Autor Tema: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???  (Pročitano 11582 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bokica74

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« poslato: Avgust 01, 2008, 03:52:06 posle podne »
Kao sto i sam naslov kaze dvoumim se izmedju ova dva Canon-ova modela. Mnogo sam citao razne forume i misljenja o jednom ili drugom ali nigde nisam pronasao da su ih direktno suprostavili i zakljucili da je jedan bolji od drugoga. Sto vise citam sve vise ludim i ne znam gde da prelomim a da se posle ne kajem. Cena im je maltene ista i ono sto sam ja zakljucio je da su oba odlicna u odnosu na ulozeni novac. Negde sam procitao i misljenje da A650 daje kvalitetnije fotografije, dok je S5 univerzalniji, tj. ima mogucnost dodavanja blica, sto ja realno ne verujem da cu ikad i ciniti. Meni S5 po izgledu deluje vise profi, mada to moze da prevari. A650 je svakako manji i prakticniji za nosenje na putovanja i sl.
Molim Vas pomozite!
P.s. Da li je bolje resenje iskopati jos 100 evra i kupiti G9 koji meni izgleda kao obican idiJot istocno-nemacke proizvodnje od pre 30-tak godina, iako kazu da je aparat fenomenalan.
Canon G9

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #1 poslato: Avgust 01, 2008, 04:30:57 posle podne »
Najpre moram da se slozim sa ovim "p.s."  ;)

Takodje i se ovim sto je napisano: Canon A650 ce dati po meni bolje fotografije, narocito u slabosvetlosnim uslovima, prvenstveno zbog vece povrsine CCD-a i rezolucije od 12 MP, dok S5 IS pruza vise mogucnosti, od eksternog blica, zumiranje u toku odlicnog video zapisa sa stereo zvukom, do dvostruko veceg raspona objektiva.

Ipak, G9 sa "istocnoevropskim" retro izgledom razbija !  ;D

Van mreže Garavi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #2 poslato: Avgust 06, 2008, 03:45:54 posle podne »
I sta si na kraju kupio? I dalje niko da odgovori koga god da sam pitao da li je Canon sredio falinku sa A650 IS? Secam se da je pisalo na itsvetu da postoji neka falinka, ali niko da kaze sta je sa tim serijama, da li su vracene ili se prodaju kod nas kao potpuno ispravni?
Mada ja razmatram A720 IS, al ako ga nema onda da sacekam neki novi ili da padne cena A650 sto mozda i nije losa ideja.

Van mreže Bokica74

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #3 poslato: Avgust 06, 2008, 05:26:42 posle podne »
Da me glava ne boli na kraju sam iskopao jos 100 eura i kupio G9. Uzivo uopste nije toliko ruzan koliko mi je na slikama izgledao. Misterija ko je bolji izmedju a650 i s5 je i dalje ostala.
Canon G9

Van mreže Garavi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #4 poslato: Avgust 06, 2008, 06:32:22 posle podne »
Video sa zvukom 1024x768 sa 30fr/sec
Jel stereo ili mono?
Jel ovo konacna cena ili je u padu?
Ako ce jos malo da padne onda da sacekam, al da prestanu da ga proizvode dok se ja namolim?
Citam da mu je Ljuba kacio neke wide konvertore...kapiram da to nije neophodno kupovati (dibidus sam pocetnik)?
Znaci sada se dvoumim dal da uzmem A720 ako ga nadjem ili da sakupim jos malo i da uzmem G9.
Odusevilo me ono sto je sergio napisao u temi o G9:
"Kada sam dobio aparat naravno prvi utisak je kada ga  uzmete u ruke i pogledate izbliza.Crna boja daje mu fantastičan izgled.
Metalno kućište sa delovima kvalitetne plastike , odlična zavrašna obrada , pa i težina stvarno odaju  utisak da će Vas ovaj aparat ,kad ste već izdvojili toliki novac,dugo služiti."
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2008, 07:01:23 posle podne od strane Garavi »

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #5 poslato: Avgust 06, 2008, 08:08:21 posle podne »
@Garavi
Problem sa A650 IS je odavno resen, i otisao u zaborav.

Van mreže Bokica74

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #6 poslato: Avgust 06, 2008, 08:25:58 posle podne »
Pazi, ako pitas mene, a i ja sam dibidus pocetnik, reci cu ti da sam tek u fazi upoznavanja i ispitivanja aparata i da se videom jos nisam detaljno bavio. Ono sto sam video na canon-europe sajtu je da podrzava (citiram):  "(L1)1024 x 768, 15 fps, (L2)640 x 480, 30fps, (LP)640x480, 30fps (M)320 x 240, 30fps, (S)160 x 120, 15fps (Time Lapse) 640 x 480, 0.5/1fps (Playback 15fps)" a da mu je sound file "WAVE (monaural)"
Cena mu je u paketu sa dodatnom baterijom, torbicom, karticom od 4gb i zastitnom folijom za ekran 420 eura i to mozes videti na pcfoto.biz, tj. toliko sam ga ja platio. Da li mu je to konacna cena, tj. da li ce cena padati, pojma nemam. Ja sam resio da pazarim aparat i tu nije bilo Boga... A kad sam vec resio, rekoh daj da uzmem najbolji u klasi. Tako sam bar citao i cuo od ljudi koji se mnooogo vise razumeju od mene u fotografiju i digitalne aparate.
Inace, aparat zaista deluje kvalitetno, nekako cvrsto, vidi se da nije igracka. Posto sam pocetnik ne mogu uporedjivati kvalitet fotografija sa nekim drugim, jeftinijim modelima, ali je meni bilo dovoljno kada sam po mrklom mraku, sa 4. sprata zgrade uslikao automobil na parkingu udaljen oko 100m i slika je bila odlicna. Sve se jasno videlo na fotki, maltene kao da gledam svojim ocima. Naravno, pre toga sam malo vezbao, igrao se, manuelno podesavao...
Jedino sto sam izgleda dobio i par "vrucih" pixela na lcd ekranu, a izgleda i na fotografijama. To su ti bele tackice koje se mogu samo videti na tamnoj, crnoj podlozi. Vidis, ni o njima nista nisam znao, pa sam se malo informisao na netu. Kazu, desava se.

 
   
Canon G9

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #7 poslato: Avgust 06, 2008, 09:19:20 posle podne »
Okaci neku takvu fotku u punoj rezoluciji da vidimo te piksele.

Van mreže Garavi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #8 poslato: Avgust 06, 2008, 11:03:50 posle podne »
Pazi ovaj deo teksta o A650 IS:
"U odnosu na svoje prethodnike, osim boljeg objektiva, A650 IS ima CCD senzor veće rezolucije, ovoga puta sa čak 12 megapiksela. Povećanje rezolucije ne smatram potrebnim već iznuđenim potezom koji je najverovatnije diktiralo marketing odeljenje. Rezultat su fotografije izuzetno velike rezolucije ali lošijeg dinamičkog raspona uzrokovanog premalim dimenzijama pojedinačnog piksela."
Ovaj podebljani deo mi bas nije jasan, sta mu znaci taj losiji dinamicki raspon?

A za G9 je kao mana:
"Problem koji muči male aparate sa malim senzorima i dalje je dinamički ospeg"
"-opseg objektiva (kraći deo)
-mali bafer
-još uvek nerešive probleme malih senzora i malih objektiva"

Sve ovo sam nasao na jednom sajtu, al valjda mu to dodje kao trazenje dlake u jajetu?

Van mreže Bokica74

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #9 poslato: Avgust 07, 2008, 01:11:18 pre podne »
Ajde probacu da postavim.
Sliku sam morao da smanjim na manju rezoluciju posto je u najvecoj prevelika i ne znam preko kog hosting servisa da je postavim. Iako se na najvecoj rezoluciji tackice vide najbolje, dobro je i ovako. Zutim sam zaokruzio "zaglavljene" pixele, a crvenim "vruce". Ukupno ih ima 5 i toliko sam uspeo da ih vidim golim okom. Program dead pixel test ih je nasao vise, ali posto sam testirao sliku u jpeg a ne u tiff formatu kako je preporuceno, pokazao je da ih ima mnogo vise nego sto ih stvarno ima. Znaci, sliku sam napravio tako sto sam rukom prekrio objektiv i senzor.
Na LCD ekranu fotoaparata se moze videti nekoliko sitnih belih tackica iskljucivo na tamnoj podlozi.
Slika je na http://img221.imageshack.us/my.php?image=img03490yu2.jpg

Da mnogo ne cepidlacim, te se tackice jedva vide, tj. na normalnoj fotografiji sa svetlom se ni lupom ne bi nasle.
« Poslednja izmena: Avgust 07, 2008, 07:51:10 pre podne od strane Bokica74 »
Canon G9

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #10 poslato: Avgust 07, 2008, 01:21:15 pre podne »
Ja da sam na tvom mestu bi vratio aparat....
Cak i 1 pix smeta...
Imao sam slucaj sa 570 i aparat je bio zamenjen za 3 belih pix....naravnno dobili smo drugi nov..
pre svega kupujemo aparat da slikamo a ne da ucimo fotosop...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže Garavi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #11 poslato: Avgust 07, 2008, 08:29:52 pre podne »
Baci je na rapidshare ako je bitno za procenu. Kada je laptop u pitanju cini mi se da ne priznaju garanciju ako nema vise od 3 mrtva piksela.
« Poslednja izmena: Avgust 07, 2008, 08:35:19 pre podne od strane Garavi »

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #12 poslato: Avgust 07, 2008, 12:17:17 posle podne »
Na koliku ISO vradnost ti je bio setovan aparat kad si ovo snimio?

Van mreže Bokica74

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #13 poslato: Avgust 07, 2008, 12:24:14 posle podne »
Sve je bilo podeseno na AUTO, nisam obratio paznju na ISO vrednost.
Canon G9

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #14 poslato: Avgust 07, 2008, 12:59:59 posle podne »
Pa pogledaj na originalu sta pise u exifu?

Van mreže Bokica74

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #15 poslato: Avgust 07, 2008, 01:16:16 posle podne »
Aha, sorry, kao sto vidis totalni sam amater, pogledacu kasnije, nisu mi aparat i fotka trenutno dostupni.
Canon G9

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #16 poslato: Avgust 07, 2008, 03:10:05 posle podne »
Prva gore desno mi je samo sumnjiva, ovo ostalo nije nista. U svakom slucaju javi se, resicemo.

Van mreže Bokica74

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #17 poslato: Avgust 07, 2008, 07:05:08 posle podne »
Resili smo problem. Bila su 3 mrtva pixela na senzoru i dobio sam drugi aparat.
Hvala svima  :)

@Zarko, u exifu je stajalo ISO 800
Canon G9

Van mreže Garavi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #18 poslato: Avgust 07, 2008, 07:41:34 posle podne »
Ma Ljuba je ok lik. Ja danas konacno kupio A720 i resio dilemu i sada da ga malo isprobam. Nekako mi bilo bezveze da ljusnem 320e. Ovako sam uzeo sa torbicom i baterijama i doplatio za 4GB memorijsku. Veliki pozdrav svima.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #19 poslato: Avgust 07, 2008, 09:32:34 posle podne »
u exifu je stajalo ISO 800

Ne postoji aparat koji na ISO 800 i na dugim exp[ozicijama nema mrtvih pixela. Cak ni DSLR.

Nocni snimci se prave na ISO100.


Van mreže Bokica74

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot A650 ili Canon PowerShot S5 ???
« Odgovor #20 poslato: Avgust 07, 2008, 09:46:51 posle podne »
Hvala na informaciji. To mi je i Ljuba objasnio. Jbga treba jos puno da naucim :)
« Poslednja izmena: Avgust 07, 2008, 09:48:41 posle podne od strane Bokica74 »
Canon G9