Autor Tema: Marija-Moj prvi portret  (Pročitano 3337 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Your Brother

  • Junior
  • *
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Marija-Moj prvi portret
« poslato: Jun 27, 2014, 11:26:53 posle podne »
Evo i moja prva fotografija da nekog slikam :D
Aprat sam tek skoro kupio i ovo mi je prvi put da slikam ovako,ovo je moja kuma Marija :D
Znam samo da sam trebao i patike da uhvatim i da sam trebao da isecem mozda onu zardjalu supu ali onda nije to ta duzina slike koja mi se svidja :D Slobodno recite sta valja a sta ne :D
Rezolucija je mala morao sam dosta da smanjim da bi mogao na forum da okacim :(
Evo i puna rezolucija :D http://oi57.tinypic.com/33e5u1c.jpg
« Poslednja izmena: Jun 27, 2014, 11:40:52 posle podne od strane Your Brother »

Van mreže 011djordjevic

  • Član
  • **
  • Poruke: 149
  • Pol: Muškarac
  • “Your first 10,000 photographs are your worst.”
    • Pogledaj profil
Odg: Marija-Moj prvi portret
« Odgovor #1 poslato: Jun 28, 2014, 03:01:17 pre podne »
Pozdrav, pre svega iznosim samo svoje misljenje, ne bih da pametujem, ja sam neki napredni amater ili kako god da se to zove...

- Kao sto si i sam rekao za patike to stoji...
- takodje za pozadinu ako vec mislis da toj supi nije mesto iza modela, pomeris modela malo u stranu, potrazis malo bolji ugao...
- cini mi se da fokus nije na ocima, licu, mislim da bi trebalo da bude...
- nisam siguran, cini mi se da nisi manuelno podesavanja namestao, stavio si na automatski rezim ? ne znam da li si i ne znam koliko znas o blendi, ekspoziciji, ISO itd. ako ne znas, pitaj, pa cu ti ja i neki dosta strucniji od mene ukazati na to i dati odredjene linkove za ucenje... nastavicu da komentarisem pod pretpostavkom da ipak znas ponesto :)
- blenda ti je na 5.6 koliko vidim, ne znam koji objektiv imas i koje su mu mogucnosti, ali sledeci put probaj da otvoris blendu malo vise (da je stavis na manji broj) sto je vise otvoris to ce pozadina biti mutnija i isticace se model u prvom planu dobices takozvani " bokeh " to je za pocetak i za moje skromno misljenje dovoljno, sacekaj da vidis sta ce i drugi da kazu.

Nikon D3100,
Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G
Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR

https://500px.com/011_johnny

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Marija-Moj prvi portret
« Odgovor #2 poslato: Jun 28, 2014, 03:00:44 posle podne »
Model ti je super. Nedostaje ti još neki prime tipa 50/1.8 i bolja obrada i biće to odlično.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Your Brother

  • Junior
  • *
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Marija-Moj prvi portret
« Odgovor #3 poslato: Jun 28, 2014, 04:39:54 posle podne »
Hvala obojici,za otvor blende znam i za zamucivanje pozadine :D Koristim nikon D3200 sa kit objektivom,hvala ti za savete :D
Cronnin koliko kosta to? :D Za obradu nisam dobar sa tim uopste pokusavam da naucim :D

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Marija-Moj prvi portret
« Odgovor #4 poslato: Jun 28, 2014, 08:20:51 posle podne »
Evo ga objektiv koji odgovara tvom aparatu. Pojavio se tek pre nekoliko godina, tako da ćeš teže naći polovan.
Što se tiče obrade, najviše škripe detalji. Onakvo moje glupiranje sa bojama nije bitno za početak i više je subjektivna stvar, ali ne sme da se gubi toliko detalja kao u tvom slučaju.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže aleksa z.

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 297
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Marija-Moj prvi portret
« Odgovor #5 poslato: Jun 28, 2014, 08:43:42 posle podne »
2 Your Brother

vazno je da ti zelis da snimas. nesto te vuce. e to je dobar razlog za ovaj hobi.

jedna slika... onako, ne treba da bude presudna.  treba da snimas desetine i stotine, uvek se nadje neka bas  dobra po necemu. ponekad dobru sliku mozes da prepoznas mesecima posto je nastala. bilo bi dobro da ne ides samo i iskljucivo u `slike opste prakse` tipa razglednice, cvece, deca, bube, trt, mrt. to je put manjeg otpora.

mali primer svadba - snimas svoju pripremu, pa polazak, pa dolazak, pa malo okolo dok jos nije svadba, i tamo mic po mic 200 snimaka. drugi primer knez mihajlova, svi snimaju spomenik,  fontanu, pozoriste, cesmu. a ima bezbroj motiva koji nisu na prvi pogled interesantni

ovo su moja neka razmisljanja, ne znaci da treba tako i samo tako. naci ces vec svoj stil, a mozda i omiljenu temu
« Poslednja izmena: Jun 28, 2014, 08:50:30 posle podne od strane aleksa z. »
Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-105 3.5-5.6 ED VR
Canon Power Shot A590

Van mreže Your Brother

  • Junior
  • *
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Marija-Moj prvi portret
« Odgovor #6 poslato: Jun 30, 2014, 11:12:14 posle podne »
Hvala svima na odgovorima,veoma su korisni :D
Ako bi mogao neko da mi pomogne,slika nije nesto ali ja ne znam kako da je obradim :D(nije portret)
Evo ga raw
https://www.sendspace.com/file/gzj9e7

Van mreže 011djordjevic

  • Član
  • **
  • Poruke: 149
  • Pol: Muškarac
  • “Your first 10,000 photographs are your worst.”
    • Pogledaj profil
Odg: Marija-Moj prvi portret
« Odgovor #7 poslato: Jul 01, 2014, 01:16:52 pre podne »
Hvala svima na odgovorima,veoma su korisni :D
Ako bi mogao neko da mi pomogne,slika nije nesto ali ja ne znam kako da je obradim :D(nije portret)
Evo ga raw
https://www.sendspace.com/file/gzj9e7

Evo ja sam se par minuta samo poigrao sa bojama + crop ... sve to u lightroom-u nista spec. ali eto meni se tako dopada... :)
Nikon D3100,
Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G
Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR

https://500px.com/011_johnny