Autor Tema: Knjiški moljci ( ili ti - šta čitate? )  (Pročitano 9454 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Knjiški moljci ( ili ti - šta čitate? )
« Odgovor #20 poslato: Novembar 15, 2013, 09:34:46 pre podne »
Alexlex, navedenu knjigu nisam čitala, ali obzirom da predpostavljam koja je tematika mogla bih da je uvrstim na spisak  :)



E sad, što se tiče Brown-a i jahanja... Verujem da ti sve to posmatraš iz nekog drugog ugla i da zbog toga ne voliš dotičnog. Ja lično volim njegova dela jer je meni to  komercijala za ubijanje vremena, a on je svakako umeo lepo da iskoristi navedenu knjigu da zgrne gomilu para na čitaocima poput mene   ;D
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Knjiški moljci ( ili ti - šta čitate? )
« Odgovor #21 poslato: Novembar 15, 2013, 10:25:42 pre podne »
Bas ta, secam se kad sam je citao pre 30 godina bila je zaista shocking! Pa razlog zasto ga ne volim je cinjenica da kad god se, u bilo kom drustvu ili okruzenju, povede prica o tome, ljudi sa podsmehom samo kazu ... ah to je Den Braunovshtina, gluposti, Holivud i slicno! Jedna vrlo ozbiljna tema je kompromitovana njegovom komercijalom. Slucajno ili ne, druga prica! ;)
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2013, 11:25:02 pre podne od strane alexlex »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Knjiški moljci ( ili ti - šta čitate? )
« Odgovor #22 poslato: Novembar 15, 2013, 11:58:21 pre podne »
Jedina greška u knjizi koju si pomenuo je to što su ozbiljno shvatili priču o Sionskom prioratu, koji ne postoji, već ga je izmislio onaj Pjer Plantar (plemićko "de Sen Kler" je sam sebi dodao). Druga stvar je što je on imao nesreću da tu priču prezentuje Žanu Koktou, koji je istu prihvatio ne bi li se sprdao sa seljačinom.
S tom knjigom u vezi, postoji izrazito zanimljiv dokumentarac, "The Secret Glory" u kojem ekipa novinara odlazi na mesta koja se pominju u knjizi i razgovara sa ljudima,  a obaška treba pogledati i "The making of secret glory", u kojem sam autor iznosi nekolika čudna iskustva i događaje koji su se desili tokom snimanja dokumentarca. Isto tako, treba pročitati i knjige SS oficira po imenu Otto Rahn, koji je život posvetio potrazi za Svetim Gralom (inače je napustio SS zgađen onim što je saznao i video, kasnije pronađen mrtav pod nerazjašnjenim okolnostima), a koji se opširno obrađuje u pomenutim filmovima.
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2013, 12:01:22 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Knjiški moljci ( ili ti - šta čitate? )
« Odgovor #23 poslato: Novembar 15, 2013, 01:11:02 posle podne »
Naravno, Sionski priorat je nesto sto nikad nije postojalo, to je smoke screen.