Autor Tema: Problem sa forumom  (Pročitano 32869 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #20 poslato: Jun 02, 2013, 10:42:51 pre podne »
Kako ne moze, meni dovoljo kaze, jel treba jos nesto?
A tu je i Opera Link, mada to sad nude i drugi u nekoj slicnoj verziji, najvise mrzim onaj goole monopol, da bi imao crom kako treba moras imat gmail, ako imas gmal, cim otvoris you tube, imas racun tamo, google + necu ni da spominjem. Laziranje pretrage je najsmejnije, da bi ispalo da je brza, kucajte u googlu bilo sta i otvorite slike, automatski ma nebitno kuju brzinu neta imate on je ispunio citavu stranicu slikama, ako samo pazljivije gledate, i listate na dole sve se slike konstanto ponavljuju, ma jel.
Zena koristi Crom, instalirao sam joj Speed Dial 2.5.3, on je jedini stabilan, a opet nije ni 10% onog sto Opera nudi, totalno je ne praktican.
I jos nesto simpaticno za kraj, na svom kompu, nisam u stanju kad gledam yt da na cromu pustim hd a kamo li full hd video, trza ne normalno, na 480p vec steka, opera gura u 1080p bez ikakvih problema, pa zar YT nije njihov proizvod.
Ali opet svako ima svoje, samo je pitanje jel koristite crom zato sto vam je uvaljen il sto vam treba?
Najvise me je prije par dana iznerviralo kad mi je na cromu, ne meni nego zeni, iskocilo nesto u fazonu, instliran je add on taj i taj, koji ima pristup svemu u racunaru? bez pitanja, bez dozvole, da bude jos gore, pola dana sam ga brisao i cim bi opet pokrenuo crom on bi bio tu!? Na kraju sam skontao da je u crom folder ubacio neki exe fajl, da je u programe instalirao neki no name program a u cromu dobio sve dozvole, pazi citanje svega u racunaru, pa i sifara... E to, to se nikad, al nikad ne moze dogodit na Operi!?

Kao sto rece storm:
VIVA LA OPERA!

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #21 poslato: Jun 02, 2013, 11:18:14 pre podne »
Pitanje sa Opera EXIF

Kojim je ovo staklom fotografisano?
Kada je fotografisano? (kog datuma i u koje vreme)
Koji je ovde metering mode? Ovde pise 5 !? Sta je 5 ? Zasto ne pise MATRIX ?
Da li je opalio blic? Ovde pise 9. Jel 9 zamena za YES ?
Kako ja mogu iz ovog exifa da vidim da li je ovo slikano u Manual modu, a ne u AV, P ili auto?
Koji je ovde color space? sRGB ili Adobe RGB ? Tacan odgovor je sRGB

Da ne pricam o long decription odeljku gde se grudvaju kojekakvim kripticnim decimalama ...  6.91886 za blendu ili 6.44386 za shutter speed.

Svejedno, zanemari poslednji pasus... i uporedi slike. Levo je iz FF exif a desno opera. Drugo, FF exif mi dozvoljava da uporedo gledam exif info za n slika, a opera samo jedan... koja BTW blokra rad celog browsera.

Primer je odabran slucajnim uzorkom, a razlike mogu biti i vece u zavisnosti od fajla.

Eto, to je to... meni mnogo znaci

PS
Opera link?
Pazi, radim sinhronizaciju za 5 mesta, i na svakoj Opera izgleda drugacije... jer su bookmarksi za njega i dalje domaci zadatak. Kad krenes da ih redjas u foldere na bookmark bar, nastane spektakl u redosledu... kompletni. Da ne pricam o mogucnosti da se nesto menja u letu i na brzinu... menja redosled, brise, dodaje... itd.

I takad sugav... opet je najbolji... jbg
« Poslednja izmena: Jun 02, 2013, 11:20:32 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #22 poslato: Jun 02, 2013, 11:22:58 pre podne »
Pa u drugom pasusu na vrhu pise za mene dovoljno :D
Mada, stoji da ozila ima mnogo bolji exif ;) i meni nedostaje prikaz objketiva... Zali se Operi, i vidjet ces da ce rijesit i to :D

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #23 poslato: Jun 02, 2013, 11:38:10 pre podne »
Kako ne moze, meni dovoljo kaze, jel treba jos nesto?
A tu je i Opera Link, mada to sad nude i drugi u nekoj slicnoj verziji, najvise mrzim onaj goole monopol, da bi imao crom kako treba moras imat gmail, ako imas gmal, cim otvoris you tube, imas racun tamo, google + necu ni da spominjem. Laziranje pretrage je najsmejnije, da bi ispalo da je brza, kucajte u googlu bilo sta i otvorite slike, automatski ma nebitno kuju brzinu neta imate on je ispunio citavu stranicu slikama, ako samo pazljivije gledate, i listate na dole sve se slike konstanto ponavljuju, ma jel.
Zena koristi Crom, instalirao sam joj Speed Dial 2.5.3, on je jedini stabilan, a opet nije ni 10% onog sto Opera nudi, totalno je ne praktican.
I jos nesto simpaticno za kraj, na svom kompu, nisam u stanju kad gledam yt da na cromu pustim hd a kamo li full hd video, trza ne normalno, na 480p vec steka, opera gura u 1080p bez ikakvih problema, pa zar YT nije njihov proizvod.
Ali opet svako ima svoje, samo je pitanje jel koristite crom zato sto vam je uvaljen il sto vam treba?
Najvise me je prije par dana iznerviralo kad mi je na cromu, ne meni nego zeni, iskocilo nesto u fazonu, instliran je add on taj i taj, koji ima pristup svemu u racunaru? bez pitanja, bez dozvole, da bude jos gore, pola dana sam ga brisao i cim bi opet pokrenuo crom on bi bio tu!? Na kraju sam skontao da je u crom folder ubacio neki exe fajl, da je u programe instalirao neki no name program a u cromu dobio sve dozvole, pazi citanje svega u racunaru, pa i sifara... E to, to se nikad, al nikad ne moze dogodit na Operi!?

Kao sto rece storm:
VIVA LA OPERA!



Kako se ništa od toga što si napisao meni ne dešava? Prvi put čujem da ne možeš da gledaš HD na YT i da moraš da imaš gmail da bi imao Chrome.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #24 poslato: Jun 02, 2013, 11:45:37 pre podne »
Ne moras ga imat, ali ga manje vise traze od tebe :)
Druga stvar, komp ovaj je slabiji, dok sam imao jaci na oba je radilo sve bez po muke, sad imam dual 1,3 i tek vidim koliko je google sr....je, usotalom nek koristi ko sta hoce, ha rekoh probleme, i nisi morao citirat onake velik post ;)
Uostalom, iznjeo sam svoje iskustvo, koje od pocetka nije bilo pozitivno sa crome-om...
ali upravo prestajem s tim, jer ovakve teme na kraju prerstu u one poput, ios vs android, iphone vs samsung, bmw vs mercedes, prednja vs zadnja vuca itd...
Jel ovo dole nije monopol, ako nije ja se svima javno izvinjavam! (a necu ni spominjat to da google prati svaki nas korak da bi znao koje reklame da nam uvaljuje)
« Poslednja izmena: Jun 02, 2013, 11:55:29 pre podne od strane IgorM88 »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #25 poslato: Jun 02, 2013, 01:06:25 posle podne »
Manje-više sve što radiš na netu se prati, upravo iz marketinčkih razloga i ja tu ne vidim nikakav problem.  I ne vidim kako može da ti usporava računar. Mislim Chrome.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #26 poslato: Jun 02, 2013, 01:29:44 posle podne »
Gdje sam ja naveo da racunar usporava racuar, rekao sam da crom ne koristi sredstva racunara onako kako treba!

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #27 poslato: Jun 02, 2013, 03:25:57 posle podne »
Onda ti windows nije optimizovan kako treba. Ja nemam, niti sam ikad čuo da neko ima problema sa Chrome kao što ih ti imaš.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #28 poslato: Jun 06, 2013, 10:21:46 pre podne »
Pa u drugom pasusu na vrhu pise za mene dovoljno :D
Mada, stoji da ozila ima mnogo bolji exif ;) i meni nedostaje prikaz objketiva... Zali se Operi, i vidjet ces da ce rijesit i to :D
Ispravka - Mozilla NEMA NIKAKAV EXIF. Mora da se instalira nezavisna alatka i onda zavisiš od gomile priučenih "programera" čija sranjca negde rade, negde ne. I sutra ih primrzi da se s tim više zaebavaju, i možeš lepo da si nabiješ taj EXIF gde sunce ne sija. :D
Meni je to neprihvatljivo.

Za one koji ne znaju - ja koristim SVE browsere, a najviše Operu. FF i Chrome podjednako, a IE jako, jako retko (kada naletim na neku specifičnost, poput dela sjajnih domaćih "programera" koji ne umeju da naprave online bazu koja se izvršava bez IE-a). Na više mašina. Konstantan rad mogu da potvrdim samo za Operu. Neupotrebljivu outlook bazu sam imao x puta (ne sopstvenu, nego tuđu, kada se rade reinstalacije, premetačine nova/stara mašina itd).

Pozdrav

P.S. Rodić je od ranije poznati Operomrzac... sad je zbog sjajnog napretka njegovog omiljenog browsera (FF) prinuđen da obitava na Operi, pa nastoji da joj nađe neki nedostatak. Tako se zalepio za taj EXIF u kojem jedino nedostaje informacija o korišćenom objektivu. ;)
« Poslednja izmena: Jun 06, 2013, 10:25:20 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #29 poslato: Jun 06, 2013, 10:27:47 pre podne »
Heh, ja mislio da je sa slike exif :D kakav Mozila stvarno ima, a ono... :D Zorane, varas... :D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #30 poslato: Jun 06, 2013, 11:25:23 pre podne »
Ma hajde, pricam ti pricu ... implementiran exif viewer u browser. Implemntirala Windoza i Internet explorer i Windows media player, pa nesto ne vidim da se ljudi otimaju... vec skidaju FF/OPERA/chrome  ...VLC ili foobar/winamp... etc.
Opera je bila i ostala polufabrikat... browser koji u slobodnom padu sa litice moze da predje 1% prisutnosti na trzistu.

Medjutim i takva... trenutno je daleko najbolja od svih ostalih zajedno. Zalosno, ali je tako.
Evo juce... gledala cerka neki crtani preko youtubeta... ugasila browser na sred crtaca... a zvuk nastavio da ide. Sednem, sacekam... da li ce da prekine.. JOk.
Task menager i END process je resio stvar.

2013 godina... sunce ti.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #31 poslato: Jun 06, 2013, 12:25:04 posle podne »
Za to nisu browseri krivi, nego Adobe i njegov skravi fleš. YT i ostali FLV zapisi se puštaju pomoću Flash-a... Browser je tu samo interfejs.

Pozdrav

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #32 poslato: Jun 06, 2013, 05:04:00 posle podne »
Probajte HTML5 Trial za YouTube. Sviđa mi se kako radi.
Iamo je probelma sa full screen opcijom i sa pustanjem nekih formata, ali se i to lagano rešava.
Što se mene tiče, uskoro ću reći zbogom Flash-u.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #33 poslato: Jun 06, 2013, 06:22:19 posle podne »
Ja sam odavno na probnoj verziji, sad kontam da mi zbog tog ne steka video na Cromu?

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #34 poslato: Jun 06, 2013, 06:38:13 posle podne »
Zavisi. Koliko vidim on ponekad sam prebaci nazad na Flash. Najlakše je kliknuti desno dugme misa i očitati u kom player-u si trenutno.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #35 poslato: Jul 16, 2013, 10:18:48 pre podne »
Chrome mi od nedavno izbacuje poruku, i to iskljucivo na ovom forumu - Rats! WebGL hit a snag. - https://support.google.com/chrome/answer/2905826?p=ib_webgl&rd=1
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže mtphoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 114
  • Pol: Muškarac
  • comke photography
    • https://www.flickr.com/photos/131249972@N03/
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #36 poslato: Decembar 07, 2013, 05:05:23 posle podne »
nmg da postavim slike na forum nikako u cemu je problem...poz..
Nikon d700
Nikkor AF 35-70 F 3.3-4.5
Nikkor AF-S 50 F 1.8 G

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #37 poslato: Decembar 07, 2013, 05:53:07 posle podne »
Koju ti tacno gresku izbacuje? Da nije prevelik fajl?

PS
evo cisto da okacim nesto za probu
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže mtphoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 114
  • Pol: Muškarac
  • comke photography
    • https://www.flickr.com/photos/131249972@N03/
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #38 poslato: Decembar 07, 2013, 06:34:23 posle podne »
slika ni jedna ne zauzima preko 160kb ne bi trebalo da je to problem... okacio sam tri slike i kad se ubace pise mi samo pocni novu temu... :o
Nikon d700
Nikkor AF 35-70 F 3.3-4.5
Nikkor AF-S 50 F 1.8 G

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa forumom
« Odgovor #39 poslato: Decembar 21, 2013, 04:48:29 posle podne »
Godinama koristio Firefox i onda je počeo nešto da me zeza. Čini mi se da kako koja nova verzija izlazi sve je crnji i gori. Od skoro prešao na Chrome i za sada nemam nikakvih pritužbi. Sve radi kako treba. Surf je brz, nekako sam se navikao i na onu Apps stranu,    a najviše mi leži to što su prečice ka sajtovima uvek sinhronizovane. Kad reinstaliram sistem, instaliram Chrome i logujem se na gmail i sve prečice su automatski tu. Sjajna stvar jer mi se masu puta dešavalo da zaboravim da bekapujem prečice pre reinstalacije sistema :/