Autor Tema: Canon White World novi DSLR  (Pročitano 10595 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon White World novi DSLR
« Odgovor #20 poslato: Novembar 17, 2013, 02:13:16 posle podne »
Malo sam se udubio u tematiku. Njima je zapravo Azijsko trziste potpuno novo, nepopunjeno... Kina narocito. A tamo prolaze ovakve kerefeke. Smejali se mi ili ne... oni na tome zabodi dobru paricu. Mi smo umirali od smeha na one Pentax pokemon aparate, a oni ladno rasprodaju sve sto naprave. I to ide u Japanu, gde raja nije bas u vinklu kad je u pitanju odabir lepog (barem, po nasim merilima).

tako da... neko se smeje, neko odusevi... a oni broje suske.

Sta je trend u Indiji, ne smem ni da zamislim. :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Canon White World novi DSLR
« Odgovor #21 poslato: Novembar 17, 2013, 03:20:08 posle podne »
 :)

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 229
  • Pol: Muškarac
  • Ivan Radić
    • 126512331@N06
    • Pogledaj profil
Odg: Canon White World novi DSLR
« Odgovor #22 poslato: Novembar 17, 2013, 04:44:19 posle podne »
Pa kad furaju one ruzne bijele objektive sto ne bi mogli i aparate :D

Uopste nisu ruzni. Naprotiv.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon White World novi DSLR
« Odgovor #23 poslato: Novembar 18, 2013, 10:21:13 pre podne »
Daleko od toga da su beli objektivi ruzni. Stavise, imaju i opravdan razlog zasto su te boje... pisalo se o tome pre neki dan.

Nego, ne znam da li se neko upustao poredjenja dimenzija. Ovo je zaista najmanji dSLR aparat na svetu. I sad, covek da se zapita, sta to zapravo sprecava majku prirodu da u ovaj aparat namunji sva cuda ovog sveta, pa da bude baba roga i domaci zadatak za mnoge brenove i modele.



''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon White World novi DSLR
« Odgovor #24 poslato: Novembar 22, 2013, 10:49:27 pre podne »
Da, zaista jeste whitesnake... u pravom smislu te reci. Naravno, nikad ne bih kupio beli aparat... ali u ovom slucaju, postoji izbor. Kupi se crni i gotova stvar.

Nego, uspeo sam da mu nadjem manu. :) ... Oni koji cesto skljocaju sa stativa, morace da skidaju plocicu da bi dosli do SD kartice. Eto... to bi bilo to. :)
Ukratko, odusevljen sam sa ovom spravom. Ponovicu jos jednom, da je ovo svakako jedan od tri aparata koji su obelezili 18mpx eru. 7d, 550 i ovaj 100d. Sve ostalo su varijacije na temu.

Evo ga u mojim ''rukicama'', cisto da steknete neki utisak o gabaritima ove munje. :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon White World novi DSLR
« Odgovor #25 poslato: Novembar 22, 2013, 03:50:25 posle podne »
Sta je bre ovo...privezak?  >:D

Meni je i ovaj d7000 mali...jos kad stavim blic na njega, dobijem zuljeve posle pola sata... :D

Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Na mreži Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon White World novi DSLR
« Odgovor #26 poslato: Novembar 22, 2013, 03:53:49 posle podne »
Sta je bre ovo...privezak?  >:D
;D ;D
... ili Rodic ima prevelike ruke!? ;D
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Canon White World novi DSLR
« Odgovor #27 poslato: Novembar 22, 2013, 05:08:08 posle podne »
Ma sve je to ok. Taman dva prsta stanu u grip :)
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Na mreži Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon White World novi DSLR
« Odgovor #29 poslato: Novembar 22, 2013, 06:39:09 posle podne »
Da li sad nekome treba Oly OM-D pored ovoga?

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon White World novi DSLR
« Odgovor #30 poslato: Novembar 22, 2013, 07:45:09 posle podne »
Ma kakav crni privezak? :)

Sa 85mm je ko bombonica bre. Na njega mozes da nakararikas dosta prajmova. Ergonomski pristojno trpi do 100m f/2.8 Macro ... ali nisam siguran da bi 135 L lepo delovao na njemu... ili recimo 35 L :D
Ali zato, sve ostalo... pristojno do bola.

EDIT
@ Duxx
Pa pazi, ovde nema prepreka da se napravi zaptiveno telo od magnezijuma, i unutra zbudzi recimo 70d. Teorijski, takav aparat Canon moze da napravi i to da bude jeftiniji od OM-D-a. Ali, kao sto rekoh... kad macke nema, misevi kolo vode :)
Mada, kome uopste treba ovolicki aparat, a da je zaptiven i od magnezijuma?
Ili, recimo AF iz 7d ?

Besmisleno.

« Poslednja izmena: Novembar 22, 2013, 07:59:41 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon White World novi DSLR
« Odgovor #31 poslato: Novembar 23, 2013, 01:49:58 pre podne »
Znaš moje mišljenje što se tiče zaptivenosti i iskustva sa malim plastičnim 350D. Po meni to su prilično besmislene stvari za aparate ove klase jer će jedan plastikaner da izdrži mnogo više nego što je njegov vlasnik spreman da ide. Mđutim to magnezijumsko telo zvuči dobro za navlačenje širokih narodnih masa i generalno je dobro imati ga u ponudi.

Oly jednostavno mora nečim da privuče kupce. Obzirom da to nije i ne može biti moćan senzor, onda to mora biti besprekoran kvalitet izrade, ultra mali objektivi i sve moguće džidžabidže koje se mogu nakalemiti u jedno u telo. Ruku na srce Canonu to nije potrebno jer ima ime i reputaciju i SENZOR , a sad i gabarite što je mislim sasvim dovoljno. Eto konkretno iz mog ugla, do sada sam nekoliko puta uhvatio sebe kako pomišljam da pazarim jednog malog i laHkog Oly-ja za u džep i torbicu malenu. Pored ovoga, kome bi trebao Oly sa takvim cenama.
Voleo bih da vidim nešto slično iz Nikon kujne. Ovaj njihov Df definitivno nije u istoj gabaritnoj klasi i pored ovoga nikako se ne može smatrati - malim. Mislio sam da je ovo još jedna u nizu gluposti koje načiniše ali kad sam video dimenzije, to definitivno nije slučaj ovoga puta. Odlična spravica!!