Autor Tema: Pentax K-S1 Revolucija u dEzajnu i prakticnoj primeni  (Pročitano 2880 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Pentax K-S1 Revolucija u dEzajnu i prakticnoj primeni
« poslato: Avgust 28, 2014, 09:45:12 pre podne »
Znam da bezvazdusnim prostorom foruma tumara jedna saljiva tema o Sigmi, ali se ne secam da imamo neku slicnu o Pentaxu. Naspram ovoga, skupoceni drveni lakirani Sigmin grip na $7.000 APS-c dSLR-u deluje kao vrhunac teorijske misli. Elem, Pentax je nakon Pokemon dizajna i kojekakvih kerefeka, posegnuo za jos jednim vasarskim trikom i na planetu zemlju stropostao jos jedan isprazni misaoni meteorit preteci da iz temelja uzdrma dSLR trziste. Naime, simbioza/pripajanje/... sta god... sa Ricoh-om iznedrila je  jednog vrhunskog advertajzing menadzera koji je osmisliio svetleci grip.

Dakle, na gripu imamo 5 led dioda... koje svetle. Sasvim je izvesno da su pojedinci ulozili izvestan trud u  davanje smisla tim diodama...pa one verovatno i svetle u razlicitom rasporedu u zavisnosti od necega.

Za ocekivati je da naredna generacija dobije i zvucne efekte (okidanje, promena blende, ISO vrednosti... etc), ... samo im nedostaje jedan Minimoog pa da prica bude kompletna.

:) :)

« Poslednja izmena: Avgust 28, 2014, 12:29:27 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Pentax K-S1 Revolucija u dEzajnu i prakticnoj primeni
« Odgovor #1 poslato: Avgust 28, 2014, 05:31:34 posle podne »
Na dpreview ne razumeju vizionarske domete inkorporiranja LED dioda, te objaviše da one ne služe bilo kakvoj svrsi. Ali, to nije istina: ako neko koristi timer, zelene diodice će odbrojavati sekunde preostale do snimka, posebno zato što je oko na zadnjoj strani aparata, a diodice na prednjoj. Možda ono S u K-S1 stoji za "selfie"? No tu nije kraj: dugme za okidanje svetli zeleno u fotka modu, a crveno u video modu. Kako se Canikon nije setio ove izuzetno praktične stvarčice?
I taman da se zainteresujem za aparatić, kad pročitam da boje diodica ne mogu da se menjaju, nego stalno svetle zeleno. Bummer...
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pentax K-S1 Revolucija u dEzajnu i prakticnoj primeni
« Odgovor #2 poslato: Avgust 28, 2014, 06:08:08 posle podne »
AH, siroti Pentax ... bas mi je seo na volej jutros. Ali, bolje da spamujem i segacim se ovde, nego da po onim politickim sajtovima pisem svasta. :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Pentax K-S1 Revolucija u dEzajnu i prakticnoj primeni
« Odgovor #3 poslato: Avgust 28, 2014, 06:25:47 posle podne »
Meni te LEDovke lice na AF assist, ali moras da razmaknes prste.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pentax K-S1 Revolucija u dEzajnu i prakticnoj primeni
« Odgovor #4 poslato: Avgust 28, 2014, 08:04:13 posle podne »
A jel ima taj pentax samo poziciona ili mozda ima i dugacka svetla... ;)
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Vito

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 635
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pentax K-S1 Revolucija u dEzajnu i prakticnoj primeni
« Odgovor #5 poslato: Avgust 28, 2014, 08:48:34 posle podne »
Ništa novo za Pentax. U modelu SLR Pentax ME Super iz 1980g. imao je led diode (crvene, zelene i žute) ali su bile u tražilu.  ;D
Baš sam pogledao na mome primerku i još uvek rade.  ;)
“Less is more” (Ludwig Mies van der Rohe)
Sony A7