Autor Tema: digitalna kamera do 200e  (Pročitano 24666 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vladda

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
digitalna kamera do 200e
« poslato: Jun 04, 2008, 04:26:52 posle podne »
Imam druga koji hoce da kupi neku kameru do 200 evra.... ja mu predlagao da mu je bolje da uzme neki kvalitetniji aparat sa dobrim video zapisom ali ne ide.... zapeo kamera pa kamera.... e sad mene interesuje ima li uopste da se nadje za te pare i koja bi bila najbolji izbor ?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: digitalna kamera do 200e
« Odgovor #1 poslato: Jun 04, 2008, 04:38:51 posle podne »
U tom cenovnom rangu ima vise modela, i svi snimaju na MiniDV kaseticu, pa se posle snimljeni materijal "fire-wire" kablom naknadno prebacuje na racunar, konvertuje u zeljeni format i nareze na CD/DVD.
Kod nas su najzastupljeniji Sony, Canon, JVC i Panasonic modeli kamera.
Ja sam licno, kad su kamere u pitanju, veliki pobornik Sony-a, jer mislim da najvise nude za svoju cenu, i ne kvare se. Model Sony-a u tom rangu je Sony HC51E. Moras da imas u vidu da ce ti trebati dodatno torbica, MiniDV kasetice, fire-wire kabl i kartica za PC ako nemas, a kasnije i jaca baterija.

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: digitalna kamera do 200e
« Odgovor #2 poslato: Jun 04, 2008, 08:07:22 posle podne »
Sto se kamere tice ja bi umesto Sony-ja preporucio mozda Panasonic ili eventualno JVC...Licno sam imao JVC i prezadovoljan sam bio kvalitetom koj mi je ta kamera pruzala, bila je S-VHS c ,stereo, ali to je vec odavno prevazidjeno , mada danasnje mini DV kamere mogu slobodno da kazem da nisu sa kvalitetom bile bolje od nje...
Panasonic je solidno uradjen i lak je za rukovanje i za odrzavanje...Kvalitetno su uradjene...imao sam prilike dosta da ih radim...Kao serviser...pricam sa te strane....
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS