Autor Tema: Foto avantura-"Expedicia Afrika"  (Pročitano 10637 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ljubce

  • Junior
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« poslato: April 02, 2014, 03:29:05 posle podne »
Postavljam ovaj malo "neobican" oglas u zelji da se nasem malom timu pridruzi neko sa ovog foruma. Elem, jedan sam od osnivaca udruzenja koje organizuje istinske avanture po svetu, a naravno sastavni deo toga je da smo i ljubitelji dobre fotografije :love4:
Za nekoliko meseci krecemo u avanturu Istocne Afrike-Kenija sa safarijem u Masai Mari,Tanzanija i Zanzibar
Ovde cu plan puta opisati ukratko, a ako nekoga interesuje jos nesto kao i detaljan plan sa svim potrebnim informacijama neka posalje pitanja na globetracker.info@yahoo.com
Grupa je inace limitirana na 14 pustolova, a trenutno ima jos samo par slobodnih  mesta koja ce verujem biti popunjena bez obzira da li se neko odavde bude prikljucio, mada bi ja iskreno voleo da neko sa foto znanjem bude clan ovog putovanja. Drustvo je internacionalno, ima nas iz 3 zemlje regiona(Srbija, Hrvatska i Crna Gora) .

Polazak je 27 jun, a povratak 12 jul. Sto se safaija tice idemo u famoznu Masai Maru, a naravno i jedan dan u Nakuru carstvu crnog i belog nosoroga, ali najpoznatijem po ruzicastim flamingosima i stotinama vrsta ostalih neobicnih ptica. Posecujemo i Kiberu najveci slum u Africi, skole u kojima se druzimo sa malisanima, africka Masai plemena, posmatramo sa samo par metara na njihovoj teritoriji lavove, zebre, hijene, zirafe, slonove... opstanak uzivo, farme kafe, Kilimandzaru se divimo iz podnozja, plivamo sa delfinima i naravno uzivamo u plazama tropskog Zanzibara.

E sad potrebno je sto pribliznije objasniti sta nas u Africi ceka. Naime putovanje je avanturistickog duha pa su pojedini smestaji u skladu sa tim. Ovo sto cu navesti nije pravilo, ali naravno moguce je, ja to moram navesti jer ne zelim da ako se nesto od toga desi neko bude razocaran jer to nije ocekivao, a to je da negde necemo imati toplu vodu za tusiranje(mada su to tropski krajevi pa i kad je ima ja je ne koristim :) ), ..Na safariju spavamo u kampu u dvokrevetnim satorima(nisu mali satori vec veliki sa pravim krevetima unutra, a u sklopu satora je i kupatilo sa wc-om u kojem nema tople vode).
Da Vas ne uplasim na vecini mesta ce smestaj biti zaista korektan, ali npr u Najrobiju je jedan stari hotel koji je u sustini relativno cist, ali namestaj, wc, inventar i uopsteno sam hotel izgleda kao da smo se vratili u pedesete godine.
Nema muzeja, trgova i slicnog, cilj je komunikacija sa ljudima, posete plemenima, selima koja kao da stoje u vremenu, biljni i zivotinjski svet, i na kraju odmor od avanture, ali ne i od fotografije na Zanzibaru :) dobrodosli u tim.
Mada osim dobre opreme i toga sto sam "ljubitelj" fotografije", znanja nema he he :) pa je "oruzje" podeseno na automatski :)  na ovoj temi cu se potruditi da vas kroz fotke i malo price upoznam sa utabanim i neutabanim stazama "Expedicie Afrika", pa ko zna mozda se u julu vratim sa "foto obuke" i jos boljim materijalom :D

Van mreže Ljubce

  • Junior
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #1 poslato: April 02, 2014, 04:07:27 posle podne »
Pre postavljanja fotki zahvalio bi se puno punooooo jednoj clanici foruma koja mi je pomogla da iste koliko toliko dovedem u red :)
Pocinjem simbolicno sa fotografijom malisana iz Zanzibarskog sela "Jambiani", jer je jedini uslov prikljucenja da se na put ponese dobro raspolozenje :)



Ime Zanzibar je arapska rec koja u prevodu znaci "zemlja crnih ljudi". Mnogo interesantnih stvari iz bogate i burne istorije je vezano za ovo ostrvo, ali naravno danas su najvece bogatstvo ovog arhipelaga plaze koje su bez preterivanja medju najlepsima u svetu... Po meni daleko ispred Tajlandskih, Filipinskih, Malezijskih... pa cak i Maldivskih
Ono sto daje posebnu lepotu je sto je vecina (osim severnih Nungvia i Kendve)plaza sa vrlo malo ljudi, a neretko su neke i potpuno puste sto pojacava osecaj da ste u pravom tropskom raju.

Evo fotografija nekih plaza, mada da budem iskren nemam favorita jer je svaka plaza posebna i sve mi se podjednako svidjaju he he

Plaza Micamvi







Na narednim fotografijama je Kivengva koja je mnogima koji su posetili Zanzibar favorit







Sledi par sa Paje beach-a koja se nalazi na istocnoj obali i duga je preko 5 kilometara, u blizini je i istoimeno selo gde se mozete druziti sa lokalcima i u prelepim prizorima kuca, palmi i africke svakodnevnice, napraviti fenomenalne fotke kao u ostalom i bilo gde na Zanzibaru :)






« Poslednja izmena: April 02, 2014, 04:26:08 posle podne od strane Ljubce »

Van mreže Ljubce

  • Junior
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #2 poslato: April 02, 2014, 06:02:07 posle podne »
Sledi plaza na kojoj cemo biti smesteni i koja se nalazi nedaleko od jednog od simbola Zanzibara-restorana na steni. Plaza se zove "Pingwe" :)




Restoran na steni se nalazi nedaleko od obale prelepe plaze. U njegovom meniju preovladjuju plodovi mora, a u zavisnosti od plime mozete birati da li cete do njega prosetati, plivati ili ce vas besplatno prevesti njihov nasmejani camdzija. Ako se nekada nadjete u ovim krajevima mozda cete trebati u njemu da rezervisete mesto unapred, posto moze da primi samo 14 gostiju. Hrana po mom misljenju uopste nije skupa sa obzirom na ugodjaj koji ovaj restoran nudi i kvalitetom iste.

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #3 poslato: April 02, 2014, 09:06:11 posle podne »
Predivno :) Nadam se prilici da ću vam se jednog dana pridružiti. Imala sam prilike da pogledam i druge fotografije i video snimke sa drugih vaših putovanja i sve su zaista fantastične avanture :)
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #4 poslato: April 03, 2014, 12:52:25 pre podne »
Sjajno deluje ova prica i rado bih isao ...Sve mi ovo odgovara , osim sto bi dobio sut kartu od zene defintivno ;D

Sve najbolje momci , nadam se da cete se lepo provesti :)

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #5 poslato: April 03, 2014, 05:20:45 posle podne »
Serb, povedeš i ženu! Strpiš se prvo godinu-dve i onda pobegnete malo na odmor! Mene ovaj restoran najviše fascinira, rado bih ga posetila!
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže Ljubce

  • Junior
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #6 poslato: April 03, 2014, 07:43:23 posle podne »
Hvala Bubilice, hvala Serb :D  Setih se jedne saputnice koja je na prosloj "Expediciji Afrika" kad se cuje sa svojima kuci govorila kako je super vreme u Grckoj, malo je guzva, hrana je sjajna... a ona u Najrobiju he he he :) tako i ti mozes Serb reci da si na kampovanju ;D
dok ne nastavim sa kacenjem fotografija postavicu jedan kratak video  trailer
http://youtu.be/dIygOoWZa0c
« Poslednja izmena: April 03, 2014, 07:54:27 posle podne od strane Ljubce »

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #7 poslato: April 03, 2014, 07:55:18 posle podne »
Meni je san da odem na tako neko putovanje, ali sad i malo dete , tako da ce to morati da saceka jedno vreme, ali sigurno mi je u listi zelja:)

P.S Ljupce uopste fotke nisu lose :)

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #8 poslato: April 03, 2014, 10:24:47 posle podne »
Biće prilike. Ljupče je za nas istražio i pripremio teren a mi ćemo za koju godinu da odemo da slikamo :) Serb molim te obrati pažnju na 25 i 39 sekund na video snimku :)
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #9 poslato: April 03, 2014, 10:38:29 posle podne »
Hahhahaha moji ljudi :D

Van mreže aleksa z.

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 297
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #10 poslato: April 05, 2014, 11:04:40 pre podne »
pozdravljam postavljaca teme. svaka cast za ostvarenje sjajne zamisli. svi mi/ja imamo neostvarene zelje i planove.

ja imam drugara koji zivi u mozambiku na obali, predivan kraj i ljudi. dodje on do mene, ali ja do njega...mozda sad kada sam video da vi to tako organizujete

Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-105 3.5-5.6 ED VR
Canon Power Shot A590

Van mreže Ljubce

  • Junior
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #11 poslato: April 05, 2014, 01:20:24 posle podne »
Nastavljam sa fotografijama sa safarija u famoznoj Masai Mari, mi cemo inace biti tamo u najboljem mogucem periodu kada se ocekuju velike migracije zivotinja i kada savana bukvalno "kljuca"... posto trava pocinje da se susi desetine hiljada gnuova i zebri krecu na dug put prema zelenim pasnjacima, a sve to prate i predatori koji ih love, lesinari koji oblecu teren radi ostataka i krokodili na poslednjoj tacki-reci Mari koju zivotinje moraju preci da bi dosle do hrane i pasnjaka. Opstanak uzivo











Na safariju inace spavamo u satorima, sve je tamo fascinantno, zvuci divljine, izlazak sunca...


Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #12 poslato: April 05, 2014, 10:33:26 posle podne »
Vrlo lepe slike.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže ZlatkoZ750

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 351
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #13 poslato: April 06, 2014, 04:08:34 posle podne »
AAAAAAA ovo je fenomenalno.
Canon 450D
canon efs18-55mm is
canon ef 70-300mm is usm
sigma 10-20mm ex dc
canon ef 50mm f/1.4 usm

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #14 poslato: April 06, 2014, 05:55:58 posle podne »
Predpostavljam da fotkas sa tele objektivom ili to ili si mnogo hrabar?  ;D

Van mreže Ljubce

  • Junior
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #15 poslato: April 06, 2014, 06:23:00 posle podne »
Fotkano sa zumom :) ali ima fotki koje su i sa samo par metara od akcije, lavovi su prolazili bukvalno na metar od naseg vozila. Inace na tom putovanju sam koristio Sony alphu 77

Van mreže bojan900

  • Junior
  • *
  • Poruke: 27
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #16 poslato: April 07, 2014, 10:05:50 posle podne »
sajt je u fazi izrade  :(

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #17 poslato: April 08, 2014, 12:35:24 posle podne »
Sa najboljom namerom, ali pise se i cita Ekspedicija Afrika, nikako drugacije.
Na engleskom bi bilo Expedition Africa, ali ovako kako ste napisali, nikako!
Sjajne fotke.
;)

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #18 poslato: April 08, 2014, 04:41:35 posle podne »
Sa najboljom namerom, ali pise se i cita Ekspedicija Afrika, nikako drugacije.
Na engleskom bi bilo Expedition Africa, ali ovako kako ste napisali, nikako!
Sjajne fotke.
;)
E kad ti ne bi pametovao po forumima ne bi bio ziv.  8)
Stos je Marti, sto Srbi zele biti veci Englezi od njih samih. Pa dodje do mesavine naseg i njihovog pisanja i na kraju nista.  ;D
A kako se pise na engleskom koga to briga kad je ovde sluzbeni jezik srpski!?
A ni tvoje tumacenje nije pravilno.
Ako se navodi ekspedicija kao siri pojam a ima svoj naziv, onda se naziv stavlja pod znacima navoda ili italikom kako je uvedeno u elektronskom pravopisu.
Znaci Ekspadicija "Afrika" ili Ekspedicija Afrika
 :)
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #19 poslato: April 09, 2014, 08:05:19 pre podne »
A niko ne spominje koliko kosta to zadovoljstvo?!

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #20 poslato: April 09, 2014, 04:54:06 posle podne »
Cena prava sitnica :) 
Šalu na stranu ne znam koja je tačna cena ali znam da sum im cene bile niže u odnosu na redovne ponude agencija i avio kompanija. Mada ovakve kombinacije je teško i naći u ponudi. Na žalost mene posao sprečava a i muška ekipa je više za jednostavnije avanture :) Pošalji poruku ljubčetu pa će ti sigurno odgovoriti. Ja nisam osoba sa foruma koju on gore spominje ali igrom slučaja dečka poznajem kao i njegovu suprugu, srećem ih svakoga dana u gradu i zaista su jedna divna porodica. Nije mi cilj da ikoga promovišem ni hvalim a i danas niko za nikoga ne može da garantuje. Samo želim da kažem da su zaista slike sa njihovih putovanja, da su to oni sami prvo krenuli  u razna putešestvija a onda se tu razvila neka druga šira i lepša priča. Sada je supruga je ostala kod kuće da čuva naslednicu a usput se bavi i raznim humanitarnim akcijama dok ljubče i dalje skita po belom svetu :)
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #21 poslato: April 09, 2014, 05:08:04 posle podne »
Bubilice, da li se onda i mi poznajemo sa jednog drugog foruma?
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Ljubce

  • Junior
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #22 poslato: April 09, 2014, 06:51:59 posle podne »
Sto se tice osnovne cene ona se krece izmedju 1300 i 1400 eura u zavisnosti od toga koliko ko zeli da se "pomuci" da dodje do Afrike t.j. sa kojeg aerodroma zeli da leti, a naravno ide i vise ako neko zeli da sedne u Beograd u avion i vrati se takodje u nas glavni grad :) Vecina pustolova je odabrala kombinaciju da letimo iz Budimpeste za Najrobi, a vracamo se iz Tanzanije takodje za Budimpestu,a do aerodroma u Budimpesti vozi organizovan kombi prevoz direktno sa i9 na kucnu adresu u Beogradu.
U navedenu cenu je ukljucen navedeni avioprevoz sa svim taxama, kombi povratni do aerodroma, safari u Masai Mari sa svim obrocima, Bus Najrobi-Moshi(podnozje Kilimandzara), bus Moshi-Dar Es Salam, povratni fery Dar-Zanzibar, hosteli i hoteli (na dosta mesta ukljucemn dorucak), svi transferi sa na aerodrome, luke, hortele... sve osim individualnih troskova(hrana, suveniri, vize...)
Hvala Bubilice na "opisu"  :toothy4:
« Poslednja izmena: April 09, 2014, 06:58:02 posle podne od strane Ljubce »

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #23 poslato: April 10, 2014, 06:23:57 posle podne »
Ja obožavam Afriku i zato me ove fotke zaista raduju.Prelepe su,pogotovo ove sa lavicama.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže Ljubce

  • Junior
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: Foto avantura-"Expedicia Afrika"
« Odgovor #24 poslato: April 13, 2014, 03:14:30 posle podne »
Hvala Sanja :D
Dok ne postavim jos koju fotku evo jos jednog videa koji prati desavanja sa prethodne expedicije

http://youtu.be/CF4lahURN-8