Autor Tema: Toskana  (Pročitano 7900 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Toskana
« poslato: Decembar 29, 2013, 12:49:01 posle podne »
Villa Ilangi, Toskana.

Apartmani za iznajmljivanje u Toskani, u predgradju Firence. Ujedno, imaju svoje vinograde, maslinjake, pa proizvode svoje vino i masline. Vlasnici izuzetno ljubazni i opusteni, nekoliko puta su nam organizovali degustaciju njihovih proizvoda. Milina jedna, vino jeftino i odlicno, pravi odmor za dusu :)

Znam neke od sledecih fotki znam da nisu tehnicki savrsene, ali cisto da probam da prenesem atmosferu.
« Poslednja izmena: Decembar 29, 2013, 12:52:47 posle podne od strane smarko »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #1 poslato: Decembar 29, 2013, 05:21:01 posle podne »
Milina! :) Očekujem još fotki :)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #2 poslato: Decembar 29, 2013, 05:26:18 posle podne »
 :thumbsup: :thumbsup:
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Toskana
« Odgovor #3 poslato: Decembar 29, 2013, 05:45:38 posle podne »
Stvarno prelepo, voleo bi da vidim jos fotografija

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #4 poslato: Decembar 29, 2013, 09:15:43 posle podne »
+1

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #5 poslato: Decembar 30, 2013, 09:03:22 pre podne »
Hvala, obecavam da hocu. U medjuvremenu, jos par dok cekate.


Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #6 poslato: Decembar 30, 2013, 10:34:49 pre podne »
Ukratko... Boletovski.

Dakle, odlicno :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #7 poslato: Decembar 30, 2013, 10:55:21 pre podne »
Citat
Ukratko... Boletovski.
;D ;D
Cim sam video fotke (kao i od imenjaka @boskobombo) brk mi zaigrao, probudile se emocije i vratile lepe slike...Toskana je cudo :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže zzzolja

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 363
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #8 poslato: Decembar 30, 2013, 11:29:36 pre podne »
super fotke
inace, koji je ovo deo godine? exif je, barem kod mene, prazan

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #9 poslato: Decembar 30, 2013, 12:02:50 posle podne »
E kad bi vi znali kako je meni srce puno kad dobijem ovakve pohvale, pa jos od ljudi cije kritike jako cenim :D

Nisam 100% siguran, ali cini mi se da nisam postavljao fotke sa proputovanja kroz Toskanu. Bice uskoro lepih slika, San Gimignano, Siena, Firenca (cuvena Firenca sa kojom sam ostao najmanje impresioniran, prokleto previse turista, ne postoji sansa da uhvatis cestit kadar :D).

Pobrinucu se sledeci put za exif, nesto sam se igrao i zabrljao kolorne profilime, tako da mi ne radi lepo eksport iz LR-a, kako obicno radim, pa sad to radim iz PS-a.

U pitanju je bio Septembar 2013, po povratku sa Korzike smo svratili na 4-5 dana u Toskanu.




Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #10 poslato: Decembar 30, 2013, 03:47:59 posle podne »
Ova mi je bas legla :)


Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #11 poslato: Decembar 30, 2013, 04:47:46 posle podne »
.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #12 poslato: Decembar 30, 2013, 10:16:33 posle podne »
.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #13 poslato: Januar 13, 2014, 11:25:25 pre podne »
Lepe fotografije Marko, i interesantno je videti kako svaki fotograf ima različit pristup fotografisanju istih predela, da nije tako bilo bi monotono  :)
Čini mi se da su ti fotografije sve bolje i bolje sa svakom novom lokacijom  :)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #14 poslato: Januar 13, 2014, 12:40:16 posle podne »
Hvala :)

Evo da budem malo samokritican. Bar 50% fotografija ovde nije za pokazivanje. Nisam najzadovoljniji kako sam iscedio potencijal Toskane za pejzaze, ima vise objektivnih razloga (4 dana da se obidju veci gradovi, po ceo dan. Prakticno sam samo jedno jutro ustao da fotkam i nisam otisao dalje od ove hacijende. Morace definitivno popravni da ide :)

Jos jedna stvar... Ako ikad bude neko zajednicko fotkanje, bio bih vrlo zainteresovan da prisustvujem. Samo mi treba mesto, vreme i pozivnica i tu sam :)

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #15 poslato: Avgust 28, 2015, 06:30:44 pre podne »
smarko ne umem sebi da objasnim kako sam prevideo ovu Tvoju temu! Ja sam naime, veliki ljubotelj Toskane, i ta reč kod mene pali sve senzore! Iskreno i kolegijalno, mnogo fotografija koje si okačio su...pa ne baš (mislim pre svega na motiv koji si odabrao za snimanje), ali ima i divnih primera kao ona u rano jutro, par vinograda... ali ne i limuni koji baš i nisu Toskana. U svakom slučaju, u Toskanu valja ići kad god se može (samo da to nije skopčano sa nesretnom lovom!).

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #16 poslato: Avgust 28, 2015, 09:36:15 pre podne »
Oldi, potpuno sam saglasan sa tobom. U poslednjih nedelju dana upravo pregledam neke svoje starije fotografije i pokusavam da selektiram one bolje. Nista iz foldera Toskane nije upalo (ima samo jedna kao kandidat, ali i to je vise kompozit, a ne stvarna fotka i mislim da nece proci). Previse si blag, s obrzirom na lokaciju, ovo je za popravni i nisam nimalo zadovoljan. Gotovo da sam besan na sebe zbog Toskane i propustene prilike :)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #17 poslato: Avgust 28, 2015, 09:39:11 pre podne »
Doduse, ostalo je par arhitektonskih sa kojim sam zadovoljan, ali mislim da obojica mislimo na pejzaze :)

Ima jos jedna takva lokacija koju sam obisao i folder koji bih bez treptaja mogao da obrisem, da mi nije do uspomene. To su Meteori u Grckoj. Pogresno doba dana, lose svetlo i jos jedna propustena prilika fantasticne lokacije. Kod Toskane je samo moja lenjost u pitanju, dok mi se kod Meteora desilo da jednostavno cestita fotka nece u aparat pa nece, ma koliko se trudio. Ima takvih dana...
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2015, 09:45:07 pre podne od strane smarko »

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #18 poslato: Avgust 28, 2015, 11:34:02 pre podne »
možda si ti smarko samo previše samokritičan... postavi ti to blago meni da mi to gledamo, sumnjam ja da je to baŠ toliko loše... :)

Inače Meteori su jedna od boljih lokacija u okruženju..
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #19 poslato: Avgust 28, 2015, 12:03:47 posle podne »
Menja se percepcija i kriterijumi, sto mislim da je normalno ne samo u mom slucaju. Bez lazne skromnosti, iskreno se zapitam gde su mi oci bile poneki put :) a izgledalo je tako dobro nekad :)
Mislim da je postoji fotograf koji nema smece na hardu, ali umece je i sakriti to :)

Mogu da postavim, ali iskreno ne mili mi se... Zbog ogranicenog vremena, po povratku iz Atine, umoran i u zurbi sam jurcao gore dole sve sa CPL-om koji sam drzao sve vreme i koji mi je pravio katastrofalne flerove, u po bela dana... stvarno je mnogo lose :)
Meteori su fantazija i nece me nista spreciti da odem tamo ponovo, samo za fotografisanje. Bar to nije mnogo daleko... Ajd, probacu da iskopam nesto...

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #20 poslato: Avgust 28, 2015, 12:03:49 posle podne »
smarko lepo si to rekao - ima dana kad neće aparat da snimi ništa pristojno, pa ga ubi. Uzalud teorije, zaleganje, senila i filtri, neće i kraj! I to bude baš frustrirajuće. A iz opusa "Toskana" koji si okačio ja sam izdvojio kao VRLO uspešne one večernje sa vinogradom. Možda obrada ili nešto u PS čemu ja lično baš i nisam vičan, ali svetlo i ostalo su hvale vredni
Argon Meteori su bolja lokacija i šire gledano. Bio dva puta, vratio bih se opet. A tempiro bih neko rano jutarnje sunce, da familija porani još za mraka tako da stignmem tamo kad Sunce izlazi...avaj, to se dogoditi neće, znam familiju!

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #21 poslato: Avgust 28, 2015, 12:18:18 posle podne »
Oldi, vrlo je prosto... Nema leba bez motike. To je jutarnje svetlo, to jedno jutro sam poranio, jer vecernji termin nisam mogao da hvatam, jer smo u to vreme obilazili okolne gradove. Prvo, bilo je mnogo lepsih jutara i nije svako jutro isto. Ja sam izabrao budjavo jutro, trebalo je odmah da se vratim na spavanje i probudim se sutra ujutro. Jutro je bilo cisto bez ikakve atmosfere koje bi dodatno omeksalo svetlo i dalo dodatnu dimenziju, naravno bez oblaka koji nisu bas "a must" svaki put, ali bi bilo lepo da je bilo i toga itd... povrh toga, nisam se pomerio dalje od 50m objekta u kome smo konacili... e pa retarde moj (obracam se sebi naravno), nece da moze tako da napravis vau fotku... :)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #22 poslato: Avgust 28, 2015, 12:22:38 posle podne »
Ah da, nisam ni najvazniju stvar za pejzaznu fotografiju poneo, a to je stativ... sta reci, sam bih sebi lupio samar :)

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #23 poslato: Avgust 28, 2015, 12:41:20 posle podne »
he he smarko, dok ovo pišeš kao da opisuješ mene sa Lefkade ove godine...

Ja sam se prvo nervirao a onda sam nekako sebi objasnio da u prirodi nema studijskih i nameštenih uslova.
Ako se potrefi ono se potrefi a kad neće ono neće.. :)
Skoro smo u Vojvodini napravili onu turu i šta reći...Atmosferske prilike 0 (i slovima nula) .  Para mi krenula na uši, al ne vredi...  :D
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Toskana
« Odgovor #24 poslato: Avgust 28, 2015, 04:53:48 posle podne »
Argon, smarko samo strpljivo, biće još tura, pa neče valjda svaka da bude sa najgorim osvetljenjem i uslovima na svetu! Radujem se najavljenoj Obedskoj bari i već maštam o onim monstrumima za Nikon sa karakteristikama 300 - 600 (mm, jasno). Za ´tice, naravno...Ali, za sada samo maštam, to je besplatno,