Autor Tema: Continuous Lighting  (Pročitano 3495 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Continuous Lighting
« poslato: Maj 27, 2014, 05:30:25 posle podne »
Zna li ko nešto o ovakvim stvarima? Vidim da imaju i neke varijante kod nas za lampe i kišobran kit. Izgleda da mahom koriste isti tip lampi od 135 W koje bi trebalo da daju 600 W klasičnog svetla.

Vidim da je kolega sa drugog sajta isprobavao sličan setup, ali u varijanti 4x30W i pri tome je sa ovim reflektorom dobio sledeća očitavanja svetlomera ( ISO100, 1/40, f/2.8 ). Takav minimalni setup bi onda bio sasvim dovoljan za video, a u varijanti 8x135 W (koja je na prvom linku i košta ~100EUR) bi se moglo i fotkati.

« Poslednja izmena: Maj 27, 2014, 05:35:16 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže DeshaCAM

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Continuous Lighting
« Odgovor #1 poslato: Jun 30, 2014, 12:13:48 posle podne »
Да ли си, или знаш неког ко је наручивао са овог сајта!??
Ако је то могуће, онда је и ова понуда скроз валидна, не улазећи у квалитет самог производа!!

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Continuous Lighting
« Odgovor #2 poslato: Jun 30, 2014, 06:54:02 posle podne »
Nisam ništa, bukvalno sam ukucao na Google-u, kliknuo na prvih par linkova i ovo je bio jedan od tih. A cena jeste dosta niska, jer samo lampe su inače bar 10-ak EUR komad.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže DeshaCAM

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Continuous Lighting
« Odgovor #3 poslato: Jul 01, 2014, 12:51:22 posle podne »
Ево тога и овде, и мислим да је сигурније:
http://www.aliexpress.com/item/Photographic-equipment-studier-set-4-lamp-softbox-photography-light-studio-lights-2-meters-lamp-holder/1466704128.html

има и неки лик на фотоберзи, све то продаје за ....

http://www.fotoberza.rs/oglas/57254/foto-studio-8-x-135w-2-x-softbox

Van mreže googie

  • Junior
  • *
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: Continuous Lighting
« Odgovor #4 poslato: Jul 01, 2014, 02:04:23 posle podne »
Što se tiče stativa za rasvetu i grla za sijalice sve ove kineske stvari su upotrebljive ako ih paziš. Ja koristim ovakav setup za video nekih šest meseci i sve je još uvek ispravno. Ali kada su sijalice u pitanju tu treba biti obazriv. Kupio sam nekoliko kineskih od 85w, koristio ih do jednog trenutka kada mi je zatrebalo još svetla. Odem u najbližu radnju i kupim ove sijalice i shvatim da daju duplo više svetla.