Autor Tema: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo  (Pročitano 14823 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #20 poslato: Decembar 30, 2013, 09:13:40 posle podne »
Garantujem da prvi Ti ne bi pogledao EOS M da ti neko ponudi "kofere" ;)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #21 poslato: Decembar 30, 2013, 09:18:41 posle podne »
Citat
... da ima ljudi koji su zadovoljni svojim "koferima" i foto opremom koja ih ispunjava.

I koji sa takvom opremom napucavaju impresivan flickr nalog. ;) ... kao, moj drug Bole. :) Jbt, sad ti opet  gledam flickr, i kontam da se tebi svaki dati evro za opremu vratio stostruko, i duhovno i materijalno.
Eto tako.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #22 poslato: Decembar 30, 2013, 09:19:56 posle podne »
Ja se 'kofera' ne bih odrekao nikada za ove malisane...sve je to lepo samo sto nemaju opticko trazilo..a taj osecaj po meni ne moze nista da zameni...
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže dzukela

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #23 poslato: Decembar 30, 2013, 09:38:01 posle podne »
auuuu, ja rekao MOŽDA je zbog kofera, a vi se nafatali ko muve :)
shvatite, treba da odete tamo i da čitate, to je valjda jasno, nema nigde "možda".
kakav flickr i ostala ludila...

Ja se 'kofera' ne bih odrekao nikada za ove malisane...sve je to lepo samo sto nemaju opticko trazilo..a taj osecaj po meni ne moze nista da zameni...
Sony NEX-6 je za tebe, opušteno, sve sa pocketable 16-50.

ajmo dalje, imam još štošta da podelim :)
hej, nova godina je :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #24 poslato: Decembar 30, 2013, 09:46:27 posle podne »
Dzukela ovde smo da svako iznese svoj stav. Obzirom da si ti našao za shodno da svima ovde objašnjavaš kako neki "pametni i foto-produhovljeni ljudi" ostavljaju opremu vrednu desetine hiljada dolara da 'vata prašinu jer imaju neki DLSR prcipuljak koji staje u babinu pudijeru ima nas ovde koji smatramo da ti ljudi malo više seruckaju. Mislim ne ti nego oni sa prašnjavim 1D mark-ovima i pudijerama.

Tako da ono... ti tvoj stav, a ja recimo svoj ili Bole i Dalibor njihov i tako ;)

Van mreže dzukela

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #25 poslato: Decembar 30, 2013, 10:41:11 posle podne »
ma opušteno, ja sam foto amater, i želim tako da ostane, do penzije :)

mada, volim malo da "naložim paljevine" s'vremena na vreme, no hard feelings :)
ko sam ja da nekome sprečava nositi kofere :)

btw, ovo je komedija :)

http://www.dpreview.com/forums/thread/3599421

Citat
How I ended up getting an M2

I needed a smaller camera. I needed a smaller camera bad.

My current DLSR is too big for "casual" photography and the one I'll be switching it for in the future, although not even in the market yet will, for certain, also be a brick, even if a slightly smaller one.

Carrying it around always needs a "plan" (especially because of my bad back) and I keep finding myself loosing great photographs I am "seeing" daily simply because a good camera is not around...

Canon EOS-1D

vidite, ti koferi mogu kičmu da vam unište :)
čak sam i ja u nedelju osetio težinu eos m na vratu posle 2 sata šetnje sa klincem, mogu tek zamisliti kako full frame dsl ubija...
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2013, 10:44:14 posle podne od strane dzukela »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #26 poslato: Decembar 30, 2013, 11:03:30 posle podne »
Citat
čak sam i ja u nedelju osetio težinu eos m na vratu posle 2 sata šetnje sa klincem, mogu tek zamisliti kako full frame dsl ubija...
Hahaha...pa u pravu si, "ubija" i to u svakom smislu.

Citat
ko sam ja da nekome sprečava nositi kofere
Naravno, shvatamo za'ebanciju, ipak treba praviti razliku izmedju fotografa i serpasa :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #27 poslato: Decembar 30, 2013, 11:17:05 posle podne »
mada, volim malo da "naložim paljevine" s'vremena na vreme, no hard feelings :)
To se u forumskom žargonu zove "flame-bait" i njegovo praktikovanje se retko završi dobro po praktikanta.

Nismo mali pa da se loptamo fazonima. Svaki korisnik biva shvaćen ozbiljno, dok ne prokocka pozitivan tretman.
U to ime, zamolio bih za malo više ozbiljnosti, više sopstvenih iskustava i (takođe) manje prenošenja lovačkih priča sa drugih sajtova.

Pozdrav i NHF

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #28 poslato: Decembar 31, 2013, 11:27:01 pre podne »
mada, volim malo da "naložim paljevine" s'vremena na vreme, no hard feelings :)
više sopstvenih iskustava i (takođe) manje prenošenja lovačkih priča sa drugih sajtova.
... narocito sa DPR foruma na kome stotine besnih, dokonih amerikanaca koji su kupili aparat i sokocala po principu - "udjem_u_radnju_ i_ pitam_ sta_ je_najbolje_ jer_ komsija_ Dzon_ ima_ ciglu_ od_fotaparata_a_on_nije_bolji_od_mene_i_hocu_isto_ili_bolje", pa posle zasipaju forume sa pitanjima sta je to ISO, cemu sluzi M, zasto nema full auto na xD itd.
Svakome njegova radost najlepsa, ja vucem telo i 2 objektiva svuda osim na posao, navikao sam, nije lako ali sve u zivotu ima cenu.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #29 poslato: Decembar 31, 2013, 12:34:25 posle podne »
Zašto bi mene bilo briga što 100 000  ljudi smatra da je DSLR suviše težak, ako imam drugačije mišljenje potvrđeno u praksi? Lično ne mogu da dočekam da nađem vremena da svoj DSLR i stakla odvedem u neku ozbiljnu šetnju, sa sve koferom, poželjno na neku daleku i divlju destinaciju.
Nego, u skladu sa temom i namenom iste, ako profesionalci sa DPR svi odreda odluče da skoče u gomna, da li bi i ti za njima? :)
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #30 poslato: Decembar 31, 2013, 03:10:28 posle podne »
Realno, lakše je voziti se GSP-om. Udješ, sedneš, piješ kave, telefoniraš, malo žmuriš ispod tamnih naočala, povremeno gledaš neurozna lica nesrećnih vozača koja nestaju u statičnoj daljini susednih traka, ne razmišljaš o parkingu ... Ipak, ima i dosta mesta gde GSP ne vozi.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže dzukela

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #31 poslato: Januar 01, 2014, 12:26:24 posle podne »

Hahaha...pa u pravu si, "ubija" i to u svakom smislu.
da. kaže čovek, taj Mark je nosilo 3 fotografa, 7 vratnih pršljenova je stradalo.
doduše, razbilo je i 2 kamena u bubregu, to je pozitivno :)

... narocito sa DPR foruma na kome stotine besnih, dokonih amerikanaca koji su kupili aparat i sokocala po principu - "udjem_u_radnju_ i_ pitam_ sta_ je_najbolje_ jer_ komsija_ Dzon_ ima_ ciglu_ od_fotaparata_a_on_nije_bolji_od_mene_i_hocu_isto_ili_bolje", pa posle zasipaju forume sa pitanjima sta je to ISO, cemu sluzi M, zasto nema full auto na xD itd.
Svakome njegova radost najlepsa, ja vucem telo i 2 objektiva svuda osim na posao, navikao sam, nije lako ali sve u zivotu ima cenu.
na Canon EOS M forumu nema ni jedan takav post, tamo su svi sa Mark-ovima, svi su suvi profesiolaci, samo jedan pojedinac tamo ima opremu kakvu nemaju SVI ZAJEDNO ovde.
stvarno bi trebao da odeš na DPreview forum, mnogo bih naučio.
vidiš, ja sam na JEDNOM postu tamo pročitao više o Canon EOS M nego na celom "DSLR i mirrorless aparati".
tuga koliko ovde ljudi nemaju opreme, kriza je, razumem, ali zato ovaj forum ne može da prismrdi DPreview.
još jedanput, batali te pričice za decu, DPreview je majka, jedino ako ne znaš engleski.


srećna svima 2014, puno lepih keeper slika, što manje iso brojke i oštrine da se "posečete" u slikama vam želim.
« Poslednja izmena: Januar 01, 2014, 03:21:56 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #32 poslato: Januar 01, 2014, 01:44:01 posle podne »
Prijatelju, obicne ne ulazim u ovakve diskusije, jer mi deluju nezrelo i nepotrebno. Konstatovali ste vec da postoje ovakvi i onakvi.

Ovaj tvoj post je bas ono... Ne znam tacno kako bih ga okarakterisao. Tebi savetujem da procitas prvo malo ovaj forum, a onda da dajes sud ko je profesionalac, a ko nije. Ali da ga procitas bez predrasuda i ne po onoj sto je babi milo. Stvarno deluje nipodastavajuce kad tako pises i gubis kredibilitet svakim novim postom.  Ne znam sta drugo jos da dodam, sem da mislim da si u debeloj zabludi.

Tebi takodje sve najbolje u Novoj Godini! :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #33 poslato: Januar 01, 2014, 03:45:13 posle podne »
Citat: dzukela
još jedanput, batali te pričice za decu, DPreview je majka, jedino ako ne znaš engleski.

Evo, verujemo ti. Nema potrebe više da nas ubeđuješ, shvatili smo da neznanje engleskog drži čoveka u velikom mraku.
Sada bi jedino logično bilo da otvoriš posebnu temu i da počneš da prevodiš članke sa DPreview jedan po jedan.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #34 poslato: Januar 01, 2014, 06:17:38 posle podne »
Bogu hvala da se pojavio neko oči da nam otvori!

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #35 poslato: Januar 01, 2014, 08:29:50 posle podne »
Kapiram da covjek troluje jer mi ova prica djeluje nestvarno.

Van mreže mikimiki

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #36 poslato: Januar 02, 2014, 01:40:20 pre podne »
Dakle, zakljucati forum do daljnjeg. Svi pod hitno na kurs engleskog jezika. U toku trajanja kursa rasprodati sisteme. Zatim svi u Segedin u nabavku. Po zavrsetku kursa engleskog jezika, obrazovati se na pomenutom sajtu.
Canon 1000d, EF-S 18-55 IS, EF 80-200

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć - Početnički DSLR ili nešto drugo
« Odgovor #37 poslato: Januar 02, 2014, 07:43:16 posle podne »
Citat
na Canon EOS M forumu nema ni jedan takav post, tamo su svi sa Mark-ovima, svi su suvi profesiolaci, samo jedan pojedinac tamo ima opremu kakvu nemaju SVI ZAJEDNO ovde.
stvarno bi trebao da odeš na DPreview forum, mnogo bih naučio.
vidiš, ja sam na JEDNOM postu tamo pročitao više o Canon EOS M nego na celom "DSLR i mirrorless aparati".
tuga koliko ovde ljudi nemaju opreme, kriza je, razumem, ali zato ovaj forum ne može da prismrdi DPreview.
još jedanput, batali te pričice za decu, DPreview je majka, jedino ako ne znaš engleski.
1. Na DPR forumu sam bio aktivan od 2004-2009, posle toga je izgubio smisao u vecem delu. Keva nije odavno, to je zasto sto ti ne znas za druge forume pa kao i svaki novopeceni majstor fotografije i guru kojechega jedino znas za DPR.
2. Kao i na svakom forumu, i na DPR postoje ljudi koji leba jedu od fotografije i oni koji torluju i sole pamet svima a do juce su fotkali idiotom
3. Hvala na pitanju, engleski mi je maternji jezik...
4. Imas serious attitude problem!
5. Srecna Nova godina tebi i da budes barem za dve blende pametniji na forumu nego u prosloj godini. ;)