Autor Tema: Adapter SD kartica  (Pročitano 9054 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ttomo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Adapter SD kartica
« poslato: Jun 15, 2008, 10:18:12 posle podne »
Pre koji dan sam primetio da je protok slika sa SDHC SunDisk ULTRA II kartice mnogo sporiji nego pre preko adaptera.
Komp javlja "this device can performer faster" kad uguram adapter za SD.
Do sada je sve islo 10MB u sekundi. Sad je protok 1MB u sekundi.
A kada slike skidam sa foto aparata preko USB kabla normalan je protok ( 10MB/s).
Zna li neko kako moze da se popravi adapter?  :-\
« Poslednja izmena: Jun 15, 2008, 10:19:59 posle podne od strane ttomo »

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Adapter SD kartica
« Odgovor #1 poslato: Jun 15, 2008, 10:45:39 posle podne »
mozda ti je problem sa USB drajverima na kompu???
Jel ti se to i ranije desavalo ili?
Mozda si nakacio neki virus???
pokusaj na drugom USB prikljucku
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Adapter SD kartica
« Odgovor #2 poslato: Jun 15, 2008, 11:49:08 posle podne »
Kod nekih foto aparata je brz prenos. Naime, potrebno je samo da poseduju real USB 2.0 (nema ga svaki mada pise da ima. Cirac kartice je 1 bitni a citac unutar aparata je 4 bitni (bez konverzije) pa je zato primetna velika brzina prenosa.

Originalni Sandiskovi citaci, mada su i oni jednobitni, imaju neki fazon pa na "svojim" karticama rade veoma brzo.
(Ne pitajte zasto.)

Van mreže ttomo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Adapter SD kartica
« Odgovor #3 poslato: Jun 16, 2008, 11:29:18 posle podne »
Ma to se odjednom desilo,karticu sam koristio kao "stik" pa sam prebacivao neke filmove, imali su virus i od onda je prenos preko adaptera na bilo kojem racunaru 1MB/s, posle sam formatiro karticu i opet sporo. A kartica preko foto aparata przi 10MB/s.

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Adapter SD kartica
« Odgovor #4 poslato: Jun 16, 2008, 11:57:03 posle podne »
postoji program sa kojim mozes da uradis LOW format...mozda jos uvek postoji virus na kartici...probaj prvo full format a ne quick, a onda ako ne dobijes nista pokusaj sa LOW formatom...imas puno programcice po netu za da odradis to..
pozdrav
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Adapter SD kartica
« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2008, 12:06:13 pre podne »
Prvo da se razumemo, pisanje na karticu moze da ide do 3-4 mb/sec(mozda i vise, nisam siguran, ali zavisi do kartice u svakom slucaju), dok prebacivanje sa kartice na racunar ide do brzine pisanja na hard ili brzine citanja sa kartice(zavisi koje je sporije)...
Kod nekih foto aparata je brz prenos. Naime, potrebno je samo da poseduju real USB 2.0 (nema ga svaki mada pise da ima). Cirac kartice je 1 bitni a citac unutar aparata je 4 bitni (bez konverzije) pa je zato primetna velika brzina prenosa.
Ako karticu koristis kroz aparat radice ti brze, ako koristis preko citaca kartica (vrlo verovatno) sporije...

Van mreže ttomo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Adapter SD kartica
« Odgovor #6 poslato: Jun 17, 2008, 07:23:10 pre podne »
Evo ovako, vidim da me neki nerazumeju sta ocu da kazem. Kartica je San Disk 4GB ULTRA II i prenos preko njegovog adaptera (u kompletu je kupljeno) bilo kakvih fajlova je bio oko 10 MB/s u oba smera  !!!
 I imam obicaj da ovek napravim low format pa neznam vise sta da radim. Znaci sigurno je problem u adapteru jer aparat brzo prenosi.

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Adapter SD kartica
« Odgovor #7 poslato: Jun 17, 2008, 07:44:58 pre podne »
Onda, da ne dramimo.....Pokusaj da nadjes neki drugi adapter i da sa njim probas kako ce da ide transfer....Ako je isto onda ti nevalja kartica, a u suprotnom ti nevalja adapter....Sistem eliminacije....jer si vec uradio low format i slicno....
Pozdrav
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže ttomo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Adapter SD kartica
« Odgovor #8 poslato: Jun 17, 2008, 09:00:44 posle podne »
Kartica nemoze biti u pitanju jer ostvaruje pun prenos preko fotoaparata, znaci "eliminiso" sam ga.

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Adapter SD kartica
« Odgovor #9 poslato: Jun 17, 2008, 09:57:29 posle podne »
Onda sledi konkretan odgovor na tvoje pitanje.....
Adapter ne moze da se popravi.....
Nego lepo kupi karticu i novi adapter za 5 evra i resio si problem...em imas novi adapter, em + karticu od giga....nacice se...nikad nije na odmetu...
Pozdrav
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS