Autor Tema: Opet tamo neki pocetnik ... :)  (Pročitano 11461 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sirin89

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Opet tamo neki pocetnik ... :)
« poslato: April 12, 2014, 04:38:05 pre podne »
Pozdrav ljudi...  :D Totalno sam nov u svetu fotografije tako da imajte obzira... :laugh: Citao sam dosta po forumima ali rekoh ajde i da se registrujem i postavim par pocetnickih pitanja. Planiram kupovinu dslr, nekako sam najblizi odluci da kupim canon 600d. Poceo sam bzv da se zanimam za neki kompakt aparat i onda sam poceo da citam sve vise i vise i vise o fotografiji,aparatima,objektivima.. Bukvalno nemam mira nekih 10 dana non stop samo o tome razmisljam... Toliko ima stvari koje nisam znao, totalno ceo novi svet... :) Ali da ne otezem previse... Uzeo bih tako neki model za koji mogu da izdvojim nesto "manje novca". Odlucio sam se posle sto klipova na youtube za canon 600d sa kit objektivom 18-55 is II... Uz njega sam gledao i da uzmem neki objektiv tipa 50mm 1.4... Citao sam dosta i o stock fotografiji, ali daleko sam od toga kao Zemlja od Plutona... :) Mozda u dalekoj buducnosti...  Da li imate neki predlog, savet? Mozda neki drugi aparat, objektiv? Gleda sam bas dosta snimaka o 50mm 1.4 i 1.8 i bas mi se svidja kako pravi bokeh, i cini mi se da su slike bas ostre, zive nekako. Portreti su bas dobri sa njim... :) Hvala puno unapred! 
« Poslednja izmena: April 12, 2014, 05:25:12 pre podne od strane Sirin89 »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #1 poslato: April 12, 2014, 07:14:20 pre podne »
Samo napred i dobrodosao.

50mm f/1.4 je skuplji nego 50mm f/1.8, ali je zato bolje izrade i sa preciznijim fokusom, tako da se generalno sa njime napravi veci procenat uspesnijih fotografija. Sto se tice ostrine, tu bas i nema neke velike razlike.
Kasnije dokupis blic, naucis da ga pravilno koristis i time sebi jako ulepsas zivot :)
Opcija za pokrivanje kompletnog raspona u sistemu, a da je u toj klasi bi bila Canon EF-S 55-250 II IS .

Ako zelis u stock vode, to vec povlaci neka druga pitanja i resenja.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Sirin89

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #2 poslato: April 12, 2014, 07:51:03 pre podne »
Hvala na dobrodoslici... :) Daleko sam ja od stock voda ali mi je i to jako interesantno... To je jos uvek previse za mene. Nisam ni progledao na oci a da pricam o tako krupnim stvarima... Ja to tako shvatam. Ali ako se malo obrazujem i udjem u sve, zasto da ne... Da li je 600d ok za pocetnika ili da bacim pogled i u komsiluk, d5200 mozda?

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #3 poslato: April 12, 2014, 08:22:41 pre podne »
Još jedan glas za 600d  :) Ja ga koristim dosta dugo i veoma sam zadovoljna.
Mojih fotografija sa tim telom imaš na forumu pa ako te zanima kakve fotografije u proseku
pravi možeš da pogledaš. Ima primera i sa objektima od 500 € ali i od 20 €, tako da...   ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Sirin89

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #4 poslato: April 12, 2014, 09:01:26 pre podne »
Pogledao sam... Bio bih zadovoljan da i meni tako izgledaju slike...  :D Nadam se da hoce... Da li mislite da je pametnije da krenem samo sa kit objektivom,dok ne progledam malo ili da odmah uzmem i 50mm 1.4 jer dobijam solidan popust ako uzmem sve zajedno? Negde oko 790e sa sve karticom 16gb class 10,torbom... Puno je to para pa se malo premisljam...  :-\ Bar meni... Ali zelim da krenem, tacnije jedva cekam da krenem sa fotografijama...  :laugh:

Van mreže MladenD

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 251
  • Pol: Muškarac
    • mladjad
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #5 poslato: April 12, 2014, 09:10:24 pre podne »
50mm 1.4 je dobar objektiv sa kojim neces pogresiti. Ne znam gde kupujes ali sve to verovatno moze i jeftinije da se nadje. d5200 je bolji od 600d, ali je i osetno skuplji. 600d za cenu koliko kosta je zaista odlicna kupovina

Canon 5D mark IV, 8-15L f4, 16-35L f4 IS, 24-70L 2.8 II, 70-200L 2.8 IS II, 35L 1.4 II, 100L IS Macro, 135L f2, 85L 1.2 II, Sigma 50mm art

Van mreže Sirin89

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #6 poslato: April 12, 2014, 09:34:47 pre podne »
Gledao sam i d7000 ali onda verovatno ne bih mogao sve da uklopim u budzet, i ostao bih bez 1.4...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #7 poslato: April 13, 2014, 04:03:26 pre podne »
Ja bih radije uzeo i fiksni objektiv, a ta 50/1.4 je u principu objektiv koji se zadržava tako da sa njom nema greške.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #8 poslato: April 13, 2014, 04:15:46 posle podne »
Dobrodosao Sirine na forum.
Moj glas ide za 600D. :)
Pogledaj ponude i na nasem sajtu, kao sto je trenutna akcija -
http://pcfoto.biz/1746_Canon-EOS-600D-18-55-IS-II ili ceo sistem -
http://pcfoto.biz/89770_Canon-EOS-600D-18-55-IS-II-+-55-250-IS-II-+-50-18-II
mozes i da se javis direktno Ljubi -http://pcfoto.biz/Kontakt i sa njim da napravis neku drugu kombinaciju sa  50/1.4.
Topla preporuka za Ljubu :icon_king: koji je nevidjeni laf.
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Sirin89

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #9 poslato: April 16, 2014, 02:34:05 pre podne »
Pricao sam sa Ljubom i izneo je super ponude... :) Sada se jos razmisljam oko objektiva... Resio sam da uzmem 1.4 50mm ali sada sam u dilemi za drugi objektiv koji ce najbolje da dopunjuje njega. Da imam sto vise mogucnosti za fotografisanje i da na taj nacin najbolje udjem u ceo ovaj svet... Da li pazariti kit lens ili odmah preci na nesto malo bolje... Imate neki predlog?
« Poslednja izmena: April 16, 2014, 02:41:27 pre podne od strane Sirin89 »

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #10 poslato: April 16, 2014, 02:29:47 posle podne »
Ја сам као ти почео пре три године. Исто сам кренуо да заменим стари дигиталац неким новим и већ био одлучио да пазарим панасоник, и читајући навукао се на дслр. Па ево ти моје искуство:
Прво и основно ако си у могућности не узимај објективе  (сем теле) са отвором бленде мањим од 2.8 Боље један са отвором 1.8 него два са отворима од 3.5 или 4.
Друго, веруј ми, потребнији су ти одмах блиц, жичани даљински окидач, филтер НД и сталак него други објектив. Са телом, једним објективом који има отвор 1.8 и наведеном опремом  си одмах у ситуацији да комплетно учиш скоро све. Са нормалцем имаш опцију да сликаш скоро све у свом ближем окружењу, са блицем не зависиш од светла. Лето иде те ће филтер бити неопходан, а када правиш портрет неког драгог свакако сталак и даљински, па још у моду подигнутог огледала, нема да оманеш.
Е сада оно треће.
Када си толико читао, прочитај још по нешто па сам одлучи, немој да си несигуран и зависиш од текста до текста. Из искуства ти наводим:
Јако је важно које команде ти тело омогућава, којим дугмићима располаже и које могућности подешавања пружа мени. Колико дугмета на телу има чију намену можеш подесити својим потребама. Да ти окулар обавезно пружа 100 посто видик на сцену, да можеш да бракетираш, и да ти тело до вредности ИСО од 1600 даје квалитет. Битна је и опција визира за поравнање да не би морао да исправљаш и сечеш фотографију.
Толико и нека ти је са срећом улазак у свет!

Van mreže MladenD

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 251
  • Pol: Muškarac
    • mladjad
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #11 poslato: April 16, 2014, 04:54:16 posle podne »
E bre Petko, ne daj boze da slusa tvoje savete...

Blendu 1.8 ce imati samo sa fiksnin objektivom (ako izuzmemo recimo sigmu 18-35), a sa jednim fiksnim se nikako ne pocinje. Uzme 50mm recimo 1.8 ili 1.4, i sa njim nista u zatvorenom ne moze da uradi. Znaci neki kit objektiv recimo, 18-135 ili tamron 17-50 pa tek onda fiksni, nikako fiksni kao jedini.

Ja imam 24-105 f4, i ne bih ga menjao ni za sta iako po tebi ima neupotrebljivu f4 blendu. Taj objektiv je najbolji moguci univerzalac kojeg se ne bih odrekao nikad, jer mogu da odem na odmor i da ponesem samo njega i da mi bude dovoljan za 99% stvari.

Previse se naglasava znacaj 100% viewfindera. Pa 5d mk2 koji su koristili ili i dalje koriste vecina profesionalaca nema 100% viewdinder. Sta je to sad, neupotrebljiv aparat? Moj 6d nema 100% i apsolutno mi nikad nije zasmetalo.

On kad bi kupovao aparat koji zadovoljava tvoje kriterijume morao bi da uzme nesto tipa 5d mk3, a ne pomenuti 600d.
Canon 5D mark IV, 8-15L f4, 16-35L f4 IS, 24-70L 2.8 II, 70-200L 2.8 IS II, 35L 1.4 II, 100L IS Macro, 135L f2, 85L 1.2 II, Sigma 50mm art

Van mreže Sirin89

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #12 poslato: April 16, 2014, 05:28:18 posle podne »
Nesto sam razmisljao u pravcu 15-85 IS USM... Vredi li tih para?  :-\

Van mreže MladenD

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 251
  • Pol: Muškarac
    • mladjad
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #13 poslato: April 16, 2014, 07:17:44 posle podne »
Vredi 400e. Preko toga ne bih davao za njega... Za 550e se nalazi 24-105 koji je ipak klasa gore
Canon 5D mark IV, 8-15L f4, 16-35L f4 IS, 24-70L 2.8 II, 70-200L 2.8 IS II, 35L 1.4 II, 100L IS Macro, 135L f2, 85L 1.2 II, Sigma 50mm art

Van mreže DOCTOR NO

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 290
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #14 poslato: April 16, 2014, 08:07:52 posle podne »
Daj ti prvo reci koliko love je maksimalno u opticaju koju planiraš da potrošiš na opremu. Pošto si prvo napomenuo da bi da izdvojiš "nešto manje novca".  A u to nešto manje ne ide 600d + 15-85 i još 50mm 1.4.

Kad kažeš sumu biće i logičnijih odgovora.
Canon 6d, Canon 24-105 f4 L, Canon 100mm f2, Canon 50mm f1.8 II, Canon 430 ex II
Canon G9

Van mreže Sirin89

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #15 poslato: April 16, 2014, 08:29:44 posle podne »
Izvinjavam se na konfuznosti... Samo prenosim trenutno stanje mog uma...  ^-^ Ajde recimo da sigurno ne bih za pocetak prelazio cifru od 1000e... Poceo bih da slikam najverovatnije lifestyle fotografije. Posle nekog vremena mozda bih krenuo i stock fotografijom da se bavim kada dovoljno savladam sve. Rekao sam canon 600d ali nisam vezan sada za taj model, mogu i o nikon modelima da razmisljam.

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #16 poslato: April 16, 2014, 11:26:40 posle podne »
E bre Petko, ne daj boze da slusa tvoje savete...

Нисам писао са циљем да слуша. Само сам му онако најискреније најкрће пренео моје искуство. Лепо сам рекао да сам одлучи и да не подлеже писањима по интернету. Е па видиш ја би радије када сам кретао кренуо са 50мм или 35мм 1.8 него са оним кит 18-55 са отвором 3.5 и мањим (да сам имао ова искуства када сам почињао). Ако има тело, добар светлосни објектив, статив, филтер и блиц не може све да фотографише али може скоро све да учи и научи. И како учи схватиће најбоље шта му треба од објектива. Па полако надограђује.

Ja imam 24-105 f4, i ne bih ga menjao ni za sta iako po tebi ima neupotrebljivu f4 blendu. Taj objektiv je najbolji moguci univerzalac kojeg se ne bih odrekao nikad, jer mogu da odem na odmor i da ponesem samo njega i da mi bude dovoljan za 99% stvari.

Зашто толико жеље да се самном надмудрујеш, обрати се дечку који пита па му слободно објасни. Не може се у три реченице све разјаснити. Једно је ф 4 на целом подручју друго 4.5 до 6 или не знам шта.
Можда ето послуша твој савет (и неће погрешити- поштено ли је) јер ја нисам писао да прихвати као решење већ само да разуме шему размишљања пре доношења коначне одлуке.

Previse se naglasava znacaj 100% viewfindera. Pa 5d mk2 koji su koristili ili i dalje koriste vecina profesionalaca nema 100% viewdinder. Sta je to sad, neupotrebljiv aparat? Moj 6d nema 100% i apsolutno mi nikad nije zasmetalo.

Професионалац је широки појам. А он може и без окулара д ухвати сцену с обзиром на огромно искуство. За нас хобисте ово је јако битно ради правилног кадрирања и избегавања да нам у кадар уђу неке ''глупости'' и покваре фотографију. Вероватно је читао или ће читати објашњења око сцене, кадрирања, поставке главног субјекта итд. Зато је битно да види целу сцену. 
On kad bi kupovao aparat koji zadovoljava tvoje kriterijume morao bi da uzme nesto tipa 5d mk3, a ne pomenuti 600d.
Нисам помињао марку. То је његова одлука.
« Poslednja izmena: April 16, 2014, 11:45:40 posle podne od strane Petko30 »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #17 poslato: April 17, 2014, 12:11:08 pre podne »
Sirin, imaš odličnu ponudu ovde:


http://pcfoto.biz/89770_Canon-EOS-600D-18-55-IS-II-+-55-250-IS-II-+-50-18-II

Ova ponuda pokriva sve što tebi kao početniku, a možda i kasnije, treba. Imaš kit objektiv koji ti zadovoljava 90% svakodnevnih potreba, a s njim možeš lepo i da prokljuviš koja ti (i da li ti) žižna daljina nedostaje. On sasvim lepo radi, što možeš da vidiš ovde:

http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/foto-semplovi/canon-ef-s-18-55mm-f3-5-5-6-is-ll-(sample-images)-5524/

Što reče drug član Bole na konto fotografija na navedenom linku, one govore da treba mnogo više ulagati u znanje, a manje u opremu. Naravno, u smislu da te fotografije pokazuju znanje i umešnost i lepo ilustruju šta može da se postigne sa kit objektivom ako čovek zna kako da ga koristi.

Imaš i 55-250 IS, sasvim solidan, ako ne i odličan telefoto zum (ako se ne varam, na photozone.de je "highly recommended"), a dobijaš i prajm, 50 1.8 koji je takođe odličan. Jeste da je 1.8 a ne 1.4, ali u koliko situacija će ti biti neophodno baš baš 1.4? A u oštrini i nema neke razlike. I sa njim mogu da se postignu odlični rezultati kao što možeš da vidiš ovde:

http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/foto-semplovi/canon-ef-50mm-f1-8-ii-plastik-fantastik-(sample-images)/

Još posle da uzmeš neki blic, Canon ili Yongnuo varijantu i imaš potpuno zaokružen sistem sa kojim si miran jako dugo vremena i možeš da se posvetiš učenju.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #18 poslato: April 17, 2014, 12:51:24 pre podne »
Ја сам као ти почео пре три године. Исто сам кренуо да заменим стари дигиталац неким новим и већ био одлучио да пазарим панасоник, и читајући навукао се на дслр. Па ево ти моје искуство:
Прво и основно ако си у могућности не узимај објективе  (сем теле) са отвором бленде мањим од 2.8 Боље један са отвором 1.8 него два са отворима од 3.5 или 4.
Друго, веруј ми, потребнији су ти одмах блиц, жичани даљински окидач, филтер НД и сталак него други објектив. Са телом, једним објективом који има отвор 1.8 и наведеном опремом  си одмах у ситуацији да комплетно учиш скоро све. Са нормалцем имаш опцију да сликаш скоро све у свом ближем окружењу, са блицем не зависиш од светла. Лето иде те ће филтер бити неопходан, а када правиш портрет неког драгог свакако сталак и даљински, па још у моду подигнутог огледала, нема да оманеш.
Е сада оно треће.
Када си толико читао, прочитај још по нешто па сам одлучи, немој да си несигуран и зависиш од текста до текста. Из искуства ти наводим:
Јако је важно које команде ти тело омогућава, којим дугмићима располаже и које могућности подешавања пружа мени. Колико дугмета на телу има чију намену можеш подесити својим потребама. Да ти окулар обавезно пружа 100 посто видик на сцену, да можеш да бракетираш, и да ти тело до вредности ИСО од 1600 даје квалитет. Битна је и опција визира за поравнање да не би морао да исправљаш и сечеш фотографију.
Толико и нека ти је са срећом улазак у свет!
Da me ne shvatis pogresno, OD svega nabrojanog ne treba mu ama bas nista!
Stativ, okidac, blic i ostale dranguje jednog dana, malo u buducnosti!
100% trazilo... ko ne ume da kadrira sa 96-98% trazilom, nece ni sa 100% trazilom.
Opcije poravnjanja, dugmici, iso i ostalo nabrojano, sve je to ne sekundarne vec tercijarne vrednosti za pocetnika! Fotografije se najnormalnije ispravljaju, kropuju i bogtepitastavec obradjuju. Radilo se to i sa filmom, radi se i sa digitalcima. Megapiksela ima i previse, moze da radi sta hoce!
Treba mu jedno telo, kit objektiv, najuniverzalniji moguci da se nauci osnovama kadriranja na osnovnim ziznim daljinama i neki brzi prajm koji ce ga nauciti kako se kadrira glavom i zumira nogama. Za suncane dane mu ne treba nd filter vec polarizacioni. Treba mu rezervna baterija i pristojna torba/ranac za opremu.
Najvise od svega mu treba strpljenja, jedna dobra knjiga o fotografiji i jaka zelja da slobodno vreme posveti ucenju kroz praksu i citanje pisanija sto napisase pametniji od nas.

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #19 poslato: April 18, 2014, 11:26:10 pre podne »
Ма у реду је. Не треба му ништа што сам навео и повлачим за сада то што сам написао. Само има једна ситница, остајем при тврдњи да ће за годину дана да се лично увери да је 90/ ствари које сам навео -тачно. Да, нека купи кит, па после годину две ајд Јово наново, купуј светлосно јачи објектив. Не треба му блиц, па блиц је одмах потребан таман колико и објектив. Даљински му треба одмах, филтер такође, тако да је без везе да се ви самном расправљате. Ви сте овде 95% професионалци на разне начине, неко се бави продајом, неко фотографијом студијском, неко свадбама  и нас је мали број који смо искључиво хобисти. Поглед професионалца и хобисте је различит. Тако је увек било и тако ће остати.
Жао ми је што је моја искрена писанија изазвала оволику реакцију. Ко пре који месец кад ми неко рече да су главни субјекти некако у страну а они строго у центру пресека трећине. И коме сада од вас професионалаца да верујем: онима који потенцирају правило трећине и онима који веле да је у страну?
И свакако, сваком почетнику који мисли да се озбиљније бави фотографијом ћу увек рећи своје погрешно искуство јер сам пукао преко 1500 евра беспотребно купујући пластиканере објективе и почетне дслр. Да бар покушам да некога спасем те непотребне мисије!
 

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #20 poslato: April 18, 2014, 12:08:06 posle podne »
Petko, ovo je slikano Canonom 20D i Sigmom 12-24 4.5-5.6. Da li je za ovakvu fotografiju ključno znanje ili neki profesionalni aparat i svetlosno jak objektiv?
 
 Photo by Juza - www.juzaphoto.com

To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #21 poslato: April 18, 2014, 04:03:52 posle podne »
Za ovo je ključno dosta para na računu i puno slobodnog vremena.
Da imam to, ne bi ni meni bio problem da sa 40D i 17-50  lutam po svetu i pravim dobre fotke :D
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #22 poslato: April 18, 2014, 06:54:17 posle podne »
Slazem se Cronin... vec imam spisak destinacija...samo fali malo"vremena"
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #23 poslato: April 18, 2014, 08:14:44 posle podne »
U pravu si Cronnin, ali i Stalker je u pravu, zar ne ? :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #24 poslato: April 18, 2014, 09:33:37 posle podne »
Kako se uzme, Cronin. Imaš, na primer, putovanje tipa 4 dana u Pragu sa stajanjima u Austriji i izletom u Dresden i Bratislavu, hotel sa 3 zvezdice za 90 evra. Imaš izlete u divljinu Srbije, po mestima da ti pamet stane od lepote, za 1250 din. Druga dva uslova su bilo kakav aparat i da znaš šta radiš. :)
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Sirin89

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #25 poslato: April 19, 2014, 01:15:20 pre podne »
Bas se razvukla tema... :) Samo da vam saopstim svoju odluku... Odlucio sam ze 600d sa kit objektivom Canon EF-S 18-55mm IS II... Mislim da je za pocetak to najbolje a kasnije cu videti sta cu dalje dok malo ne udjem u stos...  :)
« Poslednja izmena: April 19, 2014, 01:40:45 pre podne od strane Sirin89 »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #26 poslato: April 19, 2014, 10:52:41 pre podne »
Pametna odluka :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #27 poslato: April 19, 2014, 01:02:51 posle podne »
Uzdravlje ga koristio i da vidimo fotke uskoro. :)
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže CombatX

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #28 poslato: Maj 15, 2014, 11:32:07 posle podne »
Pozdrav svima,

Da se i ja upišem u foto-vode po prvi put koristim dSLR, do sada sam uvek imao neke njanjave kompakte i mobilne telefone i uvek me je nerviralo, imam dara da ocenim dobar trenutak i dobar ugao slikanja ali nisam imao čime kvalitetno da slikam, pa kad bih slikao kompaktom onda bih se nervirao kasnije kada vidim kolika je slika djubre...

...pa reših danas da tome stanem na put i častio sebe sa Canon 600d / kit objektiv Canon EF-S 18-55mm IS II i mislim da sam napravio solidan izbor aparata, a objektivi... oni će doći vremenom zajedno sa pohlepom i željom  >:D

Dvoumio sam se između Nikon D5100 i Canon 600D, odgledao gomilu opisa i utisaka na YT, nekoliko puta uživo držao i slikao sa oba aparata, da bi na kraju pobedio Canon, zbog nešto jeftinijih objektiva, a najviše i zbog bolje video reproduckije koja me dosta zanima pored klasične fotografije. Nikon je super ali u odnosu na 600D ima očajno snimanje video, nisam mogao da verujem da se kvalitet toliko drastično razlikuje, ali dobro...

Uz aparat sam dobio knjigu prevedenu na srpski, Jukka Kolari / Peter Forsgard / Biran Worley - Bolje fotografije uz Canon objektive i bliceve + jednodnevni besplatni kurs na Canon Academy što će mi dobro doći obzirom da sam početnik :)

Od fotografije me interesuje najviše makro i portret, najviše me smara pejzaži... :)
« Poslednja izmena: Maj 15, 2014, 11:38:17 posle podne od strane CombatX »

Na mreži Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #29 poslato: Maj 16, 2014, 12:45:54 pre podne »
...... do sada sam uvek imao neke njanjave kompakte ......
a moze li se znati koji je kompakt bio u pitanju? ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #30 poslato: Maj 16, 2014, 10:12:55 pre podne »
Dobro došao i da uskoro vidimo neke lepe fotografije.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže CombatX

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Opet tamo neki pocetnik ... :)
« Odgovor #31 poslato: Maj 16, 2014, 11:06:03 pre podne »
...... do sada sam uvek imao neke njanjave kompakte ......
a moze li se znati koji je kompakt bio u pitanju? ;)

Minolta Dimage F100 kupljen 2002 godine na Tajlandu kad sam bio i trajao do 2008, od tada Samsung PL65 pa sve do juče  ;)

Čak mi je Minolta pravila bar 2x kvalitetnije slike od Samsunga, iako ju je vreme pregazilo.

Dobro došao i da uskoro vidimo neke lepe fotografije.

Kako da ne, samo malo prakse i kačim ;)