Autor Tema: P,P,P,P  (Pročitano 16694 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #40 poslato: Decembar 09, 2013, 03:25:29 posle podne »
Sto neko rece, kvalitet fotografije zavisi vise od fotografa, nego od samog aparata i objektiva...

Eto, ja koristim (jos uvijek) D3000 i to je (bio) odlican dslr za pocetnika. Kako polako ucim, tako sam dosao i do granica njegovih mogucnosti, pa uzimam nesto bolje. Preskacem d3100, pa uzimam d3200, za koji mislim da necu duze vrijeme prevazici i da ce moci fino da me sluzi. Sta meni (ili nekom drugom pocetniku, mada vise za sebe ne mogu reci da sam potpuni pocetnik, jer ipak, nakon 15K ispucanih fotografija, procitanih ko zna koliko razno-raznih tekstova o fotografiji i obradi, procitanih testova samih tijela a i objektiva, pregledanih isto tako ko zna koliko fotografija od ostalih... ne mogu reci da sam na istom nivou kao i prije 2 godine, kada sam usao u dslr vode) vrijedi d7000 kad ne bih mogao da iskoristim sve njegove mogucnosti na pravi nacin. Mozda bih i mogao, ali je to skup sport... Da ulazim u neku visu ligu, a ni u nizoj se jos nisam dokazao...

18-55 iz osnovne varijante je solidan objektiv. Nema neku pretjeranu ostrinu, ali za te pare, sasvim dovoljno. :D 18-105 je puno bolji i univerzalniji izbor za svaki dan.

Da se vratim na temu.

I ja se isto ne slazem sa onom konstatacijom da ne treba ici ispod nivoa d7000. Ta logika po meni nije ispravna. Imao sam priliku da neko vrijeme koristim d7000 i, iako je to fenomenalan aparat, ja nisam na tom nivou da mogu adekvatno da ga iskoristim.

Mislim da sa d3200 apsolutno neces pogrijesiti. On, u kombinaciji sa 18-105, za pocetak, predstavlja savrsenu kombinaciju. Kasnije (za tu razliku od 1000e sto si u pocetku planirao) kupis jos 2-3 fiksna objektiva koja skontas da ti fale (tj, ono sto 18-105 ne moze da ti pruzi) i ne razmisljas. Ako vidis posle da si dosao do njegovih mogucnosti, prodajes sve to (fiksne objektive ostavis) i kupujes nesto bolje. D7000 ili D7100, pa, ako i njega prevazidjes, ili ti treba sirine i boljih svjetlosnih mogucnosti (nizi sum pri visim iso vrijednostima), predjes na FF, mada je to veoma skup sport, ali, ako se pronalazis u tome, onda nije. ;)

Nadam se da sam rekao koju pametnu...


Usput, ne zamjeri sto ja spominjem samo Nikon. Nemam nista protiv Canona, ali mi je N oduvijek bio drazi. Nista licno. ;)

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #41 poslato: Decembar 09, 2013, 04:13:39 posle podne »
nov je preko 900 slažem se , polovan oko 550-600.
Zato mislim da je dobro da čovek vidi sam sa samim sobom šta zapravo želi.

Ako ima ozbiljniije namere  ionako će pre ili kasnije završiti na nekom dobrom objektivu ili objektivima.
U privremenim rešenjima i raznim preprodajama se neminovno nešto kalira i gubi ... kako god...
« Poslednja izmena: Decembar 09, 2013, 04:19:00 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #42 poslato: Decembar 09, 2013, 04:46:10 posle podne »
@Argon
Ne mora da znači. Ja sam svu polovnu prethodnu opremu prodao po većoj ili najmanje istoj ceni u odnosu na nabavnu.
Nije lako, ali ni nemoguće. Ako kupujem novo onda i ne planiram skoriju prodaju.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #43 poslato: Decembar 09, 2013, 05:54:09 posle podne »
Slažem se...
Uopšte kada pričamo o fotoopremi čovek treba da se izbori sa nečim što se zove trgovina.
Ako kupuje novo,može biti siguran da je objektiv ispravan (u krajnjem slučaju tu je garancija),a sa druge strane ako za godinu-dve eventualno odluči da ga proda, taj objektiv će neminovno izgubiti bar trećinu vrednosti (kako koji,naravno).
Treba li da napomenem da po oglasima i ima najviše tih prelaznih, kompromisnih rešenja pa im cena zaista nije velika, sto je + kada kupuješ ali  i - kada prodaješ.
Takodje, za kupovinu polovne robe moraš imati i malo znanja ,što baš i nije slučaj kada kupuješ svoj prvi objektiv.
Inače se dešava da ljudi kupe objektiv pa kada dodju kući shvate da mu recimo ne radi stabilizacija ...
Ja ne kažem da treba bežati od polovne opreme,naprotiv...većina fotografa opremu mazi i pazi ko sina jedinca, samo savetujem da ko nije sasvim siguran u svoje znanje a krene da na taj način formira svoj system, po forumima pročitata na šta treba obratiti pažnju prilikom takve kupovine.
Mislim da je Storm48 na DZ jednom to lepo objasnio, i iskreno... i ja to pročitam kad krenem nešto da gledam.
Već posle četvrtog reda shvatim da bi pola zaboravio.
« Poslednja izmena: Decembar 09, 2013, 06:03:55 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #44 poslato: Decembar 09, 2013, 07:19:58 posle podne »
Meni je ovaj  Alexlexisov predlog sasvim ok, eventualno umesto 1100D, Ljuba nudi i 600D.
http://pcfoto.biz/1754_Canon-EOS-600D-18-55-IS-II-+-55-250-IS-II +
http://pcfoto.biz/846_Canon-EF-50mm-f18-II +
http://pcfoto.biz/881_Canon-Speedlite-430EX-II i to bi bilo to,
dobro zaokruzen sistem za pocetnika 8)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #45 poslato: Decembar 09, 2013, 08:47:00 posle podne »
očigledno ovde imamo 2 kocepcije, tj.pristupa u kupovini opreme.

Prvi tipa ˝za početak˝ i drugi tipa ˝odmah polako kupuj ono što ćes i onako kupiti na kraju˝.

hm... bar postoji izbor. ;)
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Petarje

  • Junior
  • *
  • Poruke: 46
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #46 poslato: Decembar 09, 2013, 10:15:21 posle podne »
...

A ja sam ,,bojim se" tip - šta ćeš ionako kupiti na kraju.
Još da shvatim šta je to ,,na kraju" :)
Ali vidim već da će te mi pomoći i to..

Nemojte da mislite da vas hvalim samo zato što mi trebate i da vas stimulišem.
Stvarno ste ljubazni i posebni, izglda je taj odnos izgrađen na ovom forumu,
pa ste našli svi svoje mjesto, takvi kakvi jeste.
Posmatram naprimjer na koji način tretirate, sa ogromnom tolerancijom a ipak željom da pomognete,
onu Dzukelu.
Stvarno rijetko, mnogi bi ga sa takvim ponašanjem jednostavno oduvali..

 

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #47 poslato: Decembar 09, 2013, 10:52:25 posle podne »
Све зависи од твог самопоуздања. Ја сам за мало имао испод црте и подлего сам причи ''за почетника''.
Реално, шта је то што ћеш научити на например д3100 а нећеш на д7000 или било који апарат те класе.
Модове фокуса, области фокуса, мерења и приоритет окидања или приоритета фокуса мораш себи разјаснити и на д3100 и на д7000. И много ћеш себи то јасније разјаснити на д7000 него на д3100.
За фотографију ти је почетни корак добре фотографије - кадрирање. То ћеш схватити ако кренеш са систем који не поклапа 100% сцену.
Када изгубиш да ти нека ''Богом дана тема'', а такве се појаве када се најмање надаш, не буде веома добра фотографија, схватићеш шта значи бракетирање које узгред и немаш на д3100.
Запамти, МОТОР у телу је велика ствар и ВРЕДНА.
Да не причам о другим стварима: фокус системи се не могу упоредити на ова два тела, ту првенствено мислим на покретне субјекте. О повећању експозиције коришћењем методе фактора ИСО, ту тек д3100 не може да присмрди д7100. То су разлике између ова два апарата а не обим онога што треба да научиш о раду тим апаратима.
Једноставно, ако купујеш тело за дужи период, поступио бих овако како ти износим као чист аматер хобиста. А ако мислиш да зарађујеш фотографисањем онда не разумем уопште размишљање о д3100.
ПС: сада сам тек прочитао писања испред. Ја сам ти само рекао своје искрено мишљење без икаквих претензија да сам у праву. Зато не разумем поједине форумаше што су заједљиви и што себи дају за право да пресуђују по свему.
Али запамти, ако кренеш по методу ''за почетника'', волео бих да ми за годину две  дана када дођеш пред нове трошкове (због пластиканера објектива којима смета мала облачност, јер некада и при облачном треба ти ф/11, или када ти треба велика брзина затварача, итд) то овде саопшти. Имаш јефтине објективе аф 35мм и 50мм са блендом 1.8, а за храну микро 40 или 60 мм.
« Poslednja izmena: Decembar 09, 2013, 11:24:06 posle podne od strane Petko30 »

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #48 poslato: Decembar 09, 2013, 11:17:47 posle podne »
...možda nisam najpozvaniji da  komentarišem šta je na kraju, ali s obzirom da ostatak foruma ćuti bar mogu da pokušam
U crop sistemu na Canonu predlažem 2 kombinacije

1. canon 10-22 + canon  24-105 + canon 70-200
2. (c.17-55 ili c.15-85) + (neki fiksni po izboru npr: canon 60 2,8 macro ili c 85 1,8 ) + c. 70-200

you cant go wrong, šta god da izabereš...

moj lični  izbor je canon 17-55 + canon 85 1,8 + canon 70-200 (bilo koji 70-200, svi su jako dobri i ako ima razlike medju njima)

Recimo ova kombinacija može da se kupi realno danas na tržištu za 1250.-€  ( Ako naidješ na 15-85 onda i za 1100.-€) .
AKo svake godine kupiš po jedan (što je sjajan tempo) ispadne da ti treba oko 400.-€ za skuplju kombinaciju i naravno malo strpljenja.
Ono što što dobijaš za te novce je stvarno sjajna optika. Naravno i da od ovog ima bolje, npr c.85 1,2 koji košta polovan koliko i sve ovo,ali ne treba ni preterivati bez preke potrebe.
Takvi i slični objektivi trebaju ipak veoma malom broju ljudi.
Predložene kombinacije su zahvalne i zato što u svakoj kombinaciji svega 1 objektiv nije ff. Pa ako odlučis da predješ na ff jednog dana, nemaš mnogo tumbanja .
npr.  za vrednost 17-55 uvek možeš da kupiš  24-105 , a isto tako  i za canon 10-22 npr jedan canon 17-40. Sjajno, nema gubitaka u novcu.

Što se Nikona tiče, bolje će to neko drugi...ja kad sam se mislio o Nikonu uvek mi je računica pokazivala da će to izaći skuplje...
« Poslednja izmena: Decembar 09, 2013, 11:51:10 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Ivan83

  • Član
  • **
  • Poruke: 236
    • Pogledaj profil
    • Smart Dev Team
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #49 poslato: Decembar 09, 2013, 11:51:45 posle podne »
Nisam neko ko može da ti da dobar savet kao iskusniji ljudi ovde, ali sam na proleće i sam kupio prvi dslr.
Prvo sam hteo za 400-500e "nešto", još pre godinu i po dana, ali sam onda krenuo da čitam i o fotografiji i da se informišem o aparatima. I onda, te ovaj ću, te onaj, te onda shvatim da mi je iz nekog razloga neki drugi bolji...
I tako sam na kraju kupio d7100 i 50mm objektiv (oko 1200e je izašlo zajedno sa karticom kod Ljube). Još tada sam u planu imao da kasnije polako ulažem u objektive još oko 1000e.

Da li se kajem što sam dao tolike pare (plus još nekih 200e u međuvremenu)? Apsolutno ne.
Da li pravim kvalitetne fotografije? Apsolutno ne. Još uvek sam početnik i moram mnogo da učim.

Fotografija me zanima čisto amaterski, niti planiram da fotografišem svadbe, niti portrete, niti stock. Pejzaži, makro, životinje i astrofotografija su ono što me zanima.

Probao sam kit objektive i nije mi se dopao kvalitet fotografija. Velika je razlika u oštrini u odnosu na pedeseticu. Ok su verovatno za pejzaže, ali za fotografisanje zvezda mi treba i što veća blenda i što bolja oštrina. Tako da, trenutno imam u planu da naredne godine kupim dva kvalitetnija objektiva i jedan blic, što će me koštati verovatno oko 1500e.

Navodim sve ovo da bi video da je fotografija skup hobi, što su i drugi već naveli. Ako uzimaš dobro telo, moraćeš da skupo platiš i objektive koji na kraju puno znače.
Sam proceni koliko bi uložio sada a koliko u narednih godinu-dve. Probaj da proceniš koje funkcije nekog aparata bi ti najviše odgovarale.
Kupi prvo jedan objektiv, pa nakon toga proceni koji bi ti naredni "legao". Ako si u mogućnosti, pozajmi neki objektiv (za koji misliš da bi ti odgovarao) pa probaj nakon što kupiš aparat. Ja ne bih kupovao odjednom ceo set objektiva.

To je otprilike neko moje iskustvo kao apsolutnog početnika koji još uvek veze nema. :)
Nikon D7100, Sigma 18-35mm F1.8, Nikkor AF 50mm f/1.8D, Nikkor AF 70-300mm 4-5.6D ED, Raynox DCR-250, YN568-EX

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #50 poslato: Decembar 10, 2013, 10:59:48 pre podne »
@Petko30
Nikon D7000 je aparat sa senzorom starije, a D7100 najnovije generacije. Razlika između dve poslednje generacije senzora nikako nije zanemarljiva i ne vidim poentu da se čoveku preporučuje telo sa starim senzorom. Po meni bolje je ići klasu niže i uzeti najnoviji senzor jer se dobija bolji kvalitet fotografije.

Drugo, čovek lepo kaže na početku da ima budžet tj. da je voljan da potroši 1.000 eur, a D7100 sa solidno dobrim objektivom od 400-500 eur, 50mm 1.8G i blicem ima da izađe na skoro 2.000 eur. Znači ja razumem da se prebaci budžet za 50-60-100 eur ali da se savetuje čoveku kupovina koja prebacuje budžet za celih 1.000 eur tj za 100% planirane sume, e to ne mogu da razumem. Da kojim slučajem uzme D7000 izašlo bi ga 200+ eur niže što je opet premašilo budžet za čitavih 700+ eur. A bre ljudi, to je u Serbiji majci nečije 3 cele plate bez da jede leba i plati struju!

Uopšte ja otkad znam za foto forume kod nas uvek je postojala ta težnja ka predimenzionisanju opreme i to je po meni ogromna greška koju ljudi prave. Odgovorno tvrdim da je svaki entry level aparat VIŠE nego dovoljan za bilo kog početnika amatera koji u fotografiju ulazi kao u hobi i nešto što voli i nešto čime će se baviti kad ima slobodnog vremena. Da je čovek s druge strane rekao da želi da počne da se bavi svadbarenjem recimo pa da mu preporučimo D7100 to bi bilo ok ali ovako... prebaciti budžet za duplo ili skoro duplo... miša mu njegovog... psihopatologija. Ako se upustimo u to vrzino kolo predimenzionisanja onda zašto mu ne bi preporučili D600? Sad je pravo vreme za to jer ga još ima u prodaji, a uskoro ga neće biti, a cena je ludački dobra. Znači nema kraja onda.

Nabrajati prednosti D7100 u odnosu na D3200 nema puno smisla za početnika jer za masu tih prednosti on dugo neće imati potrebe. Recimo:

За фотографију ти је почетни корак добре фотографије - кадрирање. То ћеш схватити ако кренеш са систем који не поклапа 100% сцену.
Jako malo aparata čak iz polu-profi klase ima pokrivenost tražila 100%. Recimo jedan 5DmkII nema 100% pokrivenost i kol'ko vidim profesionalci žive bez toga i rade i zarađuju lovu. Reklo bi se da kadriraju. Koristih 5DmkII 2 godine i bez problema kadrirah. Ponekad mi se u ćošku nađe nešto što nisam želeo ali clon to reši sve obzirom da je to ultra mali deo kadra. Čak i da se kropne za toliko ništa se ne primeti.

Када изгубиш да ти нека ''Богом дана тема'', а такве се појаве када се најмање надаш, не буде веома добра фотографија, схватићеш шта значи бракетирање које узгред и немаш на д3100.
Tek mu ovo treba k'o trn u dupetu. Početnik treba da nauči da razmišlja, da proceni, da izmeri kako treba, a ne da bepa k'o luda Stana po onoj stvari i da od svakog kadra pravi po 3 fotke pa da posle vidi šta mu odgovara. Ako će HDR ili nešto, onda aparat na stativ pa cepaj. Eto recimo ja sam tu opciju koristio zadnji put 2008. ili možda 2007. ne sećam se više.

Запамти, МОТОР у телу је велика ствар и ВРЕДНА.
Jeste. Za fotoreportera i za kolekcionara starih stakala. Za nekoga ko prvi put kupuje aparat i ko će sasvim logično i prirodno koristiti nova stakla, motor je vrlo marginalna stvarčica.

Да не причам о другим стварима: фокус системи се не могу упоредити на ова два тела, ту првенствено мислим на покретне субјекте.
A on inače od "hvatanja" pokretnih subjekata planira da živi pa ako ih ne savata u dovoljnoj količini ima u redakciji da mu odbiju 20% od plate zbogzarad neefikasnosti. Da napomenem, pričamo o čoveku amateru, hobisti kome je ovo prvi aparat.

О повећању експозиције коришћењем методе фактора ИСО, ту тек д3100 не може да присмрди д7100.
Aii, kakva je ovo metoda?  ??? ... i čemu to služi?

Ја сам ти само рекао своје искрено мишљење без икаквих претензија да сам у праву. Зато не разумем поједине форумаше што су заједљиви и што себи дају за право да пресуђују по свему.
Niko nije bio zajedljiv nego pojedinci (među kojima sam i ja) reaguju na postove takvog tipa jer svako ko je u fotografiji i na forumima prisutan dovoljno dugo ima averziju prema predimenzionisanju sistema. Takve preporuke nemaju efekta i ne vode nikuda sem u nepotrebne troškove onoga ko je od nas tražio savet. Ponavljam, čovek traži preporuku za kupovinu od 1.000 eur, a ti mu preporučiš kupovinu od 1.700-2.000 eur. Čemu služe aparati entry level klase ako ne za početnike i ljude koji ni sami ne znaju šta im treba. Koji su nedefinisani i po pitanju opreme i po pitanju šta će fotkati pa čak i po pitanju koliko će uopšte fotkati?? Možda će čovek početi da fotka i posle sve to zabatiliti, a ti mu preporučio da spuca 2.000 eur u opremu. Recimo može i to da se desi.

Znači hajmo se malo držati tog budžeta koji je u suštini najbitnija stavka, a ne svaku temu u kojoj se traži preporuka pretvoriti u opremanje Red Bull fotografa za naredno fotkanje skoka sa ivice svemira.

Ovo nisam pisao toliko zbog pokretača teme jer je dovoljno rečeno i sad on treba da premeri šta mu najviše odgovara. Pisao sam zbog svih onih koji će da traže i preporučuju u nekim narednim temama.

Pozdrav

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #51 poslato: Decembar 10, 2013, 11:26:12 pre podne »
......Znači ja razumem da se prebaci budžet za 50-60-100 eur ali da se savetuje čoveku kupovina koja prebacuje budžet za celih 1.000 eur tj za 100% planirane sume, e to ne mogu da razumem......
;D ;D Ovo mi poznato u mom slucaju kad mi kazu;"Dzoni, a što ne prodaš taj Canon 500D i "još dodaš malo"i kupiš Canon 5D Mark II...!?" ;D ;D ;D ;D
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #52 poslato: Decembar 10, 2013, 11:41:52 pre podne »
Citat
"još dodaš malo"i kupiš Canon 5D Mark II...!?"
Ili "jos malo" pa uzmes ko covek odmah "III"...kad razmislis razlikuju se samo  u jednom "I"  ;D ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #53 poslato: Decembar 10, 2013, 11:49:57 pre podne »
Haha Tviti da dodam ja jos 600D i namiri ti 1000D i mozda nesto i kupimo, pa dijelicemo dvojku :)

Ja i dalje vjerujem da je Duxx-om pijedlog sa D3200 i recimo 18-105 najbolja opcija za start, plus ima mjesta nekih 400 eura za dalja ulaganja...
Ili recimo 600D sa 18-135mm...

Da je mene neko nekad sajvetovao da idem na kombinaciju 18-55, 55-250 ja bih bio sve, samo ne zahvalan :)
Radio je meni moj 18-135mm sve sto treba a pri tome ga nikada nisam morao skidat s aprata :)
To je za pocetnika ljepse rjesenje... a posle ce i sam znati sta mu treba.
Mozda skonta da je 70-200 ono to njemu treba, a mozda 12-24 :) nismo svi isti...
Ali da svi mozemo koristit nesto univerzalno poput 18-135 ili 18-105, naravno da da :)

Van mreže Petarje

  • Junior
  • *
  • Poruke: 46
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #54 poslato: Decembar 15, 2013, 06:17:48 posle podne »
...

Imate li neki savjet na ovo: http://www.ebay.com/itm/Nikon-D7100-Digital-SLR-Camera-4-Lens-Kit-18-55mm-VR-70-300-mm-32GB-Kit-/321224713838?pt=Digital_Cameras&hash=item4aca7c266e

Objektivi me ne interesuju, prodao bih ih čim stignu..

Spasavajte dok je još vrijeme da ne pogriješim :)


Van mreže koled

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #55 poslato: Decembar 15, 2013, 08:13:07 posle podne »
...

Imate li neki savjet na ovo: http://www.ebay.com/itm/Nikon-D7100-Digital-SLR-Camera-4-Lens-Kit-18-55mm-VR-70-300-mm-32GB-Kit-/321224713838?pt=Digital_Cameras&hash=item4aca7c266e
Objektivi me ne interesuju, prodao bih ih čim stignu..

Spasavajte dok je još vrijeme da ne pogriješim :)


Veoma zanimljiva ponuda, samo jesi li računao na rizike transporta i visinu carine koju bi "morao" da platiš?
« Poslednja izmena: Decembar 15, 2013, 08:16:04 posle podne od strane koled »

Van mreže Petarje

  • Junior
  • *
  • Poruke: 46
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #56 poslato: Decembar 15, 2013, 08:40:34 posle podne »
...

Drugarica bi mi donijela :)
Brinu me garancija i ovo pride što nude valja li to šta..

...

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: P,P,P,P
« Odgovor #57 poslato: Decembar 15, 2013, 08:46:23 posle podne »
100% pouzdan prodavac, nemas sta da brines, ako drugarica donosi jos manje :) nema carine, nema poreza :)
Ono sto nudi u setu je manje vise smijesno, ali ima i ok stvari... okidac, stativi,, blic i torba to je sica sto se tice para a takav je manje i vise kvalitet. Ali za te pare :) sta reci :)