Autor Tema: TUTORIJAL ZA RETOUCH I POSTPRODUKCIJU  (Pročitano 3662 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StefanTwiggy

  • Junior
  • *
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Canon eos 650D + Sigma 18-200 + Canon 40mm STM
    • Pogledaj profil
TUTORIJAL ZA RETOUCH I POSTPRODUKCIJU
« poslato: Septembar 06, 2013, 03:54:22 pre podne »
Ovo je po meni najgenijalniji i najbolji tutorijal koji postoji za retouch i za bilo kakvu manipulaciju fotografijom (ovo je samo za one koji su vec upoznati sa radom u fotosopu)...Ovde se radi o studijskoj fotografiji,ali se tehnika itekako moze primeniti i za outdoor i za landscape...i da ne zaboravim najbitnije,covek pokazuje kako se barata alatkama Dodge i Burn bez gubitka kvaliteta...Malo je duzi,ali garantujem da vredi svaki minut.Autor je Krunoslav Stifter.Pozdrav svim Retoucherima :)

Krunoslav Stifter - Redhead Girl With Freckles Retouch - Photoshop CS6 Tutorial

"Dok ne prihvati činjenicu da je u mogućnosti da manipuliše sa stvarnošću, fotograf nikad neće postići punu odgovornost za ponašanje u svom poslu."... Ralf Heterslej

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: TUTORIJAL ZA RETOUCH I POSTPRODUKCIJU
« Odgovor #1 poslato: Septembar 06, 2013, 12:07:54 posle podne »
Dobar je ovaj Stifler, planiram da kupim njegovu knjigu :) Vec sam kupio od Julie Kuzmenko , super stvari sam naucio  :) Hvala za ovaj tutorijal :)

Van mreže StefanTwiggy

  • Junior
  • *
  • Poruke: 23
  • Pol: Muškarac
  • Canon eos 650D + Sigma 18-200 + Canon 40mm STM
    • Pogledaj profil
Odg: TUTORIJAL ZA RETOUCH I POSTPRODUKCIJU
« Odgovor #2 poslato: Septembar 06, 2013, 11:35:39 posle podne »
Nema na cemu ;)  Nemas potrebe da se zamlacujes kupovinom :D na isohunt.com ja mislim da imas celu Art of dodging and burning :)
Imam ja jos dosta ovakvih tutorijala "u rukavu" blagovremeno cu kaciti ;)
"Dok ne prihvati činjenicu da je u mogućnosti da manipuliše sa stvarnošću, fotograf nikad neće postići punu odgovornost za ponašanje u svom poslu."... Ralf Heterslej