Autor Tema: Toshiba Camileo s20 ne reaguje...  (Pročitano 6070 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže miloss037

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Toshiba Camileo s20 ne reaguje...
« poslato: Oktobar 07, 2013, 11:11:03 pre podne »
Kupio sam ovu kamericu bas povoljno, ali ne reaguje, ni kada se ubaci usb a baterija se msm ne puni, probao sam bateriju od nokia telefona, sa istom oznakom, i nece... Jel znate kako da proverim da li je mozda predhodnom vlasniku upala u vodu, jer izgleda kao nova, nigde ogrebnuta, kada upalim preko usb-a samo se cuje zvuk kao kada upalim neki nov uredjaj, i to je, nista vise.. Jel zna mozda neko kako da mu ubacim novi firmware da pokusam tako da je ozivim.. Ili neki dobar servis u Nisu, i sta bi moglo da mu bude..
Unapred zahvalan na pomoci :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Toshiba Camileo s20 ne reaguje...
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 07, 2013, 12:46:32 posle podne »
Čekaj, kada ubaciš tu drugu bateriju (Nokia, za koju znaš da je ispravna) da li kamera radi, nezavisno od računara?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže miloss037

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Toshiba Camileo s20 ne reaguje...
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 07, 2013, 08:56:51 posle podne »
Ne radi ni sa njom, ali procitao sam negde na netu da nece da se pali sa tom od nokie i ako je ista oznaka... a kada ubacim bateriju od kamere u telefon, nece da se puni niti da se upali...

Van mreže madscientist

  • Junior
  • *
  • Poruke: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Toshiba Camileo s20 ne reaguje...
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 07, 2013, 09:21:38 posle podne »
Kamera bi trebala da radi na punjacu i bez baterije, tako da je mala verovatnoca da je problem do baterije. Kad prikljucis kameru na racunar trebalo bi da svetle ikonice fotoaparata i kamere na vrhu, ako ne svetle pokusaj sa nekim drugim kablom ili ukljuci na punjac. Drugi firmware za nju ne postoji, a ne znam kako bi proverio da li je upala u vodu, znam da bi je otvorio trebas skinuti tri srafa (dva kod baterije i jedan u navoju za stativ) pa mozda i nadjes problem.

Mada ako si je kupio "bas povoljno" online, verovatnoca je da nece ni proraditi :(

Van mreže miloss037

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Toshiba Camileo s20 ne reaguje...
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 07, 2013, 09:24:20 posle podne »
Verovatno :( bas mi je krivo sto nece, izgleda da je bas crkla, mada pitacu u servisu, mozda je neki manji kvar, pa se isplati popravka...
Hvala na odgovorima ;)
A otvorio sam je, i ploca izgleda savrseno, nigde nema znakova rdje ili bilo sta drugo da ukazuje na vodu, vidim da nije bio pad, jer je bas kao nova, nigde nema ogrebotinica.
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2013, 09:26:55 posle podne od strane miloss037 »

Van mreže miloss037

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Toshiba Camileo s20 ne reaguje...
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 08, 2013, 06:31:44 posle podne »
Da pitam jos ovo, napajanje se ugasi za 1 sek, znaci kad ubacim usb ima napajanje jednu sekundu i ugasi se, da li ima vajde da ga nosim u servis, jer ako je preskupa popravka, ne isplati mi se... :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Toshiba Camileo s20 ne reaguje...
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 08, 2013, 10:40:45 posle podne »
Ima vajde da se odnese, pogotovo ako je procena kvara besplatna. Probaće ljudi da ga startuju sa punom baterijom, pa ćete odmah videti da li je do toga ili nešto ozbiljnije.
Moguće i da je nešto banalno. Jesi li proverio kontakte u USB konektorima, i kabl?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže miloss037

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Toshiba Camileo s20 ne reaguje...
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2013, 04:26:57 posle podne »
Probao, menjao vise kablica, napunio bateriju univerzalnim i baterija je ok, ali kada prikljucim na aparat, on je iscrpi za jedan dan... Nosim je ovih dana pa javljam sta bude :)