Autor Tema: Why Scott Kelby Switched to Canon  (Pročitano 28123 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #40 poslato: Januar 22, 2014, 05:47:49 posle podne »
Isto tako vi canondjije dokazite da u slicnom rangu aparata ima tolike razlike u boji lica i da su nikonske boje losije od canonovih:)I opet cemo se vrteti u krug, kao milion puta do sad :)

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #41 poslato: Januar 22, 2014, 05:59:25 posle podne »
hehe, culi ste narode... ko fotka rotvailere- Nikon, Oly i sl.
a ko fotka portrete - Canonski, naravno... ;D

ehehe, morao sam ;D
« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 06:04:06 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže bracahifi

  • Član
  • **
  • Poruke: 237
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #42 poslato: Januar 22, 2014, 06:29:26 posle podne »
 I ja sam se dvoumio izmedju d800 i mk3. Svakako su to odlicne masine, pa i vise od toga. Kao ex nikon korisnik nisam imao nikakav problem da se naviknem na canona. Vrlo cesto sa prijateljem koji poseduje d800 odradim po nesto, tako da sam u prilici da uporedim fotke koje su nastale u identicnim uslovima. Da, postoji razlika. Zbog nje sam preso na canon. Ne zbog ergonomije, ne zbog stakala - vec zbog kolorita.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #43 poslato: Januar 22, 2014, 06:29:49 posle podne »
Evo ja sam posle D40/D60/D5000/D7000/D300/G12  prešao na 70D isključivo zbog vrljavog tač skrina i pazario L stakla. Da li su Canonske boje lepše? U smislu "punch" efekta, da. Nebo je nekako "dublje" plavo, uostalom o L staklima je dovoljno rečeno. Meniji jesu logičnije i jednostavnije rešeni, pogotovo uz tač skrin. Da li je kolorit ljudske kože prirodniji i manje žut? Ne bih znao, jer ljude ne fotografišem jer me nimalo ne interesuju, životinje mnogo više. Ono što me nervira kod Canikona su detalji: koliko je teško/skupo/rešivo staviti posebno WB dugme na aparat tzv. "niže/srednje" klase? Sudeći po Sony, nimalo, a Sony A77 i pored preporuka ljudi koiji sa tim aparatom itekako znaju šta rade, nisam uzeo isključivo zbog loše podrške, servisa i nedostatka stakala kod nas i lošeg resell value. Činjenica da smo praktično prisiljeni da kupujemo Canikon je priča za sebe...
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #44 poslato: Januar 22, 2014, 06:44:14 posle podne »
@Milas
Jesam li ja tvrdio negde da sam tehnički potkovaniji od bilo koga ovde? Ono što sam rekao da sam jedan od retkih (a možda i jedini ovde na forumu) koji su oba sistema koristili godinama. Pazi - koristili, a ne probali.

Kad smo kod dokazivanja i pokazivanja takođemislim da sam jedan od retkih koji vrlo često svoje tvrdnje dokumentuju i primerima, a nešto se ne sećam da sam od onih koji potenciraju superiornost canonskog kolorita video da su nam to dokazali nekim primerima. Prema tome...

Primer koji sam naveo je čist primer iz prakse gde su bitne nijanse i što verniji prikaz. Nikakva ribolovačka priča. Dakle boja paleža pasa je jedan od osnovnih parametara za procenu i jedna pogrešna nijansa čini da pas bez mane postane pas sa manom. To vrlo bitno menja način posmatranja na problematiku sa koloritom, a osoba o kojoj pričam je čovek koga i Ljuba sa ovog foruma itekako dobro poznaje i koji je Nikona inače i pazario u Foto.biz-u. Dakle mani me tih špekulacija.

Za razliku od slučaja iznad, koloritet kože lica je mnogo fleksibilniji pojam i ostaje da se nagađa da li čija koža "vuče" na žuto ili na modrije pošto nemaju svi ljudi isti ten. Evo recimo na primeru ispod u pitanju su isti uslovi, znači dve različite osobe fotkane u istom trenutku i koža ženske osobe je primetno toplija od kože muškarca. Šta ćemo sad? Jedino da mi objasnite da je osoba levo fotkana sa Nikonom, a osoba desno sa Canonom. :) I dodatno pitanje za vas skintoner-e... imate li nekih zamerki na skin tonove sa priložene fotografije? Fotka samo konvertovana iz LR-a i smanjena u PS-u. Ako imate, recite koje i postavite fotku sa Canonom da vidimo kako to treba da izgleda. Da jednom stavimo tačku i na te gluposti o skin tonovima.

« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 06:58:47 posle podne od strane DuxX »

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #45 poslato: Januar 22, 2014, 07:16:18 posle podne »
Kao prvo, verujem da si ti koristio oba sistema, kao i mnogi, ali da neko tvrdi ovakve stvari treba poprilicno dokaza iza toga.

Sto se tice ove fotografije, koliko vidim fotografisano je u studijskim uslovima i tesko je sad utvrditi da li je nesto menjano. Evo ja cu zakaciti jednu koja nije iz studijskih uslova, direkt JPEG iz aparata (samo uradjen crop), pa recite da li su skintonovi povukli negde gde ne treba.

Procitajte ovaj tekst, poucan je: http://www.theverge.com/2014/1/21/5307992/inside-the-mind-of-a-fanboy

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #46 poslato: Januar 22, 2014, 07:27:09 posle podne »
Stvarno? Teško je utvrditi da li je nešto menjano jel? Pa recimo da okačim NEF fajl pa da potvrdim tako. Šta misliš o tome?

Što se tiče tvoje fotografije ispod samo bih da te podsetim da nisam ja jedan od onih koji tvrde da nečiji skin tonovi nisu kako treba već naprotiv da su baš skin tonovi ono što je vrlo fleksibilno i vrlo NEBITNO i na tvojoj fotografiji mi ne možemo da znamo da li je bilo color shift-a ili ne. Ja recimo verujem da jeste.

Upravo iz tog razloga sam naveo primer sa paležom kod pasa koji je mnogo osetljiviji problem od ovog sa ljudskom kožom.

Dakle da ponovim pitanje pošto odgovora još nema.... Šta nije u redu sa skin tonovima sa fotogarfije koju sam poslao? I da li je potrebno da pošaljem NEF fajl? Ako jeste, okačiću i njega. Nije problem.

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #47 poslato: Januar 22, 2014, 07:37:13 posle podne »
Sto se tice toga, mogu i ja da okacim cr2, pa se moze pogledati. To uopste nije bitno da li je skin ton dobar na ovo fotogafiji, ako imas istu fotografiju sa nekim Canon-om (npr. Mk3) pa mozemo uraditi komparativnu analizu i to uporediti. Ili mozda fotografije tih paleza, ili sta je vec u pitanju.

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #48 poslato: Januar 22, 2014, 07:53:36 posle podne »
ma ljudi dobro je sve to, pa neće ni jedan fotoaparat slikati nešto čega nema.
Više to ima veze sa sklonostima fotografa.
Ja recimo mislim da nakon odredjenog broja godina korištenja jednog sistema sve to pomalo dosadi pa čovek poželi da vidi da li je iza plota trava zelenija.
A onda opet posle par godina, sve se to promeni pa J˙opet ispočetka...
Tako da ne brinite...biće Duxx opet Canondžija jednog dana :laugh:
U tom svetlu posmatram i prelet Tipa sa početka ove priče.
Evo pa i ja bi se rado jedno vreme družio sa nekim d7100 ili d610  i uživao u svim njihovim blagodetima i tvz.manama.....makar dok se opet ne zaželim: skin tonova,menija....  ;D ;D
« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 08:05:56 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #49 poslato: Januar 22, 2014, 07:57:58 posle podne »
hehe, culi ste narode... ko fotka rotvailere- Nikon, Oly i sl.
a ko fotka portrete - Canonski, naravno... ;D

ehehe, morao sam ;D

Cronnin: Oćeš da kažeš da je Nikon za pse, a Canon za ljude?
Argon: Ne, to je Duxx rekao.

:D
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #50 poslato: Januar 22, 2014, 07:59:56 posle podne »
Čekaj bre Milas malo. Ti meni dokazuješ da su skin tonovi kod Canona ok jel? Pa nema potrebe jer ja nisam tvrdio da su loši. Neki drugi naši drugari su tvrdili da su skin tonovi na Nikonu lošiji od onih na Canonu i ja kažem da to nije tačno. Dakle ako neko treba da dokaže nešto onda valjda ti drugari treba da dokažu da su skin tonovi kod Nikona lošiji jel da?

Dakle treći put.. kao primer u prilog mojoj tvrdnji da Nikon ima odlične skin tonove postavio sam fotku i pitam one koji tvrde da skin tonovi nisu dobri - šta nije u redu sa skin tonovima na fotografiji koju sam postavio i uz to ih ljubazno molim da okače Canonski primer skin tonova koji su "ispravni" ukoliko misle da ovi nisu.

Znači daj prvo da rešimo skin tonove :) jednom za svagda pa ćemo onda da se pozabavimo sa drugim stvarima.

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #51 poslato: Januar 22, 2014, 08:04:10 posle podne »
@DuxX- Jel tebe placaju ovi iz nikona za ovoliko hvaljenje? Brate, spusti malo loptu, kao da slusam prosecnog srpskog svadbara koji u ruci drzi d200 sa 18-105 i blicem okrenutim u borbeni polozaj i pricom da je Nikon nikon i da tu nema price, sve ostalo je golo govno.

A taj drugar, ako je profesionalac on ce znati da izvuce boje da budu ispravne, u suprotnom, nije profesionalac.
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #52 poslato: Januar 22, 2014, 08:08:05 posle podne »
@Duxx
Čekaj, pa ne vredi tako. Morali bi to da odradite pod istim uslovima, ista scena.
Najbolje u studiju, fixiran WB, sa nekim Nikon staklom koje će se posle staviti na Canon-a, da bi isključili tu varijablu.

@Goshke
Ne hvali on ništa posebno Nikona, samo tvrdi da Canon nije bolji što se tiče boja. To je sasvim legitimna tvrdnja, jer ne postoje jasni dokazi sa suprotne strane. Zato bi i trebalo odraditi uporedni test. Što se tiče naknadnog doterivanja boja, to nije opcija. Pričamo isključivo o kamerama i njihovom renderovanju boja, a ne o nečijoj veštini u PS-u.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #53 poslato: Januar 22, 2014, 08:08:33 posle podne »
Goshke koji je bre vama antrak??? Ajd pročitaj malo kako je diskusija oko boja počela, jbg ne bi trebalo da ti bude problem. Pa ako pročitaš videćeš da ja nisam rekao da Canon skin tonovi ne valjaju već da su drugi tvrdili da Nikon nema dobre skin tonove. Imam li pravo ja da kažem da to nije tačno ako tako smatram, a da ne budem okarakterisan kao fan boy??

@Cronnin
Odavno sam rekao da jesam raspoložen da napravimo jedan test u studijskim uslovima ali opet da ponovim moje mišljenje koje sam rekao 100 puta do sada... skin tonovi su potpuno nebitna priča i da Nikon i Canon nude odlične skin tonove koji su kao polazna tačka odlični za dalju obradu.
U primeru iznad pokazao sam pre svega razlike koje postoje na samoj ljudskoj koži u pogledu kolorita i da jedna osoba ima primetno toplije tonove kože, delimično i zbog pudera. Druga osoba pored po meni ima odlične skin tonove i onda molim one koji tvrde da Nikon ne reporodukuje dobre boje da kažu šta nije u redu? Da li se razumemo mi ovde uopšte?
« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 08:40:17 posle podne od strane DuxX »

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #54 poslato: Januar 22, 2014, 08:13:14 posle podne »
D200 i blic u borbeni položaj  XAXAXA  Svadbarska poza ;)
Duxx se malo isprimao, ali ok je to. Evo za utehu Duxx je manje žut na avataru od Cronnina kad su skin tonovi u pitanju :)
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #55 poslato: Januar 22, 2014, 08:15:52 posle podne »
Cekaj, hoces reci da pravi profesionalac cepa samo jpg za kataloge? Stvarno ne znam zasto citam nebuloze.

@Duxx- Pa u poslednje vreme si zapeo za 58icom 1.4 kao da si je ti licno projektovao (objektiv jeste fenomenalan, ali brateeee smorili ste). Od one teme ne znam kako drugacije da razumem tvoje postove jbg :D A evo kreces i ovde sa objasnjavanjem, pogotovo kad dodjose ovi sto pomenuse skin tonove, 'ebali vas skin tonovi, ko god fotka u rawu moze to da dotera da izgleda kulturno i na nikonu i canonu.

Btw, svaki sistem ima svoje prednosti i mane, i tako ce uvek biti. Ne bih se bunio uopste da mi neko da sad d800 i 58mm f1.4. Plus bi odma' zafrljacio ove moje canonske kante u prvi kontejner :D
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #56 poslato: Januar 22, 2014, 08:17:20 posle podne »
a znaš kako Goške,
Kad roj pobesnelih pčela napadne na medu,glupo mu je onda pričati da on zapravo i ne treba da se brani, jer ih tako samo iritira... ;D

Pa ovih njegovih nigde ni na vidiku...Serb sigurno slika one njegove manekenke i zgrće pare na stocku...briga njega sto se ovde flejm-uje.... ;D
« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 08:19:29 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #57 poslato: Januar 22, 2014, 08:19:36 posle podne »
Pericha, nije problem u primanju već u konstatnom serviranju dezinformacija od strane pojedinih canonskih korisnika da li kroz prizmu zezanja i drugarskog flejma ili kroz ozbiljne teme. Jedna te ista stvar se konstantno provlači i to može samo da smeta novim neiskusnim korisnicima koji nisu u poziciji da znaju sami kako stvari stoje. Uvek sam rad za zezanje ali to zezanje prestaje da bude zezanje kada na svaki moj pokušaj da ozbiljno objasnim nešto budem okarakterisan kao fan boy. Ako treba da se mi koji koristimo Nikon povučemo odavde i ostavimo prostor za canonske mantre vi recite ljudi, nije problem.

@Goshke
Zašto smo smorili sa 58-icom leba ti? Postoji tema o tom objektivu i mi tamo pričamo o njemu. Tebe ako ne zanima ne znam zašto čitaš? Šta očekuješ da nađeš u temi o Nikonskoj 58-ici? bare tvrdi kako je Sigma keva,  ja nemam takvo mišljenje? O čemu treba da pišemo?

P.S. što se tiče profesionalca koji fotka jpg za kataloge...
Goshke ne može se uvek fotkati u RAW-u pa posle pickati u LR-u. Njemu je takav posao da danas na terenu fotka 10ak pasa i tu se fotkaju psi i u rafalima u kasu i u stavu i na suncu i u senci. Čak i psa u stavu je teško fotkati jer psi ne znaju šta znači poziranje i stav se takođe fotka u rafalu. Danas čovek ispuca 3.000 fotki. Kako misliš da to sve popakuje u RAW-u i da posle to razvija i šteluje?
« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 08:32:14 posle podne od strane DuxX »

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #58 poslato: Januar 22, 2014, 08:31:22 posle podne »
@Duxx
Šalim se naravno. Meni je od početka ova tema takva :)
Negde sam ja pisao o mom iskustvu sa tim skin tonovima u istim uslovima, ali ne želim da ovde pišem opet i raspaljujm vatru.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Why Scott Kelby Switched to Canon
« Odgovor #59 poslato: Januar 22, 2014, 08:36:10 posle podne »
Ahahhaha Argon, ma ja prepustam mom zutom drugu da se bori sa vama  :D

Sto se tice tonova, po meni su oni najmanje bitni , posto ima brdo nacina da se rese jako brzo ...ja licno smatram da tolikih razlika koje navode canjonci nema , ja ih bar ne vidim :) Bas smo pre neki dan pucali ja i cronin , pod istim uslovima  (doduse sa razlicitm klasama aparata), ni ja ni on na razlicitm ekranima nismo videli razliku u bojama...


Duxx je upravu (ne zato sto moj drug zuti) kad kaze da nije nikad rekao da su canonske boje lose i kad kaze da canonci na primeru pokazu da su nikonske boje toliko losije od nikonskih:) Mislim da ce te tesko dokazati da su nikonske boje toliko losije:)

P.S Slazem se za ergonomiju aparata , sto se tice menija , pa i tu se donekle slazem , ali se brzo covek navikne:)