Autor Tema: Jucerasnji dan na reci  (Pročitano 3368 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Jucerasnji dan na reci
« poslato: Novembar 01, 2013, 02:11:18 pre podne »
par fotografija.

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Jucerasnji dan na reci
« Odgovor #1 poslato: Novembar 01, 2013, 02:16:17 pre podne »
Jos dve>

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Jucerasnji dan na reci
« Odgovor #2 poslato: Novembar 01, 2013, 11:43:52 pre podne »
ово ми побегло из кадра и баш ми је жао, али....

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Jucerasnji dan na reci
« Odgovor #3 poslato: Novembar 01, 2013, 06:45:30 posle podne »
Meni patka najlepša.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Jucerasnji dan na reci
« Odgovor #4 poslato: Novembar 01, 2013, 09:38:28 posle podne »
Uh bre Petko, pa sve su ti ptice negde po krajevima kadra. Kropuj to u PS u neku smisleniju kompoziciju.
Neke silke su malo više mutne, možda nisu ni za objavljivanje.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Jucerasnji dan na reci
« Odgovor #5 poslato: Novembar 04, 2013, 02:02:35 pre podne »
Кадар правим по принципу: да буде простор испед субјекта у правцу његовог погледа или на пример изнад субјекта ако исти пада на доле. То је мој поглед као хобисте и фотографију првенствено правим по властитом сценарију. Све ово не значи да Ти ниси у праву као професионалац и Хвала на сугестији.
Ја сликам са д3100 и како ја зовем објектив ''пластиканером'' (55-200 мм, никон аф-с).  Фокус је спор и често непоуздан код покретних субјеката. Нисам вршио избор фотографија, само сам поставио пар које су у величини дозвољеној за постављање. Јер фотографије које су ми драже искључиво чувам од 3000 по дужој страни. 
Има фотографија које сам и намерно по мало замутио. Једноставно тако ми је привлачнија.
Е сада, немам ништа против да ви уредници склоните које су ван прохтева форума. Нису добре, и у аут, Нема љутиш. Јел у реду?

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Jucerasnji dan na reci
« Odgovor #6 poslato: Novembar 04, 2013, 02:38:19 pre podne »
Niti sam ja profesionalac, niti je ovo profesionalni forum :D

Šalu na stranu, ovde smo većinom mi ljubitelji fotografije i hobisti  i nema uklanjanja fotki. Svaka fotka je dobra da joj se divimo, vidimo nešto novo ili bar iz nje naučimo šta može bolje. Nije ovo ImageStock pa da ti moderatori prihvate fotku ili ne. Niti se može očekivati od nekoga ko nema previše slobodnog vremena ili dovoljno opreme, da slika kao neko kome je to profesija ili se bavi time već 30 godina. Problem sa AF je razumljiv i tu malo šta možeš da uradiš. Druga fotka ti je mutna jer je izgleda strešena, pa treba da probaš da povećaš brzinu zatvarača. Logika kadriranja ti je ispravna, ali izgleda kao da malo preteruješ sa time. Veštačko zamućenje bar za sada zaboravi, više odmaže nego što pomaže. Obrada ti je umerena i dobra.

Ima ovde par lepih motiva, koji bi u boljem kadru došli još više do izražaja. Nemoj da posustaneš sad, sledeći vikend opet na reku pa daj još fotki. Siguran sam da će, ako obratiš samo malo pažnje, biti još bolje i da će se i tebi više dopasti.
« Poslednja izmena: Novembar 04, 2013, 02:43:48 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jucerasnji dan na reci
« Odgovor #7 poslato: Novembar 04, 2013, 01:52:56 posle podne »
Niti sam ja profesionalac, niti je ovo profesionalni forum :D

Šalu na stranu, ovde smo većinom mi ljubitelji fotografije i hobisti  i nema uklanjanja fotki. Svaka fotka je dobra da joj se divimo, vidimo nešto novo ili bar iz nje naučimo šta može bolje. Nije ovo ImageStock pa da ti moderatori prihvate fotku ili ne. Niti se može očekivati od nekoga ko nema previše slobodnog vremena ili dovoljno opreme, da slika kao neko kome je to profesija ili se bavi time već 30 godina. Problem sa AF je razumljiv i tu malo šta možeš da uradiš. Druga fotka ti je mutna jer je izgleda strešena, pa treba da probaš da povećaš brzinu zatvarača. Logika kadriranja ti je ispravna, ali izgleda kao da malo preteruješ sa time. Veštačko zamućenje bar za sada zaboravi, više odmaže nego što pomaže. Obrada ti je umerena i dobra.

Ima ovde par lepih motiva, koji bi u boljem kadru došli još više do izražaja. Nemoj da posustaneš sad, sledeći vikend opet na reku pa daj još fotki. Siguran sam da će, ako obratiš samo malo pažnje, biti još bolje i da će se i tebi više dopasti.
Slazem se sa Cronninom, samo jos smanji fotke na 1000 piksela po duzoj strani. :D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100