Autor Tema: Canon 5D MKIII ili Nikon D800 ?  (Pročitano 16125 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D MKIII ili Nikon D800 ?
« Odgovor #40 poslato: April 19, 2013, 02:59:50 posle podne »
Ako sam dobro razumeo Bare je pitao ima li negde neko poredjenje ispravnog D800 AF sistema sa ispravnim 5D mkIII gde se moze na primeru videti postoji li razlika i ako postoji - kolika je zapravo. Isto bih voleo videti i ja.

Posto mislim, ovde niko nije imao dotican problem niti zna nekog ko je imao pa onda ne vidim neku korist od pretpostavki o eventualnom kvaru koji ovde niko nema. Voleo bih da vidim konkretan uporedni test AF sistema.
« Poslednja izmena: April 19, 2013, 03:19:59 posle podne od strane DuxX »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5D MKIII ili Nikon D800 ?
« Odgovor #41 poslato: April 19, 2013, 04:07:09 posle podne »
Ja na osnovu svog iskustva ne mogu ići dalje od iznošenja utisaka tokom fotografisanja sa baš dosta objektiva u svim mogućim uslovima i svim mogućim situacijama. I moj utisak je takav da se Nikonu D800 baš ništa ne može zameriti i da leva i desna strana jesu sasvim simetrične i bez tendencija ka ispoljavanju bilo kakvih problema. Naravno, kao i svaki drugi aparat i D800 ume da se malo pogubi sa makro objektivima, ali to nije problem tela, nego baš objektiva (veliki raspon fokusne distance).

Što se tiče poređenja, kao što rekoh, nisam ga radio na način kako neki možda očekuju, ali to je otprilike ona priča kad posle D90 uzmete u ruke D300 ili posle 600D - 7D... jednostavno ona se lako oseti i vidi na fotkama. Tamo gde se SVI drugi aparati ponekad pomuče, promaše, ne mogu da potvrde, 5D Mark III 100% zabada. Jednostavno, ja to do sada nisam doživeo, a da sam bio potpuno nehajan oko toga kojom tačkom gađam. Mnogo puta sam fotografisao aeromitinge i jedino sam se sa mk3 vratio sa 100/100 procentom, čak i sa kombinacijama koje umeju ozbiljno da namuče AF, kako po pitanju brzine, tako i po pitanju preciznosti (nakačen telekonverter). Za sada mu ni jedan drugi AF ne može stati na crtu, jer jedini ima krstaste tačke raspoređene po celom fokusnom polju. Da ne pominjem obim prilagođavanja, koji prevazilazi sve moguće i nemoguće situacije. I to je to. Nema nikakve magle ili voodoo magije. Potrudili su se - napravili su. Možda imaju tehnološke barijere sa razvojem DR-a na senzorima, ali to sa razvojem AF-a nema nikakve veze, što se može i videti. Moja jedina zamerka oko toga je što se nisu ranije odlučili da malo porade na AF-u poput ovog.

Nije mi poznato da postoji neki egzaktan test AF-a od kojeg je moguće napraviti grafikon (možda ga napravi DxO jednog dana ;D), ali nešto mi se čini da se sumnjičavost provlači kroz svaki zaključak koji i najmanje zaliči da bi Canon mogao imati bolji AF od Nikona. Zašto mi se čini da sam u pravu? 8)

Pozdrav

P.S. Uskoro ću konačno to prezentovati na svoj način. Na žalost, nije moglo ranije... šta je tu je.
« Poslednja izmena: April 19, 2013, 04:13:07 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D MKIII ili Nikon D800 ?
« Odgovor #42 poslato: April 19, 2013, 04:49:55 posle podne »
Ma jok, ni najmanje. Samo bih voleo da vidim neki podrobniji test na tu temu. Nisam mislio na grafikone i sl. jer se grafikoni koriste samo za maksimalno precizne laboratorijske testove koje bez DxO-a izgleda nema ko da odradi  >:D

Dakle šalu na stranu... Mislio sam na malo podrobnije testove iz prakse tipa: fotkali smo ovo u ovoj situaciji i evo je serija fotografija sa mkIII gde se vidi taj % i uporedo evo je serija sa D800 gde se vidi taj %. Pa jedna serijica gde se objekat prati horizontalno pa jedna serijica gde se objekat kreće ka fotografu i tako. Kontam da to ne bi trebalo da bude neki problem za nekoga ko je voljan, a da istovremeno može da pokaže praktično tu neku razliku o kojoj se priča.

Evo samo da mi padne jedan mkIII šaka i prihvatam da ga odradim ja ali nikako da ga kupi neko koga znam ;)
« Poslednja izmena: April 19, 2013, 04:52:46 posle podne od strane DuxX »

Van mreže bracahifi

  • Član
  • **
  • Poruke: 237
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D MKIII ili Nikon D800 ?
« Odgovor #43 poslato: April 19, 2013, 04:53:47 posle podne »
Drugari, narucen 5D Mk3, 24-105 i 430 EX2. Sad ostaje da dobacim jos jedan prajmic - ako me zena u medjuvremenu ne iseli iz stana  ;) Razmisljam o 50 1.8 posto nije skupa - ili se mozda dobacim do 1.4.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D MKIII ili Nikon D800 ?
« Odgovor #44 poslato: April 19, 2013, 05:00:39 posle podne »
Cestitam druže , imamo istu konfiguraciju :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D MKIII ili Nikon D800 ?
« Odgovor #45 poslato: April 19, 2013, 05:55:34 posle podne »
E neka je sa srećom! Da te dobro služi i uskoro da se pojaviš u stock sobičku sa novim radovima, a mi ostali da se pridružimo :)