Autor Tema: Marina i Nenad  (Pročitano 7308 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Marina i Nenad
« poslato: Septembar 27, 2013, 11:31:51 posle podne »
Uf, uf, uf..Znaci, razmisljam da li da okacim fotke ili ne vec ceo dan. Nisam siguran u njih, uopste. Voleo bi da mi iskreno kazete sta vam se svidja a sta ne, i malo objasnite. Aludiram na svetlo i atmosferu fotografije, ne na to da li je mali prst u kadru ili ne. Moglo je i bolje, a opravdanje trazim u tome da su mi snootovi i GF grid stigli taj dan i da novi dodaci nisu uopste isprobani, vec su prvi put koristeni na fotkanju. Vi to u kritici zanemarite.
I da, ovo je kao pre wedding sesn, malo drugacije izveden (u dogovoru sa mladencima). Peglanje lica ce doci naknadno.
Eto. Navalite   :-\

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #1 poslato: Septembar 28, 2013, 12:42:47 pre podne »
Ne kapiram ovo da tema ima 20 pregleda i da niko nije nista napisao...A zamolio sam.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #2 poslato: Septembar 28, 2013, 01:10:20 pre podne »
Tehnicka izvedba je ok, ako se njima dopada onda je zadatak uspesno odradjen...mene recimo emotivno tangira samo prva i ona sa cigaretom...
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #3 poslato: Septembar 28, 2013, 01:16:07 pre podne »
Kao konzument mogu da prokomentarišem da mi na većini fotki nedostaje nešto što bi ih učinilo upečatljivim. Ove CB su mi interesantnije ispale.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #4 poslato: Septembar 28, 2013, 10:02:28 pre podne »
Cronnin,mislis kao dinamike i neke radnje na fotkama?!

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #5 poslato: Septembar 28, 2013, 10:03:02 pre podne »
Hvala na misljenjima svima..;) nadam se da ce se jos neko oglasiti.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #6 poslato: Septembar 28, 2013, 10:58:55 pre podne »
Citat
Nisam siguran u njih, uopste.
Bez zamerke, al' izjava ti je "Nonsense" ;D
Fotke preovladjuju sjajnim idejama u kojima se vidi da su radjene osmisljeno.
Svaku tvoju seriju gledam i pitam se, odakle mu tolike ideje!?
Ali  'ajde da i taj kreativni deo stavimo na stranu...ono sto mene najvise odusevljava je tvoja sposobnost da iz modela izvuces saradnju i da ih animiras!
Od "obicnih" ljudi stvaras "glumce" i to tvojim fotografijama daje poseban pecat.
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #7 poslato: Septembar 28, 2013, 02:28:50 posle podne »
Ovo su sve filmski kadrovi, ako je to bila prica, onda je uspela! Lici na fox crime. Fotke su dobre i neuobicajene.
Zamerke: treca - telo zene je previse crno, malo rim-svetla da poveze noge i glavu, sesta isto, fali malo svetla na dzemperu.
Ostalo je vrlo dobro, cetvorka odlicna, sedma mislim da je visak. U celoj seriji zena je donminantnija figura, sto ne mora da znaci nista lose ako si tako hteo.

Sta je ovo? Onako slikanje, pre svadbe... ili?


Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #8 poslato: Septembar 28, 2013, 06:34:41 posle podne »
Cronnin,mislis kao dinamike i neke radnje na fotkama?!

Možda je to što je kolega odozgo rekao, ovo kao da su scene iz nekog filma, ali meni lično deluje kao da je urađen loš kasting.
Momak ima vrlo prijatan izraz lica i sofisticirano držanje, nekako mi se uopšte ne uklapa u ovako mračne kadrove.
A opet na nekim mestima gde bi mogli da prođu mrak i romantika, uvek nešto odvlači pažnju iz kadra. Uglavnom mi se čini da je probelm u samom automobilu, koji svojom bojom pleni perviše pažnje u kadru, a tu ti tamo mi i  retrovizor i jarko svetlo zasmeta.

U suštini mi je pretposlednja najspontanija i simpatična, i prethodna bi mi bila lepa samo da on ne gleda u kameru i da nije uhvaćen u nekoj polupozi.
Na poslednjoj su super ispali, ali mi je okolina nekako spooky za ovakvu fotku.

Zanimljive su ti ideje, nadam se da ćeš u obradi uspeti da izvučeš atmosferu koju želiš.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #9 poslato: Septembar 28, 2013, 09:58:28 posle podne »
Slike su dobre, osmišljene, rasveta je dobra, obrada. Sve mi se sviđa u vezi njih. To je uvek kod tebe prisutno i zaista volim kad neko pravi ovakve slike. 7302 mi je najsimpatičnija.
Ali da te citiram "Nisam siguran u njih, uopste", tako ni ja. Ne ostavljaju mi neku emociju, efekat, woow ili neku poruku.
Naslov teme bi bio "dvoje na putu" ... Možda je tu problem. Ne znam u ovom momentu šta da kažem više.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #10 poslato: Septembar 30, 2013, 12:34:40 pre podne »
Hvala ljudi na komentarima,verujem da su bili iskreni. Kad je moj rad los znam to i sam,istko kad je i dobar ali kod ove serije nisam bio siguran. Sve mi to izgleda  kao amater koji se igra profesionalca. Za sav fijasko postoje objasnjenja,pored mog neiskustva a jedan bitan faktor je to da sam imao neku viziju u glavi koja je u startu bila ne izvodljiva. Onda me malo oprala nervoza (unutarnja,nisam to pokazivao paru),pa se nakupilo te negativne energije. A na sve moguce nacine sam pokusavao to sto sam hteo umesto da se prilagodim mogucnostima. Jebiga. U pocetku je bila ideja o nekoj prici ali nije bilo nuzno da se to izvede,vec ako uspe - uspe! Ja sam siguran da ce mladenci biti zadovoljni iako ja bas nisam. (ovo je onaj pre wedding,kao verenicko slikanje..)  U principu, fali mi jos koji zanimljivi kadar i onda mislim da bi bilo ok.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #11 poslato: Septembar 30, 2013, 12:39:42 pre podne »
A sad,da ne otvaram novu temu..ovo je wedding sešn ;) Kao i u vezi pre weddinga, apeliram na konstruktivne kritike.

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #12 poslato: Septembar 30, 2013, 12:43:09 pre podne »
Meni se ovo bas svidja. Imaju neku pricu. Mogu cak i da im vidim oblacice kao iz stripova. :D Je li tajna kako je radila ovdje rasvjeta? Da li koristis kisobrane ili nesto? :)
Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #13 poslato: Septembar 30, 2013, 12:51:54 pre podne »
Oni su pokupovali krpe za vencanje pre nego sto sam ja odbrao lokaciju. Slucajno su se ukomponirali u ambijent. ;)  Rasveta je blic kroz beli kisobran i od iza blic sa gridom koji se negde bas i ne vidi a na nekim fotkama nije ni koristen.

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #14 poslato: Septembar 30, 2013, 01:03:16 pre podne »
Ja sam najmanje mislio na njihov stajling. Kadrovi su mi odlicni. Njihove ekspresije na licima itd. :) Tako da ove odlicne slike pripisujem samo tebi... :D Ja imam jedan bijeli kisobran i stativ ali nisam nesto previse radio sa njim. :)
Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #15 poslato: Septembar 30, 2013, 04:57:09 posle podne »
Hvala, hvala ;)
Pa onda se baci na posao. Ja imam dosta toga ali najvise njega koristim. ;)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #16 poslato: Septembar 30, 2013, 05:21:02 posle podne »
Ovde je priča već jasna i zaokružena.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #17 poslato: Septembar 30, 2013, 08:25:12 posle podne »
dax plavers - to si ti!
Kao scene iz filma. Meni se sviđa tvoj stil.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 01, 2013, 10:35:03 pre podne »
Hvala..kad sredim,okacit cu cijelo vencanje ;)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Marina i Nenad
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 01, 2013, 12:05:35 posle podne »
Super su fotke...nego...mnogo mi bre ovo ima suma za 5d mkII na iso 1000  :o na tom iso-u bi trebale fotke da budu bez suma :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com