Fotografija > Portreti

Sara

<< < (6/7) > >>

Nenad_Ristic:
Dobra fotka kao i ove predhodne, sa mozda malo prenaglasenom obradom ociju, nekako mi se ne uklapa...

gorozup:
@pericha

Baš mi se sviđaju boje i toplota slike a oči ... pa šta znam i nisu mi prenaglašene. Za prostor iznad šešira bih se složio sa Serbom jer kako vreme više prolazi, slikam, čitam, uviđam da je lepše (ili ispravnije) ostaviti malo više prostora iznad glave ili čak i odseći gornji deo, nego vrh glave/kape pribiti uz gornju ivicu fotografije. Verovatno za ovo što pišem postoje takva pravila kod portrete ali i ovako laički, oku ne prija ta stešnjenost, zbijenost.

pericha:
Hvala na komentarima.
Za prostor gore ste potpuno u pravu. Kada sam slikao, planirao sam da ću oko pola šešira da kropujem u obradi pa sam ostavio malo mesta.
Na kraju mi se krop nije svideo pa sam ostavio ceo šešir iako je velik i svetao pa mi odvlači pažnju sa lica. I eto, kriv sam, znam...
Oči su naglašene jer je tu fokus, a EF35/2 ima jako mali DOF na ovoj fokusnoj distanci. Osim toga primenio sam neki sličan metod oštrenja za probu po uzoru na  http://pcfoto.biz/blog-Ostrenje-fotografija-za-web-110273

Serb:
Dobre su oci  :) Kod dece se malo vise naglasavaju nego kod odraslih :)

pericha:
Posle godinu i po dana da oživim temu.
Dugo sam razmišljao da li postavim ovu sliku jer je fokus promašen, a teško mi je da budem objektivan  :(

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju