Autor Tema: Toskana  (Pročitano 8144 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #20 poslato: Avgust 28, 2015, 12:03:49 posle podne »
smarko lepo si to rekao - ima dana kad neće aparat da snimi ništa pristojno, pa ga ubi. Uzalud teorije, zaleganje, senila i filtri, neće i kraj! I to bude baš frustrirajuće. A iz opusa "Toskana" koji si okačio ja sam izdvojio kao VRLO uspešne one večernje sa vinogradom. Možda obrada ili nešto u PS čemu ja lično baš i nisam vičan, ali svetlo i ostalo su hvale vredni
Argon Meteori su bolja lokacija i šire gledano. Bio dva puta, vratio bih se opet. A tempiro bih neko rano jutarnje sunce, da familija porani još za mraka tako da stignmem tamo kad Sunce izlazi...avaj, to se dogoditi neće, znam familiju!

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #21 poslato: Avgust 28, 2015, 12:18:18 posle podne »
Oldi, vrlo je prosto... Nema leba bez motike. To je jutarnje svetlo, to jedno jutro sam poranio, jer vecernji termin nisam mogao da hvatam, jer smo u to vreme obilazili okolne gradove. Prvo, bilo je mnogo lepsih jutara i nije svako jutro isto. Ja sam izabrao budjavo jutro, trebalo je odmah da se vratim na spavanje i probudim se sutra ujutro. Jutro je bilo cisto bez ikakve atmosfere koje bi dodatno omeksalo svetlo i dalo dodatnu dimenziju, naravno bez oblaka koji nisu bas "a must" svaki put, ali bi bilo lepo da je bilo i toga itd... povrh toga, nisam se pomerio dalje od 50m objekta u kome smo konacili... e pa retarde moj (obracam se sebi naravno), nece da moze tako da napravis vau fotku... :)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #22 poslato: Avgust 28, 2015, 12:22:38 posle podne »
Ah da, nisam ni najvazniju stvar za pejzaznu fotografiju poneo, a to je stativ... sta reci, sam bih sebi lupio samar :)

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2694
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #23 poslato: Avgust 28, 2015, 12:41:20 posle podne »
he he smarko, dok ovo pišeš kao da opisuješ mene sa Lefkade ove godine...

Ja sam se prvo nervirao a onda sam nekako sebi objasnio da u prirodi nema studijskih i nameštenih uslova.
Ako se potrefi ono se potrefi a kad neće ono neće.. :)
Skoro smo u Vojvodini napravili onu turu i šta reći...Atmosferske prilike 0 (i slovima nula) .  Para mi krenula na uši, al ne vredi...  :D
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #24 poslato: Avgust 28, 2015, 04:53:48 posle podne »
Argon, smarko samo strpljivo, biće još tura, pa neče valjda svaka da bude sa najgorim osvetljenjem i uslovima na svetu! Radujem se najavljenoj Obedskoj bari i već maštam o onim monstrumima za Nikon sa karakteristikama 300 - 600 (mm, jasno). Za ´tice, naravno...Ali, za sada samo maštam, to je besplatno,