Fotografija > Studijska i komercijalna fotografija

iStockphoto... pitanja i odgovori.

(1/40) > >>

DuxX:
www.istockphoto.com

Ukoliko imate dodatnih pitanja ili želite da podelite neko svoje mišljenje vezano za ovu stock agenciju i sa ostalima, možete to učiniti u ovoj temi.

cronnin:
Mene zanimaju rezolucije i formati fotografije na stocku.

Formati su koji? (2:3, 3:2, 1:1) Ili nema obaveznih?

Vidim da postoji ono L, XL, XXL, i to se odnosi na rezolucije u pikselima.
Da li se to razlikuje od jedne do druge stock agencije?

Ako imam aparat recimo od 19 Mpix, pretpostavljam da sam osudjen na prvi manji format.
Npr. ako su kategorije 12, 16, 20, 24 MPix, to znaci da moja fotka upada u kategoriju do 16 Mpix?

Da li ja treba da je skaliram do te njihove rezolucije, ili ja uploadujem svoju fotku, a ovi sa iStocka skaliraju na 16 Mpix?
Isto pitanje vazi i za manje formate. Da li treba uploadovati nekoliko razlicith verzija fotke, ili ce ih iStock skalirati redom na sve manje formate (12 Mpix, 8 Mpix, itd...)?

DuxX:
Proporcija nije bitna. Fotografije se mogu kropovati kako god želimo i tu nema nikakvih pravila, a kategorija po veličini određuje se prostim množenjem WxH nevezano za proporcije.

Fotografija se upload-uje jednom u najvećoj dimenziji i ostatak odrađuje sama stock agencija. Kategorije po veličinama variraju od agencije do agencije.

IgorM88:
IS cak odredjuje i cijenu fotografije, na to utjece i velicina i komplikovanost iste. Ako slikate zenu s jabukom u studiju i istu takvu sliku u prirodi cijena deff nece bit ista!?
Tako nekim slikama minimalna cijena moze bit i ispod 10$ dok nekim minimalna cijena ide i preko 50$ doduse sasvim opravdano.

Serb:
Koja ce biti skuplja igore, kojom se logikom vode?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju