Autor Tema: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010  (Pročitano 9815 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #20 poslato: Januar 19, 2014, 01:54:26 pre podne »
@adonis
Gle ovako...slazem se sa tobom da niko ne treba da ti kaze da si dobar ako si zaista u necemu dobar.
Ali takodje mislim da ni ti sam to nema potrebe da neselektivno cinis.
Od osnovanog/neosnovanog ponavlanja si dobar ne postajes ni bolji ni losiji u tome, vec eventualno hvalisaviji.
Sa druge strane od toga "usta moja hvalite me" mozes ostaviti samo utisak nezrelostii, a ne verujem da to zelis da postignes.

Takodje...eh,sad me pomalo I strah da cujem, koji ste to Vi koji se za nas borite  I u kojoj to disciplini..

Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Adonis

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • http://www.dragisabraunovic.jeunesseglobal.com/
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #21 poslato: Januar 19, 2014, 02:57:48 pre podne »
Ima ljudi koji znaju za šta se ja borim a i velika je mogućnost da sam zbog mog direktnog načina konfrontacije sa velikima i nedodirljivima i zaradio metak u mozgu pre manje od godinu dana u stanu ispred 14 svedoka ali svih redom nemih, gluvih i ćoravih iako sam ja ostao proseban i odvezao se u Hitnu gubeći više od 2Lkrvi u procesu pod adrenalinom sva sreća.
 ALi, nema veze. Popušićemo ih i još ako treba, jer ideja nikada ne umire, samo se prenosi dalje kao virus.
Elem , za fotografiju kao hobby i oblik opuštanja me fasciniraju mnoge okačene a pogotovo neke od mog prijatelja iz Kotora koji je dobitnik više međunarodnih priznatih nagrada. Samo mogu kapu da mu skinem i da uživam u toj poeziji slika.
On je proputovao i više od mene i fotke su mu jedna ogromna nema priča ljudskih života, patnji i ljibavi sve u jednom!
mOJE SU UGLAVNOM VEZANE ZE TEMATIKE VOJSKE, LIČNOG ISKUSTVA I NEKIH PUTOVANJA, A ONE ŠTO SAM RADIO U STUDIJU ILI PO PORUDŽBINI OD STRANE NEKIH MUŠKIH MAGAZINA ILI vOGUE-A SU OSTALE NJIMA. Pritisnuo caps lock ali mi se ne piše ponovo.
Ja primam kritiku ili neku observaciju mojih fotki bez problema kao i pohvale. Meni nije potrebno da me drugi dižu na pijedestal, jer sve što radim, radim uglavnom zbog drugih, a fotografiju u poslednjih nekoliko godina samo sebe radi.
Dosta mi je manekenki i skidanja po studijima od strane nekih SLovakinja i Čehinja.
To je iza mene i nikada mi nije imponovalo bez obzira na ponuđene pare.
Inače, Zaista mi je drago da vidim da moje poruke čekaju specijalno dopuštenje Big Brother i što su cenzurisane. To upravo meni govori dosta toga.
Ova 2014a će doneti korenite promene a ja ću takođe igrati veliku ulogu u tome, a samo da bih svima vama dao slobodu o kakvoj ste samo smeli da sanjate.
Judgment day is upon us. Ako me se sete za Dan bezbednosti, neka. Ako ne, u redu je, kao što je rekao naš Velikan, pravi Čovek, humanitarac i legenda našeg filma, takođe Bata, ali ne ja ovog puta. :D


Evo jedna fotka iz Londona od pre 5 godina Minolta 50mm F1.7 1985 i SONY A200.





Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #22 poslato: Januar 19, 2014, 03:00:49 pre podne »
Dobrodosao ti nama na forum ;)
Verovatno si vec primetio, da smo mi skupina skromnih foto amatera, koji gaje ljubav prema ovom lepom hobiju.
Tu i tamo, dodje se do neke kinte, pazari se kamera i koje "staklo". A kad se grdni iskljocamo, mi se sretnemo ovde kod "Ljube u kafance", te raspredamo o tim istim fotkama...sta valja, sta je moglo bolje...sta je krs. Kad naidjemo na problem, pitamo, savetujemo jedni druge. Na primer, da si ti pitao, posto si nov na forumu:"Kako da okacim x fotografija u jednom postu?", neko bi se vec nasao ko bi te uputio ili rekao, to ide ili ne ide. Epilog, em si se izmrcvario, potrosio svoje dragoceno vreme, em nisi uspeo ono sto si naumio. 'ajd' i to na stranu, mada verujem da ti je vazno, doveo si nas u situaciju da se 99,99% ljudi na forumu pita i pored hvalospeva koje si naveo o sebi, koj' mu je!?
Iskren da budem, dovoljno je bilo da ti pozelim dobrodoslicu i zavrsim post s jednom recenicom. Al' ko veli, 'ajde nov je clan, pa da razmenimo misljenja...iz vise razloga.

Citat
Govoriti dobro o sebi nije hvaisanje uopšte niti je skromnost vrlina!
To su ustaljene dogma koju ponavljate a najgora je ta da treba da imamo veliku dozu skromnosti što je takođe idiotizam.

Smatram sebe skromnom osobom, da li je to vrlina ili negativna osobina, nemam pojma...ipak, smatrati "skromne" ljude idiotima je u najmanju ruku neukusno, na stranu sto se ne poznajemo.

Citat
Istina je istina, makar bio jedini koji je govorio, a laž će ostati laž pa makar je svi ponavljali u glas.

Slazem se u potpunosti! Istina je i da si nagrdio ovaj forum kao niko do sada...

Citat
To što se vi držite političke korektnosti je jedan od najvećih ljudksih grehova jer vas je strah da govorite iskreno i u lice drugoj osobi,
političarima ili bilo kome sa epoletama ili nekom poltronu sa pozicijom u društvu.

Politika me zanima kol'ko i "lanjski sneg", a politicari kol'ko i Karleusa. Da imam nameru i potrebu da se nekom "uvlacim" verovatno ne bi kacio svoje fotografije i bio spreman na kritike ostalih clanova, vec bi se uclanio na "Military.com"...kad si vec kod "epoleta".

Citat
Većina vas će koristi bele rukavice i izbegavati direktnu konfrontaciju mišljenja ako je potrebno jer vas je strah od promena i za ličnu sigurnost.

Samo razmenjujemo misljenja, znaci nista licno...

Citat
Dok vi spavate, mi se borimo za sve vas iko niste ni svesni toga!

Moram opet da priznam da si u pravu...ni jednog momenta nisam bio svestan da se ti(vi) borite za mene(nas). Mozda patim od insomnie, pa mi nece san na oci, a mozda je i ta tvoja(vasa) borba
nedovoljno efikasna da dopre do svih koji su "zeljni" nekog boljitka.

Citat
I zbog toga sam ja zaista i slobodan kao ptica jer ne dozvoljavam da me sputavaju ukorenjene dogme, šta ko misli o meni, jer se zna da se iza najboljeg Pastuva diže prašina.

Veoma mi je drago zbog tebe, sad ti zaista verujem po pitanju skromnosti.

Citat
Tu sam izreku čuo od jedne cure inače Bosanke u Londonu jako davno kada su me neki "naše muškarčine" uzeli na zub da ogovaraju javno a da me nisu ni poznavali lično, samo zato jer sam bio i ostao miljenik svih cura a oni ostajali praznih ruku jer su sirovine.

Pa tako im i treba kad su skromni...naravno, verovatno su se vodili onom starom:"Bolje k.... u ruci, nego p....na grani" ;D ;D

Citat
Sada se zapitajte kakve ovo veze ima sa svim onim fotografijama ali ima jer se sve to nalazi u vašim odgovorima ili između crta.

Ne znam na koje fotografije mislis!? Ako si zeleo nesto da okacis, imas ikonicu na levoj strani, gde pise "Umetnite sliku". U slucaju da se ne snalazis, slobodno pitaj... ;)
Za kraj, moram da priznam da si zaista uspeo da "probudis" forum, na ovaj ili onaj nacin nebitno je...

"Kada je sujeta prisutna onda dolazi do gordosti, svađe. Nije nesreća što mi imamo suprotna gledišta, jer se stvar mora sagledati sa više strana. Ali često kod nas dolazi do onog što nije razlika u mišljenju. Toga se moramo osloboditi. Ako budemo tolerantniji, onda ćemo moći da shvatimo i to gledište drugoga. Ne da ga usvojimo ako nije dobro, ali da ga shvatimo da ne dođe do mržnje i ovog što nas cepa i deli."

 Patrijarh Pavle


Zelim ti laku noc i ako si voljan, nov pocetak...nije ovaj forum bas toliko los, zavisi samo s koje ga strane posmatras!

Pozdrav
Bole






 
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #23 poslato: Januar 19, 2014, 03:31:50 pre podne »
Adonis, bilo bi poželjno da ne digresiraš u privatne vode, već da se vratimo na temu. Ovo je klasičan forum engine koji se nalazi na hiljadama sajtova, i funkcioniše kako je predviđeno.
Ako želiš da budeš konstruktivan daj navedi zašto misliš da forum nije user friendly i šta bi trebalo da se promeni da bi dostigao neke od tih naprednijih foruma, na koje si ti sa svojim bogatim internet iskustvom naleteo?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Adonis

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • http://www.dragisabraunovic.jeunesseglobal.com/
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #24 poslato: Januar 19, 2014, 06:58:25 pre podne »
Sada sam završio snimanje prevod i audio za 37 minuta dugački video za promociju preparata i idem da zalegnem.
Dosta mi je ljudi svega. Izvinjavam se jer ste se našli ili prepoznali u mojimrečenici ali ja uvek govorim direktno iako ne uvek koncizno jer sam ekstremno umoran i ne vidim više niti osećam gde da stavim znakove interpunkcije i sl.
U pravu ste. Ovo je isuviše komplikovano za mene koji je navikao na nesputano postiranje fotki, postova i sl.
Otvaram uskoro 4ti website ali ne za business.
Ovaj će biti otvoren za sve a izmena mišljenja na svim nivoima će biti ne samo dozvoljena nego i podsticana.
Moram da spavam sada a vam želim lep dan.
Najbolje je da vi admini zaključate moj profil i izbrišete sve što sam do sada okačio da ne bih stvarao razdor sa svojim isuviše direktnim načinom govora jer se to protivi pravilnikom a ja jesam anarhista kao što je neko i rekao ali u pogrdnom smislu i ne znajući da je anarhista upravo ono najbolje i njajčistiji oblik demokratije i penicilin protiv svih oblika autorkratije i fašizma.
To je politička filozofija usmjerena na odbacivanje bilo kakvog oblika prisilne vlasti i težnja ka ukidanju bilo kakve monarhije u korenu.
Ćao moci i devojke i sve najbolje u daljem radu i životu.

Bata

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #25 poslato: Januar 19, 2014, 08:04:21 pre podne »
Neko je rekao veliku istinu - ovaj forum je klub dobronamernih (ovu reč podvlačim) prijatelja, amatera I zaljubljenika u fotografiju a svi oni su u forumu su našli svoju kuću I mesto za lepe razgovore I dobronamerne diskusije. Po meni, to je možda I ponajveća vrednost foruma a da li u tehničkom ili nekom drugom smislu može biti bolje - pa verovatno da može. I svaki dobronameran savet u tom smeru je na ovom mestu uvek bio (nadam se I biće) prihvaćen. Diskusija o skromnosti: koliko je lose biti lažno skroman, jer predpostavljam da je o tome reč, isto toliko je loš I "japajizam" (odnosno stav ja-pa-ja)... I da završim izlaganje - vratimo se mi razgovorima o fotografiji, njenim čarima I lepoti ovog hobija... 

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #26 poslato: Januar 19, 2014, 08:35:29 pre podne »
Citam jos sinoc ovo, i stalno kontam, "u cemu je fazon".
Adonis, ja stvarno ne vidim nikakvog razloga za ovakve postove i takvo, nicim izazvano, provociranje... Ili mozda ima razloga, izmedju izmedju izmedju redova? Jer sa samo jednim "izmedju redova" ne vidim.

Sto bi rekli: " 'dje ba zapelo?"

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #27 poslato: Januar 19, 2014, 09:51:55 pre podne »
Znaci Adonis je "advanced user"  WoW!  Nauci nas kako se na fotografijama dobija sum u photoshop-u  :notworthy:
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Čileanska -bicentenario proslava "nezavisnosti" 2010
« Odgovor #28 poslato: Januar 19, 2014, 10:44:08 pre podne »
OK, ovo je previše za jednu "foto" temu...

Pozdrav