Autor Tema: Preporuka za gallery script?  (Pročitano 3004 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže CombatX

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Preporuka za gallery script?
« poslato: Jul 13, 2014, 10:38:20 posle podne »
Pozdrav,

Nisam siguran da li je mesto gde postavljam pitanje ispravno ali neće zameriti (ja se nadam) urednici ;)

Imam jedan domen i slobodan prostor na jednom VPS-u, na njemu trči Debian i hteo bih da instaliram neku dobru script-u za online galeriju, koja bi bila upravo to i samo to, dakle galerija slika, bez komentara, "share dugmića", CMS sistema itd itd.

Mnogo besplatnih sam našao ali nisam našao ono što sam tražio  :(

Galerije koje se mogu naći po internetu su ili ultra komplikovane i prenabudžene sa kojekakvim opcijama ili su otišle u krajnost da bukvalno moram da editujem HTML fajl za svaku fotku koju bih okačio na server i manuelno dodavao vrednosti (border, shadows frame, etc) kako bi ona bila OK prikazana, dakle treba mi GUI za manipulaciju.

Da li postoji neka kvalitetna galerija (može i paid vrijanta) koja bi mi omogućila upload slika iz browsera (jer nemam svuda iz bezbednosnih razloga pristup sftp-u),da ima OK admin panel gde mogu da manipulišem albumima i slikama i da izgleda kao program iz 21-ovg veka a ne kao da smo upravo ušli u 1990 godinu i prešli a Win 1.1 na 3.1 ako me razumete :)

Hvala unapred.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za gallery script?
« Odgovor #1 poslato: Jul 14, 2014, 12:25:43 pre podne »
Ne baš.

Tebi treba PHP skripta koju ćeš da postaviš na svoj server, koja će da ti omogući da se uloguješ i da barataš sa fajlovima na serveru na jednostavan način - narodski rečeno kao u Windows Exloreru? Da praviš foldere, prebacuješ slike iz jednog u drugi, uploaduješ nove i brišeš neželjene?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za gallery script?
« Odgovor #2 poslato: Jul 14, 2014, 10:44:30 pre podne »
Pa ne moze i jednostavno i da imas admin panel sa kojim ces da radis ovo i ono  :)
Za skriptu sa admin panelom pogledaj Piwigo a za jednostavno pogledaj Minigal

Van mreže CombatX

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za gallery script?
« Odgovor #3 poslato: Jul 14, 2014, 10:57:50 posle podne »
Tebi treba PHP skripta koju ćeš da postaviš na svoj server...

Pa, nije nužno da bude php, ali u principu da to mi treba :)

Pa ne moze i jednostavno i da imas admin panel sa kojim ces da radis ovo i ono  :)
Za skriptu sa admin panelom pogledaj Piwigo a za jednostavno pogledaj Minigal

Piwigo je baš odličan primer onoga što mi ne treba, to je preglomazna skripta koja pritom veoma prosto izgleda sa gomilo nepotrebnih funkcija, u tom slučaju radije ću da instaliram neki WP sa kul temom barem će lepše izgledati :)

Hvala ti puno za Minigal, sjajno izgleda (mogu da je doteram za sat-dva vremena) i ima mini admin panel. Najverovatnije ću nju da ubacim ako kojim slučajem ne naletim na neku još bolju.