Autor Tema: Sony A7(r) prvi mirrorless FF  (Pročitano 25513 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #40 poslato: Januar 30, 2014, 02:49:06 posle podne »
@alexlex
Ne znam kakva je podrška trenutno, znam da će biti bolja, a isto tako znam da je do pre samo par godina bila daleko bolja nego što će Sony ikada moći da pruži. Pričam o našem tržištu. Za razlogu od Sony-ja kojeg (po onome što je izneo Stellanova) čak i po svetu mahom uvoze, servisiraju i prodaju isti likovi koji umeju da prepričaju podeoke centrifuge na veš mašinama, kod Fuji-ja je to bilo prepušteno ozbiljnoj firmi čija je primarna delatnost fotooprema.

I cela ta "servisna podrška" za Sony ne bi bila toliko loša, da oni barem nešto umeju da urade. Nego, ne umeju čak ni te televizore da srede. Sahranio sam 3 njihova TV-a dok im nisam dao voljno za sva vremena. E od tada za mene Sony postoji samo u obliku Playstation konzola. Posao sa senzorima očigledno rade neki normalni ljudi, ali što se fotoopreme generalno tiče u ovdašnjim servisima (koliko sam čuo) nisu baš osposobljeni da se uhvate u koštac sa bilo kojim DSLR/SLT modelom. A nešto sumnjam da su A7 uopšte videli i na slici.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 30, 2014, 02:52:16 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #41 poslato: Januar 30, 2014, 06:00:23 posle podne »
Storme, iz tvojih usta u usi Unierzuma pa da i mi dobijemo krshten servis za Fujia, why not!
Ziveo sam u inostranstvu gde postoji krsten Sony servis i to ti je na savrsenom nivou. Stelanovini utisci su samo to, njegovi utisci, jednako kao i moji ali mogu ti reci da iz mog iskustva, Belgija, Holandija, Francuska, Nemacka, Sviss i Austrija, Sony servis jednostavno fercera.
Off - sto se tice Sony televizora, imam njihov 40" Bravia star skoro 6 godina i radi kao sat, isti takav kod brata i prijatelja, kupljen u Nemackoj takodje. Pitanje je samo za koje trziste si dobio batch. C klasa ide u zemlje treceg sveta, citaj Sorabija i ostale balkanske wolfohebine!

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #42 poslato: Januar 30, 2014, 07:27:50 posle podne »
EVF je ok. Niti je sjajno niti je nesto sto bi trebalo nekoga da udalji od kupovine. Sto se tice podrske, Sony ima ovde official radnju i moze se kupiti i u vecim marketima ali je podrska za fotoaparate a pogovoto za ovakve high-end sisteme smesna kad se u obzir uzme gde se radnje nalaze. Nije da sam video Nikon specijalizovanu radnju ali sa Nikon opremom nemas nikakvih problema, mozes da narucis gde hoces i sta hoces (bukvalno sve) sto nije slucaj sa Sonijem.
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #43 poslato: Januar 30, 2014, 10:28:50 posle podne »
Off - sto se tice Sony televizora, imam njihov 40" Bravia star skoro 6 godina i radi kao sat, isti takav kod brata i prijatelja, kupljen u Nemackoj takodje. Pitanje je samo za koje trziste si dobio batch. C klasa ide u zemlje treceg sveta, citaj Sorabija i ostale balkanske wolfohebine!
Pričam o televizorima koji su zaista bili Sony. Ne ovo sada što ima samo Sony plastiku. Da, Sony ne proizvodi svoje televizore, a one što je proizvodio, bili su živi krš poslednjih 10-ak godina.
BTW, govorim o televizorima čiji je "batch" dovučen iz Austrije, ako to ima nekakve veze. A ja tvrdim da nema. Urbane legende o kvalitetnijim proizvodima za ovo i ono tržište.

Što se fotoopreme tiče, Sony podrška je SVUDA na planeti jednako jadnija u odnosu na C/N podršku. Gde god imaš par Sony objektiva u vitrini, za C/N ih ima nekoliko puta više. Gde imaš 10-ak objektiva za Sony, za C/N ih ima stotine. Ja uvek govorim da u ovakve diskusije ne treba trpati Srbiju, jer ona zaista nikakve veze nema za nezrelim menadžmentom velikih kompanija. Jednom Canonu i Nikonu, čiji su mesečni kapaciteti 50-ostruko veći od Sonyjevih, mi nismo mali, a Sony-ju, Pentaxu, Olympusu i sličnima jesmo? Pa jes', stvarno je logično. :)

Pozdrav

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #44 poslato: Januar 31, 2014, 09:57:46 pre podne »
Moram da ti kazem da nisu urbane legende, barem sto se tice robe siroke potrosnje, ali to je sad sasvim druga tema.
Naravno da je neprikladno porediti Sony i C/N servis i podrsku. Naravno da Sony ima mnogo manje objektiva u ponudi, tek je par godina u ovoj prici, bez obzira sto su skoro sve preuzeli od Minolte i defacto samo 4 nova FF objektiva predstavili, u krop areni stvari su malo drugacije. Medjutim trziste je reklo svoje i oni se prodaju, ljudi su jednostavno treci koliko znam. Mislim da je Sony svestan da ako zeli da prezivi i cvrsto se etablira da je support i servis od apsolutnog prioriteta. Ako to ne uradi, postace proslost, nema druge. Voleo bih da se to ne desi jer ce diktatura crveno-zute koalicija biti surova! ;D
C/N nismo mali jer se ipak nesto prodaje ovde pa im se koliko toliko isplati da imaju servis i podrsku u ovoj nasoj zemljici. Ostalima smo promil promila u prodaji i to se nece promeniti, mozda sve dok ne postanemo clanica EU (za 15 god) i kada po pravilima o jedinstvenom EU trzistu budu primorani da i ovde imaju neki ofis i support. Ako do tada forsirana globalizacija i korporativni fasizam ne ucine svoje i knjiga spadne na 2.5 slova...
« Poslednja izmena: Januar 31, 2014, 10:06:23 pre podne od strane alexlex »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #45 poslato: Februar 06, 2014, 08:14:50 posle podne »
Kao što sam i slutio u nekom od postova... nije prošlo par dana da bi osvanula ova vest:

Citat
Sony sells off PC unit, TV business, and will lay off 5,000 employees

Not only is Sony looking to sell its PC business, but its TV line will get the axe, and thousands of employees will be handed their pink slips (NYSE:SNE)

By: Michael Hatamoto | Business, Financial & Legal News | Posted: 35 mins ago


In addition to selling off its VAIO PC business unit, Sony also plans to spin off its TV lineup as 5,000 employees will be given walking papers by 2015, according to recent reports.

As part of its latest restructuring plan, Sony announced it will cut 5,000 global jobs by March 2015 - and hopes to cut almost $1 billion per year in fixed costs. Sony also plans to spin off its TV division into an independent company within the next five months.

Japanese electronics manufacturers have struggled to compete against rising global competition, especially from Korean and Chinese rivals. Japan Industrial Partners will secure the Sony PC division, ensuring it won't head to Lenovo, the Chinese PC manufacturer that is No. 1 in global sales.


IZVOR: Tweakdown

Meni se sve više čini da oni te finansijske blokove koriste da bi održali svoj IT/consumer sektor. Ako je stvarno tako, onda mi nije jasno ni kako planiraju da održe foto-biznis?

Pozdrav

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #46 poslato: Februar 06, 2014, 09:09:46 posle podne »
Nema zime za njih? :)

To što nameravaju da gase sektore koji im više nisu profitabilni samo znači da ne žele da troše resurse na njih. Umesto toga, usmeriće novac tamo gde im vraća više. Oni vode krupan biznis sa bankama, osiguravajućim kompanijama, imaju ogromne share-ove u filmskoj i muzičkoj industriji. Ogroman novac investirali su u istraživanja iz medicine, jako puno ulažu u gajmersku industriju i naravno u razvoj CMOS tehnologije... njima su televizori i dvd plajeri i ostale džidžabidže vrlo nepotrebno smaranje. Takođe su prodali i dobar deo hemijske proizvodnje. Veliko je pitanje koliko će imati interesa da forsiraju i mobilne telefone mada verujem da hoće jer će ih budućnosti verovatno ćvršće vezati sa prenosnim gejmerskim konzolama. Baš čitam da su sa Panasonicom ušli u neka zajednička istraživanja na polju naredne generacije OLED panela.

Cela ta priča sa negativnim poslovanjem koje beleže u poslednje 4 godine i dizanje prašine je posledica što ljudi posmatraju to iz svoje mravlje perspektive. Takvi giganti mogu da dozvole sebi da projektuju poslovanje na dekade, a ne na godine. Evo koliko vidim 2013. je prva godina posle 4 protekle da su zabeležili dohodak.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #47 poslato: Februar 06, 2014, 09:24:37 posle podne »
Imali su oni dosta promašaja proteklih godina.
Sto se TV-a tiče, njihovo zlatno doba sa tom spravom se završilo još sa trinitronom. Jednostavno onako uljuljkani i puni para nisu uhvatili voz na vreme i posle je bilo kasno trčati za njim.

Sto se tiče foto tehnike, oni po meni imaju najviše šanse da postanu jako stabilan broj 3.
Managment ovih ostalih i onako nije normalan pa opasnosti i nema.
Ovi pak imaju sve predispozicije...Treba samo da rade logično i da ne glume ludilo, ko neki.
« Poslednja izmena: Februar 06, 2014, 09:50:50 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #48 poslato: Februar 06, 2014, 10:16:20 posle podne »
Sony zivi i dalje od prodaje Walkman-a ;D
Ne brinem se ja mnogo za njih, evo krenuo i PS4, ide k'o vrele kifle. To sto oni zarade na konzolama, ne mogu ni Denon, Onkyo, Yamaha, Pioneer...i koji vec zajedno da skupe na gomilu, tako da... ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #49 poslato: Februar 06, 2014, 10:47:37 posle podne »
^Sve to stoji, ali zapadni svet (u koji, pomalo paradoksalno, spada i daleki istok) jako osetljivo reaguje na ovakve vesti i akcije obično krenu nizbrdo. Odsecanje dela biznisa, iako u svrhu stabilizacije poslovanja, najčešće ima negativan odjek u poslovnom svetu koji se ne zasniva na pravilima tržišta, nego na pravilima koje oblikuju shareholderi.

Ne bih se kunuo ni u jednu megajaku kompaniju, jer nam istorija govori da SVAKA, do poslednje, može da nestane bukvalno preko noći. Ne postoje neuništivi. Postoje samo finansijski stabilni, koji u dužem periodu mogu da podnesu gubitke. Sony to može samo zahvaljujući finansijsko/medijskim članicama holdinga, ali je samo pitanje trenutka kada će bordu direktora i akcionarima da svirne neka žica i da ove ostale oteraju tamo gde sunce ne sija.

Krajnja poenta je da fluktuacije u poslovanju ne mogu biti dobre, jer ovakva krpljenja upravo sugerišu da konj ne stoji na zdravim nogama. A za fotoindustriju bi urušavanje Sony-ja danas imalo praktično nesagledive posledice, jer enorman broj nezavisnih kompanija zavisi od Sony-jevih senzora. Toshiba je (po mom mišljenju) preuzela deo kooperativnog biznisa koji je Sony imao sa Nikonom, ali nešto sumnjam da Toshiba može tek tako da zameni Sony, ako bi ovaj nedaj Bože pukao.

Pozdrav

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #50 poslato: Februar 06, 2014, 11:47:42 posle podne »
hmm, to bi praktično značilo da bi u slučaju propasti Sonija , Nikon hteo-ne hteo morao preći na Canonove senzore. ;D
Koliko znam na lageru ima popriličan broj neiskorišćenih od 18mpx.
...pa drugovi žuti ne čekajte već snadbevajte na vreme, ili vam ne gine opet razvijanje filmova ... ;D
« Poslednja izmena: Februar 07, 2014, 12:04:03 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #51 poslato: Februar 07, 2014, 12:24:45 pre podne »
Jel vi stvarno mislite da kompanija poput Nikona može da dozvoli sebi takav luksuz da zavisi od bilo koga drugog? :) Siguran sam da bi oni od sutra popodne mogli da pređu na kompletan proces proizvodnje da negde zaškripi ali neće jer im je očigledno dosta isplativije da rade samo završnu obradu. Pazite, kad bi Sony mogao da zaustavi Nikon oni bi to sutra učinili i preuzeli ogroman deo kolača.

Uostalom čak i da se to ne desi, gledajući sadašnju konkurenciju mogu da ostanu komotno narednih 5 godina na postojećem senzoru i nema šanse da ih neko stigne. Što uopšte nije dobro što je tako - ali je tako.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #52 poslato: Februar 07, 2014, 10:11:22 pre podne »
Ja ipak mislim da je drug Argon bio šaljiv? :)

Što se ovog o "stizanju tiče", iako takav scenario o problemu senzora nije verovatan, kada bi stvarno nastala takva situacija, Ti stvarno misliš da Canon već nema tehnologiju da napravi drastično bolji senzor nego što trenutno prodaju? Pa oni su već izbacili dva rekorderska prototipa, kao demonstraciju sile... jedan APS-C od 100+ MP i onaj sa ekstremnom osetljivošću koji doslovno vidi u mraku.

Razlog zašto to ne ponude tržištu je - zato što im se može. Konkurencija i dalje ne može da im se približi po prodaji, a lud je onaj menadžer koji će potrošiti ogromnu zaradu na razvoj i plasiranje nečeg najnovijeg, kad i staro tuče konkurenciju do nogu. Na žalost po techno-freakove, u biznisu se samo profit računa, a ne faktor sreće kupaca. I ne moj misliti da u Nikonu razmišljaju drugačije. Pokazuju nam to već godinama, izbacivanjem aparata sa falinkama, kojima te falinke ne žele da priznaju, jer im to, pazi sad - umanjuje profit.

Da, profit. To je ta magična reč oko koje se sve vrti.  :-\

Ja već godinama priželjkujem da ih neko makne sa te pozicije i preuzme primat, kako bi nam pokazali ono što mogu, u stilu koji je bio aktuelan do neke 2009-2010, ali kad čovek pogleda racionalno, iz objektivnog ugla, oni zaista nemaju razloga da to rade. A sve se nešto mislim da bi se i Nikon trudio, da mu senzori nisu servirani na tacni.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 07, 2014, 10:24:28 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #53 poslato: Februar 07, 2014, 10:18:07 pre podne »
Ja sam mislio na ovaj deo tvog posta :) ...
"Toshiba je (po mom mišljenju) preuzela deo kooperativnog biznisa koji je Sony imao sa Nikonom, ali nešto sumnjam da Toshiba može tek tako da zameni Sony, ako bi ovaj nedaj Bože pukao."

Šta da radim kad vi ne možete da popravite te citate već više od mesec dana. Skinuo sam i Operu na kojoj kako rekoste sve radi i ista priča kao na Chrome. Preveliki fontovi i ne rade citati.

EDIT da dopunim naknadno jer slučajno u pauzi za kafu kliknuh "pošalji" ...
Da, ja stvarno mislim da Canon sada nema mogućnost da napravi ništa bolje jer da ima verovatno situacija ne bi bila ovakva kakva je trenutno sada. Taj senzor od 100mp što pominješ kao demonstraciju sile je više plašenje mečke rešetom i demonstracija da nemaju ništa valjano. Čekaj, nije li teorija vas Canondžija da je rezolucija stigla do "svepotrebne" sa ovih 20mp? Čemu onda senzor od 120mp i ulaganje u njega? :)

To "može im se al' neće oni" služi samo da zamaže oči lakovernim korisnicima pa onda puste buvu o 120mp senzoru koji tu dođe kao kad se čoveku u pustinji u maglovitom prizoru ispred očiju prikaže palma i malena oaza, a ono tamo zaista nema ništa sem peska i zvečarki.  ;D Ako ima jedna dobra svar u toj priči je da je bar snevanje besplatno.

Ali opet ništa od toga nije previše bitno sve dok smo mi živi i zdravi :)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 07, 2014, 10:43:31 pre podne od strane DuxX »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #54 poslato: Februar 07, 2014, 10:28:30 pre podne »
Da, izvinjavam se za te citate... za to sam ja odgovoran, pošto otprilike znam šta treba da se uradi, ali sam zauzet sa 300 drugih stvari, tako da je tu i tamo poneki post na forumu najbolje što mogu. :(

Pozdrav

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #55 poslato: Februar 07, 2014, 11:08:49 pre podne »
@ Storm48  Ja ipak mislim da je drug Argon bio šaljiv? :)

Naravno, naravno....
...nećete morati opet da razvijate filmove, bez brige Nikonci :)
« Poslednja izmena: Februar 07, 2014, 11:14:31 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #56 poslato: Februar 07, 2014, 11:18:35 pre podne »
Važi druže crnji ! ;)

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #57 poslato: Februar 07, 2014, 11:26:29 posle podne »
Citat
Da, ja stvarno mislim da Canon sada nema mogućnost da napravi ništa bolje jer da ima verovatno situacija ne bi bila ovakva kakva je trenutno sada.
Kao prvo, ne verujem ni ja da bilo ko od dva najuticajnija proizvodjaca foto opreme zavisi od drugih. Mozda za neke sitnice tipa "okovratnik", nisu stigli da naberu bambuse ovi iz "koorparacije", pa ne znaju kako da nastrikaju ;D
Ipak, da se vratim na citat...Duxx, ne znam da li svestan cinjenice, ali ja veoma postujem i cenim kako tvoje fotografije, tako i pisanije koje covek moze ovde svakodnevno da procita i informise se.
S druge strane, imam osecaj da ne gledas na "situaciju" objektivno(mozda gresim). Da sam u prilici da kupujem nov sistem, verujem da bi Nikon prevagnuo(mozda gresim, opet ;)).
Iz prostog razloga, D800 pruza mnogo vise od mkII, barem ako se uzme u obzir pravac fotografije koji mene najvise privlaci. Fakat je da mi krenu bale na usta kad vidim Nikonov fajl, fakat je i to da sam "besan" na Canon sto mi nije ispunio vlazne snove s mkIII, koji je inace famozan aparat...zato sam ga i preskocio!
Jednostavno, misljenja sam da je Canon u proteklom periodu sledio strategiju "usavrsavanja" provereno dobrih aparata, bez napucavanja MP-a. Pocevsi od 1DX, preko "petice" do novog 70D svi su imali sjajne prethodnike, s tim sto su novi modeli jos bolji...tebi barem ne treba da pricam. Takodje, ne vidim ni da se zale na prodaju i ostvaren profit(na zalost), inace bi u suprotnom dodali gas i pootpustali "gresnike", koji "nisu" valjano procenili trziste. Najveci problem i jeste u tome sto Canon nema bas pravu konkurenciju, posmatrajuci slova na papiru, pa im se moze. Ja i te kako verujem da je bilo slozenih faca u Canon taboru, po izlasku D800, u fazonu otkud sad toliki Mpikseli!? Da li su se zajebali? Pa ocigledno da nisu...ima sigurno jos nekih koji balave poput mene, ili kao onaj mucenik sto pise "oprostajna" pisma. Kada ce izbaciti neki MP monster, pitanje je vise njihove odluke i zelje, nego li manjkavost mogucnosti. To sto im je Nikon bacio "kosku", ovi se sigurno nece tako brzo zaleteti da glodju, dokle god mogu od aktuelnog arsenala da piju nektar.
"Situacije" su tu da se sagledaju iz razlicitih uglova, po mogucstvu objektivnih. To sto se ti dicis mogucnostima koje ti pruza kamera, a ja penim za istim, su sasvim irelevantne stvari.
Canon ocigledno nema, ama bas nikakvih problema sa situacijom.

http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #58 poslato: Februar 08, 2014, 12:06:45 pre podne »
Da dodam da Canon, iako samo osvežava ergelu, nije napravio, po meni neoprostiv potez kao Nikon sa D600 i D610. To je bilo baš onako...jajarski.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #59 poslato: Februar 08, 2014, 12:10:16 pre podne »
^To i ja kažem...

@DuxX
Prilično mi je neverovatno da veruješ u to što tvrdiš.
Svaka megakorporacija (da ih tako rogobatno nazovem) ima tehnologije i čitav plan izbacivanja proizvoda za narednih x godina. Uključujući tu i Canon i Nikon i Sony i gomilu njih. Dobro, Sony možda ne, pošto nekad deluje da oni svoje planove izvlače na tomboli, iz nekog bubnja. :D

Elem, zanima me šta si tačno hteo da kažeš oko te "situacije kakva je sada"?
One situacije u kojoj Canon nosi 2/3 sve prodate foto-opreme, a ostali svi đuture jedva uspevaju da namaknu tu 1/3?

Ja bih pre rekao da je (ne)činjenje konkurencije nas vlasnike Canon sistema ubacilo u situaciju da napredak senzora dobijamo na kašičicu.
Pa nije valjda logično da se bokser sprema za meč kao da će boksovati protiv Tajsona, a u ring uđe goluždravi rookie?

Na žalost, iako tehnološki situacija stoji prilično drugačije, po prodajnim parametrima, a PONAVLJAM - to je i NAJBITNIJI aspekt bitisanja bilo koje korporacije, Canon je i dalje nedodirljiv. Ono što neki žuti drugovi ne mogu da shvate, a u njih ubrajam i Tebe, je to da ja upravo navijam da se situacija na terenu promeni, jer ćemo tako i mi koji ne volimo da menjamo sistem jednom godišnje, nešto i dobiti. Meni lično je itekako u interesu da Nikon dođe na barem 50/50 sa Canonom. Ali to zasad ne biva.

Što se tiče tehnološke situacije, moram reći da se i tu preteruje preko svake mere - da je tako kao što pišeš, da Canon toliko inferiorniji (što je smešno i za komentarisati), onda se ne bi dešavale ovakve situacije, koje su praktično već decenijama potpuno uobičajena slika (fotografije u prilogu, načinjene prekjuče). Zašto, da mi je znati?

Verovatno jer ne valjaju, je l'...