Autor Tema: Siena  (Pročitano 9932 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Siena
« Odgovor #20 poslato: Januar 04, 2014, 11:09:59 pre podne »
Hvala na savetu ;)


Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Siena
« Odgovor #21 poslato: Januar 04, 2014, 08:33:31 posle podne »
Ziveo sam u Perudji godinu dana pa sam cesto svracso u Sienu, prelep grad i tvoje fotke to prikazuju lepo. U nekoliko slucajeva si mogao mozda da napravis bolju kompoziciju, ima jedna fotografija gde u desnom uglu imas objekat u senci (5266) i da si napravio kompoziciju bez njega bila bi vrh fotka.
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Siena
« Odgovor #22 poslato: Januar 04, 2014, 10:19:36 posle podne »
Pa moze, uz neki krop i malo obrade... ali ovu sirinu i ovaj format, sa mojom opremom nije moglo sto se tice pozicije u kojoj stojim.

Imam jos dosta fotki ovog trga, ali necu da dosadjujem ljudima, vreme je da krenemo dalje, ima jos toga da se pokaze :)

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Siena
« Odgovor #23 poslato: Januar 04, 2014, 11:23:31 posle podne »
Bas lepe fotke.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Siena
« Odgovor #24 poslato: Januar 05, 2014, 10:55:09 pre podne »
Katedrala iz XIII veka, kasnije doradjivana fasada u naredna dva veka. Impresivno je kad pomislis da su ovakve gradjevine gradili u tom vremenu. Jasno koliko su bogati i mocni bili, prosto isijava obest  :)




Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Siena
« Odgovor #25 poslato: Januar 05, 2014, 11:37:36 pre podne »
.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Siena
« Odgovor #26 poslato: Januar 13, 2014, 11:32:49 pre podne »
Ovo je po mom skromnom mišljenju definitivno tvoja najbolja serija fotografija. Ja nemam iskustva sa fotografisanjem gradova i mislim da je to zaista komplikovana disciplina pošto uz svu tu geometriju treba ukolopiti i neočekivane ostale turiste. Mislim da si se ti lepo izborio sa svim tim stvarima. Uporedi npr. fotografije Rima ili Budimpešte i videćeš na šta mislim  :)
Ne sumnjam da od tebe možemo očekivati još pregršt interesantnih fotografija sa raznorznih destinacija obzirom da imaš i tu sreću da često putuješ.
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Siena
« Odgovor #27 poslato: Januar 13, 2014, 12:19:43 posle podne »
Hvala puno neonka :)

Ne komentarisem toliko cesto tudje fotografije, nekako mislim da nije pristojno komentarisati bolje fotografe od sebe. Ne propustam nijednu vasu seriju i malo je reci da sam odusevljen talentom koji nam ovde prezentujete. Izlisno je bilo sta reci, jer vase fotografije govore sve... Jasno ti je onda koliko mi onda znaci svaka kritika mojih mentora ovde na forumu :)

Najveci cilj mi je da vidim konstantan napredak, u fotografisanju, obradi, prezentaciji... Za sad vidim i ja napredak i nekad  me je prosto sramota sta sam radio pre recimo samo godinu dana :) u to vreme mi se cinilo da je fotka sasvim uspela :)

Takodje pokusavam da uvodim i nove discipline, trenutno vezbam portrete, ali necu nista prezentovati dok ne budem zadovoljan. Svaka je vrlo zahtevna na neki svoj nacin. Zato mislim da je bolje sto idem tim putem, fokusiram se na jednu disciplinu najvise, nego da budem svastar od samog pocetka.

Ponekad kod mene postoji zelja i da podelim snapshotove sa putovanja koji vise spadaju u neke reportazne fotke, vise nego sto je to neka umetnost. Cisto da ljudi vide vise, ali tako se gubi kredibilitet kao fotograf. Takodje imam neku dilemu, posto mi se photoshop vestine razvijaju, gde je granica i sta uopste zelim. Potpunu kreativnost i maltene fotomanipulaciju ili da realno predstavim onako kakvo je.

U svakom slucaju, bice jos mnogo fotki koje planiram da pokazem sa tog putovanja, ali malo vremena za obradu, a necu neke poluproizvode da ostavljam ovde vise.

Hvala! :)
« Poslednja izmena: Januar 13, 2014, 12:21:59 posle podne od strane smarko »

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Siena
« Odgovor #28 poslato: Januar 13, 2014, 12:46:11 posle podne »
Što se mene tiče, ja UVEK podržavam to da na forumu bude što više reportaža jer su mnogi od nas na žalost uskraćeni da putuju. Činjenica je da jedna fotografija govori više od hiljadu reči , ALI, ja lično volim i propratni tekst uz svaku fotografiju i to ne samo ono što se tiče tehničkih detalja nastanka fotografije. U takovim temama ima mesta i za neki snapshot koji možda nema neki kvalitet u fotogafskom smislu ali nam može preneti atmosferu ili neki interesantan detalj mesta ili ljudi koji tu žive.
Činjenica je da takve teme  - reportaže zahtevaju zaista dosta vremena i truda od strane autora, ali skoro bez izuzetka i budu nagrađene više nego pozitivnim kritikama.
Ponekad kada je zatišje na forumu i nema svežijih tema sa novim fotografijama, uvek se rado vratim Hormetovom Rimu, Boletovoj Toskani, Vitovoj Korzici... Nekog sam verovatno preskočila, ali ne zamerite, stalno neka gužva...
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Siena
« Odgovor #29 poslato: Januar 13, 2014, 12:52:32 posle podne »
Bilo bi mi zadovoljstvo da tako nesto uradim, pogotovo sto moja putovanja nisu klasicna i imam dosta da podelim, jer dosta stvari obidjem, iz prve ruke vidim nesto sto na reklami izgleda potpuno drugacije. Logisticki se dosta pripremimo, vec unapred znamo sta obilazimo i kad, troskovi su nam vrlo transparentni, tako da mogu da podelim i to, a na kraju i licni dozivljaj...
Imam prijatelja sa viskom vremena, tako da priprema za svako putovanje traje mesecima, sa svim pratecim podacima.

Evo, iskreno, plaza gde je ova fotka nastala, http://500px.com/photo/57254260 ne bih preporucio nikom :) a potrefilo se tog dana da je svetlo bilo sjajno, kadar se uklopio... neko bi rekao, raj na zemlji. Prosecna pescana plaza na koju verovatno ne bih ni dolazio da sam znao to sto sad znam :)

Evo, obecavam jednu reportazu, do kraja nedelje :)
« Poslednja izmena: Januar 13, 2014, 12:54:36 posle podne od strane smarko »