Autor Tema: Canon A720, Canon SX100, video zapis  (Pročitano 10886 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vedo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Canon A720, Canon SX100, video zapis
« poslato: Jul 19, 2008, 10:20:03 posle podne »
Hocu da kupim jedan od ova dva modela Canona, pa me interesuje koji model pravi pored dobrih fotografija i video zapise dobrog kvaliteta?

Gledala sam vide zapise modela Canon S5 i bila sam odusevljena, posebno kad je rec i o vestackom osvetljenju,
pa me interesuje da li ovi modeli prave video zapise tog kvaliteta i koji mi preporucujete?

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #1 poslato: Jul 20, 2008, 01:49:32 pre podne »
Ako je video zapis bitan, kupuje se kamera.
Fotoaparat sluzi za fotografisanje , a video zapis na njemu je "kolateralna korist".

Van mreže vedo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #2 poslato: Jul 20, 2008, 07:48:12 pre podne »
A zasto ne bih mogla iskoristiti maksimum iz jednog fotoaparata, kad vecina nas nije u finansijskoj mogucnosti kupovati video kamere,
snimci koje radi canon S5 su slicni snimcima koje rade neke jeftinije video kamere koliko sam mogla da vidim , a ne trebaju mi profi snimci svadbi vec snimci porodice pa zasto bih onda bacala pare, samo zelim kupiti apart koji nudi i takvu mogucnost.
 

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #3 poslato: Jul 20, 2008, 10:11:29 pre podne »
Zato sto su video snimci koje rade fotoaparati crno ispod nokta snimcima koje rade kamere. I to one najjeftinije.

I zato sto ce vam jednog dana biti zao sto nesto nije uradjeno "normalno".
I zato sto su proizvodjaci tako zamislili da se za normalan snimak mora kupiti kamera.

Da li se snima detence u basti ili svatovi, potpuno je svejedno. Video snimak mora biti kako treba da bude.

Morate odluciti sta je primarno. Ako su to fotografije onda foto aparat. Iz prvog posta se moze zakljuciti da je rec o video zapisu kao primarnom.

Van mreže Mladen

  • Član
  • **
  • Poruke: 166
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #4 poslato: Jul 20, 2008, 01:11:55 posle podne »
Zarko je kao i uvek malo ostriji. Covek ulaze dosta u opremu i onda mu ovakvi laicki komentari ljudi koji zele malo da uloze a mnogo da dobiju... malo zasmetaju. Cekaj da probamo ovako.

Ja imam A720 i za njega ti mogu reci. Verujem da je slicno na sx100. Snimak je zadovoljavajuci, koliko se od fotoaparata moze ocekivati. Iskreno, ja sam bio iznenadjen kvalitetom video zapisa kad sam uzeo aparat. Nisam ocekivao posto sam foto-aparat uzeo primarno za fotografisanje. Oba aparata imaju mogucnost od 30fps u rezoluciji 640x480, koja zauzima ~100mb po minutu. A tu su nize rezolucije. Imas podesavanja za razlicite uslove osvetljenja... itd. Ako na to gledas kao na nesto ("kolateralna korist") sto dobijas usput, uz aparat, onda je ok.

Ono sto bih ti ja preporucio je da odes na youtube, i ukucas canon A720 i tamo ces naci neke snimke koji su radjeni tim aparatom pa pogledaj. Samo vodi racuna, nemoj da gledas canon-ove promo snimke aparata A720 vec snimke obicnih ljudi koji su radjeni tim aparatom. I znaj da su snimci na youtubu kompresovani te stoga ne pruzaju realnu sliku, vec ti sluze cisto kao orijentir. A onda probaj i za sx100.

Mada bih da sam na tvom mestu razmislio da li je ono sto zelim aparat ili kamera.
Sta je ovo, dozvoli, sta je ovo sine, a uz to i ne radi?

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #5 poslato: Jul 20, 2008, 02:31:53 posle podne »
Zarko je kao i uvek malo ostriji. Covek ulaze dosta u opremu i onda mu ovakvi laicki komentari ljudi koji zele malo da uloze a mnogo da dobiju... malo zasmetaju.

Ne bih se slozio . Zare je uvek raspolozen da uputi savet i da da konkretan odgovor .Nije ostar , nego izuzetno precizan i koncizan tj. njegovim komentarima nema sta  ni da se doda ni da se oduzme.

Moje misljenje :
Fotoaparat kao kamera? Da , za prvu pomoc .
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže vedo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #6 poslato: Jul 20, 2008, 03:43:26 posle podne »
Ok, razumem da velike ljubitelje i profesionalce moze iznervirati kad neko za malo hoce da dobije puno, ali jednostavno ja sam sad u takvoj situaciji.

Planirala sam kupovinu kamere jer sam imala Konica-Minoltu za fotografije koju sam dobila iz inostranstva i bila zadovoljna njome, medjutim pre neki dan (valjda joj bilo sudejno) dva puta nam je ispala iz ruku i uopste ne radi.
Jednostavno nisam u mogucnosti sad kupovati i aparat i kameru ( a naravno da bih htela, ko ne bi), zato i postavljam ovakva pitanja,
u svakom slucaju hvala na odgovorima, posebno Mladenu.

A sad jos jedno pitanje ako neko zna, Canon radi zapise u AVI formatu, a Sony (konkretno model H3) ih radi u MPEG formatu, koliko znam on ih i kompresuje pa je kvalitet izgleda nesto losiji. Da li sam u pravu? I uopste sat je bolje AVI ili MPEG format?

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #7 poslato: Jul 20, 2008, 10:30:10 posle podne »
Nije toliko bitno koji je format vec kolika je kompresija u kakva je odabrana rezolucija. Ako je kompresija veca (vise minuta na manje prostora) kvalitet je slabiji. Isto vazi i obrnuto.

Van mreže vedo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #8 poslato: Jul 21, 2008, 11:02:04 pre podne »
Hvala Zarko na odgovoru,

citajuci dosta po netu, testove i forume odustala sam od kupovine Canona A720, i resila izdvojiti ipak nesto vise novca za bolji aparat,
tako da se dvoumim izmedju Canon SX100 i Sony DSC-H10, obicno su radili poredjenja ovog model Canona sa modelom Sony-a H3, ali je H10 to isto sa par funkicija vise, Super Steady Shot i TFT ekranom od 230.000pix naravno i velicina od 3incha, e sad ima jos par stvari oko LCD-a koji meni nisu bas najjasnije ali u sutini to je to. Negde sam procitala da ima nestandarni USB prikljucak, da li je to tacno i da li to otezava vezu sa racunarom?

Mislim da su misljenja podeljena, koliko sam mogla da razumem canon pravi ipak za nijansu bolje fotografije sa prirodnijim bojama, ili  mozda gresim?

Kad je vidljivost smanjena koji se pokazuje boljim, Sony hvale zbog velikog dometa blica, ali sta kad je blic iskljucen,?

Kad se kupuje cene su tu, ali kazu uz Sony ide vise opreme, dok je Canonu mana to sto radi sa 2 AA baterije, pa se nekad ceka i po par sekundi dok se napuni blic, naravno vreme je vece sto su baterije slabije. Za sony kazu da je odlican za svakodnevnu upotebu koja meni treba, tj, stavi se Auto mod i aparat odlicno odradi sve. Da, koliko sam razumela opticko trazilo ima pa bolje od canona hvata objekte koje se brze krecu? Mana nema mauelno podesavanje White balanca, ali ne znam da li je to meni bitno za fotografije koje meni trebaju?

Sve u svemu, jedni hvale ovaj model Canona drugi Sony-ja.

Kakva su vasa misljenja?

Da li ste imali mogucnosti raditi sa oba?



Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #9 poslato: Jul 21, 2008, 12:05:28 posle podne »
LiIon je bolji od AA. I brzi i bolji.
Kad je vidljivost smanjena, oba su skromna. Canon ima vise suma, ali i vise detalja. Sony previse procesuira pa nestaju detalji u takvim uslovima.
Canon ima USB, a Sony ima svoj standard. I jedno i drugo je nebitno. Za prebacivanje se koristi card reader. Prikljucke na aparatu treba koristiti samo kao nuzno zlo.
Canonova stabilizacija bolje radi od SSShota Sonyevog.

Za totalnog pocetnika mislim da je bolji Sony. Teze ga je naterati da pogresi, ili je mozda to cak i nemoguce.
Canon ima bolju fotku, ako to neko ume da primeti.

Sta ce ti ti veliki aparati? Zasto ne kupis nesto malo za tasnicu. Na primer W125 ili neki Ixus. Ako si totalitarac, iste ces slike praviti i sa jednim i sa drugim.
Izabrani modeli nisu veliki, ali dovoljno da ne mogu u dzep.
Taj W125 Ljuba ima po povoljnoj ceni a zadovoljava svakog amatera. Ima sve sto je potrebno. Mozes pogledati par slika koje sam uradio za jedan drugi forum gde su ga neopravdano kritikovali (W120).

http://www.elitesecurity.org/t327767-Iskustva-Sony-DSC





Van mreže vedo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #10 poslato: Jul 21, 2008, 02:43:57 posle podne »
E Zarko hvala,

pogledala sam uradjene fotografije i zaista su odlicne,

ono sto me nateralo da razmisljam o Canonu SX100 ili Sony H10 jeste sto bi od marta meseca trebala raditi na poslovima dekoracije enterijera i eksterijera u pejzaznoj arhitekturi, tako da bih onda isti aparat koristila i za te potrebe, znaci za slikanje parkova i detelja u parkovima i uopste raznim oblicima zelenih povrsina, pejzaza, a kad je enterijer u pitanju nekad prostorije vece kvadrature, recimo holove i detalje u tim holovima, pa kad je vec tako i kad kupujem fotoaparat onda da razmisljam i u tom pravcu, a vec bi se potrudila oko tih slika i volela bih da izgledaju sto bolje.

Da li sam u pravu onda ako bih se iz tih razlog aodlucila za jedan od ova dva modela? Mislim da bih pre Sony izabrala.

Osim toga, ove fotoaparate mogu nabaviti u Sloveniji po povoljnijoj ceni, naime Canon SX100 po ceni od 220eu, a Sony DSC-H10 po ceni od 210eu.


Van mreže vedo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #11 poslato: Jul 21, 2008, 03:03:02 posle podne »
Mada sad vidim da su cene slicne i kod Ljube

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #12 poslato: Jul 21, 2008, 03:08:22 posle podne »
Onda treba da gledas da objektiv krece od 28mm. Nikako H10 ili H3. Kod njih krece od 38mm sto je previse. Uvek ce ti nedostajati rastojanja. Pogledaj neki FUJI. Npr F100 ako postoji u prodaji.

Sto se povoljnosti tice, to je relativno.
Zbog par evrica ne vredi rizikovati garanciju.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #13 poslato: Jul 21, 2008, 03:16:01 posle podne »
Ili neki panasonic TZ serije... Mada oni izlaze iz cenovnog ranga koji tebi odgovara... Ali su zato mali, 10x opt. zoom, krecu od 28mm...

Van mreže vedo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #14 poslato: Jul 21, 2008, 04:03:46 posle podne »
Jesi li mislio Fuji F100 ili S100 dok pitas ako ga ima u prodaji,

pretpostavljam da na to mislis,

impresivno nema sta, ali i cena, preko 500eu, a F100 je oko 280eu, sto je opet vise od planiranog.

U svakom slucaju po ovome modele koje sam do sad gledala nisu za ono sto ja trazim,
moracu dobro razmisliti, ???

u svakom slucaju hvala na savetima

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #15 poslato: Jul 21, 2008, 04:24:11 posle podne »
Slazem se sa Zaretom, sa enterijer je neophodan fotoaparat sa sirokougaonim objektivom. Znaci neki od 28mm: Fuji F100fd, Panasonic TZ4/TZ5, Canon Ixus 860 IS, Sony W170, ili nesto manje "siroki" W120/W125/W150,...,a za koji dan i novi atraktivni Panasonic FX500 sa objekitvom od 25mm i velikim ekranom osetljivim na dodir  ;)
Salim se, ako uzmemo u obzir cenovni rang i potrebe, onda se najbolje uklapa neki Sony ili Ixus, ostali su znatno skuplji. Ipak, 28mm ima svoju cenu.
« Poslednja izmena: Jul 21, 2008, 06:56:22 posle podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže vedo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #16 poslato: Jul 21, 2008, 05:11:28 posle podne »
Posle razmisljanja odlucila sam ovako,

za svoje potrebe cu uzeti mozda Sony H10, eventualno model koji zare nudi, W125 ili W130,
a za fotoaparate koji bi bili dobri za posao, pa...ubediti poslodavca da je to neophodno ;D
valjda cu imati srece.

Van mreže Nivas

  • Junior
  • *
  • Poruke: 56
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #17 poslato: Novembar 18, 2008, 01:19:29 pre podne »
Ako je na ovoj temi rec o video-zapisima nacinjenim aparatima A720Is i Sx 100, da li bismo mogli da ih postavimo ovde, da ne posucejomo druge sajtove, da bi smo videli kako to izgleda. Ljubo, ja sam Zlatiborac,pre neki dan sam od tebe kupio ovaj A720IS, i za sada sam potpuuno zadovojan kako radi. Da se razumemo, ja sam laik i pocetnik, pa mi ni prohtevi nisu vrhunski.Kada sasvladam rukovanje ovim jednostavnim aparatom, kupicu neki mnogo kvalitetniji, zatrazicu misljenje na vreme. Ljubo, kada ces dobiti neki stalak koji meni odgovara. Dakle, laksi od 1kg (ja to nosim dubiko u planinu), i bar160 maksimalne visine, ili priblizno, pritom da bude upoterbljiv ali solidan, takvi stalci uobicajeno nisu skupi. Sve primedbe verziranih fotografa, kojih ima na ovom sajtu, dobro ce mi doci, i bice najdobronamernije shvacene. Uopste nemam kompleksa, ako ucim od onoga koji nesto zna bolje od mene. Naravno da imam na umu da su moje fotografije diletantske.

Pozz     Nivas

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #18 poslato: Novembar 18, 2008, 08:49:26 pre podne »
Pozdrav, jedino ovako nesto:  http://pcfoto.biz/Hama-Star-61

Van mreže Nivas

  • Junior
  • *
  • Poruke: 56
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #19 poslato: Novembar 18, 2008, 04:29:05 posle podne »
Donekle odgovara, ali nije bas ono na sta sam mislio. Cena mi je u redu. Ali, nemeravam da snimam planinske grmove i siblje, njihove cvetove, plodove, pecurkice na drvetu, buduci da pisem takve tekstove za jedan casopis koji se bavi prirodom. Neophodno je da stalak postavljam usred grmlja i siblja, pa je dobro da ima sto tanje nozice, da mogu da se probiju kroz trnje, ove su presiroke i predebele. Makromod ovog malisana sasvim mi je dovoljan, novinari i onako znatno smanjuju slike. Covece, on pravi slike od 6,7MB. Mozda sam se zaleteo, trebalo je da sacekam da nabavis A650IS, kolike li slike tek on pravi sa svojih 12 Mpixela, ali sad, sta je, tu je. Ako nabavis A650IS oko nove godine, javi mi, ovaj A720IS mogu da dam sinu, ionako stalno ide sa mnom, pa se otimamo o ovaj jedan aparat. U svakom slucaju, ako iskrsne neki laksi stalak, sa tanjim nozicama, javi mi. A o video-klipovima?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon A720, Canon SX100, video zapis
« Odgovor #20 poslato: Novembar 18, 2008, 05:52:21 posle podne »
Kvalitet video zapisa je gotovo identican. Canon A650 se vise ne proizvodi, a Canon nije najavio odgovarajuceg naslednika.