Autor Tema: Neka razmisljanja o foto opremi  (Pročitano 10953 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Adonis

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • http://www.dragisabraunovic.jeunesseglobal.com/
Neka razmisljanja o foto opremi
« poslato: Decembar 18, 2013, 07:17:33 posle podne »
Ja sam fotograf između ostalog i oduvek me fascinirala ta pojava slepila i Zombie ponašanja kod potencijalnih kupaca bilo koje robe a samo zbog marketinga jedne ili druge kompanije.
Samo zato što su neke bile duže na sceni i imaju svoje sledbenike , ne znači i da su najbolje!
Minolta oduvek simbolizuje Pinnacle najbolje fotografije, kvaliteta i ergonomije je kupljen od strane SONY Corp koji su od tada uložili $ milijardu u još veći R&D a zadržali Minotla Team i njihov know-how što se pokazala dobitna kombinacija!!!
Ja sam very proud owner prve serije SONY Alpha kamere A200 i Minolta objektiva iz zlatne i neprevaziđene serijeiz 1985e i 1986e godine!
Taj skolp najbolje tehnologije, user friendly menija, ergonomije, robusnosti i lakoće rukovanja sa NAJMODERNIJIM SENZORIMA današnjice (koje i Nikon rdom odkupljuje ok SONY) pokazuje da je leader u fotografiji niko drugi nego kao i oduvk Minolta/SONY!
Najbolje d svega je što osimzadržavanja A monut fit za kameru da bi postojeći korisnici i od pre 40 godina mogli da koriste njihove savršene objektive, bilo MF ili AUTO verzije, SONY je PRVI uveo i mirrorless design, kao i najbržu kameru na svetu (koju posedujem A77) i stotine inovacija u svim segmentima fotografije, da bi canonikovci skakali od mržnje, udarali glavom u zid nastojeći da opovrgnu sve to kao marketinški stunt a da bi sada 7 godina posle SONY inovacija Nikon ili Canon sada najavili mirrorles kamerice (loših performansi u poređenju sa SONY GOD NEX serijom) i tvrdili da su leaders in the field! :-)
To je za smehotresnu olimpijadu! Moja dve prijateja iz Londona sa kojima sam sarađivao, inače bivši Canon i Nikon users su prodali svu opremu ( a Canon user je razbio svoju) kada su videli kako te dve kompanije tretiraju profesionalne fotografe koji su uložili £25.000 ili vam ga $40.000 u opremu jedne ili druge marke samo da bi dobili nož u leđa kada bi kompanije izbacile "nove" kamere a još im i zavrnuli isti kada bi otkrili da im dosadašnje basnslovno skupi objektivi ne vrede ništa sa novim mount-om koji izbacuju ili moraju da kupuju skupe adaptere koju su osim težine i gabarita unakazili i kvalitet fotografija!
Obojica su prešli automatski u SONY tabor jer su se već pre toga uverili u bolje performanse, ergonomiju i nešto niže cene SONY/Minolta tima i danas još uvek fotografišu za Vogue, revije i sl kao i ja ali ne više aktivno jer sam nazad u zemlji ovde u Srbiji i prezadovoljni su kupovinom jer imaju A77, A99 i Nex6 a drugi ima i noviju NEX7 kameru (pocket size PRO) a sve te malecke verzije imaju kvalitet fotografija bolje nego li Nikon D600 ili D800 koje sam lično probao Čileu gde sam živeo 3 godine a mnogo bolje nego li Canon kamere od niže pa do najskuplje klase.
Sony je jedini put napred a njihova tehnologija u fotografiji i snimanju videa ostaje nenadmašna još uvek čak i kod najnovijih kamera drugih koje koštajku od 3-5 puta više nego li moja najbolja kamera na svetu A77 (naravno osim Full frame A99).
4x skuplja kamera je ispucavala samo 6fps u punoj rezoluciji a 12 dostizala samo kompresijom i smanjenjem rezolucije na pole (laganjem). Moja ispucava 12FPS i to u celih 24Mpx što je nezamislivo bilo tada i Nikon D3x, Nikon D3s (sa samo 12Mpx) ili Canon 1Ds, MarkII i sl a koje poseduju manju rezoluciju i gube fiokus kod brzih abjekata poput F1 ili vojnih aviona u transoničnom letu na rafalnom a moja ga zaključa i ne pušta jer nema mirror koji klepeće ispred i gubi fokus svaki put u procesu .:-)
Probao sam ih sve i opet sam ostao uz SONY iako su mi nudili fantastičan rebate na svu opremu od Minolta objektiva preko novih SONY objektiva i kamere.
Dok ne vidim nešto zaista revolucionarno (umesto kopiranja) kod canon ili nikon aparata, neću ih ni pogledati više.
Inače drugi omiljeni proizvođač kamera mi je Pentax koji je neverovatno dobre kvalitete i takođe ima bolji ergonomiju nego li dva pomenuta giganta koji se samo drže imena kao Francuzi za svoja vina iako ne mogu ni da priđu Čileanskim najjeftinijim i ovogodišnjoj berbi a kamo li najfinijim vinima koje poseduje.
Ljudi su na žalost slepi i slede "lidere" kao ovce pri tome uopšte ne koristeći zdrav razum u tom procesu.
Ja sam našao najboljeg partnera koji mi zaista ispunjava sve želje i radi tačno ono što mu naredim dok sam bio zadovoljan sa Nikon D800 i Nikon D4 kamerama naravno ali ne i opčinjen jer bih izgubio u procesu jako bitne stvari kada bi zamenio moju kameru sa njima a platio bih kroz nos za sve to!
NAjbolje fotke sam uradio sa mojom 10Mpx A200 i Minolta objektivima iz '86e koje i danas koristim na A77 kao i Macro Minoltu 50mm F2.8 i Minolta 50mm F1.7 i sl iz iste berbe!
Novi SONY objektivi su takođe najbolji u svojoj klasi ali kao i drugi su od tvrde plastike dok je Minolta od metala iako je padala nekoliko puta ili udarala u zidove, ja sam obio ugao zida a da objektivu nije bilo ništa!
SONY Alpha ili NEX serija su one and only choice possible!
Cheers!
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2013, 07:20:48 posle podne od strane Adonis »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #1 poslato: Decembar 18, 2013, 08:12:05 posle podne »
@Adonis
Dobrodošao na forum.

Aj kad budeš imao vremena, pokušaj da uz manje vatrometa napišeš nešto korisno.
Ovo, s brda s dola napisano je, bez ljutnje, skroz beskorisno, kako za buduće vlasnike Sony-ja, tako i za one koje zanima aparat o kome je ova tema.

Na žalost (ili sreću), nismo mi ovde baš ispali iz vagona, pa da ne znamo šta Sony ume, može i čini, pa smatram skroz nepotrebnim da lovačkim pričama potkrepljujemo nešto što do sada niko ozbiljan nije tvrdio.

NHF, ali može prvi post da bude mnogo kvalitetniji, a i realniji, if you ask me. Ovo više liči na onog mrmota iz reklame. 8)

Pozdrav

Van mreže Petarje

  • Junior
  • *
  • Poruke: 46
    • Pogledaj profil
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #2 poslato: Decembar 18, 2013, 08:13:42 posle podne »
...

Moj drug, umjetnik :) koji živi već godinama u Parizu, isto to kaže kao i ovaj povratnik. :)
Ali ga nisam ozbiljno saslušao jer sam trenutno u učenju najviše vezan za ovaj forum
i glavni problem je bio između naravno Nikon i Canon i koliko u startu i za šta da potrošim.
Sad je već skoro gotovo :) ali mi je ovo zanimljivo upravo zbog pomenutog..

...

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #3 poslato: Decembar 18, 2013, 08:17:49 posle podne »
Moj drug, umjetnik :) koji živi već godinama u Parizu, isto to kaže kao i ovaj povratnik. :)
Molio bih za malo više preciznosti prilikom pisanja. Koji umetnik šta kaže "isto" i u vezi sa čim? :)

Ovakav kakav je, post deluje kao da je napisan za neku drugu temu, a da se na neki volšeban način obreo ovde.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2013, 08:20:42 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Petarje

  • Junior
  • *
  • Poruke: 46
    • Pogledaj profil
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #4 poslato: Decembar 18, 2013, 08:18:39 posle podne »
...

I Slovenac koristi ta A77 za one nevjerovatne fotografije?  :)
Brišite ovo kad bude trebalo, znam da nije na mjestu, samo me zanima šta će iskusni na ovo da kažu,
kad je već novi to ovdje postavio..

...

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #5 poslato: Decembar 18, 2013, 08:20:01 posle podne »
Mislim da ovaj post ima najmanje veze sa Nikon DF-om, o kome je do sada bilo rijec, nego i jedan drugi, pa cak i off topic post...

Ovo bi se moglo (a mozda i trebalo) prebaciti u neku zasebnu temu?!

Van mreže Petarje

  • Junior
  • *
  • Poruke: 46
    • Pogledaj profil
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #6 poslato: Decembar 18, 2013, 08:23:29 posle podne »
...

Pa drug mi je umjetnik, živi u Parizu i hrane ga slike i fotografije,
i isto to kaže što je pomenuto gore, šta treba preciznije.
Pošto sam ja početnik, nisam ga ni saslušao i u startu dajem prednost za Nikon i Canon,
i sad mi je ovo interesanntno. eto :)
Neću ga sigurno imenovati ( na druga mislim ) :), ostalo je valjda jasno.


...

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #7 poslato: Decembar 18, 2013, 08:23:52 posle podne »
a drugi ima i noviju NEX7 kameru (pocket size PRO) a sve te malecke verzije imaju kvalitet fotografija bolje nego li Nikon D600 ili D800 koje sam lično probao Čileu gde sam živeo 3 godine a mnogo bolje nego li Canon kamere od niže pa do najskuplje klase.

Madres egoistas miamor superior....  porfavor... A ja magarac kupio D800.  :o

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #8 poslato: Decembar 18, 2013, 08:24:19 posle podne »
Whatever, vratimo se na temu, ako ima elana. Ako nema, za druge diskusije, pokrenite drugu temu.

Ja oko tog poređenje baba i žaba retko kad imam šta da kažem, sem da su to - babe i žabe. Eto tako. :D

Pozdrav

Van mreže Petarje

  • Junior
  • *
  • Poruke: 46
    • Pogledaj profil
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #9 poslato: Decembar 18, 2013, 08:27:48 posle podne »
Odlično.
I to je jasan odgovor. :)
Sad znam šta mislite o ovome gore.

Hvala.

Premjestite gdje treba ili brišite, ja se izvinjavam na ,,upadu" :)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #10 poslato: Decembar 18, 2013, 08:51:29 posle podne »
@Petarje
Neo je citirao Duxxa, koji je opet citirao Adonisa. Ne znam gde si se prepoznao? Nije ni važno...


Molio bih da ne odvlačimo temu više u besmislen offtopic. Da je barem konstruktivan, pa i da imam razumevanja. Ovako...

Daljih upozorenja neće biti.

Pozdrav

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #11 poslato: Decembar 18, 2013, 10:19:56 posle podne »
Podelio sam temu, i ostavljam prostora da mi se Adonis javi sa predlogom za naslov ove nove teme. Do tada... stoji ovo sto stoji.

Citat
SONY je PRVI uveo i mirrorless design

Inace, prvi mirrorles bi bio EPSON RD-1 iz 2004.
U medjuvremenu tu levitira Panasonic Lumix DMC-G1, i da ne pricam o Olimpusovom PEN E-P1 modelu. Tu je ako se ne varam i Samsung usao pre Sonija... koji tu ulazi u igru tek 2010. Dakle, SONY nikako nije PRVI.
Druga stvar, Sony kao i ostali sitni misevi ne mogu nista ozbiljno da urade na dSLR trzistu sve dok su macke na sred ulice. Zato i jesu posegnuli za mirrorles resenjem, i ostalim polufabrikatima... jer je to bio jedini nacin da se malo ozbiljnije umesaju u foto trziste opreme. Kompakti su u izumiranju... a veselje ce da traje sve dok macke ozbiljnije ne pogledaju ko to gricka sir.
Da ne bude zabune, nex7 je odlican aparat... ali je jako daleko od PRO. Takodje, NEX7 moze da ima bolji izlazni rezultat od d600/d800, samo u dominama. Stavise, nisam siguran da moze da se ozbiljno nosi i sa entry level aparatima bili oni Canon ili Nikon.

Citat
Pentax koji je neverovatno dobre kvalitete i takođe ima bolji ergonomiju nego li dva pomenuta giganta koji se samo drže imena

Probaj da uzmes u ruke vremesni 40d ili 7d recimo... pa onda to uporedi sa ostalima. Ok, stvar ukusa... ali eto, probaj.

Citat
Moja dve prijateja iz Londona sa kojima sam sarađivao, inače bivši Canon i Nikon users su prodali svu opremu ( a Canon user je razbio svoju) kada su videli kako te dve kompanije tretiraju profesionalne fotografe koji su uložili £25.000 ili vam ga $40.000 u opremu jedne ili druge marke samo da bi dobili nož u leđa kada bi kompanije izbacile "nove" kamere a još im i zavrnuli isti kada bi otkrili da im dosadašnje basnslovno skupi objektivi ne vrede ništa sa novim mount-om koji izbacuju ili moraju da kupuju skupe adaptere koju su osim težine i gabarita unakazili i kvalitet fotografija!

Zivo me zanima koja je to oprema u toj vrednosti, i o kom periodu proslog veka tacno pricamo? BTW, koliko znam NIKON nije menjao mount, pa na njega mozes da kacis sta hoces... a na ovaj Df tek mozes da kacis sve sto zamislis. A Canon je davno presao na novi mount, tako da verujem da pricas o analognoj fotografiji. a zamisli, svet i tehnologija idu napred.

Citat
NAjbolje fotke sam uradio sa mojom 10Mpx A200 i Minolta objektivima iz '86e koje i danas koristim na A77 kao i Macro Minoltu 50mm F2.8 i Minolta 50mm F1.7 i sl iz iste berbe!

Pazi, i ja sam svoje najbolje fotke napravio sa 350d i 550d, ali ih opet ne smatram najboljim aparatima na svetu.

Sve u svemu, malo manje iskljucivosti i zara u iznosenju impresija, jer realnost bas nije uvek tako fiktivna. Ti Sony, pentax i ostali aparati jesu dobri i upotrebljivi aparati, ali nisu bolji od onih sa kojim ih poredis.

I Slovenac koristi ta A77 za one nevjerovatne fotografije?  :)

Slovenac ima svoje ime, i zove se VITO :)

Eto tako
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Petarje

  • Junior
  • *
  • Poruke: 46
    • Pogledaj profil
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #12 poslato: Decembar 18, 2013, 10:22:27 posle podne »
...

Hvala gospodine Rodiću :)
Izvinite gospodine Vito, nisam se sjetio u trenutku imena, ali slika i aparata jesam :)

...

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #13 poslato: Decembar 18, 2013, 10:42:16 posle podne »
Hahahah.... A ja citajuci onaj prvi post stekao utisak da ljudi poceli da prave fotografije od pre jedno 20-ak godina... :facepalm:  pre toga nisu znali sta je fotografija....
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #14 poslato: Decembar 18, 2013, 10:57:49 posle podne »
Evo ovog trenutka postavljam oglas da kupujem A200 i STARE Minolta objektive,ovo sad su sve krsevi a ovi inzinjeri nista neznaju mame im ga sasave :)
E jeste bre smesni,projavite se prvi dan na forumu i odma nam drzite predavanja o opremi.
Oladite malo i ako ste fotograf kao sto kazete da jeste dajte neku vasu fotografiju sa tim A200 da vidimo to o cemu pricate.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #15 poslato: Decembar 18, 2013, 11:34:40 posle podne »
Sony je najbolji jer sa SLT tehnologijom krade i do 2/3 Ev svjetla kod FF-a, jer su mu AF moduli miljama iza Canikona, jer sa SLT-om tehnologijom ima trajanje baterije od niti 500 snimaka. Kako vam momci nije jasno da je zbog ovoga Sony najbolji? E pa vi nastavite sa Canikonom kada ne znate šta valja!

Van mreže Petarje

  • Junior
  • *
  • Poruke: 46
    • Pogledaj profil
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #16 poslato: Decembar 19, 2013, 01:08:18 pre podne »
...


E hvala, znači sony nije prvi, to su samo dva glasa iz prošlosti,
Nikon je znači najbolji :)

...

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #17 poslato: Decembar 19, 2013, 01:39:14 pre podne »
Jel ovo neka zajebancija?
Rodic se lepo potrudio da vam objasni a ti Petarje malo izgleda podjebavas.
Ko je pomenuo ko je najbolji?Svaki sistem ima svojih prednosti i mana i ako znas koje su onda sam pravis izbor sistema.Ako neznas onda pocinjes sa ispitivanjem na forumu kako i sta pa ako ce da slusas onda OK ali ako neces onda se svi dzaba trude da objasne.
Ali ovde cak ni to nije bila tema,krenulo se sa pljuvacinom 2 najbolja sistema danasnjice u DSLR segmentu i poredjenje sa sistemima od 1985 godine.
I iznose se neke nebulozne cifre od 40000 dolara,pa tu vrednost opreme nema ni TANJUG.
Uozbiljite se malo i ne poredite  nesto sto se razlikuje prvo u 30 godina pa posle u svemu ostalom.

Van mreže Petarje

  • Junior
  • *
  • Poruke: 46
    • Pogledaj profil
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #18 poslato: Decembar 19, 2013, 01:43:43 pre podne »
...

Ma dobro, sad je valjda očigledno da se malo zezam,
jer uložio sam 1000 u Nikon i sad sam kao, u tom ,,taboru" :)

Inače, oko ovog sa Sony sam bio iskren u znatiželji, i zahvalan na komentarima,
jer tako malo znam, a svako želi da ulog bude pogodak ma o čemu se radi, prirodno je..

...

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Neka razmisljanja o foto opremi
« Odgovor #19 poslato: Decembar 19, 2013, 01:51:30 pre podne »
Nije bitno u kom si taboru vec kako ces iskoristiti to sto imas.
Zoran Rodic je imao nekim kompaktom kog je testirao(ne secam se modela) bolje fotke nego sto ce neki imati ikada pa makar imali i D4.