Autor Tema: Kalibracija  (Pročitano 3653 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Kalibracija
« poslato: Jul 10, 2014, 02:25:09 pre podne »
radim sa 3 monitora (2x wide + 1x4:3) i ovaj spider4pro je odlicno odradio posao oko kalibracije, slika na sva tri je skoro pa identicna .. no mene cela prica na windozi sa kalibracijom potpuno zbunjuje :(

sta je fora, na kmeku os8, os9, osx sistemski ima podrsku za kalibraciju, u samim programima niko ne spominje nikakvu kalibraciju ... na windozi svaki drugi program pita za neke profile... ovaj spider kad se butne njindoza ucita svoje profile i koliko vidim to implementira kroz drajver za graficku ali to je to .. dignem fotosop on spominje icc profile, upalim ovaj onaj pregledac slika oni nude svoje profile, spominju "ubacivanje profila u samu sliku" etc etc

jel ima neko zivaca malo da razjasni celu pricu ili barem pokaze na neke linkove koji to malo bistre za nas kojima je to samo hobi
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Kalibracija
« Odgovor #1 poslato: Jul 14, 2014, 12:07:57 pre podne »
Profil koji ti napravi kalibrator podesi u Windows Color Managementu i svim ostalim programima koje koristiš.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Kalibracija
« Odgovor #2 poslato: Jul 23, 2014, 02:30:30 pre podne »
Windows Color Managementu i svim ostalim programima koje koristiš.

ali zar nije to glupo? ako ga namestim na nivou windoze koja je poenta da ga namestam sada i u "ostalim programima" ?!
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Kalibracija
« Odgovor #3 poslato: Jul 23, 2014, 02:42:51 posle podne »
E, ja sam zbrzao pa pogrešio. Ako stignem, napisaću ovih dana opširan odgovor.

Kako je sRGB IEC 61966-2-1 podrazumevani prostor boje za web i uopšte ceo Windows, njega podesiš na aparatu i Photoshopu, a ICC profil koji je napravio kalibrator se uveze kroz Windows Color Management, da bi ove boje sa kojima radiš video preciznije na monitoru.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Kalibracija
« Odgovor #4 poslato: Jul 23, 2014, 06:44:44 posle podne »
Ako stignem, napisaću ovih dana opširan odgovor.

nigde ja ne zurim, kad stignes :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu