Autor Tema: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo  (Pročitano 14820 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mare

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« poslato: Decembar 15, 2013, 11:08:07 pre podne »
Nadam se da nisam mnogo promašio lokaciju za postavljanje teme.

Supruga se zainteresovala za fofotgrafiju pa je stiglo vreme da se sa kompakta pređe u neku drugu klasu.
Plan je da je iznenadim za Novu godinu pa mi je potrebno malo pomoći i drugih mišljenja.

Na jednoj strani su "početnički" DSLR (valjda tako nešto postoji) a sa druge strane možda neki posumer ili superzoom.

Na prvoj strani, sada već legendarna dilema, d3100 vs. 1100d - tu je već 1100d pobedio jer koliko sam shvatio, razlike su beznačajne za početnika a za izabrani imam bolju finansijsku ponudu.
Na drugoj strani jedino što sam primetio je Nikon P520 a za sve ostale predloge sam otvoren.

Naravno zanima me mišljenje da li je OK ideja ne ići odmah na DSLR već zastati u nekoj "međukategoriji" koja je ipak neprednija ali sa druge strane ne toliko zahtevna kao DSLR.

Unapred hvala!!!

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #1 poslato: Decembar 15, 2013, 11:49:55 pre podne »
Msm da je u tvom slucaju deff bolji izbor DSLR, ako ti je ok ponuda 1100D onda je to to :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #2 poslato: Decembar 15, 2013, 01:17:25 posle podne »
U temi ispod tvoje, samo 2cm niže nalaze se još 5 sličnih tema sa obiljem informacija na temu koja te zanima. Što se mene tiče, nema se reći ništa novo što već rečeno nije pa ne vidim svrhu u ponavljanju istih stvari po 100 puta.

http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/dslr-i-mirrorless-aparati/nikon-d3000/

http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/dslr-i-mirrorless-aparati/p-p-p-p/

http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/dslr-i-mirrorless-aparati/prvi-pozdrav-i-nekoliko-pitanja/

http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/dslr-i-mirrorless-aparati/koji-dslr-za-pocetnika-4923/

Pazi, ovo je na istoj strani gde je i tvoj post, a da sam otišao 2-3 strane dalje sigurno bih našao štošta još.

Na mreži Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #3 poslato: Decembar 15, 2013, 02:54:54 posle podne »
da se ja pitam poklonio bih joj kompakt Canon G15 i nista joj u zivotu ne bi trebalo.....al se ne pitam!
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #4 poslato: Decembar 15, 2013, 03:27:45 posle podne »
Nisam pristalica ''medjukategorija'' i prelaznih resenja koja jesu ili nisu napredna. Zastupam tezu da se odmah kupi ono sto je priblizno potrebama (bio to kompakt, superzum ili dSLR). Sva tri tipa aparata, ukoliko se ne koriste u Auto modu, zahtevaju jednako poznavanje teorije.

Prelazna resenja samo stvaraju dodatne troskove, i naknadno smaranje po oglasima.

E sad, na tebi je da procenis njen stepen interesovanja... i da shodno tome odaberes pravu spravu.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #5 poslato: Decembar 15, 2013, 09:13:25 posle podne »
+1
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #6 poslato: Decembar 15, 2013, 10:56:23 posle podne »
Nikon D3200 i 18-105 i nemas problema. :D

Sto rece Duxx, u nekoliko tema prije ove je sve receno, vise puta.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #7 poslato: Decembar 16, 2013, 06:28:26 posle podne »
Zavisi koliko se ozbiljno zainteresovala.
Ako baš jeste, onda DSLR.
Ako nije baš zagrizla, više sreće će imati sa nekim recimo Canonom G15 u smislu da će ga lakše spakovati u torbu ili snimiti video a da ima AF npr.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže dzukela

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #8 poslato: Decembar 17, 2013, 10:11:16 pre podne »
Nadam se da nisam mnogo promašio lokaciju za postavljanje teme.

Supruga se zainteresovala za fofotgrafiju pa je stiglo vreme da se sa kompakta pređe u neku drugu klasu.
Plan je da je iznenadim za Novu godinu pa mi je potrebno malo pomoći i drugih mišljenja.

Na jednoj strani su "početnički" DSLR (valjda tako nešto postoji) a sa druge strane možda neki posumer ili superzoom.

Na prvoj strani, sada već legendarna dilema, d3100 vs. 1100d - tu je već 1100d pobedio jer koliko sam shvatio, razlike su beznačajne za početnika a za izabrani imam bolju finansijsku ponudu.
Na drugoj strani jedino što sam primetio je Nikon P520 a za sve ostale predloge sam otvoren.

Naravno zanima me mišljenje da li je OK ideja ne ići odmah na DSLR već zastati u nekoj "međukategoriji" koja je ipak neprednija ali sa druge strane ne toliko zahtevna kao DSLR.

Unapred hvala!!!
batali dslr, neće to NIKAD stati u njenu torbicu, a ono što ne stanje u njenu torbicu, neće se ni koristiti.
ne znam dal imate dece, mi imamo, i "torbica" moje žene je uvek prepuna i preteška, i imam explicitnu zabranu da ubacim čak i EOS M + 18-55mm.
čak i da nemam zabranu, ne bi mogao ni stati, ili bi stao, ali bi kaiševi pukli :)

vidi, kako neko na dpreview predivno reče: najbolji je onaj fotoaprat koji si poneo, a ne onaj koji je ostao kući zbog gabarita/težine

uzmi ti ovo ženi: Canon eos m + 18-55 + flash 90ex u segedinu za 260€, i nekako isčeprkaj nekoga u usa da ti kupi 22mm palačinku za 65€. imaćeš fantastičan aparat za 325€, koji (sa 22mm) staje u svaku žensku torbicu.

poslušaj ovo što sam ti rekao, i nosiće ga sa sobom svuda, samim tim i slikati. uzme li dslr, retko kad će ga nositi.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #9 poslato: Decembar 20, 2013, 01:03:14 posle podne »

batali dslr, neće to NIKAD stati u njenu torbicu, a ono što ne stanje u njenu torbicu, neće se ni koristiti.


Bilo bi lepo da se držiš svoje žene i njene torbice, pošto je definitivno da nisu sve iste (ni žene, a bogami ni torbice)  ;)

Možda je ovaj 100d dobar izbor za početak  :)
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/ponuda/nikon-d5300-i-canon-100d-test-primerci/
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže dzukela

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #10 poslato: Decembar 24, 2013, 11:58:59 pre podne »

Bilo bi lepo da se držiš svoje žene i njene torbice, pošto je definitivno da nisu sve iste (ni žene, a bogami ni torbice)  ;)
držim se ja žene i dece. što se tiče torbica, nisu sve iste, ali jedno im je zajedničko, ne može da stane dslr u njih. govorim o torbicama za dame, naravno.
pazi, najgori je onaj fotoaparat koji je ostao kući, dok je najbolji onaj koji je ponet.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #11 poslato: Decembar 24, 2013, 01:55:48 posle podne »
Pravo zbori Neonka...

Ova moja se navukla na D800 i sad kad bih je poklonio nešto malo & mobilno & pogodno za u torbicu, verovatno bi radila oklagija po tintari! Bilo bi "jel ti ovo mene potcenjuješ kao fotografa pa mi daješ ovu igračku!?!" pazi, ovaj, draga... samo d'obj... ...BAM ...TRAS ... :P

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #12 poslato: Decembar 24, 2013, 02:29:06 posle podne »
Očigledno je da Tamara & Tamara & Jovana i moja malenkos' ne preferiramo damske torbice  ;D
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže dzukela

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #13 poslato: Decembar 30, 2013, 03:01:26 posle podne »

Ova moja se navukla na D800 i sad kad bih je poklonio nešto malo & mobilno & pogodno za u torbicu, verovatno bi radila oklagija po tintari! Bilo bi "jel ti ovo mene potcenjuješ kao fotografa pa mi daješ ovu igračku!?!" pazi, ovaj, draga... samo d'obj... ...BAM ...TRAS ... :P
ne shvataš.
i meni bi se svideo svaki skupi dslr.
problem je što bi retko kada izlazio iz kuće.

Očigledno je da Tamara & Tamara & Jovana i moja malenkos' ne preferiramo damske torbice  ;D
tako, nismo svi baš isti, hvala bogu :)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #14 poslato: Decembar 30, 2013, 03:37:53 posle podne »
Mislim da se sa tom pričom da je manji bolji preteruje ;D  ;D :) Sve je to individulna stvar.Neko po ceo dan tegli dslr i nema sa tim problem,a sa druge strane neke ljude mrzi da nose i kompakt sa sobom.

Van mreže dzukela

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #15 poslato: Decembar 30, 2013, 04:07:59 posle podne »
Mislim da se sa tom pričom da je manji bolji preteruje
ti to možeš da misliš, ali da čitaš DPreview EOS M forum
http://www.dpreview.com/forums/1060
video bi stotine postove tipa: "moj Canon Mark X + tona stakla (čitaj oprema vredna 10.000 $) sada uglavnom sedi kući".
bukvalno to sa 5% varijacija na reč uglavnom i 10.000$

na primer, nešto ovako:

Citat
I have and love both. I am taking both to the mountains tomorrow. My 5d3 and 6 D are staying home.

DCM1024's gear list:
Canon EOS 5D Mark II  Canon EOS 5D Mark III  Canon EOS 100D

full frame kamere su super, ostaju kući kada se kupi EOS M.
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2013, 04:33:45 posle podne od strane dzukela »

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #16 poslato: Decembar 30, 2013, 05:39:55 posle podne »
Najnovija igracka je uvek najbolja igracka, bilo i ostalo!
Sve to vremenom dodje na svoje kod vecine ljudi...
Isto je i sa zenama! ;D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #17 poslato: Decembar 30, 2013, 08:12:15 posle podne »
@dzukela
Onaj ko ima EOS Mark X i tonu stakala zna zašto to ima i njemu sićušni mali EOS M ne može da bude zamena. 1D se ne uzima da se s njim fotkaju sitna đeca u dvorištu iza_kuće i ženina kulinarska ostvarenja već se koristi za potrebe za koje je taj sistem predviđen, a to su jel, profesionalne potrebe. Ljudi zaboravljaju da je APS-C sistem oduvek bio manji od FF-a ali opet FF svakim danom privlači sve više bivših APS-C korisnika i više od 90% njih koji su trenutno na crop senzoru na kraju vide sebe u FF sistemu. Zašto to? Očigledno manje dimenzije i težina ipak nisu presudni faktor za ogromnu većinu.

Pre neki dan je drugar uzeo D3200 i 50mm 1.8G. Ljudi to telo staje u džep malo veće jakne, a teško je kao dva mesna nareska. Kome je to preveliko i preteško predlažem mu da najozbiljnije razmisli o hitnoj & sveobuhvatnoj fizikalnoj terapiji. Ukoliko je reč o mrzovolji da se sve to vuče sa sobom onda se rešenje zove Olympus XZ-2 i doviđenja prijatno.

Van mreže dzukela

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #18 poslato: Decembar 30, 2013, 08:28:02 posle podne »
@dzukela
Onaj ko ima EOS Mark X i tonu stakala zna zašto to ima i njemu sićušni mali EOS M ne može da bude zamena.

ovaj čovek hoće da prodaje svoj Canon EOS 5D Mark II
Citat
Re: Why the EOS-M for you?

In reply to BobT,  1 hour ago 

I still have 5D MKII, which is also spend most of the time in camera bag since I've got EOS-M ...


Thanks,
Markintosh.

 Markintosh's gear list:
 Canon EOS 5D Mark II  Canon EOS M  Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM  Canon EF 70-200mm f/4L IS USM  Voigtlander 40mm F2 Ultron SL II +4 more
shvati, ovakvih postova je na HILJADE na DPreview canon EOS M forumu.
nemoj meni ništa objašnjavati, ja nemam Mark XX, gomila ljudi ga imaju, i prodaju/prašnjave pored EOS M.

zašto ne odeš tamo i pročitaš HILJADE ovakvih postova tamo? zašto meni nešto objašnjavaš i zašto ti odlučuješ da li neko treba da proda/sačuva svoj Mark XX ili ne?

moja pretpostavka je da je ljudima dozlogrdilo tegljenje 2 kofera svuda sa sobom i da EOS M ima fantastičan IQ, a ako odeš tamo i pročitaš šta pišu, videćeš da...


btw, XZ-2 je bulja za EOS M, a čak nije ni toliko manji, i što je još gore, jeftiniji.
to nije moje lično mišljenje, već profesionalaca sa DPreview.
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2013, 08:44:41 posle podne od strane dzukela »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #19 poslato: Decembar 30, 2013, 09:07:34 posle podne »
Citat
ovaj čovek hoće da prodaje svoj Canon EOS 5D Mark II
Citat
moja pretpostavka je da je ljudima dozlogrdilo tegljenje 2 kofera svuda sa sobom i da EOS M ima fantastičan IQ
Citat
tako, nismo svi baš isti, hvala bogu
Meni je zaista drago da si pronasao sistem koji pase tvojim potrebama, ali bi te u isto vreme i zamolio da razumes da ima ljudi koji su zadovoljni svojim "koferima" i foto opremom koja ih ispunjava.

http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #20 poslato: Decembar 30, 2013, 09:13:40 posle podne »
Garantujem da prvi Ti ne bi pogledao EOS M da ti neko ponudi "kofere" ;)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #21 poslato: Decembar 30, 2013, 09:18:41 posle podne »
Citat
... da ima ljudi koji su zadovoljni svojim "koferima" i foto opremom koja ih ispunjava.

I koji sa takvom opremom napucavaju impresivan flickr nalog. ;) ... kao, moj drug Bole. :) Jbt, sad ti opet  gledam flickr, i kontam da se tebi svaki dati evro za opremu vratio stostruko, i duhovno i materijalno.
Eto tako.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #22 poslato: Decembar 30, 2013, 09:19:56 posle podne »
Ja se 'kofera' ne bih odrekao nikada za ove malisane...sve je to lepo samo sto nemaju opticko trazilo..a taj osecaj po meni ne moze nista da zameni...
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže dzukela

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #23 poslato: Decembar 30, 2013, 09:38:01 posle podne »
auuuu, ja rekao MOŽDA je zbog kofera, a vi se nafatali ko muve :)
shvatite, treba da odete tamo i da čitate, to je valjda jasno, nema nigde "možda".
kakav flickr i ostala ludila...

Ja se 'kofera' ne bih odrekao nikada za ove malisane...sve je to lepo samo sto nemaju opticko trazilo..a taj osecaj po meni ne moze nista da zameni...
Sony NEX-6 je za tebe, opušteno, sve sa pocketable 16-50.

ajmo dalje, imam još štošta da podelim :)
hej, nova godina je :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #24 poslato: Decembar 30, 2013, 09:46:27 posle podne »
Dzukela ovde smo da svako iznese svoj stav. Obzirom da si ti našao za shodno da svima ovde objašnjavaš kako neki "pametni i foto-produhovljeni ljudi" ostavljaju opremu vrednu desetine hiljada dolara da 'vata prašinu jer imaju neki DLSR prcipuljak koji staje u babinu pudijeru ima nas ovde koji smatramo da ti ljudi malo više seruckaju. Mislim ne ti nego oni sa prašnjavim 1D mark-ovima i pudijerama.

Tako da ono... ti tvoj stav, a ja recimo svoj ili Bole i Dalibor njihov i tako ;)

Van mreže dzukela

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #25 poslato: Decembar 30, 2013, 10:41:11 posle podne »
ma opušteno, ja sam foto amater, i želim tako da ostane, do penzije :)

mada, volim malo da "naložim paljevine" s'vremena na vreme, no hard feelings :)
ko sam ja da nekome sprečava nositi kofere :)

btw, ovo je komedija :)

http://www.dpreview.com/forums/thread/3599421

Citat
How I ended up getting an M2

I needed a smaller camera. I needed a smaller camera bad.

My current DLSR is too big for "casual" photography and the one I'll be switching it for in the future, although not even in the market yet will, for certain, also be a brick, even if a slightly smaller one.

Carrying it around always needs a "plan" (especially because of my bad back) and I keep finding myself loosing great photographs I am "seeing" daily simply because a good camera is not around...

Canon EOS-1D

vidite, ti koferi mogu kičmu da vam unište :)
čak sam i ja u nedelju osetio težinu eos m na vratu posle 2 sata šetnje sa klincem, mogu tek zamisliti kako full frame dsl ubija...
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2013, 10:44:14 posle podne od strane dzukela »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #26 poslato: Decembar 30, 2013, 11:03:30 posle podne »
Citat
čak sam i ja u nedelju osetio težinu eos m na vratu posle 2 sata šetnje sa klincem, mogu tek zamisliti kako full frame dsl ubija...
Hahaha...pa u pravu si, "ubija" i to u svakom smislu.

Citat
ko sam ja da nekome sprečava nositi kofere
Naravno, shvatamo za'ebanciju, ipak treba praviti razliku izmedju fotografa i serpasa :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #27 poslato: Decembar 30, 2013, 11:17:05 posle podne »
mada, volim malo da "naložim paljevine" s'vremena na vreme, no hard feelings :)
To se u forumskom žargonu zove "flame-bait" i njegovo praktikovanje se retko završi dobro po praktikanta.

Nismo mali pa da se loptamo fazonima. Svaki korisnik biva shvaćen ozbiljno, dok ne prokocka pozitivan tretman.
U to ime, zamolio bih za malo više ozbiljnosti, više sopstvenih iskustava i (takođe) manje prenošenja lovačkih priča sa drugih sajtova.

Pozdrav i NHF

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #28 poslato: Decembar 31, 2013, 11:27:01 pre podne »
mada, volim malo da "naložim paljevine" s'vremena na vreme, no hard feelings :)
više sopstvenih iskustava i (takođe) manje prenošenja lovačkih priča sa drugih sajtova.
... narocito sa DPR foruma na kome stotine besnih, dokonih amerikanaca koji su kupili aparat i sokocala po principu - "udjem_u_radnju_ i_ pitam_ sta_ je_najbolje_ jer_ komsija_ Dzon_ ima_ ciglu_ od_fotaparata_a_on_nije_bolji_od_mene_i_hocu_isto_ili_bolje", pa posle zasipaju forume sa pitanjima sta je to ISO, cemu sluzi M, zasto nema full auto na xD itd.
Svakome njegova radost najlepsa, ja vucem telo i 2 objektiva svuda osim na posao, navikao sam, nije lako ali sve u zivotu ima cenu.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #29 poslato: Decembar 31, 2013, 12:34:25 posle podne »
Zašto bi mene bilo briga što 100 000  ljudi smatra da je DSLR suviše težak, ako imam drugačije mišljenje potvrđeno u praksi? Lično ne mogu da dočekam da nađem vremena da svoj DSLR i stakla odvedem u neku ozbiljnu šetnju, sa sve koferom, poželjno na neku daleku i divlju destinaciju.
Nego, u skladu sa temom i namenom iste, ako profesionalci sa DPR svi odreda odluče da skoče u gomna, da li bi i ti za njima? :)
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #30 poslato: Decembar 31, 2013, 03:10:28 posle podne »
Realno, lakše je voziti se GSP-om. Udješ, sedneš, piješ kave, telefoniraš, malo žmuriš ispod tamnih naočala, povremeno gledaš neurozna lica nesrećnih vozača koja nestaju u statičnoj daljini susednih traka, ne razmišljaš o parkingu ... Ipak, ima i dosta mesta gde GSP ne vozi.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže dzukela

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #31 poslato: Januar 01, 2014, 12:26:24 posle podne »

Hahaha...pa u pravu si, "ubija" i to u svakom smislu.
da. kaže čovek, taj Mark je nosilo 3 fotografa, 7 vratnih pršljenova je stradalo.
doduše, razbilo je i 2 kamena u bubregu, to je pozitivno :)

... narocito sa DPR foruma na kome stotine besnih, dokonih amerikanaca koji su kupili aparat i sokocala po principu - "udjem_u_radnju_ i_ pitam_ sta_ je_najbolje_ jer_ komsija_ Dzon_ ima_ ciglu_ od_fotaparata_a_on_nije_bolji_od_mene_i_hocu_isto_ili_bolje", pa posle zasipaju forume sa pitanjima sta je to ISO, cemu sluzi M, zasto nema full auto na xD itd.
Svakome njegova radost najlepsa, ja vucem telo i 2 objektiva svuda osim na posao, navikao sam, nije lako ali sve u zivotu ima cenu.
na Canon EOS M forumu nema ni jedan takav post, tamo su svi sa Mark-ovima, svi su suvi profesiolaci, samo jedan pojedinac tamo ima opremu kakvu nemaju SVI ZAJEDNO ovde.
stvarno bi trebao da odeš na DPreview forum, mnogo bih naučio.
vidiš, ja sam na JEDNOM postu tamo pročitao više o Canon EOS M nego na celom "DSLR i mirrorless aparati".
tuga koliko ovde ljudi nemaju opreme, kriza je, razumem, ali zato ovaj forum ne može da prismrdi DPreview.
još jedanput, batali te pričice za decu, DPreview je majka, jedino ako ne znaš engleski.


srećna svima 2014, puno lepih keeper slika, što manje iso brojke i oštrine da se "posečete" u slikama vam želim.
« Poslednja izmena: Januar 01, 2014, 03:21:56 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #32 poslato: Januar 01, 2014, 01:44:01 posle podne »
Prijatelju, obicne ne ulazim u ovakve diskusije, jer mi deluju nezrelo i nepotrebno. Konstatovali ste vec da postoje ovakvi i onakvi.

Ovaj tvoj post je bas ono... Ne znam tacno kako bih ga okarakterisao. Tebi savetujem da procitas prvo malo ovaj forum, a onda da dajes sud ko je profesionalac, a ko nije. Ali da ga procitas bez predrasuda i ne po onoj sto je babi milo. Stvarno deluje nipodastavajuce kad tako pises i gubis kredibilitet svakim novim postom.  Ne znam sta drugo jos da dodam, sem da mislim da si u debeloj zabludi.

Tebi takodje sve najbolje u Novoj Godini! :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #33 poslato: Januar 01, 2014, 03:45:13 posle podne »
Citat: dzukela
još jedanput, batali te pričice za decu, DPreview je majka, jedino ako ne znaš engleski.

Evo, verujemo ti. Nema potrebe više da nas ubeđuješ, shvatili smo da neznanje engleskog drži čoveka u velikom mraku.
Sada bi jedino logično bilo da otvoriš posebnu temu i da počneš da prevodiš članke sa DPreview jedan po jedan.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #34 poslato: Januar 01, 2014, 06:17:38 posle podne »
Bogu hvala da se pojavio neko oči da nam otvori!

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #35 poslato: Januar 01, 2014, 08:29:50 posle podne »
Kapiram da covjek troluje jer mi ova prica djeluje nestvarno.

Van mreže mikimiki

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #36 poslato: Januar 02, 2014, 01:40:20 pre podne »
Dakle, zakljucati forum do daljnjeg. Svi pod hitno na kurs engleskog jezika. U toku trajanja kursa rasprodati sisteme. Zatim svi u Segedin u nabavku. Po zavrsetku kursa engleskog jezika, obrazovati se na pomenutom sajtu.
Canon 1000d, EF-S 18-55 IS, EF 80-200

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #37 poslato: Januar 02, 2014, 07:43:16 posle podne »
Citat
na Canon EOS M forumu nema ni jedan takav post, tamo su svi sa Mark-ovima, svi su suvi profesiolaci, samo jedan pojedinac tamo ima opremu kakvu nemaju SVI ZAJEDNO ovde.
stvarno bi trebao da odeš na DPreview forum, mnogo bih naučio.
vidiš, ja sam na JEDNOM postu tamo pročitao više o Canon EOS M nego na celom "DSLR i mirrorless aparati".
tuga koliko ovde ljudi nemaju opreme, kriza je, razumem, ali zato ovaj forum ne može da prismrdi DPreview.
još jedanput, batali te pričice za decu, DPreview je majka, jedino ako ne znaš engleski.
1. Na DPR forumu sam bio aktivan od 2004-2009, posle toga je izgubio smisao u vecem delu. Keva nije odavno, to je zasto sto ti ne znas za druge forume pa kao i svaki novopeceni majstor fotografije i guru kojechega jedino znas za DPR.
2. Kao i na svakom forumu, i na DPR postoje ljudi koji leba jedu od fotografije i oni koji torluju i sole pamet svima a do juce su fotkali idiotom
3. Hvala na pitanju, engleski mi je maternji jezik...
4. Imas serious attitude problem!
5. Srecna Nova godina tebi i da budes barem za dve blende pametniji na forumu nego u prosloj godini. ;)