Autor Tema: Koju kameru uzeti?  (Pročitano 8225 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Koju kameru uzeti?
« poslato: April 20, 2013, 02:59:23 pre podne »
Trebalo bi da nabavim do decembra kameru koja snima u HD rezoluciji i koja ima externi audio input. Malo sam cesljao po netu, ali je prilicno zbunjujuce i ne pise za svaku da li ima audio ulaz. Da li neko zna da mi preporuci? Bilo da je polovna ili nova? Nisam napisao cenovni rang, jer ne znam kako se krecu.
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Koju kameru uzeti?
« Odgovor #1 poslato: April 21, 2013, 12:24:32 posle podne »
Znam za tvoju muku, ali ti ne mogu pomoci.
Jos 2006. kada sam kupovao novu MiniDV kameru bio je problem naci model sa mic i/ili line ulazom, a da nije profi model.
Sretno googlanje :)
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Koju kameru uzeti?
« Odgovor #2 poslato: April 21, 2013, 01:36:06 posle podne »
Ja bih najradije uzeo ovako nesto, ali cena je niska jer je radila u TV stanici . . .
http://www.kupujemprodajem.com/Sony-HDR-FX1E-5655958-oglas.htm
Tako da, ko zna ko je s njom radio i sta . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže madscientist

  • Junior
  • *
  • Poruke: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Koju kameru uzeti?
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 02, 2013, 12:42:42 pre podne »
Znam da je malo zastarela tema, ali ako neko bude ponovo trazio odgovor mogu vam reci da digitalne kamere sa mic ulazom mozete naci min. za oko 500e. Ja sam dosta dugo planirao kupiti Sony HDR-CX260VEB koja je fantasticka kamera, ali opet... cena je malo poveca.

Druga solucija je kupovina polovne miniDV kamere sa mic ulazom koja se moze naci vec za ~70e. Ja sam nedavno sasvim neplanirano nabavio Colossus HDV D9, jer sam ostao bez kamere na dan kad sam kretao na letovanje, pa sam uleteo u prvu prodavnicu tehnike i kupio najjeftiniju FullHD kameru sa optikom. I dok citao uputstva naisao sam na to da je moguce prikopcati mikrofon preko miniUSB porta, ali nigde ne mogu naci taj adapter. Sad da li bi mikrofon zaista radio preko tog adaptera ili je to stamparska greska ne znam, ali kad tad cu je testirati :) Inace cena je bila oko 13.000rsd

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Koju kameru uzeti?
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 03, 2013, 01:02:33 pre podne »
Konacno! Ja po internetu postavljam to pitanje vec mesecima i niko ne moze da mi odgovori . . . XD
Sada sam se vec manje-vise sam snasao . . .
Elem, i meni je potreban HD kamkorder sa ulazom za mikrofon. Za sada u izboru prednjaci Sony CX410, ali jos ne znam koliko cu imati novca na raspolaganju u trenutku kupovine, tako da mozda padne i nesto bolje - polovno, naravno . . .
Sony jos i kako-tako poznajem, ali ako bi se odlucio za Panasonic, ili Canon, niti bih znao sta da uzmem, niti ima dovoljno detaljnih opisa na netou, pogotovo za Panasonic. Najvise bih voleo da imam jedno 3-4k evra, pa da ne moram da razmisljam . . .
XD
No, nisam znao da CX260 ima ulaz za mic. Bas sam se iznenadio.
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže madscientist

  • Junior
  • *
  • Poruke: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Koju kameru uzeti?
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 03, 2013, 10:43:56 pre podne »
Ja sam jednom naručio HD kameru sa mic. ulazom i lepo sam se iznenadio što je koštala samo 15.500rsd (kupljena je u jednom poznatijem lancu prodavnica tehnike, nije bitno kojem). Na kraju se ispostavilo da specifikacija koju su postavili na sajt nije tačna i da umesto mic. ulaza ona zapravo ima AV-out. Mučili su me tri nedelje oko vraćanja te kamere samo zato što sam pri otvaranju malo pocepao kutiju (ni 1cm). Posle toga sam još par puta naišao na takve pogrešne specifikacije, pa sam sve to batalio i kupio bubice. Jeste da imaš više posla oko montaže, ali zaista je mnogo bolje raditi sa njima.

Šta se tiče polovnih kamera našao sam jednu za 15000 na sajtu kupujem prodajem. Zaista se ne sećam koji je proizvođač bio u pitanju, ali kvalitet videa nije baš na zavidnom nivou, mislim da čak i moj low budget telefon ima bolji snimak od te kamere. To je bilo pre neka dva-tri meseca, možeš da proveriš da li je oglas još uvek aktuelan :)

Za Sony HDR-CX260VEB sam se dobro raspitao, prodavac mi je garantovao životom da nije AV-out već audio In :) mada ih više nemaju u ponudi.


EDIT:  Za šta planiraš da koristiš tu kameru? Imaš brdo sportskih kamera sa mic. ulazom za male pare, pa ako te zanima mažeš da pogledaš kanal Techmoan-a:

http://www.youtube.com/channel/UC5I2hjZYiW9gZPVkvzM8_Cw
« Poslednja izmena: Oktobar 03, 2013, 10:48:50 pre podne od strane madscientist »

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Koju kameru uzeti?
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 03, 2013, 11:28:57 pre podne »
Vidi, ja sam do sada snimao mojom SD Sony kamerom, koja je snimala satro PAL rezoluciju, koja je imala piksel za koji uopste nisi morao da se trudis da ga vidis. Sto se tice zvuka, nemam problem da ga snimam odvojeno, jer imam dosta opreme. Nakacim na ZOOM H4n jos jedan mikrofon, ako snimam  ansambl+solistu, ili dodam jos miksetu ako treba nekih efekata poput prostora . . .
E sad, celu tu skalameriju mogu da povezem i sa mojim d7000, posto i on ima mic ulaz, ali on snima najvise 20min i ne bih bas da mu spalim senzor.
Tako da:
treba mi kamera kojom cu snimati koncerte, ali da ima audio ulaz, da ne bih morao posle da lepim to u Vegasu i da bih imao odmah, na licu mesta, gotov snimak.
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže madscientist

  • Junior
  • *
  • Poruke: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Koju kameru uzeti?
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 03, 2013, 03:11:05 posle podne »
Za snimanje koncerata koristim Toshiba Camileo S20. Kvalitet i nije nešto poseban, ali za lične potrebe sasvim dovoljan. Mikrofon sam sredio tako što sam nalepio komad sunđera preko mikrofona koji dosta priguši ton. Možeš da pogledaš na ovom yt linku kako to odprilike izgleda (mada pripit, u prvom redu... :) ), dok za posao snimam sve sa Panasonic MD NV1000 tako što stanem uz miksetu i priključim kameru na nju :) Kad nemam tu mogućnost onda koristim Panasonic VW-VMS2E ili Behringer XM1800S.

Sabaton

Hajde pogledaću ovih dana oglase, pa ako naletim na neku dobru ponudu postaviću ti ovde link :)
« Poslednja izmena: Oktobar 03, 2013, 03:18:06 posle podne od strane madscientist »

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Koju kameru uzeti?
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 03, 2013, 07:44:26 posle podne »
Xa xa, da sam znao da je bio koncert, svratio bih. Koliko ljudi je bilo?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže madscientist

  • Junior
  • *
  • Poruke: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Koju kameru uzeti?
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 03, 2013, 09:36:38 posle podne »
Često nam oni dolaze u goste, mislim da im je ovo bio već peti put :) Ovaj koncert je bio krajem marta i bila je puna sala u Domu omladine.