Autor Tema: Neka pocetnicka pitanja  (Pročitano 12932 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Neka pocetnicka pitanja
« Odgovor #20 poslato: Novembar 30, 2013, 12:48:46 posle podne »
@MladenD

Ja video Kelbijeve knjige prošle nedelje u Vulkanu. Stoji nalepnica 980 din, te pomislih 'Odlično, novogodišnji popust'.
Odem posle par dana da kupim, kad ono piše 1800-1900 din.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Filip84

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Neka pocetnicka pitanja
« Odgovor #21 poslato: Decembar 01, 2013, 09:07:42 posle podne »
Pozdrav svima! najpre da se izvinem sto nisam odma odgovorio, nadam se da necete zameriti :)
kad saam video da je slika cveca obradjena, tj samo kropovana, i da je takva ispala mnogo bolja, odma mi je bilo jasno da imam prostora za ucenje itekako... skinuo sam ove tri Djulijanove knjige, i necu se zavarati da je to "samo" 22, 24 stranice, citacu ih pazljivo, zanimljive delove po nekoliko puta. koliko sam malo prelistao, ima dosta zanimljivih stvari, npr da koristi blic po suncu (treca knjiga) da bi eliminisao senke... ideje, npr da se krecem oko objekta koji slikam... vidim da imam sta da citam i da ucim, usavrsavam se...
Kad sam video sliku cveca kropovanu, kako je tek onda cvece doslo do izrazaja, nasmejao sam se :) bas mi je bilo drago da postoji jako prosta fora, a da se sredi slika da bude mnogo bolja :D
sto se tice Kelbijeve knjige, kad procitam ove tri pazljivo, bitnije delove po nekoliko puta, potrazicu je u Narodnoj biblioteci. Za 1500 dinara (toliko je bila  clanarina zadnji put), dozvoljavaju da se u njihovoj citaonici citaju bilo koje knjige koje imaju, a za neke koje sam ranije trazio da kopiram imali su politiku da ne dozvoljavaju da se iznose iz biblioteke, ali da mogu da ih slikam (tako su bar govorili). Inace imaju oni kopir aparat za kopiranje delova knjiga, al mislim da nisu bas najjeftiniji (10-15 dinara pre pola godine u zavisnosti od broja stranica).

Van mreže yogi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Neka pocetnicka pitanja
« Odgovor #22 poslato: Decembar 03, 2015, 12:21:12 posle podne »
Da ne otvaram novu temu. Zalasci sunca su prelepi. Da li seslikanjem sunca ostecuje senzor ili objektiv?

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Neka pocetnicka pitanja
« Odgovor #23 poslato: Decembar 03, 2015, 04:08:16 posle podne »
@yogi, ono što smeta ljudskom oku smeta i senzoru, znači, možeš komotno fotografisati sunce rano ujutro kad tek izlazi i kad sunce zalazi.....usred dana nemoj da okrećeš mnogo objektiv prema jakom suncu.....  ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže yogi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Neka pocetnicka pitanja
« Odgovor #24 poslato: Decembar 03, 2015, 09:25:24 posle podne »
I mislio sam na zalazak i izlazak. Nego cisto jelpostoji nekp ogranicenje ili otvor blende ispod kogne sme da se ide.