Autor Tema: Vanguard monopod Espod 233 AM, mini test  (Pročitano 11844 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Vanguard monopod Espod 233 AM, mini test
« poslato: April 04, 2013, 09:36:20 posle podne »



Opšte karakteristike

Maksimalna dužina: 155,5 cm
Minimalna dužina: 63,5 cm
Težina: 460 gr
Nosivost: 3kg

Vanguard Espod 233 AM je izuzetan aluminijumski  monopod, težak tek 460 g. nosivosti do 3 kg. Solidne stabilnosti i čvrstine, namenjen je kako amaterima tako i profesionalcima. Lagan, brzo rasklopiv i jednostavan za korišćenje.
 




Monopod ima i handstrap za lakše nošenje, a pri vrhu je obložen penastim sunđerom.
 




Položaj glave je moguće podesiti pod nagibom od +90° ~ -90° . Glava se  učvršćuje i otpušta leptir navojem.
 

 


Segmenti trodelnog stuba se fiksiraju preklopnicima
 


Za dodatnu stabilnost, na kraju nogice nalazi se gumeno stopalo unutar kojeg se nalazi siljak na izvlačenje, koji koristite u zavisnosti od terena.
« Poslednja izmena: April 05, 2013, 07:54:28 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Vanguard monopod Espod 233 AM, mini test
« Odgovor #1 poslato: Januar 09, 2014, 11:15:38 pre podne »
Koliko je monopod uopste stabilan za koristenje? Mislim, recimo za makro ili fotografiju sa nesto duzom ekspozicijom nego sto se moze iz ruku, a opet bez koristenja normalnog stativa?
Nisam nikada imao iskustva sa monopodima a nesto sam razmisljao da nabavim neki, pa me cisto interesuju iskustva. Ne mora biti konkretno ovaj model.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Vanguard monopod Espod 233 AM, mini test
« Odgovor #2 poslato: Januar 09, 2014, 11:29:47 pre podne »
Ja sam ga imao, nosio sam ga samo za samoodbranu od pasa lutalica i klošara koji pokušavaju da vas opljačkaju. Nikad nisam uspio napraviti cistu, jasnu noćnu fotku korišteći monopod.E sad da sam na utakmici i da imam nekoliko kg koje moram drzati duze vrijeme-vjerovatno bih ga ponovo kupio.....kad sam kupio tripod-to je vec druga prica.Ovo pricam iz svog licnog iskustva, ne mora biti tako svakome, da nesto ne pomislite da vas nagovaram da ga ne kupujete.....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L