Autor Tema: Problem sa baterijama  (Pročitano 12363 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže otkacheni

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Problem sa baterijama
« poslato: Jun 15, 2008, 12:35:22 pre podne »
Imam Triax Power punjac, onaj sto moze da puni i prazni baterije. Uz njega sam dobio baterije CamPlus od 2800 mAh, za koje pise da se pune 4,9 sati. Ja sam ih toliko i punio i kada sam ih stavio u fotoaparat ispraznile su mi se posle 15tak slikanja. Oba para baterija. U cemu je problem?

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #1 poslato: Jun 15, 2008, 01:15:55 pre podne »
Ili ti ne valja punjac ili baterije.
Nema druge  :D

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #2 poslato: Jun 15, 2008, 01:54:34 pre podne »
Pa ja bi prvo tipovao na baterije, a onda na punjac...
Pitanje: Koliko su ti stare baterije?  Odgovor: Ako su starije od godinu dana, definitivno su otisle u vecna lovista....
Jesi li punio baterije, pa su neko vreme, recimo na primer nedelju dana, stajale na nekoriscene?........Ako je da, onda uzrok je takozvani self discharging ili samo praznjenje koje se javlja kod NiMH baterije. Ovo je neizbezno kod ovih baterija a i zivotni vek im je mnogo mali...Mali mislim na godinu do maksimum godinu ipo dana....
Ako je sve ovo sto sam nabrojao, onda kupi sebi nove abterije...Kao za pocetak jedan par....U rezervu moze uvek imati neke alkalne baterije (u zavisnosti koliko slikas)...ali za amatersku upotrebu mislim da nema potrebe od dva para baterije....(licno misljenje)
Ukoliko kupujes nove baterije preporucio bi ti Sanyo Eneloop baterije od 2000 mAh (nema veci kapacitet) i sa time si resio problem narednih nekoliko godina..nema self discharging efekt, traju triput duze nego obicne i mogu da kazem da su po meni najbolje baterije.....
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #3 poslato: Jun 15, 2008, 10:19:19 pre podne »
Proveri sa leve strane punjaca jel' ukljucena opcija da se pune dve ili cetiri baterije. Ako je ukljuceno punjenje sve cetiri baterije odjednom, onda posle punjanja ih sve "izrotiraj" u nekom uredjaju koji koristi samo dve baterije, i tako sve dok ne utvrdis da jedna kombinacija dve baterije nece da radi, to znaci da jedna od te cetiri baterije nece da se puni. Ako je tako, javi se prodavcu, zamenice ti losu bateriju.

Van mreže otkacheni

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #4 poslato: Jun 15, 2008, 10:30:45 pre podne »
@SaleSK
To je bilo prvo punjenje  baterija, znaci kupio sam ih preko PCFOTO.BIZa, dosao kuci, ubacio u punjac, punio ih 4,9 sati i onda sam krenuo da slikam. Potom je usledilo zaprepascenje!!!
@Crni_bombarder
ukljucio sam punjenje sve 4 baterije. Radile su mi meni baterije, ali su crkle veoma brzo(15tak slikanja). Prvo prvi par baterija, a zatim i drugi par.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #5 poslato: Jun 15, 2008, 10:57:26 pre podne »
OK, hajde ponovi citav proces punjenja jos 2-3 puta, pa javi sta je ispalo? Mozes i na PP. Ni-Mh baterije su drugacije od Li-Ion baterija, i potrebno im je par punjenja da se te celije "pobude" i dostignu svoj pun kapacitet. Ja i dalje predpostavljam da mozda samo jedna baterija ne radi.

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #6 poslato: Jun 15, 2008, 12:39:04 posle podne »
da moguce da samo jedna ne radi...nemoj da se brines...ljudi ce uciniti sve sto treba....
Budi bez brige...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže otkacheni

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #7 poslato: Jun 15, 2008, 06:37:38 posle podne »
Nemoguce je da je jedna...Zato sto sam slikao prvo sa PRVIM parom baterija, a posle sa DRUGIM parom baterija. Nisam ih mesao medjusobno. Dakle ili ne valja po jedna iz svakog slikanja, ili ne valjaju sve. Sad ih punim ponovo pa ako opet bude valjalo...

@Crni_bombarder
punio sam ja i ranije druge baterije sa drugim punjacem i nije im trebalo nikakvo "pobudjenje", vec su normalno radile...

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #8 poslato: Jun 15, 2008, 09:37:53 posle podne »
Nisam siguran, ali mislim da to ima veze sa "trickle charge" modom na tom TP2078 punjacu. Ipak probaj jos 2-3 puta da ih napunis i ispraznis, pa javi sta je bilo. I bez brige, resicemo sve.   ;)

Van mreže otkacheni

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #9 poslato: Jun 17, 2008, 11:08:47 pre podne »
Posle drugog punjenja prvi par je izdrzao oko 100tinak slika, od toga 40tak sa blicem  :) Sad testiram drugi par. Koliko bi inace trebalo da moze da se ispuca slika sa 2800 mAh ?  ???

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #10 poslato: Jun 17, 2008, 01:31:29 posle podne »
Kad se lepo budu formirale i sredile, trebalo bi da ispuca do 200 fotografija sa dve baterije.

Van mreže otkacheni

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #11 poslato: Jun 21, 2008, 12:52:48 pre podne »
Jos jedno pitanjce:

Kada stavim bateriju da se prazni, kako znam kada se ispraznila? ???

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #12 poslato: Jun 21, 2008, 12:56:49 posle podne »
Taj punjac TP2078 krene u mod praznjenja kad se malo pritisne i zadrzi dugme "discharge", cim se baterije isprazne (zavisi od napunjenosti koliko ce trajati proces praznjenja) punjac sam odpocne proces punjanje baterija. Jesi obavio nekoliko punjenja/praznjenja, kako se sad baterije ponasaju?

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #13 poslato: Jun 21, 2008, 07:54:44 posle podne »
Verovatno da je sve u redu cim se covek nije pozalio  ;D i trebalo bi da bude sve Ok  ;D
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže otkacheni

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #14 poslato: Jun 22, 2008, 01:38:09 pre podne »
Nisam bio kuci ceo dan, pa nisam stigao da odgovorim.

Baterije sad odlicno sljakaju, slikam vise od 200 fotografija sa jednim parom!!! (pu,pu da ih ne ureknem-sto bi moja baba rekla  ;D ) Moguce je da sam slikao cak i preko 250  :D

U svakom slucaju, hvala puno na odgovorima i uveravanju da ce se sve srediti. Malo je takvih ljudi u Srbiji, koji hoce da pomognu i da te ne zavlace, vec ti kazu istinu.

Hvala jos jednom, pozzzzz  8)

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #15 poslato: Jun 22, 2008, 01:39:32 pre podne »
Drago mi je da je sve dobro ispalo.

Van mreže otkacheni

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #16 poslato: Jun 22, 2008, 07:07:24 posle podne »
Evo opet mene, sa novim pitanjem:

Punio sam danas 2 baterije od 2800 mAh, crvena lampica je svetlela prva 3 sata, a posle se upalila zelena i nastavila da gori dok ja nisam iskljucio punjac posle 4,9 sati punjenja.
E sad, ranije dok sam punio baterije (uvek po 4 komada), zelena lampica se palila pred kraj punjenja...
 Jel to predstavlja neki problem, ili ja previse brinem?  ::)

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #17 poslato: Jun 22, 2008, 08:18:51 posle podne »
Kad crvena pozeleni skidaj baterije.
2 baterije brze napuni nego 4.

Van mreže otkacheni

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa baterijama
« Odgovor #18 poslato: Jun 22, 2008, 08:31:13 posle podne »
`fala  ;D