Autor Tema: Mali portreti velikih ljudi  (Pročitano 38054 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #60 poslato: Jul 20, 2015, 07:50:37 posle podne »
Dalibore,Cronnin,Nenade Hvala na komentarima. Inace Dalibore nisam znao za to pravilo sto bi se reklo slabo stizem do literature  iako je verovatno mnogo potrebna za dobru fotografiju,ali uglavnom imam slabo vremena za bilo sta pa i kada ga imam ja vise gledam da iskoristim eto koliko toliko da se opustim uz aparat i porodicu ,jer me nekako to opusta posle silnih obaveza  i poslova . .  :-\.

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #61 poslato: Jul 20, 2015, 09:16:33 posle podne »
^
Tako i treba :)

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #62 poslato: Jul 24, 2015, 10:00:59 posle podne »
Evo jos neke . . . ima tu par modnih propusta ali tako je kada tata oblaci :D . Spreman sam za kritike i rado cu ih se secati  ;)  :P

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #63 poslato: Jul 24, 2015, 11:02:37 posle podne »
Ovo ti je mozda jedna od najuspesnijih serija...obrati paznju na secenje delova tela...ako treba malo sire hvataj  :) Ostalo mi se svidja , uspeo si da savladas kontra svetlo ;)

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #64 poslato: Jul 24, 2015, 11:16:32 posle podne »
Hvala Serb . Hvatam ja to malo sire ali desi mi se da bude ukriovo sl tj portret pa posle ispravljam i onda dodje do toga da se secne neki prst itd .  Ali i dalje imam problem sa fokusom koji se verovatno i vidi iako sam podesavao sve ono sto mi je Bugarin rekao ali opet nije mi to ta ostrina plus sto je omasen malo fokus mislim za par mm. Mada desi se da bude fokus i ok, ko ce ga znati sta mu je 

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #65 poslato: Jul 25, 2015, 12:55:52 pre podne »
Fali ostrina tu definitivno nesto nije kako treba, ali su fotke dobre... Lepe boje, lepi kadrovi (malo secenje tu i tamo :P), ove u kontri su korektno sredjene, sve u svemu dobre fotkice :)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #66 poslato: Jul 25, 2015, 08:59:34 pre podne »
I ka vidim napredak, i samo bih napomenuo da slikanje deteta nije uopske lak posao :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #67 poslato: Jul 25, 2015, 08:51:00 posle podne »
Hvala Nenade, Dalibore .Sto se ostrine tice u aparatu je vec povecano na 7,plus u LR sto podignem ostrinu :(  i nakon svega to nije to.Naravno desava se i da budu bas bas ostre ali ima i ovako malo losijih .  Dalibore u pravu  si sto se tice slikanja deteta, od 78 slika samo 10-ak su ok a od tih 10 ove sto sma izbacio su mi da kazem najbolje.

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #68 poslato: Jul 25, 2015, 08:57:34 posle podne »
Na ovoj npr je ok  ostrina  i fokus.

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #69 poslato: Jul 26, 2015, 05:14:01 posle podne »
Osmeh

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #70 poslato: Avgust 05, 2015, 09:44:55 posle podne »
Drugarice i drugovi slobodno izrazite svoje misljenje,jer mi znaci puno :)

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #71 poslato: Avgust 06, 2015, 04:29:15 pre podne »
Gledam na mobilnom i cini mi se da je skroz dobra, svetlo, boje... Mozda bih ostavio jos samo malo prostora iznad glave :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #72 poslato: Avgust 06, 2015, 08:25:49 pre podne »
Asko, fotografija decaka ima neki cudan odnos stranica i nije bas legao. Dakle, prvo probaj da se drzis 3:2 odnosa stranica. Na stranu cak i taj naknadni krop, jer si vec pri fotografisanju napravio 1:1 krop, tako sto ti je uletelo stablo u kadar. Mnogo je tamnog!  Zapravo, trebao si samo malo desno da se pomeris i da ga izbegnes.
Bokeh je lep, i kada gadjas portrete obrati paznju i na taj detalj... da bude kao sto si sada bocnuo. Krosnje, kroz koje prolazi svetlo su uvek bingo za bokeh i kruzice. ;)

Malo sam ovo brutalno isklonirao i kropovao, cisto da ti slikovito pokazem na sta mislim.



Generalno, moze i ovako i da se sredi, ali da sednes vise od minut u PS :)

Druga fotografija zahteva minimalne korekcije... samo da uklonis tri  detalja. Clone stamp je dovoljan.


''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #73 poslato: Avgust 06, 2015, 09:04:08 pre podne »
Hvala Nenade. Imalo je jos malo prostora iznad glave ali ja sam kropovao,zbog sto se kaze pravila trecine ili mozda i ne treba toliko da se gleda   :-\

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #74 poslato: Avgust 06, 2015, 09:10:30 pre podne »
@Asko
Treba kako ne treba, vidi se da si je perfektno uklopio :) To je vise neki moj subjektivni osecaj kada pogledam ceo kadar...

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #75 poslato: Avgust 06, 2015, 09:17:28 pre podne »
Hvala Zorane . U Pravu si za fotku decaka znam da je lose ispala i da je kadar u centru pluis sto je drvo bilo tamno ali nju sam ubacio cisto zbog te ostrine koja mi fali na dosta fotki a i dalje ne znam razlog,na toj je npr super ostrina . A sto se tice kloniranja itd lepo si ti ovo izveo :) , meni je generalno problem PS  ako nesto radim onda radim preko LR 99% , a naravno da bi voleo da znam dosta toga u PS znacilo bi mi bas  ^-^  .

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #76 poslato: Avgust 06, 2015, 09:22:19 pre podne »
Ima tu par nedostataka sa kojima sam se cimao da otklonim u Ps ,ali kao sto rekoh slabo to meni ide i onda na kraju sam ovako izbacio .

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #77 poslato: Avgust 06, 2015, 09:48:14 pre podne »
Ne znam koliko imas vremena, ali generalno gledano to sto je potrebno da se zna u PS nije tako obimno i komplikovano kao sto izgleda, a moze da bude zavisi sta zelis da postignes... Veci je problem odrediti pravu meru u primeni. To je nesto cime se trenutno bavim, pa kad si vec pomenu da iznesem neki svoj utisak po tom pitanju :P

Van mreže Asko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 288
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #78 poslato: Avgust 06, 2015, 10:00:52 pre podne »
U pravu si da nije obimno i komplikovano i ne sumnjam da bi ja to veoma brzo savladao,ali za to mislim da bi mi trebalo par casova da mi neko objasni osnove a i ostalo :)  jer treba znati kada sta i kako

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Mali portreti velikih ljudi
« Odgovor #79 poslato: Avgust 06, 2015, 11:04:31 pre podne »
@Zoran Rodic
Kad bi vas cesce vidjali u temama gde se postavljaju radovi blago bi nama bilo, mislim na tebe i tvoje kolege moderatore i sve ostale koji su pre svega svojim radovima pokazali koliko vrede. Dovoljno je kratko i jasno zapazanje uz konkretan savet, i eto sledeci put boljih fotki, korisno pokretacu teme, korisno ostalima koji prate temu...

Mozda nemate vremena, zato kazem kratko i jasno, ali kada imate, molim vas menoj te se suzdrzavati, nama moze samo da koristi :)