Autor Tema: Srle i Tea :)  (Pročitano 3976 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Srle i Tea :)
« poslato: Jul 20, 2013, 07:29:15 posle podne »
Juce smo imali sesn :D Inace, njih sam fotkao i ranije, mada cini mi se da sam sada odradio bolji posao...fotkao sam sa drugarovim samyangom 85mm f1.4...exifa opet nema, ne znam sto :( svuda prirodno svetlo...hmm...sta bih jos mogao da kazem :D to je to :D Stavio sam veci prikaz fotki, posto je Desha imao zamerku za to :D

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


15.


16.
« Poslednja izmena: Jul 20, 2013, 07:42:07 posle podne od strane unique93 »
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Srle i Tea :)
« Odgovor #1 poslato: Jul 20, 2013, 07:35:57 posle podne »
Mislim da ih na pojednim mestim izmestaš previše blizu ivice.
Inače, naziru se problemi sa oštrinom sa ovim manuelnim objektivom. Koristiš li stativ?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Srle i Tea :)
« Odgovor #2 poslato: Jul 20, 2013, 07:44:07 posle podne »
Znam...sve sam te kropovao, posto kadar nije bio najbolji, pa su zato na ivici :(
Hmm, to je verovatno zbog host-a na kojem kacim fotke....na nekim je fokus malo ostisao(par mm), mada ne primecije se toliko...ne koristim stativ :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Srle i Tea :)
« Odgovor #3 poslato: Jul 21, 2013, 03:27:14 pre podne »
Да ли користиш могућност компезације.
Ти бар имаш бракетирање.
Волиш по јаком сунцу и пресветлом небу, па користи неки филтер.

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Srle i Tea :)
« Odgovor #4 poslato: Jul 21, 2013, 08:49:03 pre podne »
Zasto svi teze da fotografija bude tehnicki savrsena? Koji je smor fotka kad nista nije pregorelo :D Ja najvise volim objektiv da okrenem ka suncu, lice da bude dobro eksponirano a ostalo nek gori, bas me briga, daje zanimljiv izgled fotki :)

Inace lepa serija, ima par promasenih fokusa, al' da se oprostiti :)

Izdvojio bih 1, 4 i 13.

www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Srle i Tea :)
« Odgovor #5 poslato: Jul 21, 2013, 09:46:27 pre podne »
Razmisljao sam da koristim braketing, ali sam na kraju odustao...imam slicno misljenje kao Goshke...sto se tice promasenih fokusa, sve je u granicama normale, samo sto mediafire ove prikaze na forumu malo smeksa...kada se pritisne na fotku i kada se dole izabere original size, onda bude ostra kako treba :) sledeci put cu da stavljam 800pix po duzoj strani, pa bi fotke trebale da budu ostrije, posto je to velicina postavljanja na forum :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Srle i Tea :)
« Odgovor #6 poslato: Jul 21, 2013, 03:56:11 posle podne »
A šta bi braketirao? Koju veličinu? Nije mi jasno šta bi trebalo da postigneš?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Srle i Tea :)
« Odgovor #7 poslato: Jul 22, 2013, 12:48:45 posle podne »
Odlicno ti ovo sve!

Ne zameram odsustvo ostrine na nekim fotografijama, jer naprosto... prosto je nemoguce da sa MF staklom iznabadas bas sve u sitna crevca. To je mala zabluda, proizasla iz cinjenice da vecina onih koji mlate MF na net uglavnom kace ZILET fotke, koje su realno... procentualno u manjini .... u odnosu na one koje su van fokusa. I onda, promase 20 a pogode jednu... i onda pricaju kako nije tesko. Jeste tesko...

Meni je ovo OK ... i ako bace na papir, neostrinu ce videti NIKAD :) ... jer su zaljubljeni, i bas ih briga za tamo neku ostrinu :)

PS
Sto se tice kompozicije i kropovanja, tu si ostvario neverovatan napredak. Ali vidljivo....
Druga mi nesto skripi, ... al ajde.
5,6 i 12 imaju sindrom ''Tesno mi ga skroji ....'' a broj 14 je recimo primer koliko lufta treba ostaviti iznad glave.
« Poslednja izmena: Jul 22, 2013, 12:51:23 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Srle i Tea :)
« Odgovor #8 poslato: Jul 22, 2013, 01:35:49 posle podne »
Unique je počeo sa fotkanjem buba, a sada se više nego supešno sprema za neku (pre)wedding fotografiju. Vid'o čovek na vreme da od buba nema 'leba  ;D
Ni ja ne bih u sitna crevca oko oštrine i "tesnoće", meni je generalno cela serija više nego ok.
Iako na 12. fali malo prostora gore (verovatno postoji razlog zašto je tako kropovano), meni je ta fotografija favorit  :)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Srle i Tea :)
« Odgovor #9 poslato: Jul 22, 2013, 08:38:09 posle podne »
Hvala svima... :)

Zorane...pa da...ovo je medju prvim susretanjima sa manuelnim objektivom, pa treba vremena da se izvezba... :) konkretno, fokus je omasen na 5, 9 i 14. fotki i sve to za nesto malo...ali sve tri fotke imaju tu neku emociju, pa sam ih zato stavio... :)
Mada...Tea je skoro pocela da fotka, i Srle mi kaze da je pixelpeeper, tako da cu sledeci put morati da pazim kako fokusiram :D

Sto se druge tice, hteo sam da uhvatim sunce, njih i senku...i odma' sam zamislio da to bude sa kvazi tilt sift efektom, mada nije ispalo bas najbolje :)
5, 6 i 12 su kropovi...na prve dve sam ih previse iskosio, pa sam onda kropovao da ih malo ispravim...ni meni se ne svidja sto je tesno, ali tu sam uhvatio zanimljive trenutke, pa sam ih zato postavio...12 je takodje kropovana...nisam imao gde da se popnem, inace bi tako ispala jos bolje...a iznad njih ima dosta stvari koje odvlace paznju :)

Neonka...hahaha...nema 'leba od buba...sta da se radi, mada videcu jednom da se prosetam sa drugarovom 105icom makro pored reke, pa da probam da uhvatim neke bubice :) i meni je ta fotka jedna od favorita...cim sam video to mesto, rekao sam im da stanu izmedju, kako bi se dobila podela na zuto i zeleno... :)

Inace, ja volim ove prewedding fotosesn-e, i to me zanima, posto moze da bude vrlo zanimljivo i dosta dobre fotke da se odrade, a realno, i dosta moze da se zaradi :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com