Autor Tema: Podvodno kuciste...  (Pročitano 28404 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Podvodno kuciste...
« poslato: Jul 04, 2008, 03:04:20 posle podne »
Nadjoh link, ali ako se usudite da probate ovako nesto, prvo isprobajte sa nekim teskim predmetom(kamen i sl), da vidite da li pusta vodu... Srecno!

http://web.media.mit.edu/~tim/pix/waterproofcamera.html

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Podvodno kuciste...
« Odgovor #1 poslato: Jul 04, 2008, 03:41:44 posle podne »
Ideja je odlicna, samo da upali.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Podvodno kuciste...
« Odgovor #2 poslato: Jul 04, 2008, 07:39:16 posle podne »
Pod vodu nikako.

Za kisu moze da prodje.

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Podvodno kuciste...
« Odgovor #3 poslato: Jul 04, 2008, 11:28:57 posle podne »
I ja bi se slozio sa Zaretom...a u ostalom ja sam nasao jos jedan jos bolji sajt u kome pricaju kako da napravis isto tako voterrezist aparat  ;D ali ne mogu da ga nadjem  ;D
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Podvodno kuciste...
« Odgovor #4 poslato: Jul 05, 2008, 12:21:19 pre podne »
Pa ljudi, ne bi se ova tema dzaba zvala pomocu stapa i kanapa...

Pod vodu nikako.
Provereno radi... Probano bas sa slicnom kamericom... Nisam video to cudo ali sigurno znam da je "poduhvat" bio uspesan!
Za kisu moze da prodje.
Vecina aparata je zaptivena i moze da trpi manje vremenske (ne)prilike! Pogotovu dSLR...
Iskreno ja za ovo nisam znao, dok skoro nisam isao sa drugom da fotkamo malo, pocela kisa, ja fuji-ja pravac u torbu, drugar sa D70 slika li slika, presrecan...
Bio sam malo u cudu, dok mi nije rekao da to nije nista, da se sa tim nikon-om valjao po blatu, snegu i da sa 60k skljocanja nije imao nikakvih problema, s'tim da je na 45-50k radio "servis"(menjanje zavesice i ne znam cega jos), i da je 2-3 puta bio na ciscenju...

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Podvodno kuciste...
« Odgovor #5 poslato: Jul 05, 2008, 12:25:57 pre podne »
Dobro je znati takve stvari kako bi odustao od polovnjaka.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Podvodno kuciste...
« Odgovor #6 poslato: Jul 05, 2008, 12:36:53 pre podne »
Da... Ali vecina ljudi (ukljucujuci i mene) cuva tehniku(dig. aparate, mob. tel. i sl.), dok neki kojima je npr. fotografija posao nemaju koristi od cuvanja aparata! Nekima od njih takve fotke (lezanje u blatu, cekajuci neki momenat, gde zbog ogranicenosti prostora teletina ne vredi), vrede vise od samog aparata!

EDIT: Da se nadovezem, 
Dobro je znati takve stvari kako bi odustao od polovnjaka.

svi bi mi uzimali nove aparate, da smo u mogucnosti! Ja prvi nisam, jer mi je komp prioritetniji i do sad sam u njega ulozio oko 1.5k evra! Fotografija mi je hobi, kao i gotovo svima sa ovog foruma! Skup hobi, moramo priznati, i svi tezimo da prodjemo sto bolje i sto jeftinije, a sto veoma cesto nije moguce sa novim aparatima... Pokusacu sa stock-om, pa ako krene lepo(a nadam se da hoce), bice para za nesto novo i bolje...
« Poslednja izmena: Jul 05, 2008, 12:53:52 pre podne od strane MIHAIL0 »

Van mreže trucic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Podvodno kuciste...
« Odgovor #7 poslato: Avgust 29, 2008, 06:25:36 posle podne »
...http://www.ewa-marine.de/index.php?id=6&L=0 , jedno od resenja...za moj 450D, search dao ove predloge: http://www.ewa-marine.de/index.php?id=82&L=0 ... kad bi jos bilo moguce kod nas naci... pozzz

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Podvodno kuciste...
« Odgovor #8 poslato: Avgust 29, 2008, 06:49:36 posle podne »
Pitanje koliko je pametno eksperimentisati sa aparatom od xxx evra, a opet kupiti pravo podvodno kuciste za njega je neracionalno... Cene kucista su i 2-3 puta vece od samog aparata! Gde je sad tu logika? ???

Van mreže TaBaKva

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Podvodno kuciste...
« Odgovor #9 poslato: Mart 31, 2009, 06:41:07 pre podne »
Pitanje koliko je pametno eksperimentisati sa aparatom od xxx evra, a opet kupiti pravo podvodno kuciste za njega je neracionalno... Cene kucista su i 2-3 puta vece od samog aparata! Gde je sad tu logika? ???

ma nije uopste pametno, ja kad sam video kako se pravi, dosta sumnjivo. Opet sto ti rece ta posvodna kucista koliko sam i ja primetio su dosta skupa, ali sve ima svoje, ako je neko profesionalac i zaradjuje praveci slike i snimke pod vodom normalno da nece napraviti ono sa onom kesom iz prvog posta  ;D  Steta sto ovaj forum nema podrsku za adekvatne smajlice da se mogu postaviti, ali nema veze  ;)