Autor Tema: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010  (Pročitano 9201 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Adonis

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • http://www.dragisabraunovic.jeunesseglobal.com/
Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« poslato: Januar 18, 2014, 02:02:26 pre podne »
Moja žena i Ja smo imali VIP tickets nabavljene preko bivšek Majora kopnenih snaga i bili smo u trećem redu ka desno na 30m od Predsednika Pinjere i ostalih visokih stranih i domaćih zvanica, vojnih i civilnih.
To nije sprečio predsedničke gorile da me drže podalje od demarkacione linije što mi nije išlo na ruku jer su papci sa TVa i novina imai najbolje pozicije a kranovima za njihovu opremu meni se nalazili tačno na liniji koja bi bila optimalna za snimanje.
Sve fotke su fotografisane starom a neprevaziđenom SONY A200 sa 10Mpx i Minolta 70-300mm objektiva iz 1985 god.

Ovo je daleko najgori site za razmenu mišljenja, postiranje fotografija i extremno user UNFRIENDLY!
3 puta mi je bez razloga obrisao ili izbacio 30ak fotografija a postirao smao ovih 4 iako su sve identične veličine i manje od 200kb mahom.
Ne dopušta mi da update-ujem ili izmenim išta komplikujući život korisnika a ja sam izgubio dragocenih 45 minuta sređujući velike fotke u 1000pix i sl.
Katastrofalno i neprimerno!!!
« Poslednja izmena: Januar 18, 2014, 02:25:06 pre podne od strane Adonis »

Van mreže Adonis

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • http://www.dragisabraunovic.jeunesseglobal.com/
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #1 poslato: Januar 18, 2014, 03:14:04 pre podne »
Najbolje će biti da samo tagujem moj Facebook profil sa 52 fotografije sa te parade jer je to ovde nemoguće izvesti a da ne počupam svu kosu, a ja volim svoju kosu!

https://www.facebook.com/dragisa.braunovic/media_set?set=a.10151816577719164.1073741839.561079163&type=3

Imate 30 drugih albuma, od avijacije, preko cat wlk, D20 demnostracija dan psle kraha berze u Londonu, Macchu Picchu i sl, pa se poslužite!
Služimo Narodu!  ;)


Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #3 poslato: Januar 18, 2014, 12:32:52 posle podne »
@Adonis
Svaka čast na trudu, ali ne nalazim razloge za ovu rezigniranost  u dnu posta, jer takve probleme bi primetio barem jedan korisnik do sada.
Tehnički nije nemoguće da nešto u nekom trenutku ne funkcioniše najbolje, ali za takve i slične probleme postoji poseban podforum ili se uputi PP nekom od nadležnih.

Pozdrav

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #4 poslato: Januar 18, 2014, 12:37:19 posle podne »
Evo upravo sam okačio 16 fotki u cugu, bez i najmanjeg problema:

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #5 poslato: Januar 18, 2014, 12:39:32 posle podne »
A sad bih voleo da znam i kakve veze sve ovo ima sa kvalifikacijom "najgori sajt za razmenu mišljenja"? Neko sputava Tvoje mišljenje?
Stvarno, ali stvarno ne vidim razlog za sve izrečeno...

Pozdrav

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #6 poslato: Januar 18, 2014, 12:50:07 posle podne »
U jednu poruku je moguće spakovati  5000KB,što može biti pristojan broj fotografija.Neke standardne i preporučene web veličine fotografija su 1000 pixela po dužoj strani.Za brz resize preporučujem pravljenje akcije u PSu  :)
Nego,meni je ova tema mnogo interesantna i kako nemam (niti ću ga imati) FB nalog ipak bih voleo da vidim ove fotografije u jednoj temi.

edit:
Ovo je daleko najgori site za razmenu mišljenja, postiranje fotografija i extremno user UNFRIENDLY!
Ni ja ne vidim nikakav razlog za ovim "uklizavanjem"   
« Poslednja izmena: Januar 18, 2014, 12:57:32 posle podne od strane neo »

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #7 poslato: Januar 18, 2014, 02:59:30 posle podne »
Postavljac teme nema potrebe za takvim tonom....
Kakve su ovo pomade?
Aha evo slika...
Ima i ovde... http://www.mycity-military.com/Avioni/G-4-Supergaleb_405.html

Van mreže Adonis

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • http://www.dragisabraunovic.jeunesseglobal.com/
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #8 poslato: Januar 18, 2014, 05:04:57 posle podne »
Postavljac teme nema potrebe za takvim tonom....
Kakve su ovo pomade?
Aha evo slika...
Ima i ovde... http://www.mycity-military.com/Avioni/G-4-Supergaleb_405.html

Dokle se neko ne nađe u mojim cipelama postirajući 40ak fotki i gubeći 45 minuta kao prvo smanjujući ih ne u PSu jer je to sporo nego koristeći najbolji program za pregled slika ali i za osnovniju obradu takođe Faststone Image viewer,a sve to da bi bile 1000pix širine ili visine da bi udovoljio zakonima i propisima sajta a sve to u 3.2mb, znači mnogo ispod dozvoljenog maximuma, onda može da mi kaže da je user friendly site.
JA ne pljujem ovim po Adobe PSu jer ga obožavam i ja sam expert u PSu i koristim ga naravno već od 1997me godine kada sam prešao sa COral Paint na njega i nisam poalio ali za korigovanje i dobar algoritam za smanjenje i brzu obradu, Faststone nema konkurancije kao ni za pregled RAW ili bilo kojih formata fotki i brzu obradu i kompresiju.
Ja vodim 3 firme na dva kontinenta i nemam vremena za uživanje jer radim 7 dana u nedelji od 12-17h dnavno i to malo vremena što nađem želim da mi bude makar mali način opuštanja a ne izvor ekstra frustracija.
Nadam se da se razumemo sada.
Pozdrav od Bate

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #9 poslato: Januar 18, 2014, 05:33:02 posle podne »
Bato, pa ako vec mozes da se prilagodis raznim pravilima da bi vodio 3 firme na 2 kontinenta, prilagodi se Pravilniku ovog foruma i to je to.Ne moras da postujes 40 fotki o'ma i od jedared, moze i po 4 fotke dnevno, pa bi "izgubio" samo 4-5minuta tog dana. ;) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #10 poslato: Januar 18, 2014, 06:13:19 posle podne »
Citat
Bato, pa ako vec mozes da se prilagodis raznim pravilima da bi vodio 3 firme na 2 kontinenta, prilagodi se Pravilniku ovog foruma i to je to.Ne moras da postujes 40 fotki o'ma i od jedared, moze i po 4 fotke dnevno, pa bi "izgubio" samo 4-5minuta tog dana. ;) :)

Tako je..nigde ne pise da moraju sve fotografije da se upload-uju odjednom.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #11 poslato: Januar 18, 2014, 06:15:28 posle podne »
^^

Tesko da cemo se razumeti, ali i to je zivot..:)

pozdrav


Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #12 poslato: Januar 18, 2014, 06:17:36 posle podne »
Uh bre Adonis, pa gde nađe da postuješ odjednom toliku količinu fotki.
Uploaduješ do 10 komada u jednom postu, pa onda novi. Internetu nije za verovati.

I to nije uopšte samo do ovog foruma jer dešava se da te izbaci ISP, da te server dikonsktuje... Ako ne postoji restore auto saved content, paziš šta radiš.
Naravno, on ne vredi za attachments. Kada god nameravam da pišem više od par rečenica, otvorim Word pa kucam. Najlakše je posle prekopirati tekst.

« Poslednja izmena: Januar 18, 2014, 06:19:38 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #13 poslato: Januar 18, 2014, 09:47:36 posle podne »
Voleo bih da imam razumevanja za ovako negativan nastup, ali nemam. Prosto.

Uopšte ne kapiram kakve veze sa svim ovim imaju firme, avioni, kamioni, ali sve izneseno je jednostavno netačno. Ograničenja su jasno navedena u dnu editora i kao takva će ih forum 100% poštovati.
Ako si pokušao da u jednom postu okačiš preko 20 fotografija, žalim što nije uspelo, ali nije ni predviđeno da uspe - lepo piše da je dozvoljeno 20 po poruci, najveća ukupna veličina 5MB, najveća pojedinačna 2MB.

Ne vidim ni potrebu da u jednom postu bude 40 fotografija, jer je to nepregledan niz, nemoguć za normalno posmatranje.

Dalje, kakve uopšte veze sa svim ovim imaju PS i FSImageViewer, ič mi nije jasno?  :o

Forum prihvata većinu standardnih formata (takođe navedeno u dnu editora) i čime god da su napravljeni, biće prikazani. Kao šlag na torti, ovaj forum je jedan od retkih koji danas uopšte dozvoljava bilo kakav upload, a pogotovo sa ovako labavim ograničenjima. Razlog za to je želja da izbegnemo linkovanje sa drugih image-hosting sajtova, koji imaju običaj da brišu fotografije nakon nekog vremena neaktivnosti ili iz bilo kojeg drugog razloga.

Sve u svemu, uz dužno poštovanje, nemam nameru da više gubim vreme na ovako besmislenu raspravu oko problema koji ne postoji.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 18, 2014, 10:21:05 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Adonis

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • http://www.dragisabraunovic.jeunesseglobal.com/
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #14 poslato: Januar 18, 2014, 11:12:26 posle podne »
To što ti ne kapiraš nije ni bitno,jer samo ja znam koliko stvari odrađujem istvremeno odavde iz Srbije a direktno sa Čileom gde mi je i firma za uvoz Nemačke prestižne robe za kamping & Outing, preko lilčnih fimilijarnih problema kao i ovih vezanih za distribuciju nove linije Jeunesse koju ja prvi predstavljam na područjima ex YU, prevodeći tekstove za PP, PDF's, Videa koji treba da se kače, stvarajući mrežu saradnika, distributera i kupaca i sve vezano za brend i to radeći neprekidno 17 sati dnevno svakim danom bez slobodnog dana!

Ako nađem "slobodnih" 30ak minuta oko 4am onda samo ovde naiđem na probleme oko upload-ovanja fotki koje nikada nisam imao u prošlosti da li na našem My CitY forumu bilo civilnom, vojnom ili VIP delu kome pripadam, kao ni na 5 drugih sajtova vezanih samo i isključivo za profesionalnu fotografiju kao i na 3 ostala vezana za astronomiju i space technology.

Site ovde je limitiran u odnosu na druge količinom, veličinom fajlova kako fizičkim dimenzijama tako i u Kb, prema tome znam savršeno dobro gde šta smrdi a to nije zemlja Danska u pitanju.

Site uopte nije user friendly i to govorim kao korisnim interneta 16 godina i posetilac stotinjak drugih sajtova u kojima sam učestvovao pre ili još uvek učestvujem kako izmenom mišljenja tako i kontribucijom savetima, fotografija i drugih stvari vezanih za 10ak različitih hobija od astronomije, preko vojske, avijacije, pomorstva, fotografije, političkih ili drugih zbivanja i interesa.

Sada, ako ne znaš da primiš konkretnu kritiku i savet od jednog ekstremno iskusnog korisnika kamera, Adoe Photoshop-a, Lightroom ili DXO programa kao i Cinema 4d programa za 3D modeliranje, animaciju renderovanje i profesionalca i businessman-a 3 različite sfere, onda je to tvoja lična stvar. Neko je spomenuo PS kao najbolji program za resize što nije tačno. On je leader u svemu ali tu ne može da priđe programu kojeg sam naglasio i to govorim iz ogromnog iskustva jer algoritam PS-a u odnosu na ovaj i druge je inferiorniji da uopšte i ne postoji osoba koja se bavi profesionalnom obradom fotografija koja će tu stati da brani PS iz tog ugla.

Veliki Poglavica koji sve vidi je govorio.

Haug i sauh do daske!


Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #15 poslato: Januar 18, 2014, 11:36:55 posle podne »
Od svega druze sto si napisao meni licno najvise je uocljiva tvoja sklonost ka nicim izazvanom hvalisanju.
Okruzenje ti ne izgleda prijateljsko samo zato sto jos nije pocelo da ti se divi a ti vec ocekujes da je trebalo to da ucini.
Popi pice, opusti se I uzivaj sa ostalima ali skroz drugarski.
 I prenesi nam neko znanje ili fotografije  ako ih imas...nema potrebe da to cinis sa visine...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #16 poslato: Januar 18, 2014, 11:38:48 posle podne »
http://www.mycity-military.com/Blog/Foto-Bata_2.html

^^Taj tvoj secer.. cistak ili `krsten`...:) :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #17 poslato: Januar 19, 2014, 12:02:08 pre podne »
Ako ti se ne svidja sajt i ako nije prijateljski ne znam sta te jos zadrzava ovde? Radi ti svoje poslove i bavi se svojim problemima , nemoj nas da zamaras glupostima...Nama je sajt itekako prijateljski , od clanova do administracije...A u krajnjoj liniji ako ti je toliki stres i napor, niko te ne tera da kacis fotke ...Fotke jesu dobre ali forum ce da prezivi i bez njih.

Van mreže Adonis

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • http://www.dragisabraunovic.jeunesseglobal.com/
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #18 poslato: Januar 19, 2014, 12:27:08 pre podne »
Govoriti istinu nije hvalisanje, nego je bila i ostaće samo istina. Govoriti dobro o sebi nije hvaisanje uopšte niti je skromnost vrlina!
To su ustaljene dogma koju ponavljate a najgora je ta da treba da imamo veliku dozu skromnosti što je takođe idiotizam.
AKo sam dobar u nečemu, ne treba drugi da mi to govori i da mi ide uz jajca kao političarima jer sam svestan svojih vrlina.
UVlačenje ostavljam drugima, a ja ću uvek govoriti direktno i na čistom Srpskom, Engleskom ili Španskom u zavisnosti gde se nalazim i bez uvijanja kao i moj pokojni Otac koji me je tome i naučio.
On je bio prvi George Orwell u mom životu iako je umro kada sam imao samo 15 godina, više sam od njega naučio o ljudima nego li u sledećih 15 godina sopstvenog iskustva.
Onog momenta kada budem počeo da misalim kao velika većina, onda ću sebi da odvalim šamarčinu i da ponovo pritisnem reset button na mozgu.
Istina je istina, makar bio jedini koji je govorio, a laž će ostati laž pa makar je svi ponavljali u glas.
To što se vi držite političke korektnosti je jedan od najvećih ljudksih grehova jer vas je strah da govorite iskreno i u lice drugoj osobi,
političarima ili bilo kome sa epoletama ili nekom poltronu sa pozicijom u društvu.
Većina vas će koristi bele rukavice i izbegavati direktnu konfrontaciju mišljenja ako je potrebno jer vas je strah od promena i za ličnu sigurnost.
ALi, doći će do promena jer neki od nas rade na tome svakodnevno.
Dok vi spavate, mi se borimo za sve vas iko niste ni svesni toga! I zbog toga sam ja zaista i slobodan kao ptica jer ne dozvoljavam da me sputavaju ukorenjene dogme, šta ko misli o meni, jer se zna da se iza najboljeg Pastuva diže prašina.
Tu sam izreku čuo od jedne cure inače Bosanke u Londonu jako davno kada su me neki "naše muškarčine" uzeli na zub da ogovaraju javno a da me nisu ni poznavali lično, samo zato jer sam bio i ostao miljenik svih cura a oni ostajali praznih ruku jer su sirovine.
To je naš Narod i većina drugih. Ljubomora je bolest kao Cancer ili leukemija. Izjeda iznutra.
Sada se zapitajte kakve ovo veze ima sa svim onim fotografijama ali ima jer se sve to nalazi u vašim odgovorima ili između crta.
Pozdrav od Bate!


Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #19 poslato: Januar 19, 2014, 01:05:19 pre podne »
Ovaj da... može biti da skromnost ponekad i nije vrlina.

Međutim, rđavo je kad neskromnost nema podlogu, pa se javlja disonantnost između ličnog predstavljanja i delanja. Kada su fotografije u pitanju, bez uvrede, ali ovo što vidimo je daleko od nečega čime toliko možeš da se dičiš. Ja ne znam čime Ti inače raspolažeš (u smislu fotografija), ali od ovog što ovde vidim, ipak bi trebao malo da povučeš ručnu i razmisliš o tome čime bi opravdao celokupan stav kojim zračiš naširoko.

Dakle... ne radi se ovde o pitanju lažne skromnosti ili prepotentnosti, već o samospoznaji. Kada sam sebe doživljavaš kao savršenstvo u fotografiji (zadržaću se na tome, jer me svi drugi avioni/kamioni totalno ne dotiču, niti zanimaju), podrazumeva se da je tu evaluaciju treba da izvrši neko sa strane, a ne Ti sam.

Svet bi vrlo neartikulisano funkcionisao kada bi svako od nas vršio evaluaciju sopstvenih uspeha u svim sferama života, pa i u fotografiji. To je osnov anarhije. Da ne upotrebim neki teži izraz.

Dakle, pošto je cela ova papazjanija odavno prešla granice ukusa i otišla u smeru koji se tiče svega, samo ne fotografije, upućujem poslednji apel da se uklopiš u pravila foruma onako kako su to uradili i svi ostali članovi.

Nepoštovanje političke korektnosti? Nemam ništa protiv, ali 'ajmo onda početi od Tvojih fotografija - šta je na njima vredno pokazivanja, a ne može se videti na još 10 miliona drugih?

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 19, 2014, 01:07:59 pre podne od strane StORM48 »