:04:26 posle podne »
Koristio i canon i sada koristim nikon...ako pogledas beonjace, videces da su zute. :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak mojih PORTRETA
« Odgovor #28 poslato: Mart 18, 2015, 06:06:14 posle podne »
  Unique jesam zlatnu sam tada koristio,pokusavao i sa srebrnom ali nije to to bar meni bilo ok :) mozda sam i pogresio. u pravu si i sto se ostalog tice imacu to na umu sl put. 
Serb u pravu si sto se tice svetla to mi je mislim najveci problem sto zbog ne znanja sto zbog ostalih faktora :D,ali nadam se da cu se polako popraviti .
Argon moze i Canon,Nikon,Fuji  nije problem prihvatio bi ja sve kad bi bilo dz :P ,jer sto je dzabe i bogu je drago :D
 
Cronnin -u  kao i ostalima hvala na objektivnim komentarima koji mi mnogo znace za dalje fotkanje.  :)

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak mojih PORTRETA
« Odgovor #29 poslato: April 13, 2015, 01:01:37 posle podne »
Par fotki od juce.

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak mojih PORTRETA
« Odgovor #30 poslato: Maj 12, 2015, 10:48:20 posle podne »
Ceca.